Čo je lepšie jasle, alebo opatrovateľka?

tweety22
25. nov 2005

neviem sa rozhodnut kde dam svoje dieta, na jednej strane sa mi zda, ze opatrovatelky su velmi drahe ale myslim, ze je to bezpecnejsie ako jasle co sa tyka na nachylnost na choroby a pod. 🙂

zelmirka1
22. júl 2011

@bibap mesto vidis v mojom profile, stara sa len o jedno dieta a maly u nej bude este par mesiacov, ale ked som hladala tak som nasla aj opatrovatelky ktore sa postaraju o viac deti, dost dlho som hladala a nakoniec som mala stastie a dala som na svoj pocit.

emka21
16. aug 2011

Maminy, opatrujem detičky 2 roky, z mojich skúseností môžem povedať, že veľa mamičiek ktoré sa rozhodli pre jasle, neskôr museli prejsť na opatrovateľku z dôvodu častých chorôb. Takže, pokiaľ financie dovolia, určite by som volila opatrovateľku. Vek už ani nie je tak rozhodujúci, pokiaľ si dieťa zvykne.

bibap
18. aug 2011

Ahojte maminy, viete odporucit v Bratislave alebo Samorine fakt dobru opatrovatelku alebo mini jasle? Napiste mi prosim ak mate vazne dobru skusenost.Dakujem

ivankaalenka
18. aug 2011

do troch rokov opatrovatelku ak je treba a babky nemozu. A my mame opatrovatelku teraz na vyberanie zo skolky.

peha81
14. sep 2011

ahojte maminy,,idem od oktobra do roboty, môj maly ma 10m, bude ho opatrovat moja kamoska co ma 2r.dvojicky dievcatá,,uz sa chodíme zaucat, aby si postupne zvykol na prostredie. chcem sa len spýtat ako dlho vydrzia deticky plakat ked nevidia mamu ☹ ja som taky citloško nanho,,som bola dnes prvýkrát na pol hodku prec a ked som prisla tak ručal a ručal az kým ma nezbadal,,kamoska hovorila ze place posledných 10minut ze pekne sa predtým hral len zrazu si uvedomil ze som tam neni....tak dufam ze si zvykne a nebude plakavat mesiac alebo kolko. ako to bolo u vasich deti? a ako najlepsie ho naucit, či hodit do vody a zvykni si alebo postupne mam odchadzat,hmmm.dakujem 😨 😕

skeblicka77
14. sep 2011

@peha81 ja som presne v tomto veku maleho isla prec na 2 mesiace, ja ti poviem len tolko, len co som odila, maly aj zabudol, ze som tam bola, urcite nebude plakat mesiac,neboj on to urcite zvladne.. 😎 😎

kathynka
15. sep 2011

@peha81 tu si precitaj moj prispevok o odchode maminky, ktora nechava dietatko s opatrovatelkou 🙂
https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/zmenilo-sa-spravanie-dietata-pri-opatrovatelke-2/

peha81
15. sep 2011

@skeblicka77
@kathynka dakujem kocky,,tak snad to nejako zvladneme aj my 🙂

lennuska
26. sep 2011

Maminy, zaujimave prispevky 😉 Ja som si zo zaciatku vôbec nevedela predstavit, ze by som mala doma cudziu zenu, ktora by sa tam starala o moju malu, ale kamaratka ma nejako ukecala, aby som to vyskusala, ze ona s tym ma dobre skusenosti. Tak som si vybrala opatrovatelku a moja dvojrocna slecinka si velmi rychlo zvykla na novu "velku kamaratku". Uplne si k sebe sadli. Pristup opatrovatelky sa mi paci, aj samotnej agentury. Ak chcete, mrknite si obcianske zdruzenie "Domcek plny napadov" je to pri Poluse. Dokonca tam maju aj rôzne pausaliky na strazenie 😉 A samozrejme, pokial ide o vek, tak je mladsia. Aspon môzete ziskat novu kamaratku na klebetenie a ine babske veci 😉

