Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Bitky medzi detičkami

simca06022011
9. jan 2013

Mál taký problém a neviem ako to riešiť, alebo ako sa k tomu postaviť: Moja dcérka (2 roky o mesiac) sa bije, a zúri... doslova ako náhle sa k nej nejaké dieťa priblíži (ako sa často deti stískajú, hladkajú, lepia po sebe alebo si berú hračky), najskôr začne "vrčať", potom sa strkať a keď je to dieťa aj tak dotieravé a náhodou ešte obaja nespadli, tak sa začne cápať... keď sa to dieťa potom opakovane k nej priblíži, napr. jej zobrať hračku už čaká s rukou natiahnutou a cápe hlava-nehlava. Nepomáha napomínať, nepomáha nakričať.. podľa mňa to ide asi s tým vzdorovým obdobím a tiež s tým, že bola veľmi dobrá a v jasličkách jej deti robili "zle" a naučila sa nejak brániť (zase nie tak intenzívne, ale v kolektíve sa musí nejak prejaviť 🙂 ). Do jasiel už ale dlhšie nechodí, toto začalo len posledný mesiac... trápi ma to aj z pohľadu iných mamičiek, určite to nie je príjemné ani jednej strane... mimo detí ju držať neviem, ale keď sa na ňu niekto pchá... sama od seba málokedy príde niekomu niečo brať...
Teda do dnes... u kamarátky má "dlhoročnú" kamošku a dnes sa otĺkali celé poobedie.. už som záúfalá...
Riešil niekto niečo takéto??

gaby21
9. jan 2013

@simca06022011 No ja som riesila, ale z opacneho pohladu, kamoska ma syna ktory hryzie a skrabe, maly chodil zo skolky v katastrofalnom stave, ale jeden den sa to vyriesilo same, normalne sa v skolke pobili, obaja isli domov ako z pobitej vojny a kamoskin maly sa viac ziadneho dietata nedotkol. Takze moj nazor, okrem neustaleho vysvetlovania, pravdepodobne raz natrafi na niekoho, kto si to jednoducho nenecha, a mala pochcopi ako sa citia ostatne deti, ked im ona ublizuje 😒

simca06022011
autor
9. jan 2013

@gaby21 🙂)) no ved na to cakam, ale oni sa dnes mlatili navzajom ale ziadny ucinok 🙂)) neviem ona to asi takto nechape este, inak od jakziva neznasa ked sa po nej niekto liepa... no bohuzial 🙂))

gaby21
9. jan 2013

@simca06022011 Hej, tak to poznam, ani moj starsi neznasa ked ho niekto oblapkava 😀 Ale vazne, neviem co dalej s tvojou malou, len jedine by som neodporucala, cakat az z toho vyrastie, podla mna nevyrastie, treba jej stale opakovat a vysvetlovat, preco nesmie druhe deti bit, moze ti to priniest vela neprijemnosti ked pojde do skolky, z mojej pozicie viem ako sa citia rdoicia deti, ktorym sa nejak ublizuje. Pravdepodobne musi natrafit na niekoho, kto v nej vzbudi naozajstny respekt 😝

simca06022011
autor
9. jan 2013

@gaby21 no opakujem zatial, vysvetlujem, aj vycapem... len dnes by som vycapala aj ja jednu mamicku... u lekara... ked som musela dve deti drzat aby si neublizili (viete.. strkacky skoncia vacsinou padom) 🙂 a ona si veselo stebotala a sedkala v cakarni aj ked som ju upozornila, ze moja mala sa strká, ked sa na nu niekto vesia (a to uplne cudzi starsi chlapec prisiel k malej a zavesil sa na nu ako na vesiak, co ona samozrejme zacala mrncat a ked nesiel prec tak sa odstrkavala... ).. toto su take situacie, ze nemam co s tym naozaj robit.. nemozem jej napisat na krk "nechytat" 🙂)) Inak nezvykne sa mlatit, ale ked na nu niekto vybehne a neprestane, tak uz to ide... 🙂))

gaby21
9. jan 2013

@simca06022011 Tak toto by som aj ja nechala nech si deti riesia, no poviem vam, ze ani mne by nebolo prijemne, keby sa na mna niekto cudzi vesal, ved to je prirodzena reakcia, treba vediet posudit situaciu, niekdy je obrana naozaj namieste 😝 Ide skor o take detske tahanice o hracky, ktore by si mali deti vyriesit nejakou inou cestou, nie hned nejakym mlatenim sa mezdi sebou 🙂

kaja73
9. jan 2013

@simca06022011 moj syn je presne taky isty-sam nejde nikomu ublizovat,neberie nikomu hracky,ale akonahle niekto prekroci jeho myslenu ciaru-jeho sukromny priestor-tak je zly-krici,posiela ho prec, a aj sa ohana rukami. 😲
Zacalo to v cca 2 a pol roku a stale to trva-ma cerstve 3 roky.
Tiez vyslvetlujem,ale zatial bez efektu.
Ale osobne ma stve, ze niektore deti to potom robia malemu doslova naschval-tesi ich jeho jakot a hnev.
Nastastie vacsinou rodicia tych deti tiez zasiahnu a stiahnu toho svojho nabok.
Moj ozaj nic sam od seba nezacne,rad sa hra sam,alebo s vyvolenymi detmi-no branit sa teda vie riadne.
Nema rad ked ho niekot chyti za plece,ruky,hlavu....neznasa to-len od tych vyvolenych to toleruje.
Zial vacsinou sa na neho lepia ulne cudzie deti,tak som stale vonku v strese kedy to zas pride.
Snazim sa ho viest k tomu aby on sam siel za detmi,ale to zatial nehrozi-aj ked do 2 rokov bol kamaratsky az moc,no potom sa to otocilo o 180 stupnov-stacila jedna zima mimo deti a na jar to uz bolo ine dieta-jacave,braniace sa a striktne si vyberajuce komu co dovoli a kto sa k nemu smie priblizit.
neviem ti poradit,lebo ani ja si neviem poradit-to len aby si vedele za je takych deti viac.
Snad nam z toho fakt vyrastu a pochopia,ze nie kazdy kto sa priblizi bez ich suhlasu je nepriatel.

simca06022011
autor
9. jan 2013

@kaja73 no presne, u nas je to takto.. bola som s nou dlhsie doma, ked bola chora a okrem toho ze je na mna totalne naviazana aj tuto pikosku sme si "Vytvorili" 🙂 Ale trosku za to liepanie mozeme aj my rodicia, ved si pamatam, cele leto sme boli na ihrisku a mamicky len "pohladkaj dievcatko", "vystiskaj", "daj pusu"... no a potom to robia deti automaticky uplne cudzim detickam, ktorym sa to nemusi pacit 🙂) moja mala je teraz netykavka aj doma, proste ked nieco robi, nemozem ju obtazovat chytanim a stiskanim sa.. ked chce pride sa postiskat 🙂)) KEd sa s kamoskoou blaznia tak tiez iba tak "light", ked ju zacne nejak "obmedzovat" tak sa pocapkaju a aj zbitocne sa udru, lebo utekaju jedna pred druhou, nahanaju sa.. podknu sa .. a je 🙂)) ale hadam z toho vyrastieem... ja som to riesila hned v jaslickach, povedali mi ze to je v poriadku, ze to je dobre, aspon jej nebudu robit zle.. no neviem 🙂)

Tu začni písať odpoveď...

Odošli