Bicyklovanie bez pomocných koliesok

zutomad
14. máj 2014

Ahojte baby,v akom veku zacali vase deti pouzivat bicykel bez pomocnych koliesok?Nas 3 rocny jazdi na odrazadle ako drak,teraz zacal chodit uz aj na bicykliku s kolieskami,tak by som chcela vediet,ze asi v akom veku sa to deti naucia aj bez pomocnych koliesok... dakujem!

bebe02
14. máj 2014

Je to podla mna velmi individualne u kazdeho dietata. Nas drobec sa naucil bicyklovat (bez pomocnych koliesok), ked este nemal ani 4 roky.
A zase dcerka mojej kamosky az ked mala takmer 7 rokov.

jadodka
14. máj 2014

Synovec slapal na biku ako dvojrocny bez koliesok, nas starsi mal tri roky nieco a mladsi len na odrazadle zatial, bike hodi o zem ze "dosiel benzin" 😉

sjuzocka
14. máj 2014

ked drzi rovnovahu na odrazadle, tak prakticky hned. nas syn mal tri roky aj daco, kupovali sme rovno 16ku bicykel, tak ked dociahol na zem... prvy tyzden sme dali kolieska, aby pochopil systém - on totiz trebars zastavil a nedoslo mu, ze ked ma nohy na pedaloch a zastavi, tak bicykel nezostane len tak stat, ale spadne doboku 🙂) potom manzel ze ide ho ucit bez pomocnych, tak ich dal dolu, chytil bicykel, maly nasadol, sliapol do pedalov - a siel. bez drzania, bez nicoho. automaticky.

inffinity
15. máj 2014

Nase mala se naucila slapat s koleckama, pak na odrazedle drzet rovnovahu a pak sme dali kolo bez kolecek a sedla a jela.. 4,5roku.. odrazedlo mela asi dva mesice kdyby sme ho meli drive myslim ze by se i drive naucila 🙂

ellca123
15. máj 2014

my sme tie pomocne kolieska casom trochu ohli do hora,tak mala musela trochu udrzat rovnovahu,a potom ked mala bez koliesok hned vedela bicyklovat

belllinka
15. máj 2014

@zutomad Ak vie jazdit na odrazadle, tak mu pomocne kolieska na bicykel ani nedavajte, uvidite, ze hned pekne pojde aj bez nich. Syn sa naucil drzat rovnovahu iba na kolobezke a na bicykel sadol a hned isiel bez koliesok Mal 3,5 roka.

sisulka7
20. máj 2014

Nasa mala tiez nemala ani 4 roky ked jazdila bez pomocnych koliesok. A to na odrazadle nejako velmi nejazdila, proste sme ich dali dolu, ze vyskusame a islo to bez problemov. Ja si pamatam, ze som bola uz v skole a este som nevedela sama jazdit bez pomocnych. Treba skusit.