Cvičení miminek Vojtovou metodou a vaše zkušenosti

merkur_cz
8. aug 2010

Zdravím Vás! Máte někdo zkušenosti s Vojtovou metodou? Musela jste některá z Vás cvičit s miminkem normálně zdravím ve všech směrech, jen Vám nesedělo, neplazilo se a podobně dle tabulek? Popř. Váš názor na to.. Děkuji za odpověď.

didiana333
8. aug 2010

My sme chodili na rehabilitácia a tam mi povedali,že ak sa nezlepší,tak budeme cvičiť vojta...ale on tam vždy velmi plakával,tak som tam prestala chodiť a cvičili sme len doma...a doma mal vždy super náladu pri tom,vtedy neplakal...nakoniec sa začal pretáčať uplne sám v siedmich mesiacoh 😅 možno sa to zdá niekomu neskoro,ale každé dieťa je podla mna iné a ja sa teším,že je zdravý a nič mu nieje...možno nebude chodiť po štyroch,ale ani staršie deti mi neštvorkovali a žiju.... 😀 😀 😀

zuziiiicek17
8. aug 2010
juliagregor
8. aug 2010

vojtovku som cvičila s menším z dvojičiek, bol mierne hypotonický..cvičili sme len tri mesiace...
myslím si, že teraz to dr. mierne preháňajú,... súhlasím s tým, že cvičiť treba, ked sú na to adekvátne zdravotné dôvody, ale nie s tým, že cvičíme, lebo dieťa nejde podľa tabuliek ...
najstarší bol veľmi lenivý, neotočil sa, ked nemusel a ani neštvornožkoval, začal rovno chodiť...nič mu nechýba, behá, skáče, vozí sa na bike (bez kolečiek) a je uplne rovnaký ako jeho rovesníci
každé dieťatko je výnimočné a ide svojím tempom, mamičky sa len zbytočne stresujú a porovnávajú svoje deti s vrstovníkmi

mirka183
8. aug 2010

my tiež cvičíme od druhého mesiaca. Malá otáčala hlavičku len na jednu stranu. Teraz je to už fajn, ale aj tak nám rehabilitačná dáva cviky, lebo dobre nepasie ☹ . Vidím, že malá robí pokroky, ale niekedy si myslím, že by to pomaly dobehla aj sama. Lekári ordinujú vojtovku na všetko, niekedy by možno stačila dojčenká gymnastika, alebo iné cviky na "naštartovanie". Veď vojtovka sa spočiatku ordinovala pri poškodení mozgu, teraz to berú jedným radom. Ale vďaka aj za vojtovku 🙂 , je to drina ako pre bábo tak aj pre maminu.

schumianca
14. sep 2011

Ak niekto poterbuje cvičenie detičiek Vojtovou metódou v Komárne a blízkom okolí,kludne sa ozvite : anna83@realmail.sk