Budiť, či nebudiť dieťa na cikanie v noci?

stanusa999
22. apr 2013

Dcera sa uz vyse mesiaca pyta na nocnik, mali sme zatial dve nehody inak nic...zacala relativne skoro, mala rok a 7 mes.....chcem ju vsak oducit aj od plienky v noci...Niektore noci ma plienku suchu, inokedy zacikanu...Teraz neviem, mam ju v noci dat vycikat alebo nie?Ako ste to riesili vy?
Btw...minulu nc nemala plienku, o 22.30 som judala vycikat, krasne sa vycikala...o 04.30 bol plac a dieta bolo pocikane :(

sonagolisova
22. apr 2013

@stanusa999 tak by som ju skusila dat vycikat opat o 22.30 a druhy krat okolo 4 rano ...

hhenike
22. apr 2013

@stanusa999 moj syn sa tiez odplienkoval relativne skoro - 1rok 8 mesiacov. Teraz ma 2r 5m ale v noci ma este stale plienku. niekedy suchu, niekedy nie. Stane sa, ze vstane v noci a vypyta sa cikat... ale citala som, ze nocne odplienkovanie nie je dobre urychlovat, lebo sa tym moze pokazit kludny spanok dietata. Tak ja mu nechavam este cas.

gabika_tkacikova
22. apr 2013

kazde dieta je ine....moj manzel ma synovca ktoreho do vyse 4 rokov davali v noci vycikat, vzali ho z postele, postavili ku zachodu a on sa vycural 🙂 robil to vecsinou v polospanku, nemal problem potom hned znova zaspat, nemala som pocit ze by mu to narusilo kludny spanok. no tvoja je este malicka, ja by som jej na tvojom mieste asi este davala plienku a o par mesiacov by som skusila ako bude reagovat na nocne "budenie a cikanie" 🙂

zuzu31
22. apr 2013

ja by som nebudila, radsej plienka pre istotu ako nasilne prerusit spanok .... ked bude mat mala istotu sama ju vyhodi 🙂

abbie
22. apr 2013

len to nie, nebud ju kvoli tomu, este 3 rocne deti maju na noc plienku ...

katka1981
22. apr 2013

@stanusa999, NIEEEEEEEEE. NIkdy som malu na cikanie nebudila, a nebudem to robit nikdy ani keby som mala 20 deti 🙂 Spanok je u nas posvatny. Ked mala 23 mesiacov skoncili sme s dennou plienkou a v noci sa mi pytala 2x za noc, boli aj suche plienky, ale nie dlhodobo, od 3 rokov zacala tvrdsie spavat, nehod bolo daleko viac, lebo sa nepytala, teraz bude mat 4 roky, bud sa raz za noc vypyta alebo ked tvrdo spinka, pocika sa obcas. Skusala som jej aj nedat plienku, ale bola to blbost, nestihala som susit postel, lebo precikala aj paplon aj plachtu. U nas by nemalo vyznam budit ju na cikanie, mozno teraz aj ano, ale kedysi sa to nedalo odhadnut, lebo raz sa vypytala 2 hodiny po zaspani, raz o tretej rano. Budit podla mna kvoli takejto kravine, nie je normalne, hoci som sa stretla aj s tym, ze to kazala dr. Ked bude mat vyvinuty hormon, tak prespi noc a nebude sa ani pytat cikat. Preco mna nikto na cikanie nebudi? Bud prespi celu noc, alebo ked som pila pred spanim, idem sa vycikat. Sorry som sa rozpisala, ja som proti budeniu. Rovnako som aj proti budeniu na nocne krmenie, pokial dieta pribera ako ma a je zdrave. Budit jedine na ATB alebo ked ide o zivot.

asfodelka
23. apr 2013

@stanusa999 nas maly v noci uz nepiska ale parkrat sa stalo ze sa sam zobudil okolo 4tej a vytiahol ma z postele aby som ho dala na nocnik a lahol si spat dalej. daj jej cas.

xxx123
23. apr 2013

tak toto by ma ani vo sne nenapadlo, budiť dieťa v noci na nočník. Ked bude chceť , tak sa zobudí sama a vypýta sa. Veď by si jej narušila nočný spánok a pravidelne by sa ti v noci pýtala na záchod. Aj môj malý ma na noc plienku, niekedy je suchá a niekedy je mokrá. Ale určite by som ho nebudila, len preto aby sa zbavil na noc plienky! Dieťa si potrebuje v noci oddýchnuť v spánku a nie mu ho ešte narúšať cikaním. 😕 . Neuponáhlaj to, lebo sa ti môže prestať pýtať aj cez deň, nielen v noci. Čo je na tom, že má plienku, veď to je len dieťa! Deti nemyslia , tak ako my dospelí....

