Čím úspešne zopnúť vlásky?

danielala
20. mar 2009

Ahojte maminky, 16 mes. dcérke by sme chceli nechať vpredu dorásť vlásky, lebo ofinka jej veľmi nepristane, no keď jej ju chceme zopnúť dozadu, vo vláskoch nedrží nijaká sponka, spinka či štipček a gumičky jej vadia. Dorastená ofinka jej už padá do očí, tak stojíme pred rozhodnutím, či zas z praktických dôvodov ostrihať, alebo či existuje nejaká konkrétna vami osvedčená sponečka, lienočka,... proste niečo, čím sa dajú jemné detské vlásky udržať zopnuté. Vopred ď. za tipy 🙂

sstefi
20. mar 2009

nejaka čelenka, možno aj taka latkova? ale asi aj to jej bude vadiť, ked nestrpí ani spony. ani moja ich moc nemusí, ked sa pozabudne, tak ich ma chvilu vo vlasoch, ale inak hned taha von z vlasov(teraz má rok a 8mes) 🙂

alon111
20. mar 2009

tak to bude problem ak ti nechce gumicky.moja mala tiez nejako nemusela mat ziadne sponky vo vlasoch ale jedne zvladla boli to take dvojcentimetrove pukalky.my sme mali aj ten problem ze ona mala aj velmi riedunka vlasky a klasicke sponky jej nedrzali a celenku tiez nemohla mat lebo na jej hlavku ziadna nebola. 😉

dididi30
20. mar 2009

moja dcera ma 4 roky a do teraz gumicky a sponky neznasa, chodi ako dora strapata 😠 😀 ale aj tak ju lubim 🙂 😵

dididi30
20. mar 2009

no to som tomu dala nema 4 ale 5 rokov 😅

peppapig
20. mar 2009

Ahoj daniela, my jsme na tom byly velmi podobne, nase mala nesnesla sponky ani gumicky ani celenky na zachyceni ofiny. Tatinek ji nechce nechat ostrihat ani za nic, protoze ma kudrlinky. Budto se rozhodnete malou ostrihat anebo to chce pevne nervy a stale ji sponkou ofinku na boku u ouska zapinat. Asi okolo 20.mesice si Mia uvedomila, ze ji vlasy v obliceji vadi a sponku ted vyzaduje. Drzim pesti 🙂

tomaslavka3
20. mar 2009

mojim dievcatkam tiez nechavam dlhe vlasky,aj ofinku.Nic poriadne nedrzi a co sa da ,daju zachvilku dole alebo jedna druhej poberu gumicky aj sponecky.Ja robim fontanky,jeden copik,alebo dva copiky.No jedine,co je vhodne a drzi im na vlaskoch su tie "stiplave"gumicky.Kupila som tie najmensie a ked ich davam dolu ich odstrihnem a nesticuje to.Copiky im vydrzia cely den bez problemu. 🙂 🙂 🙂

susik77
21. mar 2009

peppapig: moja ma tiez podobne vlasky ako tvoja mia-take kudrlinky. tiez nechce sponky-davam jej pukacky. ale chcem jej nechat narast vlasky, tak to musime vydrzat. ak to bude moc kriticke, tak jej pristrihnem ofinu

kristi
21. mar 2009

ostrihat, vsak to doroste az bude potreba

rohacka
21. mar 2009

Mne svagrina poradila,ze v sponkovych obchodoch predavaju take miniaturne tenucke farebne alebo biele gumicky, v pokojnom stave maju priemer len cca 1 cm, to su vraj na male copiky a vrkociky. A tiez sme pouzivali tie drobnucke pukacky, take 2 cm-ove.

susik77
21. mar 2009

tak dnes si mala strhla dole sponky z bokov, ale z ofiny zatial nie, drzi 😎 je strasne zlata, konecne jej vidiet aj tvaricku 🙂

alon111
21. mar 2009

tak to vam gratulujem,nech jej to vydrzi co najdlhsie 😉

terry2
21. mar 2009

Mé dceři je 16 měsícu a vlasu má-kde nic,tu nic,takže zatím ani není z čeho tvořit,jen doufám,že se do 2 let zadaří a budu mít stejné starosti se sponkami jako vy 🙂 😉

susik77
21. mar 2009

alon: dik, dufam, ze vydrzi, uz jej sli vlasy hrozne do oci...na bokoch to nevado, skor ofina. a bojim sa ju uz teraz strihat, ze jej vypichnem oci 😖
ale za chvilu ked uz bude mat dlhsiu, mozme robit copiky. ona ma v predu a boky len mierne zvlnene a vzadu totalne rulicky...

danielala
autor
21. mar 2009

Terry 😀 😀 😀 . Je to síce banalita, no môj manžel napr. žije v predstave, že malá začne škúliť, ak jej to háro z očiek nezopneme alebo neostriháme 😅.

Vďaka za skúsenosti a rady 😵 😵 😵 😵 😵 , vidím, že najlepšie skúsenosti sú s tými maličkými pukačkami, tie sme ešte hádam jediné nevyskúšali...

peppapig
21. mar 2009

susik77, mala je krasna, hned jsem kukla a fakt maji podobne vlasky 🙂 Mozna si za chvilu o sponku zacne rikat 😉

susik77
21. mar 2009

diky, aj tvoja je zlatunka 😉 Odkial pochadza manzel?

susik77
21. mar 2009

teraz som pridala par novych fotiek malej, tam jej vidiet aj vlasky zozadu 😉

peppapig
21. mar 2009

susik, ze zadu ma vlasy uplne stejne jak nase princezna. Musis ji to taky po ranu namocit vodou? Nase Mia, kdyz vyleze z postele vypada jak 'chemlonak' i na dotek 😀 😀
Muzik se narodil v Indii 🙂

susik77
21. mar 2009

ahoj, to ma este nenapadlo, ale musim vyskusat 😉 ja mam este horsie chemlonove 😖 rozcesem len po umyti-vlhke-s kondicionerom. ja mam este k tomu strasne huste. som rada, ze verca nema az tak...
ja jej dam po umyti trochu kondicioneru Lavera na vlasky. to je bio kozmetika. brala by som este nej. spray pre deti na ulahc. rozcesania za sucha 😎