Čo so svokrou?

lencici
13. apr 2008

Bývame v jednej dedine so svokrou a tá od malička berie moju malú na 1 celý deň k sebe to mi už prestalo vadiť zo začiatku som aj plakala, ale môj manžel sa so mnou vždy naťahoval, že šak neide ku cudzej.... Dnes si zmyslela, že malu zoberie na návštevu k prababke na autobuse. ´Možno som hnustná ale ja nechcem žeby ju tam zobrala keď tam neidem aj ja. Ale môj manžel sa urazil že jej to nechcem dovoliť..

bibinka
13. apr 2008

ty si podľa mňa matka a nie žena, ktorá len porodila dieťa. ak nechceš aby svokra brala tvoju malú tak jej to nedovoľ. aj za cenu toho, že sa s manželom pohádaš. A propo- v busoch a iných priestranstvách je plno bacilov a neverím, že svokra dá na ňu väčší pozor než ty. toť môj názor. 😠

leishmania
13. apr 2008

lencici to by nastvalo kazdu mamu asi...a manzel ma byt na strane zeny...treba mu povedat co citis a hotovo...svokra si musi zvyknut na tvoje pravidla...nie ty na jej

lusil2005
13. apr 2008

no tak na cely den by som nedala malu ani mojej mame 😕 teda - uvedomujem si ze pridu casy kedy jej budem za to strasne vdacna ked mi ju zoberie, ale zatial postaci hodinka - dve ked potrebujem niekam odbehnut...
no ale - nechapem preco robis taketo ustupky za cenu toho ze potom places. ja chapem ze je tazke bojovat so svokrou ktoru este podporuje aj tvoj manzel, ale ked to svokre pekne slusne vysvetlis ze si jej vdacna ze sa snazi ta odbremenit, ale proste zatial si nezelas aby islo tvoje 9 MESACNE (!!!!!!!!!!!!!!!!) dieta niekam dalej ako do vedlajsej izby (alebo teda k nej, ked uz ste si takto zvykli) bez teba, tak nemoze povedat makke f! a manzel, nech sa sfuci, ved jeho to hadam prejde nie? radsej nech sa on fuci ako by si ty plakala za svojim dietatom. ved - preco by si mala???? tvoja svokra uz svoje deti mala. preco by mal niekto - KTOKOLVEK - robit s tvojim malickym nieco co si ty nezelas? to je uplne sibnute.
no normalne ma to rozohnilo 😀 a celkovo - je pritiahnute za vlasy aby niekto bral tak male babetko prec od mamy. co ked sa nieco stane? hocico. no proste - uplne s tebou suhlasim ze nechces malu pustit.

lusil2005
13. apr 2008

presne! v autobuse je vela bacilov a kychajucich ludi atd. ale proste - no uz som napisala co som chcela. len som proste z toho rozculena 😠

lencici
autor
13. apr 2008

veď to čo keď sa niečo stane? môj manžel šak to je jeho mama a prečo jej ju nechcem dať. Lebo keby ju chcela zobrať moja mama tak by som jej ju dala ale to sa veľmi mýli. Raz ju chcela zobrať na návštevu k svatovcom a ja som jej to nedovolila ale to bolo asi pred 4 mesiacami a na to už asi manžel zabudol.... Ja som mu povedala že Tamarka nie je hračka a ja ju nebudem požičiavať.

julova
13. apr 2008

no myslim si podobne co lusil...ja si to tiez neviem predstavit...ja mam dost, ked moj muz ide s malou von na 3 hodiny...je to s tym, ze ja si doma za tu dobu len poriadim a miesto toho len vyzeram z okna a nie som schopna nic moc porobit, ako stale na nich myslim, ci je mala v poriadku, ci neplacka...a pritom viem, ze u muza je v dobrych rukach...a popravde uz mam tak trosku hroz z toho, ked si predstavim, ze pride den a mala pojde niekde napr. ku svokrovcom na cely den bezo mna...ja si to vobec neviem predstavit...mozno to neskor budem inak vnimat...ale tiez mam za to, ze 9 m babo je este na take vylety bez Teba 😕 ...tiez si myslim ze by si si mala stat za svojim a vsetkym to vysvetlit, preco si to neprajes...

elinka27
13. apr 2008

lencici, nedovolila by som to ani za nic.Aj keby som sa nemala s muzom rozpravat mesiac 😉 Ja doma riesimm podobne situacie

lencici
autor
13. apr 2008

Ja sa snažím len manžel robí problémy uráža sa že nechcem dať malu jeho mame. Dokonca ešte aj prvý zúbok sa malej prerezal u svokry také veci chcem prežívať s nou a nie sa to len dozvedieť...

lencici
autor
13. apr 2008

Dokonca ju chcela manželova sestra zobrať do kostola oni su trošku pobožnejší. Povedala som nie načo tam pôjde? veď z toho ešte nemá nič len čo by tam robila bordel. Len boh vie čo o mne potom hovorili...

