Budem zlým vzorom pre moju dcéru?

22. júl 2022

Ahojte, som maminkou ročného dievčatka a v poslednej dobe mávam občasné myšlienkové pochody ohľadom toho, aký vzor ŽENY jej poskytnem v budúcnosti.
Ide o to, že sa absolútne nemaľujem, teraz ako som doma na RD tak vôbec, predtým do školy/roboty minimálne (aj to len oči špirála - linka - max tiene) kompletný mejkap som mala iba na stužkovej a na svadbe... mám celkom dobrú pleť, nechýba mi to, nebola som k tomu vedená počas dospievania a naozaj mi je takto komfortnejšie. Ale nechcem aby sa cítila o niečo ukrátená, keď sa nebude maminke prehrabávať v makeupovej taštičke (lebo maminka žiadne šminky nemá). A tak, proste neviem či by som nemala toto zmeniť. Inak samozrejme sa o seba starám ako normálna žena, nie je to o tom že by som zanedbávala hygienu alebo tak.. :D len to maľovanie sa je pre mňa vzdialené.
Je tu nejaká maminka ktorá to má podobne a makeup nerieši?

eeffka
22. júl 2022

Ja mam dekorativnej kozmetiky pre 4zeny ,nie ze by som pouzivala 🤣 dcera si kupila svoju (10r)

panelacikova
22. júl 2022

preboha živého. tak ak si myslíš, že vzor ženy = zmaľovaná matka, si na omyle. o tom, aká matka si, hovoria tvoje vlastnosti, výchova, ktorú dcére dáš... nie to, či sa maľuješ a koľko

ckocka
22. júl 2022

To fakt?

dskjhfdlkdjhl
22. júl 2022

Zena nebude lepsia, ak bude ako velkonocne vajce😉

ropucha6
22. júl 2022

To je zlate 🙂 ved jej kupis nejake detske sminky 🙂 ja mam dost a malujem sa len minimalne, ked parkrat za rok ma to chyti, inak sa mi nechce dat ani spiralu a to chodim do roboty.

autor
22. júl 2022

Samozrejme som to nemyslela tak, že zmaľovaná matka = vzor ženy ani si nemyslím, že je to nejaký relevantný aspekt vo výchove, len mi proste napadlo, či si to nezačne časom všímať, že iné tety sú namaľované a ja nie... a tak

lintu
22. júl 2022

Ked sa nebude prehrabavat v maminkinej makeupovej tasticke, tak sa bude prehrabavat v kamoskinej makeupovej tasticke. Vsak ona si uz cestu k tomu najde, ked bude chciet a pride na to doba. Neboj, nebude ta volat Lesana, ako sa tu nedavno jeden o svojej natur matke vyjadril 😅

jarmila2010
22. júl 2022

moja mama sa vobec nemalovala..ja som v puberte chodila,ako omalovanka😅neskor som to samozrejme zredukovala a teraz pouzivam,len spiralu a dcera 9r ma plnu krabicu sminiek a dnes si bola kupit nalepovacie nechty v tedi😅neboj,inspiraciu bude mat,kde dcera nabrat aj mimo teba...ten vzor v hygiene je podstatne dolezitejsi 🙂

panelacikova
22. júl 2022

autorka: ja som sa nikdy prakticky nemaľovala. doma mám špirálu, ktorú z času na čas použijem, ale ozaj ojedinele. dcéra má 12r. a keď vidí, že mám na mihalniciach špirálu (len trošku na horných!!!) tak mi povie, aby som si to dala dolu, že bez toho som krajšia 😀 😀 proste jej to vadí. je zvyknutá na to, že ja mám absolútne čistú tvár. ona zatiaľ neprejavila žiadne túžby v tomto smere 🙂

slniecko66
22. júl 2022

Dcéra ma rok a ty riešiš teraz takúto sprostosť ? 😂

jarmila2010
22. júl 2022

@slniecko66 😅a to som uplne prehliadla...ze ma rocnu dceru

aduskalac
22. júl 2022

Ja sa tiež vôbec nemalujem ani len špirálu no dcéra sa maľuje od 15tich makeup,špirála.tiene,lícenka,rúž všetko komplet takže nerieš odkuka od kamarátok

slniecko66
22. júl 2022

@jarmila2010 tak asi rychlo leti cas.. nenazda sa a uz bude v puberte 😂

cherrystone
22. júl 2022

nemaj ziadne obavy. ja sa vobec nemalujem, max spirala do roboty. nosim rifle a tenisky vacsinu roka. dcera ma 3,5 roka a ma uz 4 sady maloviek a ocnych tienov, samozrejme balzamy na pery. este aj nechty chce mat nalakovane. nosi len saty aj v zime pod overalom. uz ma aj dve kabelky. u nas v rodine nie je nikto taky od koho by to mohla odkukat a napriek tomu je takato cicka.

nikpa
22. júl 2022

To čo máš za priority 🤦 naozaj na tomto v dnešnom svete niekomu záleží? 🤔

simsalabim
22. júl 2022

Ja sa malujem, moja mladsia dcera nie… asi som bola pre nu zly vzor 🤷‍♀️

viestta
22. júl 2022

Ja som sa zľakla, že žiješ v nejakom toxickom vzťahu, že trpis nejakou poruchou správania a teba trápi, že sa nemalú ješ. Tvoja dcéra v konečnom dôsledku môže chodiť zmaľovaná ako kraslíc, môže chodiť úplne natur. Vzorom jej bud v hygiene, poriadkumilovnosti, v správaní doma aj k cudzím a povrchové úpravy nerieš. Aj tak si spraví ako ona bude chcieť a na co ju nahovoria kamošky. Onedlho aj tak na tvojom názor záležať nebude.

guiseppinka
22. júl 2022

Mam doma 1 priesvitny lak, ktory som raz kupila uz nevie na co. V zivote ma dcery nevideli si lakovat nechty, a predsa za mnou dosli, ze si chcu nalakovat, aby som im dala lak... Mladsia ma teraz narodky, tak som jej objednala detske laky... Ked sme u kamosky, tak sa decka sminkuju...

autor
22. júl 2022

Asi som to naozaj napisala tak ze to vyznelo ze to riesim az moc (a aj dost skoro) 🙂 ono to bola len taka spontanna myslienka a chcela som vediet nazory, ci su aj ine mamicky ktore sa nemaluju alebo len malokedy.

karelova
22. júl 2022

Autorka samozrejme, si jediná mamička na svete, ktorá sa nemaluje a bude pre svoju dcéru zlym ženským vzorom. Dcéra má rok, máš čas sa nad sebou zamyslieť a prehodnotiť priority aby v tebe mala ten správny ženský vzor 👍

lindous
22. júl 2022

Moja mama sa nelíči vôbec, ani sa nikdy nelíčila, má peknú pleť a max si dá špirálu a aj tú si ide zachviľu dať dole, lebo nie je zvyknutá... Ja som začala mať prvé pokusy s makeup-om asi v 13tich, od 16tich som sa maľovala každé ráno full face a až teraz ma to pomaly prechádza a už ma to tak nebaví 😅

gerfinka
22. júl 2022

Ja sa maľujem ozaj príležitostne, občas si robím manikúru. Mam 4rocnu dcérku a i napriek tej mojej občasnej starostlivosti o seba, teda občanom líčení, sa jej to páči. Tak už sme si robili vzájomnú manikúru, minule som jej keď sme šli na oslavu aj trošku ružového tieňa smrncla na viečka a vznášala sa ako princezná 😁

ivangeline
22. júl 2022

Aj ja som mala minule taku myslienku,ked jej babka lakovala nechty. Ja si nelakujem. Nemalujem sa. Ale vzor je skutocne o comsi inom.Vnutornom. Vonkajsie prevedenie vie prekvapit. Vsak aji ry nie si kopiou svojej mamy,ci?

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lija22
22. júl 2022

hm ok. Nepodstatne somariny riesis, ale ked zacne mat dcera zaujem o malovacky nakupdake lacnoty farebne a hrajte sa. ja mam pomenej malovaciek a preto som dceram pokupila a nech sa machlia. detske ale nemaju dobru pigmentaciu a su drahsie ako dospelacke. tolko moj tip dopredu. a ja napr nenosim opatky ale dcera kedmala obdobie siat a princezien kupila eom najmesie lodicky na opatkoch a vyhrala sa ;) problem solved

jazula
22. júl 2022

Moja dcérka má 14 mesiacov, ja sa nemaľujem vôbec už niekoľko rokov (od operácie očí). Musím sa priznať, že rozmýšľam o kadečom, ale či vďaka absencii maľovania nebudem zlým vzorom svojej dcére, to mi fakt nenapadlo 😅

lasoli
22. júl 2022

😳😳😳😳😳

lulka321
22. júl 2022

Ja mám úplne to isté, naposledy som sa namalovala pred troma rokmi na svadbu aj to len tiene, linka a špirála. Dokonca nemám ani laky na nechty či lak na vlasy... Moja kozmetika je úplný základ a nemám pocit, že by niečo mojej dcére mohlo v budúcnosti chybať. Teraz bude mať tri roky a ani raz som takto nerozmýšľala 🙂 ale na druhej strane mám veľa topánok na opätku a v tom sa dcére veľmi páči chodiť 😂

dagmarovita
22. júl 2022

To je co zas?

blankakorf
22. júl 2022

Ja sa tiez vobec nemalujem. Dam
si napustit mihalnice a riasy raz do mesiaca hnedou farbou kozmeticke a to je vsetko.