Cikanie štvorročného syna

xenus1234
7. dec 2017

Ahojte mamičky chcela by som sa spytat ze ako naucit synceka cikat ma 4 roky nechce sa vobec pytat. kakat sa vypyta ale cikat ani za boha ani posediačky ani postojačky pipika nechce aby som mu chytila ani on si vobec nechce chytit len plače pri tom ked ho chcem dat na šerbel cikat mysli si ze ho idem dat kakat ja uz som zufala a na buduci rok ma ist do školky poradte že čo

vierocka888
7. dec 2017

@xenus1234 ahoj. Skusenost nemam, ale napadlo mi, ci ste neskusali tak, ze ked pojde tvoj partner/manzel s nim na zachod, ze by ho to naucil? Mozno si vezme priklad a ked uvidi ze tata chodi hentak cikat a budu to brat ako ich "chlapsku" zalezitost, bude to prenho aj zaujimavejsie 🙂
Mozno je to hlupost... ale kazdopadne drzim palce az to zvladnete 🙂

lilu74
7. dec 2017

my sme cele odplienkovanie brali hravou formou a vonku na dvore to bola zabava, ale to mal 2roky.

tinulka174
7. dec 2017

Ja som mala opačný problém...
Môj nechcel chodiť kakať...
Nakoniec mu zabralo,že si zobral obľubenu knihu stále so sebou a sedel na záchode...
Skúste možno to zaberie (aj keď po sediačky)...

tinapa
7. dec 2017

V prvom rade zisti, či nemá zápal.. Predpokladám, žš cikať už cikal normálne a teraz len strečkuje...?? Alebo ho len teraz učíte cikať na nočník, či záchod? Prepáč za otázku...
Môj má/mal takú fázu. Držal, držal, na poslednú chvíľu utekal a potom mu to tesne ušlo.. Alebo nepovedal vôbec a pocikal sa. No a to aj v škôlke..nič príjemné. Aj som mu kedy tedy mierne dohovárala, no nič viac. Ja som to nesilila, lebo to je kontraproduktívne, aspoň u môjho. A hrešiť ho, či inak trestať, to už vôbec.. Musí to ísť bez nátlaku, to je môj postoj.. Pomaly a s trpezlivosťou.. Momentálne sme na tom dobre, tak dúfam, že to aj tak ostane..

charlie1980
7. dec 2017

WC+redukcia (?). 4,5r by Uz mohol Aj na WC sediet, nie na nocniku.

krokodil13
7. dec 2017

ahoj. zachod je vzdy boj. ja uz mam za sebou 2 odplienkovanie a 1 ma caka. neznasam tie cikanicove kaluze. ja odplienkovavam okolo 2 rokov. u 4rocneho si ale myslim ze ide o nejaky blok. Ja by som to najprv skusala riesit kludne - vymysli nejaky vtipny pribeh o cikani , vyzdvihni ze chalani to maju ake fajn ze mozu curat dvoma sposobmi , aj posediacky aj v stoji. vsetci chalani ktorych poznam miluju v lete ocuravat vsetko co v prirode najdu, tak skoda ze je teraz na to zle rocne obdobie. ak by to nezabralo tak by som ho proste nechala bez kontroly. pripravila by som mu kopku s cistym oblecenim a povedala by som mu, ze uz je velky chalan a ze ty ako mama uz nezvladas strazit jeho cikanie ze odteraz si to strazi sam. samozrejme nedaj mu plienku. musi na to prist ze ked sa nevycura tak sa proste pocura a to je neprijemny pocit. ked sa mu podari pocurat tak mu povedz ze nech sa prezlecie a utrie mlacku, trochu mu pomoz a bez velkych komentarov pokracujte dalej. podla mna mu takto budu stacit 3 dni a bude to fajn,. drzim palce.