Čo na zapáchajúce mazivo v záhyboch kože?

petra264
11. apr 2011

moja dcerka ma v zahyboch,pod pazuskou a dokonca aj za uskami stale cervene ako zaparene a robi sa jej tam take mazivko ktore zapacha.ja som uz zufala,neviete mi poradit cim jej to mam natierat.po kupkani jej to riadne vysusim a zasypem pudrom,som si myslela,ze jej to pomoze lebo je to take lepkave,ale to asi nie je dobre riesenie.mate s tym niektora skusenost? ☹

benne
11. apr 2011

Prečo nedobré riešenie? Moj mal v lete tiež s tým problém, umyla som dôkladne, a pudrovala.. asi po2 týždnoch sa mu to pekne napravilo, už som nemusela pudrovať..

petra264
autor
11. apr 2011

dakujem benne a tiez vam zapachalo to mazivko?aj za uskami ste to mali?

danabel
11. apr 2011

@petra264 Ahoj aj naša to mala za uškami, každý deň sme jej to umývali a utreli dosucha, skúšali sme tam dávať všetko možné, ale nepamätám sa, že by bolo niečo zabralo...len to umývanie a sušenie, púder sme nepoužívali, myslím, že ten môže pokožku príliš vysušiť a môže sa za uškom prasknúť. Ten zápach podľa mňa vyvoláva nejaká baktéria.

emkab
11. apr 2011

@petra264 ja som niekde citala, ze lieh, kt. sa pouzival po narodeni na cistenie pupceka....vyzera to asi dost radikalne, ale to asi kvoli tym bakteriam, kt. zapricinuju ten zapach..tak neveim, mozes skusit

jana776
12. apr 2011

Ahoj, my sme mali tiez za uskami taketo nieco, ukazala som lekarke a dala nam Imazol (antimykotikum a atibakterialna mast) a zabralo krasne za par dni. Po par mesiacoch sa jej to zase zacalo robit a to som natrela tusim uz len dva krat a zmizlo.

petra264
autor
12. apr 2011

dakujem vam,skusim ten imazol,hadam nam to pomoze ☹

luckamorka
4. feb 2014

ahoj nasa mava take na krku, po imazole sa to trochu zmiernilo ale neodislo, ale ked zbadala doktorka ze mastim tak povedala ze tam nic nesmiem davat ziadnu mast, iba cistou vodou umyvat niekolkokrat denne a dokladne vysusit.. uz to mala aj popraskane do krvi, ale posluchli sme a pekne sa jej to hoji teraz. a davaj pozor ked babatko slinta alebo trochu vygrcne, tak aby mu to nezatieklo za krk lebo to tam potom ostava