Čo by malo 3-ročné dieťa vedieť nakresliť?

eveh
17. feb 2011

mam pocit, ze moj syn nevie kreslit, jasne nemusi byt umelec, ale nenakresli ani tvar s ocami a ustami, mam pocit ze to nevie vyjadrovat na papier aleboi co, inak je sikovny, jazycek podrezany, aj pismenka pozna, len ked ma nieco kreslit alebo vymalovat, tak stale sa vyhovara ze ho boli ruka,alebo sa mu nechce, aj ked chce, tak dlho nevydrzi... v skolke ma na nastenke celkom pekne prace, ale to vzdy povie ze mu pomahal spoluziak...a sme doma....alebo moze mat problem so zrakom? neviem fakt....(a pritom ja malujem obrazy)

ela2710
17. feb 2011

podla mna je vek 3 roky nato este skoro, moja sestra ma 5 rokov, a az teraz vie nakreslit ako tak stromcek, slniecko, postavy, tvar, tiez psiamenka poznala uz skorej, teraz som jej kupila taky projektor co jej robi na papiere obrazky, a ona ich obtahuje a vymaluje, ide jej to super, uz mi dva obrazky aj darovala, ale naozaj myslim, ze 3 roky nie je nic hrozne, ved deti v takom veku zvladnu mozno dake ciary fixkou...

maggie2
17. feb 2011

zrelaxuj, v pohode, nič sa nedeje. Každé dieťa je iné. Zabudni na synovo maľovanie, nie je to absolútne podstatné,veď píšeš, že je inak šikovný atď. Určite nemá problém so zrakom keď pozná písmenká 😉 Nerieš to a buďte v pohode. Pa 🙂

zitaje
17. feb 2011

To sa neda povedat, co by malo vediet nakreslit 3-rocne dieta. Je to velmi individualne. So zrakom to podla mna nema nic spolocne - teda ak nebadas ine priznaky.
Ja mam tiez doma rovnako stare dieta a poriadne nekresli, nebavi ju to, hra sa s ciarami a farbami. Dokaze nakreslit slnko, to obcas kresli, parkrat v zivote nakreslila tvar, a raz obraz, kde bolo slnko a trava (rozumej zelene pasiky) a kvietky (farebne skvrny na zelenych pasikoch). To bolo jej najdokonalejsie dielo zatial. Myslim ze ma este more casu na precvicenie rucky pred pisanim pismeniek 🙂
Starsia dcera kreslila v dvoch rokoch hlavonozcov a v troch rokoch uz celkom seriozne obrazky. Uvidis, co bude o rok. 😉

renab
18. feb 2011

Môj najstarší syn (17) má kreslený prejav na úrovni 6 ročného dieťaťa a pritom IQ génia. Najmladší (7) je na tom podobne. Ak má niečo vyjadriť kresbou, tak to radšej napíše. A ak už naozaj musí chytiť pastelku do ruky, tak kreslí len slniečko, oblaky a dom. V troch rokoch nekreslili ani jeden, radšej písali písmená a odpisovali slová. Pero sa správne naučili držať až v škole a napriek hodnoteniu psychológa, že majú zaostalú jemnú motoriku, píšu celkom pekne. Oproti tomu dcéra (19) v dvoch rokoch krásne maľovala farbami a jej výkresy boli naozaj nádherné. Tak nerieš, jednoducho kresliť nechce a zrejme ani nebude. Príroda mu nadelila niekde inde.
Okrem toho si myslím, že si náročná, máloktoré dieťa vie v troch rokoch kresliť konkrétne veci, väčšinou je to zmes farebných čiar.

babatko88
18. feb 2011

my sme na tom rovnako ako vy, malý je veľmi šikovný, ale kresliť ani za svet, raz za čas počmára nejaký papíer, to je tak všetko... ale vôbec ma to netrápi, keď nechce, nech nekreslí, robí iné veci, kde je veľmi šikovný, nútiť ho do toho nemienim... uvidíme v škôlke 🙂

traktor
18. feb 2011

to, ze ty malujes obrazy a tvoje dieta nie..to neries...skratka po tebe zdedilo nieco ine 😉 ..to ze sa vyhovara a tak..môze súvisieť s tym, ze si nie je sam sebou isty..vie, ze to nevie nakreslit perfektne a mozno sa boji, ze vas sklame...nas patko tiez nechcel kreslit..boli to len ciarky ..on povedal, ze nakreslil auto,postavu.. 😅 😀 ..casom sa to upravilo, uz kresli tak, ze vieme co nakreslil, ale maliar s neho nebude...bavia ho skratka ine veci, v skole je sikovny...tak sa netrap, mas sikovne, mudre dieta...len nie buduceho maliara..a mozno ano...ktovie? 😉

