Chodenie s dieťaťom za ruku

cherry1981
22. jún 2013

Baby aky mate nazor na chodenie s dietatkom za jednu rucku, Nasa ma 14 mesiacov uz urobi sama par krokov, ale vzdy sa dozaduje aby som ju chytila za jednu rucicku a behala s nou. Vtedy beha krasne a isto. Ale boji sa pustit, pusti sa spravi par krokov a uz place a hlada ruku aby sa ma mohla chytit a behat za ruku. Teraz neviem ci ju vodit aj za jednu rucku a bezkat s nou, alebo ju nechat tak nech prejde 10 krokov a nechytat a nevodit ju za rucku. Takto uz beha mesiac, ale stale sa boji, vidim, ze ma strach, preto neviem co je lepsie nechat ju alebo s nou bezkat, Samozrejme stvornozkuje najradsej 🙂

safranca
19. aug 2014

moja uz tyzden chodi sama a asi tyzden som ju drziavala iba za golier vzadu na krku alebo za kapucku aby si bola ista ze ju zachytim keby nieco ale od 10 mes chodila uz za ruku a ked som ju drzala za ten golier alebo kapucu tak som ju pomalicky pustala aby som ju uz len volnejsie a volnejsie drzala a hovorim uz to je tyzden co chodi sama a to v nedelu ma rok

farky12
26. feb 2015

ahojte mamičky..pridávam náš príbeh.. Lejko bude mať v júni 3 roky. od bábätka bolo všetko v poriadku.. pretáčal sa kedy mal, začal sa stavať na nôžky pekne "tabuľkovo", začal chodiť za 2 rúčky asi od roka, ale za jednu (stále padal do strany) až zhruba na 18 mesiacov.. čakali sme, pretože porovnávali so starším bračekom, ktorý začal chodiť na 17 mesiacov.. p. doktorka nás poslala na neurológiu, odtiaľ na metabolické vyšetrenia, to všetko dodnes absolvujeme každé 3 mesiace.. CHVALABOHU je všetko na metabolickom v poriadku, jedine mal menej vitamínu D, tak dávame vigantol.. kojený bol 2 roky.. prvé samostatné kroky urobil minulý október, normálne už bežkal, ale radosť trvala zhruba 3 dni.. určite nespadol, stále som s ním, zas sa zasekol, začal kolienkovať a doma sa pridržiavať nábytku.. zas vyšetrenia, všetko v poriadku, už nás strašili všelijakými svalovými poruchami, mňa však stále držalo a tešilo jedno, že nemá problém sa stavať na nožky, že vidím, že chce chodiť, že neplače a to znamená, že ho nič neboli emoticon len má nejaký blok v hlávke a patrí medzi opatrné detičky.. zhruba 2 týždne doma v byte už bežká, nepridržiava sa nábytku, prestal kolienkovať, ale vonku si stále opýta rúčku, (normálne mi ju pobozká, keď ho chytím za ruku, akoby prejavoval svoju vďačnosť),chce to snáď viac času a dúfam, držte palce, že je to len v opatrnosti.. máte prosím nejaké skúsenosti - poznáte niekoho v okolí s podobným príbehom? Dúfam, že v lete si už zahrá s bračekom futbal a v septembri pôjdeme do škôlky.. už som aj rozmýšľala, že je dosť na mňa naviazaný a tou rúčkou si vyžadoval neustálu pozornosť.. budem vďačná za každý názor.. ďakujem za prečítanie.. majte saJanka