Čo dokážu vaše 10 mesačné deti?

miskacharly
18. okt 2014

Môj este nechce vyslovovat slova,ani mama tata,povie,ale nie ked muto poviem ja,iba tak si zacne opakovat hocikedy,ze tatata.vie chodit ked ho drzim za jednu ruku,sam sa este boji.vie vyliezt a zliezt z gauca a take drobnosti.na internete som citala,ze by mal vediet hovorit uz par slovicok,mavat,stavat kocky na seba,prelievat vodu z jednej nadoby do druhej,jest pomaly sam s lyžičkou,..robia take veci aj vase deti alebo to su len vymysly?aj ked sa ho to snazim ucit,on sa na to nesustredi,je to ok?

adulla2
18. okt 2014

jasné že je to v poriadku, každé dieťa ide svojim tempom, ja mám tri a každá bola iná, fakt netreba porovnávať a s tou rečou, pokiaľ ti nebude rozprávať v troch rokoch, vtedy to treba riešiť, nie teraz, má ešte kopu času, uvidíš, za chvíľu sa mu ústa nezastavia 🙂

esterba
18. okt 2014

Ja som zas na internete citala, ze moj muz by si mal po sebe upratovat ponozky 😀

katiehotmess
18. okt 2014

Ja viem, ze je to tazke, ale pokus sa tolko necitat😃.
Moja bambula vie tlieskat, dat pa pa, high five. Kocky na seba a podobne nehrozi, maximalne ich tak strci do krabice a trieska s nimi o zem a stol.
Co sa tyka rozpravania (myslim slova, ktore vie co znamenaju) tak povie iba mama, ked chce ist na ruky alebo ma privolat k sebe inak iba blaboce a hra sa s hlasom.
Chodenie u nas nehrozi, teraz sa len sama stavia pri nabytku a krici na mna lebo dole to ide horsie (ale snazim sa moc nepomahat).
Kazde babo ma svoje tempo.
Mas sikuliaka a ked uz teraz takto chodi tak do roka bude asi behat sam.
Moja asi nie, ale moc mi to nechyba lebo uz teraz som vecer unavena ako kon😄.

sosanna88
18. okt 2014

@miskacharly zlatko...moja ma 21mes. a kocky nestava..neviem ci to vie,nechce to robit..ak stavam ja,podava a zhadzuje..nehovori, resp. hovori ale len zaklady ako mnam,kaka,pi pi (pisat),havo...a taketo...ja som v jej veku uz recitovala..🙂
takze tak. ma svoj cas na vsetko. ja neriesim, neries ani ty. maly je sikovny

dejna20
18. okt 2014

To s tym prelievanim vody to kde si citala 😲
To podla mna moze vediet tak 2,5 r dieta.

nikawero12
18. okt 2014

@miskacharly netreba sa riadiť tým, čo sa píše na internete. Dnes akýkoľvek hlupák, neznalý danej veci, dokáže čokoľvek napísať na internet a potom tomu niektorí ľudia aj uveria. Pri práci s internetom treba používať kritické myslenie 😉
Clovek by sa mal riadiť v prvom rade svojím zdravím "sedliackym rozumom".

danula.ch
18. okt 2014

@miskacharly prestan citat kraviny, co ma 10 mesacne dieta vediet, radsej sa s nim chod pohrat. to ze teraz este nechodi neznamena, ze z neho raz nebude chirurg. co je to za hlupost, ze sa ho snazit ucit? 10 mesacne dieta?

anjelik2509
18. okt 2014

čo ja som toho počítala na internete 😀 každé dieťa je iné, má svoje vlastné hodiny, ktorými sa riadi, nie ako my mamy 😀
Podľa môjho, je tvoj malý šikovný, naša napríklad nezlezie z gauča sama, musím jej pomôcť, resp. dať ju dolu. Povie mama, baba a tata, ale to len takým jej džavotaním, behá tiež len za ručičku, občas sa pustí aj sama a vôbec sa nebojí, nestará sa, že či ju dakto drží 😀 stavať kocky na seba? jesť sama lyžičkou? prelievať vodu? preboha, to kto písal? To možno robí dvojročné dieťa a nie 10 mesačné...Nečítaj hlúposti, riaď sa svojím materinským inštiktom a máš to v suchu 😉
Ja mám na skrinke nalepeného Sprievodcu prvým rokom dieťatka, je tam upozornenie že je to LEN informatívne, rodič sa toho nemá držať. A nič z vyššie spomenutého tam nie je...Je tam : Dieťa vo veku 10 m sa začína pridržiavať nábytku a stavať sa, v lezení je majster, nebaví ho ležať na chrbátiku, chytá hračky medzi palček a prsty a objavuje ukryté veci, naj sú zásuvky...A vie robiť pá-pá....Podobné má aj naša detská lekárka v čakárni 😉

