Čo robiť, keď sa 3 mesačné dieťa dusí?

martina28p
26. mar 2012

milé mamičky,prosím vás o radu,ako najlepšie a najsprávnejšie zareagovať - mám 3 mesačného synčeka a dosť často sa mu stáva,že mu čosi zabehne,hoc len pri smiechu,ako sa nám stalo aj včera,smial sa,tešili sme sa,a zrazu ostal v takom krči,ústa vykrivené,očká doširoka a nie a nie sa nadýchnuť,tvár mu ostala červená,tak som ho rýchlo zdrapla,prevrátila na bruško a pobuchala,nadýchol sa,ale ešte chvílu trvalo,kým dýchal normálne,stále som sa mu prihovárala,ale nereagoval na mňa,potom dlho plakal.... ojím sa týchto okamihov až ma trasie,neviem ako zareagovať,čo ak sa mi udusí? a môže za toto len obyčajná slinka? dakujem za každý názor

yashmin
26. mar 2012

ahoj no ja ta uplne chapem mne sa stalo cca pred 3 tyzdnama ze sa mi mrnusko drhol s keksom ...dobre si zareagovala treba ho buchnut po chrbatiku...na fore "drhlo sa mi babo" mi jedna baba dala link ako reagovat tak si to tam pozri ....

bodka13
26. mar 2012

ak sa to stáva častejšie,treba ísť k detskej lekárke,aby hľadala príčinu ...niekedy,keď sa dieťa "zájde" stačí fúknuť do tváričky a začne dýchať...naši keď boli väčší(okolo roka) a zabehla im napr.voda,tak stačilo zdvihnúť ruky nad hlavu (vzpažiť)- odkašľlali si a bolo dobre
a tu je aj link ako pomôcť http://zdravedieta.rodinka.sk/prva-pomoc/prva-p...

hajanka
26. mar 2012

presne tak ako si popisala, ked ide o dusenie, dieta ulozit tvarou nadol (hlava nizsie ako telo), pobuchat dlanou po chrbatiku medzi lopatky, ale pozor, telicko a hlavicku musis stale pridrziavat-podopierat, ak nepomoze, tak stlacat hrudnik (neviem presne akym sposobom, treba si nastudovat), tolko co si pamatam z prvej pomoci, este skontrolovat ustnu dutinu a odstanit predmet (alebo jedlo), ak nepomaha, volat pomoc
dietatom netriast!
to co opisuje bodka, ked sa dieta zajde-afektivny zachvat (pri placi prestane dychat, nemoze sa nadychnut) je ine nez ked sa dieta dusi (jedlom alebo predmetom), aj prva pomoc je ina.

katuska169
26. mar 2012

bud buchnut dlanou po chrbte alebo ho prevratit a on to vyvrati