Bolesť bruška, zastavené vetry. Pomôžte

stvura
4. sep 2008

Ahoj kocky, pomozte mi prosim...
Maleho mi trapi brusko, nevie spat, stale sa budi, je agresivny a strasne srdcevrucno place. Davame mu feniklovy caj, aj ja ho pijem a aplikujem i rektalnu rurku. Pri tej vsak neviem ako casto mozem aby som mu nerozdrazdila konecnik - po nej sa mu ulavi asi na par hodin. Tiez ma problem odgrgnut si, ked uz si myslim ze aj, ulozim ho a on sa zobudi o pol hodku na to ze ho dusi...

jasanka31
12. okt 2010

Mamicky, co nekojite. Maly ma uz vyse 4 mesiacov, kolika pomaly ustupovala cez den, ale na vecer sme stale plakali. Chodim s nim aj na gastro, kde mi dr. poradila zarobit mliecko do harmancekoveho cajika, kedze maly sa mi nevie vykakat. Skusili sme, zabralo na kakanie, ale z harmanceka mal este silnejsie krce. 2 tyzdne sme sa este trapili a potom ma napadlo skusit urobit mliecko do rascoveho cajika. ono to zabralo. odvtedy mame pokoj. Maly sa krasne vyprdka a celu noc kludne spinka. Aby si brusko na to nezvyklo, robim mu hned rano mliecko z rascoveho cajika a na noc davam mliecko do fenikloveho cajika s anyzom. Dufam, ze Vam to zaberia rovnako ako nam....

kubikevik
18. nov 2010

@jasanka31 prosim ta, ako robis ten racsovy cajik? Nasla som totiz rozne sposoby...DAKUJEM .... a ake mliecko pijete?

elinka27
18. nov 2010

ahojte, potrebujem poradit, dcerka ma stale prdiky a obcas sa nam stane tak asi 1-2x za den ze tlaci az tak ze ma uplne bordovu tvaricku,ruky do siroka otvorene a mam pocit akoby sa nemohla nadychnut, skusali sme Espumisan nepomohol,dnes nam doktorka predpisala Sab Simplex a davat jej ho mam 5-6x denne po 10kvpapiek,a ak sa to do par dni nezpsi tak pojdeme na par dni do nemocnice na pozorovnie,ci to je naozaj z bruska a nieje ti nic ine 😒 malo vase dieta az takto zastavene vetry ?

sandra1005
18. nov 2010

@elinka27 Skus fenyklovy cajik, ten je na vyprdkanie. Nam Sab nezabral vobec. Este si mamicky chvalia Babycalm, aj ked moj to nechcel pit, lebo je to dost bylinkove, ale Vam pomoct mozu 🙂 A ano, aj moj obcas cely zcervenal a plackal aj desat minut a potom prisiel prdik a bol klud. Lenze nam dost pomaha prave Espumisan...

elinka27
18. nov 2010

@sandra1005 ona je plne kojena a tam sa vraj caj a ine tekutiny davat nesmu,tak to ma pit ja?

sandra1005
18. nov 2010

@elinka27 hej, sprav si ho rano, aby sa jej pocas dna dostaval do telicka cez mliecko... a uvidis, mozno Vam Sab zaberie 🙂 budem drzat palce, je to na nervy, ked babo trapi brusko... u nas sa to nejako zlepsuje kazdym dnom, ale prve dva mesiace som plakala s malym, co som bola s nervami v koncoch...

elinka27
18. nov 2010

@sandra1005 mna najviac trapi to ze je bordova v tvari,bojim sa ze sa nenadychne 😖

sandra1005
18. nov 2010

@elinka27 to u nas az taky extrem nebol, len plac a sermovanie rucickami, nozickami. Aj ked obcas ocervenel co tlacil, ale s dychanim neboli problemy... Co som sa ja bruska namasirovala, nozickami nacvicila. Inac, mne sa aj pri masazi s Pupikom velakrat vyprdkal. Skus- to potom treba jemnymi kruzivymi pohybmi v smere hod. ruciciek okolo pupceka. A davat casto na brusko, to tiez pomaha.

