Choroba a kojenie. Čo mám robiť?

sisidl
27. dec 2007

Ahojte maminy.Chcela by som od vas radu.Mam 15 mesacnu dcerku,ktoru este kojim .Asi mesiac do zadu som ochorela a samozrejme som nemohla brat lieky ked kojim.Po par dnoch to preslo ,liecila som sa cajikmi a kloktanim..o tri dni na to sa mi opet vratila choroba a zas nic len caj a kloktanie..preslo to ,uz som bola rada ze tyzden super..a vcera sa mi to zase vratilo a este aj s teplotami a bolestiach celeho tela a priedusiek.Uz ma to fakt nebavi,tak uvazujem o tom ci mam malu prestat kojit aby mi mohli dat nejake lieky..alebo co mam robit..???fakt neviem,poradite mi?

hamonny
22. feb 2010

Ahojte, asi nie som v spravnej teme, ale potrebovala by som poradit, resp. keby ste sa vyjadrili k nasledovnej veci.
Mam takmer 8 mesačného synčeka, ktoreho som plne dojčila do 6 mesiacov, potom sme presli postupne na prikrmy, zeleninove i ovocne, chvalabohu bez problemov. Papá všetko aj v hojnom počte. Moja otazka spočíva v dojčení. Totižto mliečko už ustupilo a tak dojčenie prebieha nasledovne:
V noci okolo 2.00 - dojč. z 1 prsnika,
6.00 - dojčenie z 2. prsníka.
9.00 dojčenie z 1 prsníka,
12.00 obed,
15.00 olovrant- ovocie,
17.00 dojčenie z 1 prsníka.
20.00 mliecna kasa.

Prakticky cez den papame MM len dvakrat, cize rano o tej 9.00 a potom az o 17.00. Papa uz len z 1 prsnika, akoby na uhasenie smadu. Chcem sa spytat, ci takyto prisun MM mu postacuje, UM nedavam. Mam totizto pocit, ze sa napapa MM velmi rychlo. Neviem, kolko si vytiahne. A ci toto postacuje pre 8 meacné babenko.
Dakujem Vam za vsetky rady. Budem cakat na Vase prispevky.

matova
22. feb 2010

ahoj hamonny,
u nás syn do roka a troch mesiacov bol dojčený a nepil inak nič- ani vodu ani čaj...
mlečne kaše som začala dávať asi až od 11 mesiacov, dovtedy nemliečne. Tiež som mala pocit, že sa nejak rýchlo nacucká a nevedela som či vypije dosť...Dr. na gastre mi povedala, že si to nepitie tekutín asi kompenzuje v noci (to sa budil aj 6 krát).
Ak má dostatočne mokré plienky, tak príjem tekutín je ok. a potom je v podstate dôležitý príjem vápnika, ktorý nemusí mať len z UM. Píšeš že papká dobre, tak ho môže získavať aj z iných jedál, cereálne kaše sú tiež obohacované vitamínmi a minerálmi. Neviem presne od koľkých mes. sa môže dávať jogurt (my sme dávali od 10.mes), napr. v pomere k objemu má jogurt oveľa vyšší obsah bielkovín ako mlieko.

skús napísať napr. aj do témy Recepty- vegetarián. dieťa, myslím že ti tam budú vedieť lepšie odpovedať 😉 .

enjii11
12. mar 2010

Ahojte
Mam taky problem ze uz dva dni vkuse mam vysoke horucky. Neviem ci mozem nieco brat lebo kojim svoju 6mesacnu dcerku.
Neviete mi nejako pomoct ? zatial som brala iba paralen ale nepomaha mi to.
Dakujem 🙂

katarina.banska
26. sep 2010

ahojte, potrebujem poradit.....
manzel je chory, malinka ma sopliky, ale teplotu chvalobu nie.
a mna dnes zacalo boliet hrdlo a mam plny nos. teplotu nemam, no citim,ze na mna nieco ide. hrdlo si kloktam vodou so solou a na nos som si dala malej libenar. lebo vraj sa kvapky nemozu ked kojim, tiez sa vraj nesmu ani ziadne lieky.
no ja by som si chcela dat aspon paralen plus, nech ma postavi na nohy. alebo radsej nie, ked nemam teplotu? mozem jej nejako ublizit ked si dam paralen plus? poradte, co pomaha vam ked na vas nieco lezie a kojite?
vdaka

