Červené fľaky na lýtkach v tehotenstve

mamasrnka1984
5. dec 2018

Milé tehuľky,
momentálne som v 20 týždni tehotenstva a asi pred týždňom sa mi na lýtkach vytvorili červené fľaky, ktoré mám do teraz. Bola som aj na kožnom, tam mi dala lekárka nejaký krém, ktorý nezaberá.. Doktorka tvrdila, že to je vznikom zimy a suchej kože, no moc sa mi to nezdá.. nikdy som také nemala.. Máte nejakú podobnú skúsenosť, poradíte mi niečo.. ďakujem 😊

asia83
5. dec 2018

@mamasrnka1984 Svrbí to? Dobre, že ste išli k doktorke, ale keď vám lieky nezaberajú, zrejme to bude iná diagnóza. Môže to byť z holenia, no ja si myslím, že je to zvnútra, nejaká alergická reakcia. Ak ste napríklad čistili postriekaný pomaranč, neumyli si potom ruky mydlom, dali ich do úst...

mamasrnka1984
autor
5. dec 2018

@asia83 nesvrbi to, ani z holenia to nebude, lebo to je vzadu na lytkach, tam nemam chlpky na holenie 😊 a ruky si umyvam velmi poctivo 😃 netusim co to je, jedine co ma napada, tak hormony.. len to neni asi bezne 😳

asia83
6. dec 2018

@mamasrnka1984 Vy nemáte vzadu na lýtkach chĺpky? 😵 Fúha, to som ešte nevidela. Máte šťastie. Takto pracovať hormóny som ešte nevidela, ale môže byť. Viete odpoveď, netreba sa ani pýtať. 😉

jennyska
6. dec 2018

Ahoj @mamasrnka1984 zkus se obrátit klidně i naši lékařku v Poradně všeobecného lékaře - je u nás zdarma a anonymní 🙂 jako i ostatní Poradny, které tady jsou. Klidně využij i další Poradny.

https://www.modrykonik.sk/forum/category/poradn...

Měj se fajn.
Jennyska
Modrý koník team

2eriberi
28. apr 2020

Ahoj už viete príčinu tych flakov?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre