Chodia aj vaše deti nahé?

babulka82
24. okt 2015

mamičky mam taky (problem) ,mame dvojročneho chlapčeka a velmi rad a sustavne by chcel chodit nahy aj ked doma nemame stale vykurene . myslite že ho tak možem chvilu nechat?chory nebyva.

malinovka333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
l3yla
24. okt 2015

Určite nachvíľku áno alebo ma napadlo, skús ho nechať aspoň v tielku a pančuškách 🙂

malinovka333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cecilka123456
24. okt 2015

Pozri si niečo o montessori aktivitách, pravdepodobne ma senzitívne obdobie vnímania svojej kože, nechaj ho, sprchuj ho teplou a studenšou vodou, nech si prikladá na telo predmety rôzneho tvaru a teploty. Ja som malej do vaničky pre bábätká nasypala ryžu a šošovicu a ona sa v tom váľala. Prešlo to za dva dni 🙂

l3yla
24. okt 2015

@cecilka123456 to som ešte nepočula 🙂

tova
24. okt 2015

tato otazka je vazna???? co sa clovek nepodozveda co sa deje v niektorych domacnostiach.

velkacica
24. okt 2015

nielen deti 😉

elise
24. okt 2015

@tova autisti neznedu oblecenie na sebe, my sme tym presli neustalym vysvetlovanim, ale aj tak musi chodit bosy

malinovka333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
santafe
24. okt 2015

no tak my dokonca mame jedny vianoce take fotky, ze syn si rozbaluje darceky pod stromom holy 😀 tiez mal prave take obdobie 😠 mal asi 4 roky tusim, uz si to nepamatam.
a od malicka nenosil ponozky doma vobec ani ziadne papucky.

matuskova003
24. okt 2015

@tova ty asi nemas deti ze ? lebo inak si myslím, že vačšínu z nás tato otazka absolútne neprekvapila 🙂 aj môj sa nieraz povyzlieka a chce tak behat a kedze mame podlahove kurenie, nemam strach ho tak nechať . je to preňho prirodzené a aj pre nás ľudí, to len paradoxne sme si prave my vymysleli nejake etikety a dresscody a pod. veci ohlade obliekania 🙂

babulka82
autor
24. okt 2015

@tova a co je na tej otazke akoze? Nerozumiem

babulka82
autor
24. okt 2015

@cecilka123456 precitam si neskor dakujem

babulka82
autor
24. okt 2015

@malinovka333 no nas praveze nema teple nohy niekedy ale obliect ani za svet.

malinovka333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alaguema
24. okt 2015

@babulka82 naša mladšia dcérka chcela asi do troch rokov chodiť iba nahá. Nechala som ju vždy, keď to teplota umožňovala. Aj vonku, po dvore. Ešte aj toto leto boli pri bazéne v záhrade na holáka 😀 Nič na tom nie je, kľudne ho nechaj.

tova
25. okt 2015

tu o ponozkach ani papuckach neni tema. Chodit na boso je normalna vec. Ale aby mi nahe dieta behalo po dome????? o tych co nechaju nahe deti behat von radsej pomlcim. @matuskova003 deti mam a nikdy mi doma nahe nebehali, mozno mi prebehli par krat z izby do izby, ale tricko, gate do ruky a obliekaj sa. @elise autorka ma autistu?

malinovka333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ena1903
25. okt 2015

@santafe Moj maly mal doteraz len 2x narodeniny, ale z oboch oslav ma nahe fotky 🙂 Uvedomila som si to az pri pozerani fotiek, ze to nevyzera zrovna reprezentativne, ale tak 29.7. byvaju strasne horucavy a on bol malicky a behal po dvore a tak a ked teda chcel byt nahy, tak no a co. Ved vacsinu casu je obleceny a nevidim nic tragicke na malickom vyzlecenom dietati. Len to vyzera fakt komicky - najlepsia fotka s prvou tortou - on vyzleceny a strasne place, lebo sa prave popalil na sviecke a na druhy rok fuka sviecky a v ruke stiska pipika 🙂 No proste tieto fotky bude raz isto "rad" ukazovat frajerkam 🙂

cecilka123456
25. okt 2015

@l3yla ono to montessori je celkom zaujímavé. Ja som bola na takej 5 hodinovej prednáške a veľa som pochopila čo sa týka správania dcéry 🙂

slnecnica174
25. okt 2015

@babulka82 Treba schmatnut a obliect a toto mu nedovolit 😉

cecilka123456
25. okt 2015

@tova ty keby si nás videla v lete tak sa asi hneď žehnáš, beháme do byte holý všetci 😀

lulistek
25. okt 2015

@babulka82 aj moja je rada "hototut" ale dovolim jej to len nachvilu lebo predsalen je chladno v izbe do 21st

malinovka333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
santafe
25. okt 2015

@ena1903 no presne, ja som vtedy trosku vo vnutri "zurila", lebo predsa len, na cloveka odvsadial vykukaju tie dokonale nastajlovane vianocne fotky a my takto... a hlavne sa mi zdal uz akoze "velky" na to, este na takych 1-2 rocnych mi to prislo ok, ked pobehuju holi, ale on mal 4, vlastne potom v januari uz 5... ale takto po rokoch si to clovek uvedomi, ze o co ide, o nic... 😝 a stiskajuceho pipika si viem uuuuplne predstavit..anooo presne fuka tortu a v ruke pipik...vsetko to prejde, a zostanu len usmevne spomienky 🙂

santafe
25. okt 2015

@slnecnica174 vies co, ja som vzdy bola dost prisna, hlavne na taketo "vystrelky" a vymyslanie, tiez som bola ten typ, ze schmatnut a obliect a ziadna diskusia, ale teraz spatne si hovorim, ze by som bola menej prisna, neviem... asi starnem..

parker36
25. okt 2015

Moja dcera odkedy vedela, vzdy sa vyzliekala. Bolo jej tak skratka pohodlnejsie. Ma uplne ine vnimanie chladu ako ja - ja som uzimena. Obliekala som ju rychlo, ked mala prist moja mama, lebo inak som mala prednasku, ako ptechladne... Teraz ma 10 rokov, k lekarke chodime na predvolanie, jedinu chorobu co mala boli ovcie kiahne, nadchu ma raz za 3 roky, nikdy v zivote som s nou nebola vypisana... Takze ja si myslim, ze sa dcerka vyzliekala preto, ze jej bolo teplo. Oblikanim by som ju akurat schulostivela. Som rada, ze som nepocuvala svoje okolie, ale svoje dieta...

barbapapa
25. okt 2015

Moja Alessandra bola taka...proste neznasala byt oblecena..ked prestala nosit plienku tak sme mali dohodu,ze moze byt vyzlecena,ale nohavicky musi mat! Nikdy z toho nebola chora...teraz ma 5 1/2r a doma zvykne chodit aj oblecena.Ked sme isli von nikdy nemala problem sa obliect iba doma😊Ale celkovo oproti sestre neciti tak zimu...ma to po mne takze ju chapem😊

slnecnica174
25. okt 2015

@malinovka333 To iste. Moja sa tiez zacala vyzliekat a uz to nerobi 😉