Cucá si prsty až sa povracia. Čo s tým?

shaarka
2. aug 2010

Vsimla som si, ze moj trojmesacny syn si cuca prsteky, pasticky, ale ok, je to normalne. Az kym som sa dnes v noci nezobudila na strasny rev a nasledne zvracanie v troch davkach (aj s napinanim). Nevedela som, ze coho, kym som dnes cez den nezbadala v priamom prenose, ako si pcha prsty do ust (smiala som sa z toho a cudovala, ze co to robi), nasledne na to ho zacalo napinat a paradne sa povracal. Nemozem ho neustale strazit a vyberat mu prsty z pusy, tak som mu dala nejake hracky (hryzatka), ale on si vsetko vopcha do pusy a ak to ide dost hlboko, uz ho napina. Jasne, odstranim take hracky. Ale vacsina hryzatok je takej velkosti, ze sa to da strcit do pusy.
Da sa s tym nieco robit, ci mam byt len trpezliva?
Dakujem za reakcie.

zuzanocka
2. aug 2010

prve co mi napadlo je, ci nema nejaku zabku, alebo pliesen... pokial nie, tak asi len trpezlivo vyberat pasticky z pusinky 😉
vela zdaru prajem 😉

lila794
2. aug 2010

Aj moja pcha ruky az do mandli a nasledne z toho obcas grcka - a poriadne 😝 Zabu ani ziadnu pliesen nema. Len trpezlivo vyberat ruky von z pusy, zlepsi sa to 😉

liviaf14
2. aug 2010

aj náš malý si už dosť dlho pchá ručičky do pusy a vracká z toho pravidelne, najskôr sa tomu začuduje a následne sa zasmeje, no komédia 😅

latvia
2. aug 2010

moj to robi doteraz, ale grcku udrzi, napne ho az do plafonu, ale nezgrca sa....tiez ma z toho srandu 😅

sabiatko
3. aug 2010

aj mojho maleho z toho napina, ale aj pocas toho ma prsty v ustach, mu ich vzdy vyberem a dam dudel, ale zachvilu dudel vypluje a pokracuje v cucani... asi sa s tym neda nic robit, prsty proste chutia najlepsie 😀

ludka140281
3. aug 2010

to robia asi vsetky deticky.....oni ochutnavaju,aj moja to robi,len nech ma stale ostrihane nechtiky,aby sa neposkriabal,je to normalne,bud trpezliva......aj zubky uz pomaly zacnu rast,nam uz idu 😅

annika11
4. aug 2010

naša rebecca to tiež robí, ona to má ako adrenalínový šport, vopchá si do úst svoje prsty alebo aj moje 😀 , napne ju a potom sa smeje. Je to pre nich nový zážitok, nezabúdaj, že deti ešte nemajú také šikovné rúčky, takže objavujú hmatom, ale aj čuchom, chuťou, sluchom. Ja to mojej nijako nezakazujem, ani jej nevyberám rúčky z úst, len dozriem, aby ich mala vždy čisté. Neboj, ono ho to prejde, ked zistí, že to nie je príjemné, ved predsa nie je hlúpy, je len dieťa. 😀 😉

martina149
4. aug 2010

Aj naša to robí tiež a v poslednej dobe jej rúčky chutia viac ako dudel a tiež keď jej dám dudlík tak ho vypľuje a cmúľa si rúčky.Ale to je normálne veď konečne zistili,že ich majú nie?A keď ju mám na rukách tak sa snaží cicať ešte aj moje palce.

kdezee
4. aug 2010

heh to presne robieval aj moj..najradsej oboje rucky naraz paradne hlboko, potom ho naplo, niekedy sa aj pozvracal a nasledne na to sa zacal smiat :D ale uz to nerobi..alebo aspoon nie predo mnou 😀

escape09
19. aug 2010

caute no moja ma necele 3 mesiace a uz asi 2 tyzdne sledujem ze si dava pasticky do pusy nenatahuje ju ale okolo pusinky ma take male vyrazky alebo ekzem neviete my poradit co s tym?Dakujeeeem 😒

flamenga
19. aug 2010

shaar aj náš si už cca 2 týždne pchá rúčky do pusy a tiež ho z toho napína... zatiaľ však negrckal 😕 Dnes som si dokonca všimla, že mal normálne vycucaný palec... takú kožičku mal na ňom ako keď sa dlho kúpete 😅

luly13
19. aug 2010

nas adam si strci celu pasticku do ust a nasledne (uz v puse) ju otvori. cize prsty az kdesi na mandlach 😀 . sa smejeme, ze sa nacvicuje na chatovice 😀 😝

sasikas
19. aug 2010

aj nasa to robi...parkrat sa z toho uz aj zgrcla, ale vacsinou ju len nadrapuje z toho a ma ohromnu srandu... 😀 ale hadam ich to prejde... 😅

moncicatko19
19. aug 2010

no aj nas syn to pravydelne robx a zaspava stym.....takze netreba nam cumlik 🙂 😝 😀 😅 😵

divoska
25. aug 2010

tak ja som dosla na to preco to obcas robi moj cerstvy. teda v to verim aspon 😀 ale asi mam pravdu bo odvtedy je klud. on je akoze najedeny, kludne cuca aj 20 minut /a prisaty je dobre/, potom sa odstrci, tvari spokojne a ak si potom niekedy do pol hodiny -hodiny zacne sermovat rukami a cpat si ich do ust, pripadne mrncat tak skusim ci nechce este pit /z rovnakeho/ a veselo slope to dieta dalej... aspon vytiahne aj to najzadnejsie 🙂 ja som zase mala problem ze sa aj poskrabat stihol pri tom ako sa rozhadzoval. teraz uz je fajn

petrauk
26. aug 2010

ahojte, moja dcerka rebecca si prsty cmula a obhryza uz cely mesiac, teraz ma 3 mesiace. celu rucku si pcha do ust, niekedy sa pozvracia, este k tomu sa smeje a zacne si hundrat svoje. potom zaspi

domika9
26. aug 2010

😀 😀 😀 musím sa zasmiať presne toto robi naš maly takže myslím neboj prejde to 😉

vivien6
26. aug 2010

aj moja mala si cmula prsty a uz asi 3 mesiace... vlastne ked sa narodila hned co urobila si dala prsty do ust ... nejak to preslo a teraz znova.. 🙂 nekedy ju tiez napina ale este sa pogrckala.... a ona si vie strcit aj dve ruky naraz do ust.. 😀