prasiatko30
23. apr 2013

na zaciatku ked som ich odnaucala od plienky tak som aj budievala ale po 2-3 dnoch si uvedomis ze je to o nicom lebo ak som ich davala cikat o 12 a nejako nadranom okolo 4-5 - tak samozrejme boli mrzute otapene a mnohokrat sa nevycikali, potom som ich obycajne nasla mokre este pred tym ako som ich davala cikat - to hej na dalsi den si clovek privstane ale aj ony opice si cvrkli skorej - a tak nebolo insie remedio len pekne cakat kym si zvyknu a budu sa budit same alebo vydrzia celu noc bez cikania - u starsej to bolo do tyzdna a u mladsej trosku dlhsie 😀

stanusa999
autor
23. apr 2013

No tak som to skusila...zobudila som ju ( teda ani nezobudila, len vzala z postele a posadila na nocnik) a bolo mi jej luto...za prve sa o pol 11 nevycikala, tak som sla znovu o pol noci, to uz cikala....ale ak mam takto k nej chodit a budit ju 2-3 krat za noc, tak to urcite nie...a nad ranom sa mi aj tak o pol 7 pocikala...takze ideme davat plienky, pokial sama neuzna, ze ju dame dolu aj na noc...Vdaka za rady, no potrebovala som to aj tak asi odskusat, aby som videla, aka je to kravina....I ked pred spanim si ju taha dole, nechce ju, no ked sa ma pocikat, tak ju bude musiet mat... 😵

prasiatko30
23. apr 2013

@stanusa999 to s tym nechanim tej plienky ono je to asi tak ze ja som tiez u mladsej cakala kym zacnu byt plienky v noci suche - tak to bolo u prvej a veru ani nie 2m po odobrati dennej plienky sme mali v noci pokoj - ale u mladsej to tak nefungovalo - jedine co som urobila ja je pockat do leta ked je teplo v noci a cez jul som jej dala dole plienky aj ked ich nemala este v noci suche - ale to je fakt skusat a kazde dieta je uplne iny svet 🙂 a az potom sa uvidi

ewca
23. apr 2013

moja sa tiez sama odplienkovala ako 19mesacna, zo dna na den... ked mala tyzden v noci suchu plienku, tak som jej ju uz nedala, velakrat sa v noci sama s plienkou aj zobudila a vypytala sa cikat...musim zaklopat, ze zatial bola nehoda len raz aj to ked spala u starkych, ja by som asi dieta nebudila... vecer vypije mliecko, ide si umyt zubky, vycikat a teraz uz vacsinou celu noc prespi a ani sa nepyta

aknaj
23. apr 2013

@stanusa999
určite to nerob .... nejde ti predsa o to, aby sa naučila v noci cikávať, ale aby prespala celú noc bez cikania
ja by som jej kľudne tú plienku na noc nechala

jedna kamoška toto robila, dávala dieťa v noci cikávať pravidelne a potom keď s tým chceli prestať, dieťa bolo také zvyknuté, že cikalo každú noc, aj keď sa nezobudilo

🙂

iv01
23. apr 2013

Ja som syna na cikanie v noci budila, a nema to ziadne nasledky, ako tu niekto predo mnou pisal, mal tak 2,5 roka a budila som ho na cikanie skoro kazdu noc, ked sa zacal v posteli viacej mrvit, to som vedela ze sa mu chce.... sice mal aj plienku, ale on spaval na brusku s ritkou hore a to by musela byt plienka po krk aby ju neprecikal, ked som sa nahodou nezobudila, tak bolo mokre vsetko, ale uplne vsetko. Takze ja ta od nocneho budenia @stanusa999 nebudem odhovarat, je to na tebe ako sa rozhodnes, hlavne dat dieta pred spanim cikat a aspon hodku predtym uz ziadne cajiky. Drzim palce aby ste oducanie v pohode zvladli.

cerez
23. apr 2013

Ja som počula, že by sa nemalo dieťatko v noci budiť na cikanie, lebo ho vlastne podvedome učíme, že má v tú hodinu cikať. Skôr som za to, aby sa upravil pitný režim.

gretka2
23. apr 2013

Ja som tiez deti nikdy nebudila na cikanie. Mladsia dcerka (u st.syna si uz nespominam 🙂 ), par tyzdnov este mala na noc plienku, ked sa zacala pytat, aj zopar nehod sa stalo ( mali sme nepremokavu plachtu), ale rychlo si zvykla, ze jednoducho ked sa spi, tak sa necika. Ak sa vecer viac napila, tak prisla za mnou, ze chce cikat, tak som s nou isla na zachodik. Ale aby som ju kvoli tomu budila chudatko, alebo ju davala cikat v stave, ze ani o sebe nevie, tak to nie.
Kludne jej este davaj na noc plienku. Ma casu dost. Mozes skusit latkovky.