siska53
18. okt 2014

@miskacharly prosim ta,to su blbosti...kazde dieta je ine...tie infosky ber len ako orientacne.

lucy125
18. okt 2014

Moj ma 2,5 r a vodu prelievat vie 😀 ale podla " mudrych tabuliek" by mal vediet basnicky,pesnicky a 200 slov. A moj nepovie ani mama!!! Hovoril to asi ked mal 14. mes.potom prestal a teraz nic,blabotat blaboce,ale nic zrozumiitelne.Pytala som sa Dr. A vraj do 3 r ma cas,rozumie vsetkemu co poviem,pocuje dobre,splni prikaz iba ked sa mu chce,nie ked to chcem ja.vraj ak by do 3 r nepovedal ani slovo posle nas na fonietriu.tym som chcela povedat ze kazde dieta je ine,ide si svojm tempom a my sme sa v tomto smere vzdy vymykali zpod tabuliek.vzdy bol trosku lenivsi a pomalsi.takze neries,este ma dost casu,moj zacal chodit v 15-16. mes,dovtedy iba lozil.

andelok
18. okt 2014

@miskacharly Moja dcera vedela v 10 mesiacoch dat papa, ukazat aka bude velka a (tusim) napodobnit zvuk macky 🙂 Teraz ma takmer tri roky a plynule rozprava, je velmi sikovna, pohybovo aj v mysleni. Podla mna v 10 mesiacoch su to, co si napisala, uplne prehnane naroky na dieta...napr. to s tym prelievanim vody urcite. Pokial viem, prve cielene slova (nie len zvuky mamama, tatatata) ,prichadzaju tiez az okolo roka a neskor. Brat to s rezervou...

euka210
18. okt 2014

Myslim ze je na tom dobre, nezaostava, neboj. Moj bude mat rok a hovori tata, sam este nechodi, posle pa-pa, tap-tap, zlezie uz z postele (ale v 10m este nie a niektore rocne to nevedia) a...ostatne su prkotiny, viem, pri prvom som to tiez sledovala...teraz sledujem len ci sa chlapi nebiju 🙂 ...jedenie?....3r chce aby som ho krmila a mladsi je rukami,s lyzickou len rozmetuje na zem 🙂

xevulax
19. okt 2014

Tes sa, ze mas doma sikovne dietatko, ked uz vie pekne staty, sediet... Vela deticiek v tomro veku este ani nesedi a nestoji. Neriad sa tabulkami a neporovnavaj s unymi detmi. Ja mam 3 deti a kazda iďna. Napriklad dvojicky su dokonca jednovajecne, vedeli sa plazitkrasne v 4 mesiacoch, stvornozkovali v 5, a potom jedna stala a sedela v 7 a druha az v 9 mesiacoch. Takze ani kednovajecne dvojicky nerobia vaetko tovnako🙂 jedna vravi mama (ale to skor nieco mamamama -podla mna vobec nechape vyznam) a druha vravi tata (tiez to iste tatatata). A vedia kaDa iba to svoje. A s tym prelievanim vody z jenej nadoby do druhej som sa ponavila, chcela hy som vidiet 10 mesacne dieta, ktore to vie 🙂 necitaj na nete a nestresuj sa nechaj svoje dieta isg blaynym tempom. Ak by nol kvazy zaostaly to uz by si si davno vsimla. Noco moja 2 rocna sa nevie napit sama. Pohara vzdy sa obleje🙂 pije iba cez slamku a neriesim....

janikes
20. okt 2014

@miskacharly moj este len bude mat 10M, a uz vie lezat, otacat sa, povedat tatatata, babababa, dat papa a obcas sa aj zahrat sam 😀 . Ostatne, hadam kym pojde do skoly sa douci 🙂

katarina644
20. okt 2014

@miskacharly ja uz neviem, vy tu take somariny rozoberate. citajte na internete, co ma vase dieta robit a nerobi. kokos, tieto priblble veci mi tu uz zacinaju liezt na nervy. ja neviem, ci vy si naschval robite zo zivota peklo. budte radi, ze mate zdrave deti...

