Chudnutie novorodenca ?

dreamer4
8. júl 2011

Mile mamicky,
chcela by som sa Vas opytat, ako je to s chudnutim novorodenca. Moje babatko sa narodilo s hmotnostou 2800g, v porodnici schudlo na 2500, ale postupne, kym nas pustili, pribralo na 2620gramov. doma sme 5 dni (mala ma 10 dni) a v poradni mi ju povazili a ma 2590 g.....cize doma schudla 30 g. Je to normalne? viem, ze novorodenec moze fyziologicky schudnut, ale az tak? kojim ju kazde dve - tri hodinky, podla toho ako je mala hladna..... Mliecko by malo byt tiez kvalitne, lebo mala ma peknu stolicu a po napapani je kludna a usmieva sa.
Dakujem za rady...

kvetinqa
8. júl 2011

My sme sa narodili s vahou 2860 g, domov sme isli 2600 gramovy a tiez nam doma vaha kolisala, neboj, upravi sa to. Ak je kludna a spokojna, neries to.. My sme si kupili domov vahu, lebo nam ju pediatricka odporucila, ale asi je to zbytocnost, lebo ja som potom maleho vazila denne... neboj auzivaj si malu. drzim palce

jaaty
8. júl 2011

Ide o dve rozdielne váhy (v pôrodnici a u lekárky). AK je dcérka spokojná, malo by to byť OK. Buď si počkaj na ďalšiu poradňu- bude vážená na tej istej váhe alebo si kúp svoju a váž si ju doma častejšie.
Určite však nestresuj 😉 , nie všetky detičky priberajú podľa tabuliek 😀

estterka
8. júl 2011

v tomto pripade je dolezite,aby si skontrolovala,ci babatko efektivne pije. teda ci naozaj prijma mliecko pri dojceni a nie len saje prsnik. dolezitym meradlo su pocikane plienky(pokakane ani tak nie),ci ich ma za den dost,cislo si netrufnem povedat na istotu,ale minimalne 8 by ich malo myslim byt.
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/kedy-b...
odporucam,nastudovat si tieto stranky,je to taka biblia dojciacich mamiciek a ak by si mala otazky,kontaktovat priamo laktacnu poradkynu,na ktoru kontakt najdes na stranke mamila.sk

edie63
8. júl 2011

Su to rozdielne vahy, takze rozdiel tam moze, ale nemusi byt. Ak je dcera spokojna, ja by som pockala aspon tyzden/dva a potom by som isla znovu do poradne, aby sme videli kolko pribrala. Moja dcera pomalicky priberala na zaciatku, ale nasa doktorka nam neodporucala kupit si vahu, pretoze urcite by som dceru vazila kazdu chvilu a bola by som zbytocne vystresovana. Drzim palce! 🙂

nani7278
9. júl 2011

Ja len spresním počet tých plienok- 5-6 za 24 hodín, ale kvalitne mokrých, nie len "cvrknuté". Sledovať, čí malá poriadne pije, ak máš pocit, že už len dudká, alebo na prsníku zaspáva, tak prestriedať prsníky, pomôcť jej stláčaním prsníka- to je tiež na mamiláckej stránke. Držím palce.

stanislavao
9. júl 2011

kazda vaha moze vazit inak, stale je tam nejaky rozdiel. najlepasie by bolo, keby ste si ju vazili doma. ja som syna vazila zo zaciatku kazdy vecer, aby som vedela, ci pribera a potom 1x do tyzdna. ak nemate doma vahu na babetka, skuste zajst 1x do tyzdna k pediatricke, aby vam ju prevazili, alebo si vahu mozete aj na bazari, aj na MK kupit. nie su nejake moc drahe.

kamilka22
9. júl 2011

Kazda vaha vazi inak, ale pre pokoj v dusi si ju zbehni po tyzdni prevazit. Ale kedze stolica je pekne zltucka, myslim, ze to bude o.k.

li_la
9. júl 2011

Podľa mňa je to ok. Môj síce neschudol skoro vôbec, ale pôrodná váha 3150 a v pôrodnici schudol 50g. Keď sme išli prvýkrát k dr. ešte pred tým, ako ho odvážila povedala, že sa nemáme naplašiť, lebo že je normálne, keď dieťa schudne. Nuž, náš síce vtedy už vážil 3300, ale ako povedala, je to normálne. 🙂

zuzkat1
9. júl 2011

nasa domaca vaha ukazuje o 100g menej ako ta u nasej dokiny...moja sa narodila 3760gramova a schudla do 3 tyzdnov na 3150... vobec sa nestaraj o vahu...ked nieco nebude OK dokina ti povie...pekne koj a nestresuj sa to ma vsetko vplyv aj na pohodu malej... stolica ak je OK tak nehladuje a ak si si nie ista tak o dostatocnom prijme mliecka svedcia pocikane plienky...malo by ich byt 6 poriadne pocikanych za 24 hodin...ak ich nie je tolko aj tak nie je dovod na paniku len treba castejsie kojit🙂
a rozhodne neurob tu chybu ze zacnes babo vazit kazdu chvilu doma!! myslim to vazne, presla som si tym a nic horsie som robit nemohla... stresovala som seba aj manzela a hlavne malu...

patkaza
27. nov 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

mala by si sa dobre stravovať aj nejaké čajíky na podporu dojčenia sú vhodné a hlavne sa nesnažiť chudnuť ... dieťatko začne priberať 🙂) http://akoapreco.com/je-chudnutie-pri-dojceni-bezpecne/