Chodenie do škôlky na pol dňa

barborik3
29. máj 2017

Maminky,rada by som sa opytala na Vase skusenosti so skolkou.mojho maleho prijali od septembra do skolky,ale 3 roky bude mat az v decembri.rozmyslam teda,ze by som ho davala do ms iba na doobedie a pred spanim chodila ponho.nech sa trosku otuka,zvykne si a aklimatizuje sa.Aky je vas nazor? Ake mate skusenosti s tym,ked vam chodia deticky do skolky len na pol dna? Je to dobre?

tortelinka
29. máj 2017

ja som mala to isté, syn mal tri roky v novembri, ja som bola na md s menším, tak som ho brávala na obed domov celý rok, bolo to super, zvykol si nebolo mu dlho

barborik3
autor
29. máj 2017

@tortelinka super 🙂 dakujem za reakciu.mna zneistuju reci niektorych ludi,ze ked ho budem bravat domov na obed,ze uz potom nikdy nebude chciet spavat v skolke.ze si zvykne na to,ze ponho chodim a ze bude mat potom velke problemy si od toho odvyknut.

kubobubo
29. máj 2017

@barborik3 Mala tak chodila asi 4 mesiace. Potom sa jej ucitelky spytali, ze ci chce spat a bez problemov a placu sa zacala era spania. Na navykanie je to fajn. Nie je potrebne hned 5 dni v tyzdni, len treba komunikovat, ze bude aj on potom spat v skolke. 2-3 roky nie je maly na komunikaciu. Bez emocii a strasenia mu to oznamovat, ze ked bude chciet aj on moze spat. Mozno ta prekvapi a bude si sam potom chciet zbalit pyzamko. Treba im dat moznost sa aj osamostatnit.

eliska13
29. máj 2017

@barborik3 je to ideal, aby bol v kolektive a zaroven, aby si si dieta aj uzila a nebola s nim az o 16-17.
Treba ist na to postupne predsa je to zmena pre Vas oboch🙂

barborik3
autor
29. máj 2017

Dakujem velmi pekne za odpovede.pozitivne ma naladili.uz som sa bala,ze moje zmyslanie nechavat ho v skolke na pol dna je nespravne.

katkaadominik
29. máj 2017

@barborik3 Urcite je to fajn..my sme mali dokonca taku moznost, ze bol 3 mesiace akoze na adaptacnom-chodila som tam s nim na 2 hodky a bolo to super..a potom od decembra na pol dna uz chodil sam...v aprili mal 3 a kedze do prace nastupujem az v septwmbri, stale chodi na pol dna..zvyka si na deti, pochyta choroby a ja si zatial povybavujem nieco doobeda a potom uz sme spolu a uzivame si jeden druhehi 😉
PS: na reci druhych ti poradim len jedno ..jednym uchom dnu a druhym von...

rogerkafedererka
29. máj 2017

@barborik3 Ahoj, ja to tiez tak planujem urobit. Maly ma 3 roky v novembri. Hlavny dovod je ale ten, ze mi uz velmi nechce poobede spavat, a zhodnotili sme, ze by to bola pre neho tortura. Ja sama som v skolke neznasala spanok a mam na to zle spomienky. Nastupujem sice do prace, (este neviem, ci cely alebo polovicny uvazok) ale v pripade celeho uvazku starych rodicov mame k dispozicii. Tiez si myslim, ze toto je pre rodicov a dieta ideal. Aj v kolektive, aj doma tak akurat. Ja sa skor bojim chorob, ktore donesie...:-\

pahu
29. máj 2017

Ahojte.
Mam svoju mini skolku a vibec sa toho nebojte. Zo zaciatku urcite vase deti nedavajte na cele dni ak nemusite, lahsie si zvyknu. Postupne vsak spolu s ucitelkami s nimi komunikujte a dohodnite, ktora postielka bude ta ich a ostatne deti im v tom len pomozu 🙂

Drzim palce!

jashka28
29. máj 2017

Prva dcerka mi zacinala len doobeda a bolo to super, bez nervov a stresov,v septembri mi nastupuje aj trojrocna a tiez zacina iba doobeda...kazdy nech si spravi, ako mu vyhovuje a rady mudrych mamiciek typu "hodit do vody" lebo potom bude tazke si zvykat si nevsimaj...ved ty najlepsie vies, co je pre tvoje dieta dobre...po emocialnej a psychickej stranke...