inull5
20. okt 2014

@miskacharly necitaj...ja mám krpca o pár dni bude mat 11 mesiacov..vôbec nekyva a jesť sám pomaly?nehrozí.nanajvýš do všetkého strci ruciny a všetko pozhazduje.vysype od odpadového koša,vyramuje co dociahne a ked nedociahne tak mu v tom staršia sestra pomôže.a môj ani mama nehovorí..mele sice toho veľa ale toto slovo mu nejde.co sa týka chodenia a lezenia a spania tak je môj syn extrémista🙂celý deň ide ide ide ide a ide na spanie mu neostáva cas..

miskacharly
autor
21. okt 2014

@katarina644 nepisala som tebe,tak co reagujes?nikto o tvoju reakciu neziadal...

maslenka47
21. okt 2014

@miskacharly dievca moje, napisala si verejnu otazku na verejne forum, tak by si mala byt schopna zniest aj reakciu, ktora nie je podla tvojho gusta. Aspon teda pre 20+ rocnych to je podla tabuliek urcite normalne ;) Inak 100% suhlasim s tym, co napisala @katarina644

katarina644
21. okt 2014

@miskacharly vies co moja, vychovavaj si dieta tabulkovo, je to velmi dobra vec-hovadina na entu. a napisem to tu znova a nech ta aj porazi od zlosti, dieta nie je hracka a nie je na baterky aby robilo to, co je v knihach. ak si studovala niekde, musis vediet, ze kazde dieta ma iny vyvin a vyvoj.

lucianakoniku
21. okt 2014

@miskacharly tvoje babo je uplne normalne, neries knihy ani tabulky, iba mamicky zbytocne stresuju. to co tvoje babo vie, nie su drobnosti, je velmi sikovne na svoj vek, podla toho co pises nadpriemer. vaz si ze mas take sikovne dieta, netrap seba ani jeho porovnavanim s knihami a clankami na internete, je to zbytocne, kazde dieta napreduje inac, jedno rychlejsie, druhe pomalsie, nakoniec sa ale vsetky naucia chodit, sediet, same jest, kakat, hovorit...podla mna nie je dolezite ako rychlo nieco dieta dokaze ale skor v akej kvalite sa to nauci.

miskacharly
autor
24. okt 2014

@katarina644
@maslenka47 jaj ake ste len premudrele,a ste mozno vychovali akurat tak psa,tak sa nestarajte do coho vas nic. ...a neviem o tom,ze by som pisala,ze citam clanky a studujem tabulky,kazda matka si aspon raz nejaku pozre. ...a samozrej,e je tu vela takych pridrblych,ktore budu vypisovat od temy uplne somariny len aby sa ukazali ake su ,,mudre" a utratili cas.

katarina644
24. okt 2014

@miskacharly prepac, kopla som sa, citas internetove veci. mne to pride smiesne. aj tie rady mamiciek, lebo kazda hovori svoje skusenosti-co je fajn, ale nie kazde dieta robi to iste v tom istom veku. ja chodim s dietatom po sestnastich doktoroch, mame jednu pani doktorku, ktora velmi miluje tabulky a nie, aby sa na mna pozrela , ze som krpata, ze maly je asi po mne, ale furt to riesi, co je uplne zbytocne, ale nikdy sa nehadam. beriem to normalne, nech si hovoria ludia co chcu, ale napr. aj ja som zacala rozpravat poriadne az v piatich rokoch, ked som isla do skoly, tak som poriadne ani r nevedela a pritom moja mamina bola vtedy este ucitelka, teraz je na dochodku. takze treba sa nato pozerat takto... nehovorim, dietatu sa treba venovat, ale chodime ku logopedicke a ta hovori, dieta pocuje to slovicko, aj ho ma niekde v pamati, ale hned na povel ho nepovie.

zienkalenka
24. okt 2014

Nasa 10 mesacna Adelka ma momentalne radost z vkladania veci do nadobiek, blizsie to opisujem tu:
http://montemother.wordpress.com/2014/10/10/ked...