Čo so svokrou?

lencici
13. apr 2008

Bývame v jednej dedine so svokrou a tá od malička berie moju malú na 1 celý deň k sebe to mi už prestalo vadiť zo začiatku som aj plakala, ale môj manžel sa so mnou vždy naťahoval, že šak neide ku cudzej.... Dnes si zmyslela, že malu zoberie na návštevu k prababke na autobuse. ´Možno som hnustná ale ja nechcem žeby ju tam zobrala keď tam neidem aj ja. Ale môj manžel sa urazil že jej to nechcem dovoliť..

lovacka
14. júl 2008

pinco tak ja by som svokrovi zavolala a povedala ze na navstevy sa nechodi neohlasene a obzvlast nie na take ako su narodeniny 😠

pinco
15. júl 2008

nooo... Tak oni to tak zvyknu, ze ja uz vacsinou ratam s tym, ze presne v den narodenin alebo menin mam nachystat kolace a chlebiky, lebo oni pridu. Ale teraz si asi fakt pomylili datum 😒 Mne to je tiez divne, ja sa s nasimi vzdy dohodnem , ze kedy oslavujeme a nemusi to byt silou mocou v ten den D, lebo ked to yvchadza cez tyzden, tak to aj tak vzdy nechame na vikend, ked mozu vsetci. Ale - iny kraj, iny mrav 😒

K mojmu muzovi mali taky vztah uz aj pred tym, ze bol cierna ovca rodiny. Teraz sa to este zhorsilo, kvoli tomu, ze sme zacali stavat dom vedla jeho brata a on to nevie prezut, tak mu robi naschval zle a rodicia zastavaju jeho, nie mojho muza... No proste, je to zlozite taketo vztahy. Ja som s mojim bratom zvyknuta na nieco ine. Neviem si predstavit, ze by povedal nasim, ze ma nenavidi a ze ked si vedla neho postavim dom, tak on sa odstahuje, lebo sa nemoze na mna pozerat 😖 A este ze by sa nakoniec nasi nebavili so mnou...
Vyhrotilo sa to tym, ze nam nedal vodu ani elektriku na stavbu a ked potom svokor podal hadicu mojmu muzovi, tak on uz z principu nechcel (radsej si chodil z potoka nabrat a tak polieval zaklady 😀 ). Vtedy mu svokor vykrical take veci, ktore nemam odvahu tu ani napisat a od vtedy sa nebavia. Uz je to dva mesiace... A potom mi asi po dvoch tyzdnoch vola svokra, ze ci nepridem na kavu a kolac????? No uznajte... Akoze len ja mam prist...
Ja by som naozaj mala radsej taku svokru, co by ma trapila otazkami, ze ci som jej synacikovi navarila to a to a nie taku, co ho predo mnou ohovara, ako pre 15timi rokmi dal bratovi po hube... 😠 No co ja s tym mam? Ako si ich vychovali, taki su teraz obaja. A ked stale nadrzaju len jednemu, tak nech sa necuduju, ze sa nikdy neudobria ☹

petrushka
15. júl 2008

ahojte baby, no tak my budeme mat v nedelu krstiny, prosim, drzte palce, aby som sa vladala pozerat na svokrovcov, a aby som to prezila v zdravi.
Svokra najprv hustila do nas, ze ako si to predstavujeme, nedat TO DECKO (tak sa o malej vyjadrila) pokrstit hned jak sa narodilo a teraz huci do muza, preco to je v evanjelickom a nie v katolickom kostole. Joj, taka krestanka to je. Furt rozprava o tom ako sa cirkev zjednotila a potom je nervozna. Mozno aj ja som sa mala urazit, ked sme sa brali, ze preco v katolickom a nie evanjelickom (ja som pokrstena v evanjelickom). Skoda, ze ma to vtedy nenapadlo. Ale to som este netusila, co sa vykluje z mojej svokry.

petrushka
15. júl 2008

Boze, ja tu svokru tak neznasam, to je taka zmija, ale tvari sa ako Matka Tereza.

