Čo už vie vaše 11 mesačné dieťatko?

Ahojte maminy, chcela by som sa touto cestou s vami poradiť, ako to ide vám s výchovou vašich ratolestí...ja skôr chcem iba diskutovať o tom, čo som urobila, a čo by som ešte mohla urobiť pre svoje dieťa...a podeliť sa s vami o skúsenosti, či inšpirácie...človek toho veľa prečíta, ale len prax ukáže, či je teória účinná zrovna aj pre vaše dieťatko...deti sú individuálne a každé vie niečo iné...tak čo vie to vaše? a koľko váži a meria? ... tieto informácie mi pomôžu viac..ako čítať kopec odb. literatúry a stále neviem či robí správne...chcem o tom diskutovať...aj to, o čom ste sa dočítali...ďakujem 🙂

Moja dcérka má 9300g a 75 cm, je to šidlo, čo sa týka štvornožkovania, tak tá je jak strela, aj sa stavia, vyzerá to, že čoskoro bude chodiť sama, zatiaľ len popri nábytku...my máme problém skôr s rečou...nechce hovoriť, viem že je čas, ale jediné čo povie je mama...a aj to iba vtedy ked odomna niečo očakáva...druhý problém je a ten ma veľmi znepokojuje...naučila sa sedieť zhrbená...nikdy sme ju nasilu nedávali sedieť...dokonca od narodenia navštevujeme rehabilitačné centrum, kde s nou cvičili Vojtovou metodou aby mala správne držanie tela...hold a ona nemá...čo s tým?...vo štvrtok ideme opať na rehabilitačné cvičenia...len chcem vedieť či aj vy máte podobné problémy....zubov máme 6....odstavujeme sa od kojenia...a ozaj ako sa hrávate? ovládame ťapušky, pá pá, barambuc, prípadne hry s kockami...ostatné nemusí
alicka1982
15. okt 2013
preco ju uz odstavujes od kojenia? Reaguje napr, na meno? Tancuj s nou, spievaj jej. Uc ju kulo kulo mlynske a pod. veci. Ukazuj zvieratka v knizkahc, pomenuvaj veci. Otazky kde je ocko, starka, starky, svetlo, mesiac, dvere, otvor zatvor...vysvetluj, var s nou, a pod. To len tipy, co robim ja. Aka si ty velka? Kde mas brusko a pod.
asocial
16. okt 2013
kazde dieta je ine...
nas ma o tyzden rok, nevie ani papa ani tapusky...hovorit ..
okolo nabytku chodi od jula, stvornozkuje od koba augusta..sediet nechce,,,ma vrtulu v zadku..ale sadol si na zadok len nedavno...
vazi 8,9 kg..pribera malo. lekarke sa to nepaci...ale to su geny,,, ma 79cm
a vela s nim hovorim, vela sa smejeme, ukazujem mu..hovorim recnovanky spievam atd,,,
red_roseautor
22. okt 2013
super baby, my sa tiez snazime spievat tancovat atd...tiez vela neposedi..vecne niekde lieta...odstavujem kojenie kvoli chorobe...musim sa liečiť liekmi, ktoré nemôžem ako kojaca matka užívať...a je to nevyhnutné...preto... 😞 ...ale moje mliečko uz aj tak svoje poslanie naplnilo...dôležitý bol prvý polrok..potom už nemá takú výživnú hodnotu...už je to len o psychike a teda u nas didi boli liekom na vsetky boliestky...vas ma skoro 80 a mojej hovoria ze je dlha, tak moja je drobec ale o to gulatejsi🙂))) ...citala som prispevok kde lekarka hovorila, ze nizka vaha u takehoto dietata nie je problem, pokial je dieta cule a vesele...tak je vsetko v poriadku si myslim, nie?
lucinocka
22. okt 2013
@red_rose tiez sme tak mali v 11, stvornozkovala jak strela, chodili sme za rucku uz von na prechadzky / ale uz chodila sama, len sa bala pustit/ do parku, doma knizocky, zvieratka / to jej jej zavislost/ tiez vie papa, tap tap, pusinkuje vsetko, opakuje jak papagja vsetko co jej clovek ukaze, tancuje na hocijaku hudbu, 9 kg sme mali v 9 mesiacoch, terza mame kolo 10 a zuby mame doeraz len styri 😞
