Čo mám robiť s nervóznym 9 mesačným synom?

elvera
15. nov 2010

Mam 9 mesacneho syna, ktory bol doteraz krasne usmievave dietatko, neboli s nim problemy. No uz vyse tyzdna ho sledujem, ako stale mrnci, pisti, place. Este len zoberiem flasku od mlieka do ruky, uz neuveritelne place. Doteraz mi to nerobil. Spi len do polnoci, od polnoci sa mi hadze po posteli a pisti. Je neuveritelne nervozny. Aj vecer, ked zaspavame, tak bojujem s nim aj vyse hodinky, darmo mu spievam, utisujem ho, je unaveny, lebo si stale sucha ocka, uz-uz drieme, ale medzitiym stale pisti. No ja som uz s nervami v koncoch. Neviem, co mam robit a rozmyslam, ze dnes poobede zavolam nasmu doktorovi a zajtra s nim asi aj osobne skocim. Toto takto nejde dalej. To sa mohol tak neuveritelne zmenit za tak kratky cas? A este zubky tam nejdu, to som pozerala.

kaja73
15. nov 2010

Ahoj.Zo skusenosti so staršim synom, ale už aj mladšim viem ,že zubky možu boliet aj ked ich ešte nevidno.Dokonca u mojho druheho je vždy najhoršie, ked sa začina hybat ešte hlboko v dasne a nevidno to.Vačšinou, ked to už vidno sa ako tak ukludni.Ak mu nezačina daka choroba ,alebo nemal v poslednej dobe očkovanie-čo asi nemal,tak to na 90 percent budu tie zubky.Nam sa teraz asi pohli stoličky a maly je presne taky ako ty popisuješ tvojho.

vefi89
15. nov 2010

niečo mu isto iste bude. môže byť, že mal nejaký silný zážitok a bojí sa spať-ak ho niečo nalakalo, alebo sa stalo niečo iné, z čoho má strach, tam pomôže iba veľa lásky a túlenia. alebo je z niečoho traumatizovaný, ak spadol, dávali ste mu mliečko nasilu a pod.Môžu to byť zúbky ako písala KAja, nevadí, že ich nevidno,necítiť. aj nás predsa bolia zuby, skús mu natierať ďasienka, je vela gélov na to. môže ho bolieť uško, bruško, ale aj čokolvek iné.mne keď je extrémne mrzutý a neviem ho prebaviť, utíšiť, dám nurofen, málokedy algifen.skús dr, alebo sa vráť v čase a zamysli sa, či sa mu niečo "nestalo" 🙂

baruskaaa
15. nov 2010

ahoj, tak tymto istym prechadzame aj my, dcerka bude mat zachvilu 10mes., tiez je v poislednom case nervoznaa to hlavne v noci, tiez spi do polnoci a potom a prehazuje, mrvi, mrnka, uz ani neviem kolkokrat za noc jej dam cicik, lebo len tak sa ukludni...
Asi pred tyzdnom nam vysiel prvy zub, tak asi sa uz tlacia aj dalsie a je to sposobene tym...dufam 🙂
cez den je celkom v pohode, aj ked je trocha viac upistana...moc som ti sice neporadila, ale aspon vies, ze nie si sama 😀 takze asi len vydrzat 😉

kralicica
27. nov 2010

presne to máme my s našim 8 mes. práve som na to založila tému. ani neviem, koľko krát v noci som hore. už mi z toho šibe. stále piští, mrnčí, presne od polnoci je to najhoršie, každých 15 minút nejaký podozrivý zvuk z postielky. ach, snáď sú to zuby, hoci my už máme 4...

natashkaa
27. nov 2010

uz mam pocit, ze vsetci chlapi su takí. My uz ani druhe neplanujeme lebo mame dost 😀 😝 😅 nas ma pomaly 18 mesiacov a cez den nespi ani minutu a v noci da maximalne 5 hodin DES