bambusko
15. júl 2008

petrushka, ja som pohan 😀 absolvovala som uz viacero krstov, ale v evanjelickom kostole sa mi velmi pacil a zdal sa mi taky pohodovy, bolo tam len jedno babo a cele to bolo take uvolnene a stastne 🙂 aj moja mama, kostolnicka-katolicka povedala, ze to bolo krasne. mam pocit, ze evanjelici nie su taki zosnurovani a aj sa lepsie poznaju v komunite medzi sebou, kedze ich je menej. kasli na svokru a uzi si to kvoli malej 🙂

janette4
15. júl 2008

moja kamarátka má tiež podarenú "skoro" svokru.Jej partner je rozvedený, ale žijú spolu už 10rokov, takže sú jak manželia.Keď od jeho mamy niečo chceli, povedala, že ona mu už pomohla pri prvom manželstve.Pred 2týždňami mal narodeniny a jeho mama so setrou a jej mužom sa ohlásili, že mu prídu zagratulovať.Kamoška bola v práci, tak mu deň predtým upiekla koláč a on nachystal chlebíky a pod.Mamička prišla, ale nie zagratulovať, ale aby si od neho požičala peniaze.Ani len tú ruku mu nepodali.Tiež drzosť, až to bolí. 😠

xstelinka
15. júl 2008

petrushka
ako sa krsti v evanjelickom kostole? ake mate tradicie a zvyky?
nasho maleho dame pokrstit v evanjelickom kostole, lebo priatel je evanjelik, nie zeby chodil do kostola. No nevie mi o tom nic povedat. Ja som bola na dvoch krstoch, ale v katolickom kostole a som aj krsnou mamou a viem ake tradicie mame my. U nas je zvykom kosielka, na ktorej je vysite meno dietatka, datum krstu a nazov kostolika. Dalej sa robi taka mala oslava a dava sa robit aj torta. Mozno su to len zvyky mojej rodiny, neviem. Len ked som to spomenula, svokrovci aj priatel boli zaskoceni. Napr. ze naco tortu a tak...
A darcek ku krstinam davaju krstny rodicia, chlapcom retiazku a dievcatkam nausnicky....

milhaus
15. júl 2008

pinco to asi nepomôže, ked mu zato vynadam seka dobrotu dva dni a potom je tam zasa

milhaus
15. júl 2008

dneska som ju ale vydela, dala malej jeden banan zjest a tri mi dala domu aby som jej vzala

janette4
15. júl 2008

xstelinka, ja som evanjelička, ale do kostola nechodím, ani svadbu sme tam nemali.Ale myslím, že u nás sa nevyšíva na perinku ani košieľku nič.A tiež sa robí taká malá oslava, obed a pod. a krstní rodičia tiež dávajú také darčeky ako si písala, príp.peniažky.Aspoň myslím, že sa to tak robí.Tiež by ma zaujéímalo, ak niekto krstil v evan.kostole,ako to je, lebo budeme chcieť aj my, tak nech nie som úplne blbá.

milhaus
15. júl 2008

ja teda neviem, mi sme krstili v katolickom ale ja som evanjelička, tam ta sviečka určite nie je a myslim že ani košielka nie lebo mna krstili ako väčšiu a bolo tam aj male babo a kosielku nemali
pred tym sa na fare zapisuje kto budu krstny rodičia, da sa volačo na faru a ide sa domu a tam si urobis obed alebo neake posedenie

petrushka
15. júl 2008

xstelinka, ja som sice evanjelicka, ale bohuzial ti velmi nepomozem, lebo tiez nechodim do kostola. No vybavit krstiny v evanjelickom kostole bolo jednoduchsie. Oni nas nepotrebuju posielat na nauky a tak a tortu ani my nebudeme mat, lebo my budeme 10 ludi na krstinach a to sa nezje, to by bolo skoda, no nie? A ani nie sme nejaky jedaci. Moja sestra bude krstna mama a pytala sa ma na rovinu, co by sme pre malu potrebovali, ja ze teraz nic, a tak nam da pre nu peniaze, lebo sme jej otvorili sporenie. Tak isto aj moji rodicia urobia to iste. Retiazku som nechcela, co s nou? Ja mam retiazky zalozene ani neviem kde a nenosim ich. Tak len tak. Moji rodicia a segra su taki pohodaci, zato svokra je sisi.

