Čo už Vaše dieťatko vie namaľovať? Pochváľte sa!

danonino_lucia
18. jún 2014

Mamičky, nechávate dieťatko radšej maľovať pastelkami, fixkami, štetcom či priamo ručičkami? A vie už dačo pekné namaľovať alebo vyrobiť? Pochváľte sa nám tým.

stefka33
18. jún 2014

No môj má 11r. a keď čosi kreslí, tak sa musím opýtať čo to je, lebo sa to nedá identifikovať. 😀 Nechápem ako je možné, že má jednotku z výtvarnej.

danonino_lucia
autor
18. jún 2014

Myslím si, že aj pre učiteľov je to veľmi ťažké. Známkovanie vo výtvarnej výchove nie je známkovanie výkonov ako všade inde a výkon sa tam nedá ničím merať. Tu ide o to, aby sa dieťa naozaj snažilo a vyjadrilo sa. A nie je možné povedať, tento obrázok je krajší, tento menej, všetky sú krásne a hlavne názor na krásu je individuálny. Ja som napríklad od prvej triedy chodila na krúžok maľovania, ale v škole som z toho mala trojky. Boh vie prečo 🙂
Máte rozumnú učiteľku 😉 A kto vie, možno sa jeho abstrakčné kresby budú za pár rokov draho predávať 🙂

eli74
18. jún 2014

@danonino_lucia Moje deti sú snaživé, radi kreslia kriedami na cestu, na chodnik, voskovkami na papier a pastelkami na stenu 🙂 V tom ich musim brzdit a odkladat farbicky mimo ich dosahu. Majú 22 mesiacov (dvojicky) a kreslia hava. Ci je to len jedna ciara, alebo to vyzerá ako kudol dymu, je to havo. 🙂

gromkaver
18. jún 2014

@danonino_lucia u nas sa tiez nie je cim chvalit, syn ma 4,5 r a veru nie je po mne. nie len ze nevie pomaly nakreslit postavicku (gulatu hlavu a ciarky ako trup, nohy a ruky), ale ani vymalovavat 🙂. co ma ale velmi prekvapilo, tak teraz pripravovali k dnu otcov obrazok a to bol normalne neskutocny vykon, sama som prekvapena. ale zasa vie ine veci a uz ako 2,5r hovoril "r", tak nemozem chciet vsetko 🙂 ...