bejkka
26. sep 2010

Paralen plus asi nie, ale kludne si daj paralen alebo ibalgin - ten som brávala aj ja, na hrdlo je super roztok soľ + ocot a voda - tak od oka, ale treba kloktať aj 5 x denne a šál okolo krku.Do nosa som si aspoň na noc, aby som mohla vôbec dýchať dávala nasivin. Ja používam aj nosnú sprchu - tá je na nádchu tiež fajn. Skoré uzdravenie. 😉

katarina.banska
26. sep 2010

@bejkka dakujem ti
no dala som si paralen plus tak snad sa malej nic nestane......
pozde som si precitala tvoju spravu ☹

bejkka
27. sep 2010

To nevadí, ja som počas kojenia už brala 2 x antibiotiká, a malý je OK. Do mlieka ide fakt len mizivé percento, dokonca dok. mi povedala, že pri chorobe je lepšie vzaiť atb. ako sa zbytočne trápiť a predlžovať zápal.

katecameron
27. sep 2010

a nejake homeopatika by si mohla skusit mne na hrdlo dobre zabrali ale zaujimave je ze ked niesom tehotna a nekojim homeopatika mi nezaberaju a este mne na hrdlo najlepsie propolis zabera do 2dni som fit 🙂

brontik
25. nov 2010

dufam ze nie tema od veci, ale chcela som sa opytat- Uz druhy den mi kolise teplota medzi 37,4-38. Bez bolesti svalov, bez bolesti hrdla ci zacinajucej nadchy. Proste len teplota. Zatial som si nedala ziadny liek aj preto ze moja 5mesacna dcerka je plno kojena. Chcela som sa len spytat ci mozem bez problemov ju kojit, do akej teploty a hlavne ci jej moja teplota "nemoze" nejako ublizit, kedze zrejme su to neni prejavy nachladnutia. Neviem co to moze byt

pslahorova
3. nov 2012

Baby poradťe, bolelo ma hrdlo , prestalo, no spustila sa mi riadna nadcha, tečie mi z nosa, no striedda sa to s upchatím, začala som suchý kašeľ,hlava ma bolí, neviem poriadne dýchať, malá ma 4m+ mám doma nejake propolisové cmulačky na hrdlo zabrali, vraj posiľnuju imunitný systém....no ten kašel....striedavo mi je teplo ja zima, chce sa mi zvracat, ale nevracala som. Jesť som jedla , čajiky pijem, čo si mám dať? aby osm vydžala do pondelku?? Pišete tu o homeopatikach, ake?? to oscilococcinum možem? a čo nejaky spray na nos? naparovala som sa ale nepomáha.Ďakujem.

katuna1
13. nov 2012

@danu
takisto mam horucky pomaha paralen alebo medipyrin 500 - paracetamoly sa mozu kratkodobo uzivat pocas dojcenia.
a inac pit veela tekutin, dobry je sipkovy caj (obsahuje vela vitaminu C). Ak mas bolesti hrdla tak pomoze kloktanie slanou vodou alebo ja cmulam Propolki - obsahuju propolis a vitamiv C, takze ak niesi alergická na vcelie produkty mozes ich pocas dojcenia uzivat.

majdolena
14. feb 2013

ahojte ženičky,ja mam tiež problém že som už niekolko mesiacov pernamentne chorá,malý ma 7m a kojím.už som užívala aj niekolko antibiotík,ale stále sa mi to vracia.skúšam čaje a kloktanie.bolí ma hlava a hrdlo,len čo doberiem lieky,tak je to naspať.už nemám chut ísť ani za lekárkou.muž má nervy že som stále chorá,no ale mna to tiež nebaví,je to ako začarovaný kruh.čo by som ešte mohla poskúšať poradte,lebo kojíť nechcem prestať,ale vravím,antibiotík som už brala niekolko.už by som išla aj k nejakému liečitelovi,som ochotná skúsiť hocičo,lebo chorá s dvomi malými detmi,to je ohubu.Dakujem za akúkolvek radu