elinka27
13. apr 2008

lenci, ja vobec nechapem ako si mohla vobec dat malu prec na cely den.Ved je este malicka,ja by som nedala maleho ani mame na cely den, lebo by som trpla co s nim bude a to ona ho vie v pohode zavarovat.Ale svokre mojej by som ho nedala bez dozoru ani na 5 min.

tvoja.mima
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
julova
13. apr 2008

Lencici - na Tvojom mieste by som bola neoblomna...ja viem, ze napata atmosfera doma nie je nic moc, ale v tomto by som nepolavila!...a ak su nechapavi, daj im precitat tuto temu, nech vidia, ze nie si jedina a ze taky nazor zdiela snad kazda mamina 😉

lencici
autor
13. apr 2008

elinka 27 nechcela som ale nechcela som robiť ani problémy... To že ju berie na celý deň mi už nevadí niekedy keď mi treba niečo vybaviť tak mi to aj vyhovuje. Ale to stačí žiadne návštevy nepovolím!!!

elinka27
13. apr 2008

lenci,presne tak.Nikdy nevies co sa moze stat, mne osobne by vadilo napriklad aj to,ze neviem co by mu dali jest ked som tam ja neni.A predsa len deticky aspon do roka nemozu vsetko ako dospeli.O mne si svokra mysli,ze som precitlivela,lebo nedovoli aby ho hupala.Ze ma reflux a grcka, to je pre nu nepodstatne.
Inym vnucatam davala uz ako 6 mesacnym kolac kakaovy, podotykam plne kojenemu vnucatu.A kludne osolila prikrm vraj aby lepsie chutil.Tak toto mojmu robit nebude!!

lencici
autor
13. apr 2008

Tak s týmto problém nemám papať jej dáva to čo jej nabalím a keď tak jej uvarí zeleninku. S tým húpaním má problémy moja mama ona by s ňou natriasala od rána do večera a keď jej niečo poviem tak sa urazí..

elinka27
13. apr 2008

tak ja s mojimi rodicmi nemam problem,poviem im co si myslim a pekne na rovinu.Aj ked niekedy vypenim,a viem,ze sa to da riesit aj v klude,ale ja uz som taka.Ale so svokrovcami to nejde ani po dobrom ani po zlom.Myslia si ze pojdeli vsetku mudrost sveta.A dosledkom, je ze sa doma hadam s muzom

lencici
autor
13. apr 2008

Ja som opačná doma to mame vytmavím ale svokre už nie. Ja som strašne výbušná taqk sa bojím, že by som povedala niečo čo by som potom ľutovala...

lencici
autor
13. apr 2008

potom som naštvaná a zbytočne sa potom naťahujeme aj s mužom.

maca66
13. apr 2008

ahoj lenci.no moj maly bude mat za chvilu dva roky a svokra len bedaka ako uz ku susedom od narodenia chodi ich vnucik(ako susedin vnucik) a ako u nich uz spava a to je mladsi od nasho atd.no mna to vobec nezaujima.vyse roka nechodil k svokre sam iba so mnou.tiez narieka,ze ho tam nechcem nechat ked ma ist poobede spinkat.tak som jej povedala:ze chcem aby sa maly dobre vyspal a najlepsie sa vyspinka doma vo svojej postielke,chcem vediet ci sa nebudil,ako dlho spal a pod.aby som vedela,ze v pripade,ze bude mrzuty kde je problem.je to moj syn,ja som ho vynosila,ja som ho porodila,ja ho nekonecne lubim.mam ho koli sebe nie koli svokre.a aj ked frflala,mne je to jedno.vsak sa vykeca a zvykne si.a veru ,ze si aj zvykla.a manzel nastastie stoji pri mne.vzdy da za pravdu mne.a aj keby frflal.co tam po tom.vsak ho to raz prejde,ale ja by som mala drobceka doma.a mimochodom.ty si matka ty rozhodujes o svojom dietati.drzim palce,pevne nervy a nedaj sa 😀

elinka27
13. apr 2008

lenci, ved to som presne napisala aj ja.Neviem to niekedy riesit v klude, a vybuchnem.Nasim poviem,ale svokrovcom uz je to horsie.Vzdy som na nich brala ohlad aby som sa ich nedotkla,ale dokedy?Takto to v sebe dusim a vyvrsim sa doma na muzovi a potom mame dusno.Urcite mu nieje dobre pocuvat ako nadavam na jeho rodicov.Len ja jednoducho chcem od neho aby im to povedal on, ved preco ked ja to dokazem povedat mojim preco on to nevie povedat svojim? 😠

lencici
autor
13. apr 2008

No veď to ale on v tom nevidí taký problém ako ja asi si myslí, že som veľmi precitlivená. Raz sme išli na nákup a ja som povedala že som sa nerozlúčila s malou že mi je smutno. Tak mi povedal, že to nemôžem tak brať, ale aspoň mi dal za pravdu, že mami to asi cítia trošku inak ako tatkovia. ´