red_roseautor
24. okt 2013
no my sa nie a nie naucit poslat pusinku a ani nikoho pobozkat, neda si ani urobit varila mysicka kasicku, nema rada ked ju niekto chyta za ruky, iba ked chce chodit, vtedy dovoli, ale po dlani jej nikto nemozeme prejst🙂) ..toto ma po mne aj ja nemam rada dotyky druhych 🙂) .......o chvilu ma rok a vaha 9680g, výška 77 cm🙂
lula5552
12. jan 2014
ahojte mam synceka bude mat 11mesiacov, na poslednej poradni sme vazili 8400g a 73cm to bolo v decembri. Je to riadny sinter ,stale len vymysla a robi zlotu. Stvornoskujeme uz od 7 mesiaca ale este nebehame uz sa sam pusta ale bojim sa aby sa mu nieco nestalo a aby sa potom nebal, vieme dat serus,robit taptap tapusky , ukazat ako robi konik , ukazat kacicku , dat cau robit na nosteku titit najst si cajik ked mu poviem aby sa napil caju, a velmi rad pozera spievankovo a fiha tralala inak ho nebavia hnizky ani pri nicom nevydrzi sedkat, a je strasne nervavy 😃 ja tiez kojim ale asi po roku ho oddstavim nemam ziadny vazny dovod len sa bojim toho ze niekde na verejnosti sa bude dozadovat prsnika lebo to robi uz aj teraz rpride pri mna a hrabe sa mi pod tricko alebo mi odtahuje podprsenku aby som mu dala napit, 😃 poradte este nejake dobre hry
medveckaeva
12. jan 2014
Ahoj. Mame 9kg cca 75cm. Sedime od štyroch. Chodíme od desat. Ale papa dá len ked sa mu chce. Aj to k tomu nic nepovie. Hovorí len mama a tata. A aj to len ked nebo chce. Knižky ho nebavia. Darmo cele dni opakujem ako robia zvieratka. Dlabe na mna. Ale ked niečo chce, tak je sikulka. Lozenie z gauca či na gauc. Lezenie do El.auta či do tatrovky. Otváranie skryniek a podobne. Aj ked mu poviem, že je niečo pa, aj tak to chyta hoc vie, že sa popali. Je to trdielko. Ale je to chlapec a ti maju zevraj viac času na všetko. Vobec nevie dat pusu a ani spravit moj. Ale rozumu fiskalskeho pre seba má dost 🙂
katkov
13. jan 2014
ahoj, my mame tento tyzden rocik - 9860g a 74cm. vie tapusky, zakyvat a aj povedat pa pri tom, napodobnit hava, ukazat, kde je babika (mame ju na polici). stvornozkuje, chodi popri nabytku, ale za ruku este nie - vzdy si klakne na kolena. ma strasne rada, ked ju nahaname a sialime sa s nou. kazda hracka ju bavi chvilu, kus sa pohra a uz ma v ruke nieco ine. povie iba mama, aj to skor mam a teraz sa naucila zif ako zirafa (lebo mame taku drevenu a strasne sa jej paci), ale stale si somoti kadejake slabiky a vykriky. strasne ju fascinuju usta a zuby, u kazdeho ich obzera a ked sa s nou rozpravam tak mi kuka na usta uplne fascinovane 🙂 ked pocuje hudbu alebo jej spievam, tak si dupka nozkou vrti, zadockom. ma strasne rada leporela, stale ich obzera, sklada. a to je asi tak vsetko
majushka
13. jan 2014
naša chodila už sama od 10. m., povedať vedela baba, mama, tata, teta, dede, ukázať hlavou nie nie, alebo ano ano, prstom ukázala veľmi veľa vecí vo vnútri aj vonku...od okienka, mikrovlnky až po lístočky, hava a neviem čo...urobila papa, ťapiťapušky...rozumela aj takým veciam, že prines to a tamto u nás doma, napr. bábiku, papierik...keď sme jej povedali utri stôl handrou, tak to urobila...šikovná bola aj je...ale je to malá-veľká potvorka, je strašne akčná a vzdorovitá

Začni písať odpoveď...

Odošli