zdena12345
30. máj 2017

ak máte moznost a chcete to tak , preco nie?
len na margo tych reci ze dieta sa nauci a neoduci a oducit ho treba a pod. keby to vsetko bola pravda, tak doteraz tu vsetci dospelaci piju z flasky a kakaju do plienky🙂 dieta si nakoniec zvykne, niektore lahsie, niektore tahsie.... a niektore place ked nemoze ist do skolky ako napr nas syn🙂 do skolky chodi od 2r a 1m na cely den bez problemov... len je casto chory😉
kolegyna tak davala zo zaciatku syna niekolko mesiacov len na doobedie a chodila jej pre neho babka a bola s tym spokojna, maly ani neochorel

barborik3
autor
30. máj 2017

Hned mam zo vsetkeho lepsi pocit.Dakujem vam velmi pekne za vase odpovede.pomohli ste mi 🙂

pininka
30. máj 2017

Ja zastavam opacny nazor. Jasne,kazd dieta je individualne, ale u nas v skolke deti ktore chodili dlhodobo na obed domov v podstate cely cas cakali kedy uz pride pre nich mamka domov, dost tazko sa s nimi spolupracovalo,lebo dookola opakovali ze oni uz za chvilu idu prec. A najviac mi bolo luto deticiek,ktorych rodicia nemaju tu moznost a musia byt v praci. Trhalo mi srdce ked plakali,ze preco nemozu ist aj oni domov, tak ako....

majka99999
30. máj 2017

@barborik3 irob ako ty chces. Moj chodil prvy rok iba na pol dna, bola som doma s mladsim. Po prazdninach dalsi rok siel hned na cely den. V pohode si zvykol, cele prazdniny sme mu to opakovali, ze dalsi rok uz je velky chlapcek, ze mama pojde potom do prace, ze aj bracek pojde potom do skolkyna cely den. Nemal problem zaspat, stale spi a to bude mat 5 o tyzden. Tak priadne vyuzi vianocne prazdniny. Mozno sa bude pytat aj sam, ale nas nechcel zostat, takze ano, moze byt, ze nebude chciet zostat. Nas siel do sukromnej, tak my sme ho nenutili ostat, kedze cely den by stal viac a ak by bol casto chory, tak by sme museli aj tak zaplatit vacsiu sumu celu.

salome51
30. máj 2017

@barborik3 môj rovnako. Mal len 2 roky 6 mesiacov dokonca. Chodí na pol dňa. V lete sa mu narodil brat, nechcela som ho teda nechať celý deň v škôlke aby sa necítil odstrčený. On je veľmi spoločenský typ. Od prvého dňa sa tam cítil ak ryba vo vode. My máme skôr problém že nechce ísť domov 😁. Neviem aký je tvoj synček. Niekedy je dobré hneď od začiatku nechať na celý deň. Od susedov chlapec si potom nevedel zvyknúť keď ho po pol roku mamka nechala na celý deň. A môj by s tým zas problém nemal. U ných detí sa osvedčila postupná adaptácia. Najskôr na kratší čas a postupne na celý deň. Ty najlepšierozumieš sbojmu synčekovi, urob tak aby ste boli obaja spokojní. Držím palce 👍

zara0201
30. máj 2017

@barborik3 Syn je tiež decembrový a išiel už v septembri. Keďže som nastúpila do práce, išiel rovno na celý deň (od 7:00 do 15:00). Prvé 2 týždne poplakal, ale to takmer každé dieťa a je jedno či tam bolo na 4 hodiny alebo na celý deň. Poobede je v škôlke zábava, lebo ráno sú regulované aktivity, poobede sa už väčšinou len hrajú. Neviem, ak je zvyknutý poobede spať, či ho doma uložíš, keď ho "vytrhneš" v čase okolo obeda zo škôlky.

evittam
30. máj 2017

@barborik3 Zalezi len a len od dietata-tvoje nepozname takze mozme pisat len svoje skúsenosti. A ano kludne sa moze stat,ze ti potom nebude chcieť zostavat poobede a zalezat bude len a len od rodičov ako sa k tomu postavíte.
Syn chodil aj do jasli -tyzden adaptacny od druheho tyzdna na cely den. Ziadne problémy.😉

ceresnovci
Autor odpoveď zmazal
Zobraz