kamca93
24. apr 2013

Mamina mi hovorila že mňa odučala od plienok tiež že má zobudila ked išla ona spat. Ja som sa vycikala a až do rána bol kľud len z toho čo mi hovorila má zobudila až niekedy okolo polnoci

gabrish
7. jan 2015

Prosim poradite aj mne??moj syn ma 3,5 roka
a davam mu na noc plienku.cez den nie.sam mi povie:mamicka nedavaj mi ju ja som uz velky chalan ja to mat nechcem🙂 ale na noc mu davam lebo raz som mu nedala a bol precikany paplon aj madrac...3 dni som to sušila🙂 mne je ho luto v noci budit koli cikaniu ked tak tuho spi.zda sa mi to chore prerušovat mu spanok!!!ved aj mna keby niekto zobudil z dobreho spanku nasilu tak asi by som bola nervozna.a kazda matka je asi rada ze to dieta prespi nie??a nieto este v noci behat ako srnka ked si aj ka mozem oddychnut nie??len svokor so svokrou domna stale hučia ked pridu k nam napr.pre maleho na vikend k nim(sem tam si ho beru k sebe aby si ho aj oni uzili a hrali sa s nim) svpkor ten mi pili usi tym stale ze ho treba na noc budit a ucit bez plienkynechape ze som rada ze si konecne pospim a nie ho este budit...lebo mam este aj malú(2mesiace ma)...a svokra ho budi ked je u nich...je u nich tak 2,3 noci..chodieva tam švagrova dcera ta ma 4 roky a plienku v noci nema tiez ju svokra zevraj budi...chudiatka...tak neovplivni to nejakozle mojho maleho??ze ked ona ho bude budit a ja nie ja mu davat plienky budem aj ked sa poseru🙂je to moja vec a nie ich dieta..muz ten je ticho..🙂

jasminet
7. jan 2015

@gabrish moja dcera mala plienku na noc do 4 rokov... cez den bez problemov, v noci spala tak, ze kludne aj celu noc v pocikanom lezala ani sa nezobudila. 2 mesiace som ju chodila davat 2x v noci cikat, ani nevedela, ze cikala, proste urobila co som jej povedala a pritom spala dalej. aj v skolke, cez spanok sa takmer vzdy pocikala a to bola predtym aj 2x cikat.
nefrologicka do mna hustila, ze to nie je normalne, urologicka,naopak,ze to je v pohode ked je to len v noci.
a mala z noci na noc prestala sama, proste sa raz zobudila so suchou plienkou a viac uz ju nepotrebovala. 😉

lucinocka
7. jan 2015

@gabrish deti to tak nevnimaju, ja normalne mojej stiahnem gate, dam ju na nocnik, ona ma zavrete oci, spi...vycika sa, obleciem, lahne a spi dalej...jake tam prerusovanie spanku...3.5 rocny chlapec je uz velky na plienku a este ked ju chudak ani nechce

luliu
7. jan 2015

@gabrish suhlasim s @lucinocka podla mna, ked ju on sam nechce nie je mu ju dobre davat. Deti ani nevedia, ze ich davas v noci cikat. Ja maleho vzdy o polnoci posadim na serblik a on normalne spi a vycika sa - nemam pocit, ze mu prerusujem spanok

gabrish
7. jan 2015

Baby on ju nechce len cez den som pisala.

gabrish
7. jan 2015

@luliu len ked on spi ako zarezany🙂)) a raz len raz som to skusila a otvoril oci ked som ho brala z postele a zacal ma kopat,jacat,revat:nechaj maaa ja chcem spinkaaat id prec!!asi ozaj kazde dieta je ine.

nanulik
7. jan 2015

moj ma 4 roky a v noci sa zatial nepyta. na cikanie ho priamo nebudim. len jemne zoberiem z postele, posadim na nocnik, poviem vycikaj sa a potom hned zaspi. malokedy sa stalo ze sa prebral.

lucinocka
7. jan 2015

@gabrish mali sme tyzden ked bola docurana postel kazdu noc...a nedala som nazad plienku... ked som jej raz dala dole, uz som jej nedala.... mala krizu, presla...dnes rano prisla o piatej do spalne s nocnickom, ze chce piskat🙂 naprala som sa na zaciatku, matrac sa susil kazdy den...ale rychlo sa naucila🙂 naposledy sa pocikala oktobri alebo novembri, ked sa zrazu ochladilo🙂 niekedy ju v noci dam, ked sa mi nechce vstavat ju nedam a vydrzi🙂

lucinocka
7. jan 2015

ked sa zobudila docikana v posteli, plakala, ukazovala medzi nozicky a mokry matrac.... v mokrom spat nebudu🙂 v plienke su v suchom🙂

gabrish
9. jan 2015

Akurat citam clanok jednej uroligicky...nechce sa mi to pisat cele ale vraj to nie je dobre zobudzat ani v polospanku...vsetko to tak pekne vysvetlila preco to nie je zdrave a co tymrodicia rizkuju.. takze budem sa jej rad drzat dakujem za tie vase ale uz viem co presne nerobit..majte sa pekne.

slniecko77
9. jan 2015

@gabrish prosim ta, nedas nan link? Dik 🙂

supolova
25. mar 2015

@gabrish Dobrý deň, tiež by som potrebovala link na článok tej urologičky o nevhodnosti nočného prebúdzania kvôli cikaniu - mám ten istý problém, že ja s tým nesúhlasím, keďže dcérka má aj bez toho chabý spánok a som rada, keď vôbec spí a nie ju ešte s týmto zaťažovať, ale svokor tiež do mňa pri každej návšteve hustí, ako geniálne naučil syna od plienok prebúdzaním - potrebujem argumenty odborníka, vďaka

dankaa78
25. mar 2015

v ziadnom pripade by som v noci dieta nebudila🙂