elinka27
18. nov 2010

@sandra1005 ja ju nosim v satke, tam si pospi aspon, ona tiez sermuje rukami, je nekludna a place, toto tlacenie do hlavy je len vtedy ked je v lehatku,inak sa to da ustat tak ze je schulena v klbku,alebo teda v tej satke.Ona ked to na nu pride tak sa skor prehne opacne ako luk a nie krci 😔 ale prichadza to u nas par minut po papani, niekedy si aj grgne, Pupik som skusala,aj rektalnu tycinku ani prd nepomohlo,pomaha nam nadskakovat vtedy sa trosku ukludni

sandra1005
19. nov 2010

@elinka27 Mas to tazke ☹ U nas je to lepsie kazdym dnom viac a viac. Uz mi aj 2-3 x denne pekne kaka, co byvalo skor raz za dva-tri dni. Nato mi pomohol kamilkovy cajik. A na prdiky Espumisan. Vcera som mu zacala na doporucenie aj probiotika BioGaia, tak uvidim ako bude po nich. Ale pred mesiacom som mala chut vrazdit, ked mi niekto povedal vydrz, bude lepsie... a v najhorsom pojdete lezat a tam uz Vam urcite pomozu a poradia co a ako...

elinka27
19. nov 2010

@sandra1005 no skusim na par dni tie Sab Simplex ako kazala lekarka 5x10kv za den,a ked to nepomoze tak pojdeme co uz☹a dnes si kupim v lekrani fenyklovy caj budem ho pit ja snad aj ten pomoze a potom vystriedam aj ine ak nepomozu ale nechcem skusat toho vela naraz aby som vedela co zaberie

sandra1005
19. nov 2010

@elinka27 tak drzim palce a nezufaj - raz musi byt lepsie. Ja viem, je to na figu, ked babatko tak trpi a Ty mu nevies pomoct a potom si ani nevies vychutnat to babatkovske obdobie. Snad Vam uz coskoro bude lepsie. Drz sa 🙂

maculienka123
8. jan 2011

ahojte

moj maly mal uz 4 mesiace a stale ma bolesti bruska,on kaka aj 6 krat za den ale ma celodenne bolesti,to sa neda aj v noci sa zobudi,musim mu pritlacit nozku k brusku aby sa vykakal a zaspi,inak sa to neda,som uz na nervy,to neprechadza a tusim to ani neprejde,vyskusala som uz vsetko.

jasanka31
8. jan 2011

@kubikevik . Pol cajovej lyzicky celej rasce do 2 dcl vody. Rascu pridam, az ked voda vrie, necham prevarit 3-5 minut a vypnem. Pijeme Francuzske mliecko, ale vyskusali sme vsetky mozne.... Cez Nutrilon, Nutrilon na koliku, HA mliecka, Bebu,.... Francuzske mu chuti najviac...

tinnna
24. júl 2011

Ahojte, mate skusenost s tym ,ze dietatko v noci sa puci a mrmle,resp tak glagoce.

ducci
29. júl 2011

no aj nasa mala s tym ma stale problemy... ma 4,5 mesiaca a ked sa nevykaka aspon 1x za den tak je zle... presne si mrmle, robi ze buu buuu 🙂) dviha nozicky a hlavne stale tlaci....a potom vyslovene akoby dostala krc a zvyskne... :( .. ked je to velmi zle tak dam rektalnu rurku, ale tiez jej ju nechcem davat kazdy den :(((...hlavne sa to ani nema - sak ked je plne kojena, zevraj aj tyzden nemusi kakat. no to by ju ale asi roztrhlo od tolkeho tlacenia. ... jedine co nam na to asi najviac pomaha je cvicenie - nielen s nozickami ale aj to ze ju dame na brusko a dvihame trosku do sedu (to nam doktrorka povedala ze mame robit...)

barbyna6
5. aug 2011

Dobry den.mam pproblem smali 3-mesacnim syncekom,V cera som mu dala banan,troska a sa mi nevie vikakat.Dala som mu feniklovy cajik,rascovy caj,a nic poradte mi co mam robit.Kojim ho.

natty53
5. aug 2011

@barbyna6 nam pomahala rektalna rurka...ale akoze tebe pride normalne davat 3-mesacnemu banan? mne teda nie

barbyna6
5. aug 2011

Ja som mu davala,preto banan,lebo mi kakal zelunu stolicu.A poradili mi aby som mu skusila dat.A ja som mu dala a sa sekol.Dnes som mu kupila kapky na prehananie a sa mi uz vikakal.

