Búchanie sa o postieľku

niniacik10
8. nov 2016

Dobré ráno žienky, potrebujem poradiť lebo sa zbláznim už.. malý má rok aj 4 mesiace a už dlhšie sa búcha o postieľku.. väčšinou je to pred spaním alebo v noci ..už som čítala o tom príspevky čo tu boli písané takže Neuro už máme za sebou a vraj je to ok a sám s tým prestane ale!! Keď to robí nemôžem spať a niekedy to dokáže aj dve hodiny v kuse robiť v noci..je naučený od mala spinkat sám takže keď aj k nemu pridem že si ho zoberiem k sebe je po spaní už úplne ..ako ho to mám prosím vás od naučiť alebo čo mám urobiť aby to prestal robiť? Za každú radu ďakujem

kaja73
8. nov 2016

@niniacik10 neporadim,len napisem moju skusenost..maly s tym zacala ako 15m-v sede sa chrbtom buchal o bocnicu na postielke...tak sa uspaval, som si myslela ze ked ho neskor prelozime do normalnej postele,bez bocnice, tak s tym prestane..ano prestal sa buchata,ale zas sa hojda na boku az kym hezaspi a to je uz prvak..a aj v noci ked sa preberie sa zacne pohojdavat..neviem to nijako riesit..ak mu do toho vstupim uplne sa prebrie a nespi aj 2h...takze neriesim,ale kedy z toho vyrastie..??no hadam sa vedla manzelky hojdat nebude 😝

niniacik10
autor
8. nov 2016

@kaja73 ďakujem za skúsenosť..máme presne to isté stále sa búcha ..dala som mu matrace okolo postieľky aby si neublížil ..no a myslíte že keby mal drevenú postieľku by s tým neprestal?

kaja73
8. nov 2016

@niniacik10 no nas neprestal,tada buchat sa prestal,ale hojdat nie..treba skusit..

lucysl
8. nov 2016

no asi Vas velmi nepotesim, moj syn zacal buchat hlavickou o vankusik, ked mal cca 13-14 mesiacov, má 12 rokov a robí to stále ☹
Absolvovali sme neurologické aj psychologické vyšetrenie a všetko je v poriadku, napriek tomu netušíme ako tomu zabrániť 🙂

janickacrazy
8. nov 2016

@niniacik10 A akú má postieľku? Normálnu detskú drevenú? Skús mu kúpiť tú cestovnú postieľku, tá je makká, tam sa búchať nebude. Sestrin malý to robil tiež, tak to takto vyriešili a u nich to pomohlo.

kaja73
8. nov 2016

@janickacrazy moj fical prave na cestovnej..jeho bavilo to jemne perovanie...

niniacik10
autor
8. nov 2016

@janickacrazy
@kaja73 my máme práveže tu cestovnú a tá ho práve ešte odráža preto má napadlo či keby ju vymením za drevenú či by s tým neprestal..

janickacrazy
8. nov 2016

@kaja73 aha, tak to som ešte nepočula
@niniacik10 každopádne to stojí za úvahu, skús si požičať od niekoho drevenú na pár dní a uvidíš, možno to zafunguje, my máme drevenú, ale mám okolo mantinel a malý sa vobec nebúcha

kaja73
8. nov 2016

@niniacik10 ako som pisala treba to skusit,ale moj sa vynasiel..zacal sa hojdat v leze a robi to dodnes..bude mat 7r.

emma12345
8. nov 2016

Niekde som citala ze deti sa radi uspavaju pocuvanim rytmu, preto su fajn uspavanky alebo biely sum. Mozno by pomohlo nieco mu pustit, ja moju od mala uspavam zvukom ventilatora a ma dva roky a stale to dobre funguje 🙂

kp7333
8. nov 2016

Deti hladaju rozne sposoby, ako sa ukludnit pred spanim. Skus mu pustit uspavanku a dat nieco do ruky, aby sa zabavil (plienku, mojkaca alebo tvoje tricko). Su aj take detske projektory s melodiou, premieta to obrazky a hra pri tom uspavanka. Moja dcera zaspava pri tom a ma rok aj 5 mesiacov. Mozno ho to zaujme.

pictbridge
8. nov 2016

Moj malicky ma v january 4 roky a pred zaspavanim a pri prebudzani bucha hlavou o vankus. Dokaze to robit aj 2 hodiny . Alebo ked sa udrie ze si lahne takto sa ukludnuje ze bucha hlavou. Tiez som mala s toho nervy triasla sa cela postel . No uz som si nejak zvykla. Urcite s toho vyrastie :D

pictbridge
8. nov 2016

@lucysl fii ha az tak ? Akurat som pisala ze my mame v january 4 roky a trieska ako blazon :D niekedy ked sa hnevam tak sa ma aj pekne opyta. Mamka nevadi ked budem buchat hlavou som unaveny :D

lucysl
8. nov 2016

@pictbridge az tak...tiez som predpokladala, ze z toho vyrastie. Horsie, ze mladsieho tym budi a nevieme co s tym, on bucha v tych lahsich fazach spanku, celkovo on je taky zly spac

maykaaa1122
8. nov 2016

moja dcera zacala buchat hlavickou o vankusik, ked mala cca 11-12mesiacov, casom ju to preslo.. 🙂

niniacik10
autor
8. nov 2016

Takže asi niesme sami 😁 ako vidím..každopádne vyskúšam tu postieľku ešte vymeniť za drevenú a uvidíme..snáď pomôže a ak nie tak casom možno prestane ..a keď nie tak neviem 😁😁 ďakujem každopádne za názory skúsenosti aj rady