tvoja.mima
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jahodka11
16. júl 2008

jaaaj, tvoja.mima-zavidim tvoju rozhodnost....mna moja svokra nepocuva a ja uz neviem ako jej to povedat...tak sa jej vyhybam a maly ju ani nepozna, co mi je v podstate jedno...ked robi stale to, co je proti mojim zasadam a vychove, tak smola....nepomaha dohovaranie, tak pomoze nestretavanie sa🙂

tvoja.mima
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jahodka11
16. júl 2008

aj ja si myslim, jednoducho odmieta ma pocuvat, vidim to aj na jej chovani....mam pocit, ze by nu prisiel, aj keby siom sa ako snazila a bola u nej stale...ona len ponosi a skontroluje a to je vsetko...ked ma k nam prist, tak moze az poobede, lebo sa musi vyspat, darceky, to ziadne, na co, ved my asi kupime alebo neviem, co si mysli....takze urcite ho raz sklame, ked bude chapat...tomu sa budem snazit zabranit.... 🙂

tvoja.mima
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tvoja.mima
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambusko
16. júl 2008

tvoja.mima, si moj clovek 🙂 takze nie som jedina drzka na svete 😀 akurat moja svokra vzdy skusa, ci nepovolim 😠 takze kavickove seansy ap. v nedohladne, musim byt vzdy v strehu, aku kulehu zase vymysli

jahodka11
16. júl 2008

tvojamima-no takto akosi som si to aj ja predstavovala a nic... 😒 maminu uz nemam, takze mala volne pole a vidis, ako to "vyuzila"....no nevadi, ja sa nelutujem, manzel ma ma rad a ja jeho a k tomu nas danielko, no co mozem chciet viac? 🙂))) akurat este dom v pezinku a budem uplne spokojna 🙂)))))))))))))))

tilly
16. júl 2008

mima, fíííha, tomu sa hovorí svokra 😀

elize
17. júl 2008

mima aj ja chcem 🙂
o chvilu pride moja svokruska povozit maleho. No prave zaspal a bude spat min 2 hodky. No to bude zasa reci 😝 ako keby sa take babatko vedelo naprogramovat. Mame sice nejaky rezim, ale ten sa momentalne odvija od jeho zubkov. Teraz napr. zaspal po hodinovom fnukani, chudatko moje. No ale vysvetlite to tej bosorke 😠

womenne
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rumka
17. júl 2008

mima tak to je super zrejme ste na jednej vlnovej dľžke prajem nech vám fičí 🙂

rumka
17. júl 2008

no tá moja teraz ako prikrmujem Lucku doniesla výživy kašičky no proste sa snaží čo je fajn aj kávu vypijem s ňou (šak ponúknem ked príde) ale pokecať to nie bo ona má vždy pravdu 😒 tak ju už nechám a myslím si svoje 😅

rikarr
18. júl 2008

môžem pridať do klubu seba a svokru.......???????????????????????

rikarr
18. júl 2008

moja svokra bola fajn kým nebola moja svokra....a asi som sa aj ja jej zdala fajn ked som u nej riady umývala spratovala a podlahy drhla ale potom som s tým sekla pretože má dcéru 34 ročnú čo je doma a nepomáha jej ani len tie riady sprosté neumyje....tak som povedala že pokial má dcerenku doma nech maká ona-no čo som ja služka....v byte mám tiež kopa roboty....
no a potom sme sa zobrali a presťahovali k nim do dediny o pár domov dalej ....všetko bolo fajn až kým sa nenarodila malá a ja som nevypustila z ust svoje požaidavky---toto áno a toto nie....už som bola zlá nevesta, zakázala som im vraj stretávať sa s malou a tak.....neriešim to naučila som sa že všetko nafukujú a prekrúcajú....
ked sa odfučala tak chodila za malou sa hrať a tak....
ale potom sa do nás začala vrtať tá jej podarená dcerenka čo nemá vlastný život a zas to bolo na prd.....
teraz je to asi tak že baviť sa bavíme, dovnútra k nám nechce chodiť....s malou sa hrá vonku na dvore alebo si ju na hodku vezme kočíkovať.....

a ešte vzime nahuckala mužovi že malú izolujem od svte a preto furt vreští ked ma nevidí----(mali sme to obdobie ked sú deti na vás nacapené den noc) ....to som predýchala....

strašne by som chcela mať super vzťah s nou ale jednoducho to nejde asi lebo ona bola odjakživa zvyknutá že jej každý prikyvoval a ona mala pravdu a ja som taká neni, poviem čo si myslím bez okolkov a ona sa vždy ofúkne a potom to prekrúti podla seba a nafúkne ešte viac.... 😠

bambusko
18. júl 2008

rikarr, vitaj v klube. prva veta ako u mna 😀

rikarr
18. júl 2008

aspon sa nebudem cítiť tak mizerne ked viem že aj iné svokry sú ako tá moja

bambusko
18. júl 2008

niektore este aj horsie 😀 pozri si str. 20 co pise mamaetka 😠