kamilka22
5. aug 2011

baby, hlavy hore, ja som si presla kolikami, ktore trvali 6 mesiacov, syn doslova vrieskal od rana do vecera /v noci spal,lebo bol taky unaveny, ze uz aniplakat nevladal/, nepomahali ani kvapky,ani caje, ani probiotika, ani masaze. Ale Vam mozno zaberu. Je ale dolezite brusko babatka udrziavat v teplucku, tak aj pri prebalovani som mu davala teplu bavlnenu plienocku cez brusko a ked bolo fakt zle, tak som velmi jemne nahriala sacik s ceresnovymi kostkami a polozila na brusko /oblecene/. Moj syn bol cisto kojeny a kakal raz za 10 - 14 dni. Z toho 13 dni mal prisernu koliku.... Nato aby sa vobec vykakal som musela casto pouzit rurku a trvalo mi to niekedy aj pol hodiny to cvicenim a rurkou z neho konecne dostat. Potom tej stolice bolo tak na dve plienky... no hroza. Ale nebolo mu nic. Preslo to az po zavedeni zeleninovych prikrmov. Potom sa "rozkakal" a bol pokoj. Keby toto viem, dala by som mu zeleninkovu polievocku uz koncom stvrteho mesiaca a mozno by bol uz davno s tym pokoj...

kamilka22
5. aug 2011

@barbyna6 mas doslova pocit, ze aj tlaci a nemoze sa vykakat? Ak ano, ja by som najprv skusila pouzit len rurku. Kamoska mala problem u dcerky, ked zavadzali mrkvu, nemohla sa vykakat a na pohotovosti jej povedali, aby dala do 5 ml striekacky 4 ml teplej vody /nie horucej!/ a jeden dielik rastlinneho oleja a striekackou aplikovala do konecnika. Je to cosi ako klystir. Z malickej do par minut doslova vyletel "stuplik" a bolo po bolesti. A este jedna vec, radsej jej taketo veci nedavaj, zjedz ten bananik radsej ty, ona bude mat z neho ziviny v MM. Je na to este malicka. prve prikrmy ked kojis stacia v 6 mesiaci.

barbyna6
6. aug 2011

Ahoj.chvala panu Bohu,uz sa mi sam dnes vecer vykakal sam.ale dakujem za radu,A vyzivu mu mozem dat??

lublana1
6. aug 2011

...ak kojis, tak mu urcite ziadne bananiky a vyzivky nedavaj do ukonceneho 6-teho mesiaca 😖 MM mu uplne staci...

lublana1
6. aug 2011

@barbyna6 ...ak kojis, tak mu urcite ziadne bananiky a vyzivky nedavaj do ukonceneho 6-teho mesiaca 😖 MM mu uplne staci... nam pri zapchach pomahali probiotika Biogaia, alebo ako ti uz radili baby predo mnou, tak pouzi rurku...

barbyna6
7. aug 2011

ja ani neviem co to vlastne je,zviknem mu dat teplomer,

klarincek
1. okt 2011

moja mala ma10 tyznov a posledne 3dni ma koliky neplace ,nek neobvikle sa to neprajavuje ale vzdy rano sa puci, mrvy .fuci stale zosebou naraba a vydim nanej ze stale tlaci a nechce to ist von uz som aj pouzila rektalnu tycinku tak vykakala malinko a este take viac menej huste inokedy to bolo len take riedke,a to tym ze som zacala prikrmovat bebu tak ju snej zapeka co mam robit?

tinki
1. okt 2011

@klarincek Prečo ju prikrmuješ? Častejšie si ju prikladaj, ak máš pocit, že máš malo mlieka. Mliečko sa urobí. Ale ak trváš na tom,že musíš, tak zmeň mlieko.

klarincek
4. okt 2011

doktor mi nakazal prikrmovat s bebu lebo malo pribrala natej spodnej hranici a tak sa zda ze mam aj malo mlieka trosku popije a zacne plakat mrvit sa tak jej dam zdrueho prsnika popije a a zacne sa krutit pajedit dak jej dam bebu a je kludna vypije40,
ale asi ju stoho zapeka neviem uz mi 3dni vobec nekakala nneviem ci mam ist kdoktorovi alebo mam este pockat.

klarincek
4. okt 2011

@elinka27 no moja ma zastavene vetri to iste mi robi tlaci az je cervena a nic nejde uz mi 3dni nekakala ja som stoho nervozna aj mala neviem co stym davam jej sab simplex a nic to nezabera aj feniklovi cajik pijeme a nic ja neviem co jej mam uz nato dat aby sa vykakala

magi58
10. okt 2011

@kamilka22 Dobrý deň, kamilka22, kde je dostať kúpiť ten vankúšik s kôstkami? Ďakujem