Maca dakujem 🙂

julca80
13. apr 2008

ahojte maminy, skoro v kazdom prispevku som si nasla nieco co je spolocne aj so mnou, resp. s mojou svokrou. Ja ked mam nejaky komentar ohladom malej u svokry, alebo dake vyhrady co "preferujem" JA, tak si uz tam u nich pripadam ako keby som bola daka precitlivena, alebo prehanam. Vzdy ked nieco poviem, napr.treba jej dat ponozky, bo je od zeme chladno", tak dostanem odozvu, ze ved je teplo a bla bla bla.
To ma vie tak vytacat, ze oni robia zo mna upipanu. 😠 Ja VIEM, co je pre moje dieta dobre!!! To co robila ona ked mala male deti (to pocuvam casto) sa nemusi robit aj pri jej vnucati. 😖 To iste sa tyka aj toho ked nechcem ju u nich nechat a beriem si ju so sebou aj na nakupy. Hned dostavam pripomienky, ako ved ju tu nechaj, naco ju beries, my ju postrazime.
Oni si zial neuvedomuju , ze my tie deti chceme mat pri sebe. 😒 😉

lusil2005
13. apr 2008

spravne lencici - nedaj sa! a napis ako si dopadla 😀

inac - moji svokrovci su v tomto sice taki isti, ze "my sme jej chceli dat roztek so sunkou a masielkom!!!" a mala chudatko prvy tyzden po zavedeni prikrmov 🙂
a manzel uz pred prvymi narodeninami mastil penovu tortu (pre tych co nevedia - susene BIELKA vrstvene s cokoladovym kremom...).
ale zas, oni respektuju ked im poviem ze to malej nedavam. takze mam vlastne fajn svokrovcov 😅

lencici
autor
13. apr 2008

Ja mam tiež fajn svokru len v tomto ma trošku štve...

Dopadla som tak, že som to to tu dala prečítať mangelovi a možno ma pochopil. Bola som sa osprchovať a vtedy volal svokre a povedal jej neviem čo ani ma to nezaujima že jej ju nedáme. Takže s výdledkom som spokojná 😉

lubkaaa
13. apr 2008

zaklad je aby Ta manzel pochopil a držal pri Tebe, je to predsa Vaše dieťa a on si vzal Teba nie svoju mamu.. svokry su zaujimava tema.. asi nikto nie je ideálny.. ja si tiež presadzujem svoje a nezaujíma ma, že starší majú iný názor, idem za svojím, už som sa poučila..

ssissi
13. apr 2008

Lenici, nedaj sa! Si milujúca mamina a to svokra musí pochopiť.

Keď bude svokra chcieť, a vy si to budete želať, nech pomôže. Ale to, že ti zoberie Tamarku hoci na 1 hodinu bez toho, aby si to chcela, to nie je nijaká pomoc, to pomáha len sebe!

Všetky robíme ako-také ústupky.. Mne dosť vadí, keď si svokrovci neumyjú ruky keď prídu... Nevedela som im to povedať, je to dosť trápne, ako malým deťom... Ale už viem ako na to (otvorím kúpeľňu, podám čistý uterák - hanba, nehanba). Páči sa mi, že tvoj manžel mal jednak záujem prečítať si to, a tiež, že zavolal 🙂 Má u mňa jednotku 🙂 😵

carisma25
13. apr 2008

ahojte maminy, mne kazdy den vyvolavaju svagrina aj so svokrou aby som im dala maleho na prechadzku...viem, ze mi chcu pomoct a trosku ma odbremenit, ale ja som z toho nervozna...som normalna ci sebecka mama???

jahodka11
13. apr 2008

lencici, to som rada, ze si to tvoj manzel precital a volala svokre...atd....je to tvoje dieta a ked sa ti raz nieco nepaci, je jedno, ci je to dobre, ci zle....ked s tym ty nesuhlasis, tak to tak jednoducho nebude! ja mam podobnu svokru, akurat mi ho neberie, ani by som to nedovolila...to by som taku scenu spravila, ze by ma vlastny manzel nesponal 🙂 staci mi, ze pride raz za 2 tyzdne a hned pozera a kontroluje, ako je to zo zlezanou hlavickou, ci sa otaca, ci sa dviha... no hotova katastrofa....bohuzial ja uz maminu nemam, svokra je hrozna, budem sa snazit malemu vsetko vynahradit 🙂))
carisma - si uplne normalna, ja by som im maleho nedala vobec a nie ze kazdy den 🙂

lencici
autor
13. apr 2008

carisima25 vôbec niesi sebecká to by sme potom boli asi všetky maminy sebecké.

Asi o pol piatej zvonil zvonček a manžel mi hovorí choď otvoriť mama prišla...myslela som, že ma trafí šľak a hneď som zjapala že som mu toi vysvetlila ale prišla na návštevu aspoň že tak! 😎

jahodka11
13. apr 2008

lencici, ja som uz alergicka, ked svokra len telefonuje 🙂))