Bilinguálna rodina

anitaartis
29. jan 2021

ahojte,chcem sa spýtať všetkých,čo majú skúsenosti so začatím rozprávania vo viacjazycnych rodinách.syn má 2,5 roka a zatiaľ nerozpráva,iba svojou hatlaninou....povie pár slov,ktoré presne vie,čo znamenajú,napr.papi - otec,tra je auto,lopta, nana je banana ..takisto vie aj napodobniť zvuky zvieratiek,len ma trošku trápi,že ešte nerozpráva...rozumie takmer všetko, a aj rozpráva na nás svojim jazykom v doménu,že rozpráva ....my ako rodičia mu rozumieme,ale inak by mu nerozumel nikto iny..🙂 tie,čo máte skúsenosti,ako akedy začali vaše deti rozprávať prosím? máme doma tri jazyku..

prispievatel
6. mar 2021

Mmno, som normálne vďačný za to že tieto viacjazyčné rodiny existujú. Kamoške som chcel povedať že ju mám rád ale nie tak láskovo ale tak že ju proste môžem niečo ako v angličtine “i like you” a v maďarčine je na to velmi trefný výraz že “nagyon bírlak” proste že velmi ju musím ale slovenčina na to slovo nemá presný preklad ani ekvivalent. Slovenke som to musel vysvetliť ako teraz vám ale ona pochopila a zároveň som ju nevylakal aby si myslela že k nej niečo cítim lebo to by pokazilo kamarátstvo.