Bojazlivé 3 ročné dieťa, a preto zháňam túto knihu

katrika
29. máj 2019

Prosím nemá niekto na predaj knihu 55 rád keď sa dieťa boji....
Mám 3 ročného syna a boji sa ľudí, hluku, hlasným prejavom.....

barborkabar
29. máj 2019

@katrika od kedy má takéto stavy? Zľakol sa niečoho keď bol menší?

lavender273
29. máj 2019

@katrika
Moja ma cez 2.5 a presne to iste robi .. na maslu niekedy.

bert22
29. máj 2019

ak to prislo podla mna z nicoho nic takto proste muselo mat nejaky ten podnet. netreba ho do nicoho nejak extremne tlacit, skor tak pomalicky a spravit mu vsetko tak povediac pre neho zaujimavym

mladenca
29. máj 2019

@katrika knizky na to veru nepoznam, neuraz sa, ale ja by som normalne chodila aj psychologicke a vela vela s tym pracovala...

bialica
29. máj 2019

aj my máme doma "bojka"... má dva a pol roka, bojí sa vysávača, práčky, hluku, dokonca sa bál aj kúpania, netreba s tým bojovať, treba to pochopiť, ty musíš pochopiť jeho a on musí pochopiť čo je to, čoho sa bojí.... je to istý prejav nedôvery, postupnými krokmi mu musíš ukazovať, že to nie je nič, čoho by sa mal báť.... ja napr. ked idem vysávať, upozorním ho, poviem, aby šiel do izby k bratovi, lebo budem hučať, ale zvláda aj sedieť na gauči, kým lietam s vysávačom, práčku plníme spoločne a ked ju idem zapnúť, upozorním ho, že začne hučať, snažím sa mu ukázať, aký to má efekt a prečo vysávam, prečo perie práčka, pri kúpaní som mu vymýšľala aktivity, aby si to spríjemnil a spojil s niečím pozitívnym... uprimne si neviem predstaviť, ako by som s ním šla ku psychologičke a ako by tam opisoval svoj problém, keď s cudzími ľudmi komunikovať nebude, ani sa nezahrá, lebo sa nevie uvoľniť v cudzom prostredí, jednoducho ho rešpektujem a poskytujem svoju náruč, keď to potrebuje, ale zároveň sa ho nenásilne a nenápadne snažím zapájať

katrika
autor
30. máj 2019

@bialica ďakujem, dobré mi to padlo, tiež myslím že to chce čas....

bialica
31. máj 2019

@katrika rado sa stalo, tiež sa učím, aj ked už mám druhé dietko, ale diametrálne odlišné, od toho prvého 😀 navyše je medzi nimi vekový rozdiel 11 rokov, tak mám nové začiatky 😀

ink
3. jún 2019
ink
3. jún 2019

inak, v 3 rokoch je typické magické myslenie, čiže bujará fantázia, strach a bojazlivosť k tomu tak nejak patrí. Ukáže sa podľa osobnosti. Tú knižku niekde mám, môžem sa ti pozrieť.

kittykat22
3. jún 2019

@katrika ahoj, mali ste rovnaky problem. Preslo casom, extremne pomohla skolka.

katrika
autor
5. jún 2019

@ink áno tuto

katrika
autor
5. jún 2019

@ink to by bolo super keby si mala....
@kittykat22 ďakujem, snáď aj u nás to zaberie ...