CHodí iba keď ju držím za ruku. Ako ju to odnaučiť?

vikina00
13. nov 2007

Zienky chcem vas poprosit o radu.Mam 14 mesacnu dceru a problem mame s chodenim. Chodi uz 4 mesiace za ruku a akonahle ju pustim pada na stvornozky vobec sa nechce pustit sama behat. uz som z toho hotova lebo vsetky deti uz sami behaju a mi nic. Ako mam docielit aby sa ma uz konecne pustila a behala sama?

adetka
13. nov 2007

podla mna to nechaj na nu... ja som zacala sama chodit az ako 15-mesacna... tiez som dovtedy iba stvornozkovala... a som v pohode 😉 ... a niekde som citala, ze hranica, za ktorou sa to da povazovat za problem je 18. mesiac 😉

xxmargaretka
13. nov 2007

ahoj..kludne to nechaj na nu..my sme za ruku chodili 5mesiacov 😀

vavka33
13. nov 2007

To sa neda docielit,ona zacne,ked bude "pripravena,odhodlana" sa pustit.
Moja dcera chodila za ruku od piatich mesiacov a pustila sa sama presne v deviatich.Tiez sa mesiac odhodlavala a nakoniec sa nastvala a pustila kresla a rozbehla. 😀

ajduska
13. nov 2007

aj moja dcérka má 14 mesiacov a ešte nechodí, dokonca nechce veľmi chodiť ani za ruku, len štvornožky a ak mám byť úprimná, ťažkú hlavu si z toho nerobím....aj najstaršia chodila 4 mesiace za ruky a sama sa pustila až ako 15 mesačná
presne, ako hovorí vavka, to sa nedá docieliť ani uponáhľať, musí byť na to pripravená a zane sama, neboj...a hlavne, neporovnávaj ju s inými deťmi, každé dieťatko je svojské a osobité.... 😉 🙂

digysa
30. dec 2008

Kamoskyn syn mal 16 mesiacov, ked sa sam spustil chodit. Raz padol a buchol si bradu a bal sa, preto take omeskanie.

beatka2806
6. jan 2016

@vikina00 ahoj,môj malý mal teraz 16mesiacov a tiež ho ešte pridržiavam nakolko je velmi oplašený a nemá ešte takú stabilitu a zozačiatku som to aj ja stále riešila,ale nakoniec som si povedala,že keď príde jeho čas tak bude behať ako ostatný

zetko21
8. jan 2016

Ahoj, ja som bola v rovnakej situacii. Moja dcerka chodila za ruku od septembra. Vtedy mala 13 mesiacov. Jej samostatne chodenie som nechala na nu. Ved to nie je sutaz. No a na stedry vecer sa sama postavila s sla. Od vtedy je na nezastavenie. Asi si to setrila ako darcek pod strocek.
Vobec neries kedy a hlavne netreba dieta nutit. Pocula som nazor lekara, ze cim neskor dieta zacne chodit, tym lepsie pre jeho chrbatik. Nemusi ho namahat tak skoro.
Takze vela stastia.

babatenko77
13. mar 2016

@beatka2806 ahoj, zaujal ma tvoj príspevok O bezkani synčeka, lebo je to akoby som.to písala ja 🙂 Ako ste na tom?

beatka2806
22. mar 2016
babatenko77
22. mar 2016
beatka2806
22. mar 2016

Ahoj babatenko77,teraz máme 18mes.a ani teraz nemôžem napísať,že tá naša chôdza je na 100%. Chodíme ale je si ešte taký neistý. A o padaní ani nehovorím . Zvláštne je,že na nerovnom povrchu mu to ide omnoho lešie.

babatenko77
22. mar 2016

@beatka2806 ahoj 🙂 A pridrziavas ho keď padá?

kukakaj
22. mar 2016

@vikina00 Vodenim dietatka za ruku iba oddalujes samostatnu chodzu. Nechaj to na dcerku, ona sa pusti ked na to bude pripravena. Ked pekne stvornozkuje, treba ju nechat vsak sa vsade dostane po styroch a chodit zacne ked to sama zvladne. Neboj este sa nanahanas 🙂

beatka2806
22. mar 2016

babatenko77 áno pridržiavam,padá rovno na hlavu. Vôbec žiadný reflex rúk nepoužíva ako malý zemiačik ☹

vedorka
22. mar 2016

no ono je podla mna chyba, ze si s tym vobec zacala, za ruky sa vodit nema.... sama zo styroch sa mala postavit o nabytok a obchadzat ho. neskor by sa krasne pustila a robila prve kroky.
asi by som to riesila s lekarkou a pripadne skocila na rehabilitacie, oni vedia tie cvicenia na stimulaciu

prasiatko30
22. mar 2016

Nemyslim si ze by to bolo na rehabilitacie a neurologa a co ja viem co dieta pokial je zdrave a napreduje v norme ma az do 18m nato aby zacali chodit - tvoje dieta je len opatrnejsie a pokial sa stavia sama a chodi za ruku tak pravdepodobne na zaciatku spadla alebo je proste len opatrnejsia a bude jej to chvilku trvat kym bude sama sebou ista ale to pride neboj sa budes s nostalgiou spominat na casy ked chodila len za ruku a mala si ju pod kontrolou a nemusela si sa za nou nahanat😂😄😄moja zacla v 17.5m a tu sme