titkovamiriam
18. feb 2011

eveh ja mam skoro 5 rocneho syna,kreslenie ho vobec nebaví-este tak vodovkami no farbickami je to des...mal by uz kreslit veci co sa daju spoznat no on len ,,hranate,,kruhy-ciary,vyfarbovanie ho nebaví vobec.Ucitelky v skolke s nim tiez nepohnu-ma najhorsie prace ak kreslia no zasa najkrajsie ak lepia strihaju.Marek je zatial obojrucny tak mozno je to tym neviem zatial neriesim.Inak ja osobne kreslim ako 7 rocna 🙂 🙂 tiež ma to nikdy nebavilo 😀 😀

evita1233
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
babulina
18. feb 2011

nasa bude mat cochvila tri, ale nenakresli nic konkretneho, iba ciarky ale je s tym spokojna, inak po pravde toto by ma nenapadlo riesit, sice ja som mala problem ze zasadne kresli len tmavymi farbami, jej "kresby" casto vyzeraju ako od najdeprimovanejsieho dietata 😅

ivett1
18. feb 2011

ahoj...presne ako hovoria mamicky, nemusis sa obavat, na svoj vek je sikovny az-az...mozno ho len kreslenie zatial nezaujalo 😉 ...moj synovec ma styri a pol a radsej ako by mal kreslit, zaspieva alebo zarecituje (ma vybornu pamat) 😀 zato moja dcerka rada kresli a uz ako dva a polrocna nakreslila "cloveka" so vsetkymi detailami, ale zasa nerada vyfarbuje omaľovanky podľa predlohy...vzdy tam supne ine farby, ktore sa pacia jej ....a tak vznikaju "tvory-vytvory" v cudesnych farebnych kombinaciach 😅 ...ak by som mala porovnavat moje deti v zrucnosti kreslit - tak to sa ani neda 😉...syncek chyti do ruky farbicku vtedy, ked ju chce pouzit na preskumanie nejakeho otvoru 🙂(ma dva a pol)...takze to neriesim (tiez som kedysi "davno" kreslila aj malovala, takze viem, ze bud ta to bavi, alebo nie, niekedy mas naladu aj inspiraciu a niekedy...) ...a podla mojho nazoru, keby mal problem so zrakom, uz by ste to pravdepodobne zistili 😉

dara76
18. feb 2011

moj nakresli pekne len trolejbus a to chodi uz do skoly. Ostatne sa mu nechce a ani to poriadne nevie. Ked mal 3, tak kreslit odmietal. Cakal, co mu nakreslim ja. Takze myslim, ze tvoj je uplne v norme.

butrus
18. feb 2011

ahoj, ja mam trojrocnu a namaluje tvaricku so vsetkym co na nu patri, ale iba ked sa jej chce, ked sa jej nechce tak len cmara, aj s vymalovavanim je to tak isto, ked ma naladu, tak pekne vymaluje, snazi sa, a ked nie, tak to vyzera hrozne. nic si z toho nerob, ja sama neviem do teraz malovat, na ZS mi vzdy davali lepsiu znamku z vytvarnej na vysvedcko, len aby mi nepokazili priemer 🙂 a na vystavke som nikdy nemala ziadny moj vytvor 🙂
proste nezdedil po tebe nadanie alebo ho este stale skryva 😉 urcite je sikovny.......

mau
18. feb 2011

vo všeobecnosti: http://www.infovek.sk/predmety/vytvarna/index.p...
detská kresba vo veku štyroch rokov je naozaj primitívna...

danka_ba
18. feb 2011

Vôbec si nerob hlavu že nevie niečo nakresliť ... každé dieťa je iné, každému ide niečo iné ...
môže to byť aj tým, že ty kreslíš a preto on nechce. Hlavne ho do toho nenúť, ani mu to nepripomínaj. Keď bude chcieť, sám si nakreslí čo chce ... 🙂

07111980
18. feb 2011

ahijte citam vase nazori na kresby malich deti aja som tiez toho isteho nazoru ako ti danka_ba ze kazde dieta je ine a na nieco ine jedno je sikovnejsie v kresleny druhe vinika vinich veciach

adriana1712
10. okt 2011

tato tema ma hned zaujala, nakolko moj 3-rocny syn vcera nakraslil "maminku" a dost ma prekvapil. myslim si, ze na jeho vek to bolo hotove dielo 😅 preto sa chcem opytat, co asi tak zhruba by uz malo 3-rocne dieta vediet nakreslit? lebo tato kresba mi pripadala, akoby ju kreslil 7-rocny chalan.. 😵