kristinka.s
2. júl 2012

ahojte maminky, ja mam osobne velmi dobru skusenost s mini jaslickami. kolektiv 7-8 deti v domceku s malou zahradkou. stara sa o ne dcera s mamkou. dcerka k nim chodila takmer 2 roky. Individualny pristup, denne cerstva strava. Dcerka nam velmi rada chodila. Bola naozaj ako u babky. Chorobnost minimalna - dcera bola doma iba v tych beznych kritickych obdobiach - teda jar, jesen. Nic pomimo - sama som bola prekvapena. Dokonca, ked ju nieco chytalo, pani je sama davala coryzalia homeopatika. Jediny krat sme po nu boli cez den. Stalo sa nam, ze sme boli obaja na sluzobne mimo BA, a tak ju izolovali v ich privatnom byte, oblozili hrackami, citali jej knihy,.... Nikdy sme plac, ani krik nepoculi, ked sme tam boli. Mne jaslicky vyhovovali, kedze ja nie som typ, kt. si do domu pusti cudzich ludi - aj ked overenu opatrovatelku 🙂 Ale to je len moj nazor - kolko ludi, tolko chuti 😀

vivusika
2. júl 2012

ja som opatrovala dievčatko od 7 mesiacov /doma som mala vtedy 2.5 rocnu dcerku/ u mna doma. Mala u nas vobec neplakala za mamou ... V 1.5 roku ju dala jej mamina do jasliciek, ale po styroch mesiacoch sa babula vratila spät k nam. V jasliach plakala, bola casto chora... prestup do skolky v takmer v troch rokoch bol bez problemov. A mozem povedat, ze sa stretavame doteraz a to je uz mala skolacka 🙂

kristinka.s
9. júl 2012

ahojte maminky, nasla som stranku, kde je mozne pridat pochvalu na poskytovatela sluzby a tak mu urobit dobre meno a teda pomoct inym najst kvalitnu sluzbu na zaklade realnych skusensti, ak mate skutocne dobre skusenosti s opatrovatelkami, jaslickami pridajte im referencie, ja som pridala na tie nase jaslicky tiez: http://www.zariadim.sk/supplier/references

clarita
9. júl 2012

@bibap
kuk profil

kristinka.s
24. júl 2012

My sme si pri rozhodovani urcili priority, vypracovali plan a riadili sa nimi. Mozno vam pri rozhodovani pomoze nas pribeh: http://www.zariadim.sk/blog/item?id=20

stanislava89
16. okt 2014

je sice pravda ze dieta si v jasliach vytvori imunitu ale co sa tyka vychovy v dnesnych jasliach je len velmi malo takych kde si zakladaju na kvalitu a nie na kvantitu. dnesnym trendom v sukromnych jasliach je ziskat velky zisk cize nabrat co najviac deti. a plati aj to ze cim vacsi kolektiv tym vacsia chorobnost. ale cest vynimkam ak este nejake existuju. staci sa len dobre divat ak si vyberate jasle (pocet boxikov s menami deti, rozmanitost hraciek, velkost priestorov....)

alzbetkazba
9. mar 2015

Milé maminky,
rada Vám pomôžem s opatrovaním vášho zlatíčka u nás doma v Senci. Som mamina na RD s 10 mes dcérkou. Ako nanny som pôsobila vyše 4 rokov v Anglicku.

emuskaaa
1. apr 2015

ahojte koceny ja som z Presova som na materskej dovolenke cize v podstate sa nudim . Mam skoro ž rocnu dcerku ktora od septembra pojde do skoly a jednu co bude mat v july dva rocky . Ak by mal niekto zaujem postrazim od 7:00 do 16:00 ...... piste ponuky cena 1,66 -1,80e na hodinu ... Pekny vecer ;)

OD AUGUSTA SOM UZ OBSADENA ALE AK BY SA NASLA ESTE NEAKA MAMINKA CO POTREBUJE TAK VEZMEM ESTE JEDNO DIETATKO emoticon

SOM MILA,SIKOVNA,KLUDNA, A VARIM V PRIPADE AK TREBA emoticon
Piste budem sa velmi tesit ak prejavite doveru emoticon

moninka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkaaalex
10. mar 2022

NOVÉ MESTO nad VÁHOM
Dobrý deň, mamičky. Ponúkam Vám pomoc – opateru pre vaše deti - počas pracovného týždňa i víkendov, dopoludnia i v popoludňajších hodinách, počas prázdnin... situácií, kedy potrebujeme pomocnú ruku je mnoho. Som matkou dvoch detí, s pedagogickým vzdelaním a niekoľko ročnou praxou v MŠ, taktiež skúsenosťou s domácim vzdelávaním a chuťou sprevádzať detské srdcia. Ak Vás oslovilo pár slov o mne, kontaktujte ma na tomto t.č. 0944 083 211. Katarína