lussy23
10. okt 2011

Téma ma veľmi zaujala, keďže u mňa to bolo s kreslením hrozné. Brat mi ukázal obrázok, ktorý som mu namaľovala do pamätníka ako 8 ročná. Bola to taká myška a vyzeralo to ako od 2ročného dieťaťa. Ľudí som dlho kreslila tak, že som im robila zvieracie brušká, šarkana trojuholnikoveho. A o vodvých farbách ani nehovorím, obrázky boli machlanice. Nedokázala som ani nakresliť take jemné čiary, vždy boli hrubé. vyfarbovanie ma vôbec nebavilo. Zato čítanie si a vymýšľanie rozprávok to bolo moje.
Asi ako 12 ročná som začala kresliť cez kopirovací papier, potom asi o tri roky som začala kresliť podľa predlohy, že som sa na to pozerala a kreslila. Doteraz dokážem nakresliť obrázky len podľa predlohy. Z hlavy kreslím len smajlíky, kvietky, a postavičky. Vlastne to kreslenie ma začalo baviť vďaka tým mojím rozprávkam, lebo ma napadlo, že ich aj ilustrujem.
Každé dieťa má talent na niečo iné. Synček je ešte veľmi malý. Možno ho kreslenie chytí(ako mňa), alebo bude vynikať v matematike či športe.

co
11. apr 2012

ahojte ,
ja mam 1,5 rocneho chlapceka a on kresli od jedneho roka ako 1,3 mesacny dokazal nakreslit kruh , ciarku a podku ...ale jeho zelanie bolo auto ...denne som mu musela nakreslit hadan aj 300 aut a on pozoroval a potom sa snazil nakreslit sam ...1,5 rocny nakresli jednoduche auticko ktore vyzera ako vajicko s dvomi kolieskami ale je to auto!!! zda sa mi to neuveritelne ako ho to bavi a aky je trpezlivy a sustredeny dokaze aj hodinu kreslit..... ale inak je sikovny na vsetko nie len na kreslenie...je to taky maly mudrcko ....

evickapooh
11. apr 2012

no to je relativne co by malo vediet nakreslit....moja mensia ked mala 2 a pol nakreslila uz kralovnu....a moja vacsia ked mala 3 roky nakreslila len zakladne tvary-kruh-akoze loptu,ciaru-akoze cestu atd.mozno tvoj syncek nerad kresli lebo vie ze mu to neide...ani moja noemka nerada kreslila,teraz ma 6 a pol a ani teraz nerada kresli...lebo vie ze jej to neide...nebavi ju to a preto sa ani nesnazi... a mne to nevadi..nerob si tazku hlavu...mozno nebude vediet nikdy kreslit,mozno bude mate na nieco ine talent...hlavne ze je zdravy

stvura
11. apr 2012

podla mna je tvoj syncek velmi sikovny, vobec sa nestresuj...ako pisali kocky, kazde dieta je ine. Moja 1.5r kocka kresli kruh (slniecko), kvetinky. Maly (3.5r) je velmi zrucny tiez, no on nepotrebuje kreslit postavy, zvierata atd...zato zvlada uplne nadherne kreslit rampy, auta, bagre...proste iba to co jeho zaujima. Kazde dieta nemusi byt umelec, moze byt zrucne v inej oblasti 😎

janka_pn
11. apr 2012

moja ma 3 a pol a veru kreslit nevie 😒 akoze trochu slniecko, hlavonozca a ciary ako cesty.... stredne rada vyfarbuje, ale nie podla predlohy, len tak ako sa jej chce. no najradsej spieva a hybe sa 🙂

saska112
26. mar 2015

Ahoj, moja dcera napr. nevedela/nevie krasne kreslit ,ale je vyborna v matematike. Syn mal 4 roky v marci a kresli takto... pozn. na obrazku su pandy 🙂

laurika25
28. mar 2015

Tak moj ma 4 roky ale na take pandy by sa nezmohol..krasne kresli .

monhla
28. mar 2015

Moja 2,5- ročná kreslí oveľa lepšie ako jej sestrička v 4 rokoch 😀
No zasa staršia vedela v 2 rokoch plynulo rozprávať aj s písmenom R a mladšej dodnes niekedy nerozumiem ani základné slovíčka.
Jednoducho je každá v niečom popredu a v niečom nie.
Inak ja budem mať už 35 rokov a bez kružidla a pravítka neviem kresliť takmer nič 😀 😀 😀

jahodkovko
21. nov 2019

@renab okolo, si zlatá!

yanni
21. nov 2019

Pianko. Nie kazdy vie kreslöit. Nas ma 9, nevie kreslit poriadne doteraz. Do 5tich rokov absolutne nemal zaujem o farbicky & Co. A je teraz stvrtach a uci sa vynikajuco. Kreslenim sa zivit asi nebude. zata nasa 4 rocna krepli alo mali boh. v 10tich emsiacoch uz carbala v 2 rokoch uz wedelt postavicky, terza cresci jednorozcov atd. To deti munis aj bavit a tym, ked ich to bavl a vela kreisliga a skusaju, tak sa aj zdokonaluju.