Darčeky na Mikuláša. Poraďte!

tilly
22. nov 2006

aké sú vhodné darčeky na miluláša deťom okolo roka?

nechcem mu dávať čokolády a tak, ale neviem, čo lebo hračky dostane na vianoce, chceme si dať do okna čižmy, do nich darčeky, skrátka už si chceme urobiť takú atmošku, veď už to trošku vníma...

ena
24. nov 2006

no, nasho Filipa by mozno potesila aj flasa s Nutrilonom v cizme na okne 🙂.. len by tak kukal, ze kde sa to tam vzalo 🙂)
Len akurat problemik, cizmy zatial nema, tak by sme 260 ml flasu asi do jeho 20tky topanocky nenarvali 🙂

danii
24. nov 2006

tak vidis tilly, napadov tu mas dost, staci si len vybrat co bude pre tvojho synceka najlepsie 😉
a vies, niekedy treba dat aj nieco, co nie je velmi zdrave, deti vtedy zistia, ze ten den je niecim vynimocny, ze je iny ako tie ostatne.... 🙂
za tie rozziarene detske ocka to stoji 😵 raz za cas 😉

mori
25. okt 2007

Už se nám to letos opět blíží 🙂 Co chystaté pro své drobečky, ať už menší, či starší???
Můj manžel se bláznil a už koupil adventní kalendář s čokoládkama 😀 V době Mikuláše, bude naší dceři 10 měsíců. No ochutnat určo dostane, ale zbytek spořádá manžel 😀 on čokošku zbožňuje 😉 Ale kalendář vybral hezký, s medvídkama 😵
Ale co přibalit jen pro ni (aby to nemusel spořádat taťka 😉 ) ???

sloboda4
25. okt 2007

no my sme tiež sladkosti pre maleho vylučili a kedze na dva roky dostane postel, tak mikulas mu prinesie vankusik do postielky a lampu k postielke, nejake to ovocičko a CD s rozpravkou.....viem ze z tohoto bude mat David obrovsku radost, takze nie je o com 🙂

maruschka
26. okt 2007

mori,tak jej tam daj rôzne detské výživy,mliečne kaše,hipp šťavičky alebo čajíky.To je také praktické pre maličkú.. 🙂

melory
26. okt 2007

tento rok ideme na mikulasa do tatinkovej roboty,
pochybujem, ze dostane v balicku zdrave veci... 😒

makelka
26. okt 2007

našemu prckovi bude na Mikuláše 11měsíců a nevím zda je letos nutné to řešit, stejně absolutně nebude chápat co to je Mikuláš a proč se to slaví 😒 takže vážně uvažuju o tom, že ho letos vypustíme.

melory
26. okt 2007

mne zas pride ze by ho zaujal suchotavy balicek 😅

katarinka308
26. okt 2007

mikulašu patria sladkosti anikde neni napísané že ich musí hned všetky zjesť to zaleží od náás ako im to podáme a samozrejme aj ovocie ale Sv.Mikuláš nieje len o sladkostiach ale aj o tom prečo tie sladkosti nosí 🙂 😝

melory
26. okt 2007

mozeme ist do hystorie, ja viem toto: bol knaz, ktorey bol velmi dobry a pomahal ludom, rozdaval im jedlo potajomky a daval za okno, volala sa sv,mikulas 😵
kto vie este nieco???

katarinka308
26. okt 2007

ano ale prečo je tradicia davať sladkosti do čižmy? 😵

melory
26. okt 2007

to som v skole a skusas ma? alebo sa pytas? 😀

ivankaalenka
27. okt 2007

Ja dam malej to co moze, tiez ma intoleranciu laktozy a to co ma rada, aj ked toho vela nie je a malu hracku, tie deti aj tak najviac potesia, hlavne ked este nechapu vyznam Mikulasa. Ale tesim sa, aj za nu. A sladkosti nedam, ani nahodou.

sue
27. okt 2007

My sme dostávali mandarinky, arašidy, pár uhlíkov, zemiak, cibuľu, adventný kalendár a aj balíček cukríkov a nejaké tie čoko postavičky...

viamka
27. okt 2007

no, u nas klasika, my to uz neriesime... ovocie susene, take co maju radi, mini hracka a one chocolade!!! ved babicky to aj tento rok pokazia nejalou lidl figurkou! 😒

tamarka
28. okt 2007

Aj u nás je základ ovocie (akékoľvek), nejaké to obľúbené kinder vajce. Viamka úplne si ma zložila tou lidl figurkou, ešte 10 min po prečítaní sa chechtám. Ale máš pravdu, u nás to tak je, síce iba z jednej strany, ale je. 😠

certica
28. okt 2007

knizka, vikiho oblubene grepy 😀 a troska aj troska komercie - maco brumik (nahodou sme nan natrarili, tiez jeho oblubena zalezitost)

zuzu13
28. okt 2007

no u nás to bude:uhlie, zemiak, ovocie, brumík ...no a od starkých? xixixi´úúúrčite kopa sladkostí...aspoň bude pre návštevy 😀

certica
28. okt 2007

uz ani pisat neviem 😅

mori
28. okt 2007

já si ještě vzpoměla, že máme na Mikuláše ponožtičky. Jsou takové s chrastítkem na nártu a bílo-červené, tak jsou takové vánoční 😉

vilki
28. okt 2007

no u nas to bude tiez ovocie, naj je u nas banan, a urcite aj kinder vajce, to je jeho najoblubenejsie...

vesi
29. okt 2007

ja som to riešila, tak že dostala malá balíčky obsahujúce detské výživy, ovocné aj mäsovozeleninové od nás aj od rodiny,staršia mala samozrejme klasické sladkosti 😝 🙂

bibinka
2. nov 2007

Minulý rok to bolo u nás pasé, lebo malý mal len niečo cez rok a vôbec ho to netankovalo 😀 . a ani nás 😀
ale tento rok to už je téma č. 1., lebo malý videl reklamy v telke a že čo to je?? tak som vymyslela, čo už bolo vymyslené, že to dedko Mikuláš nosí darčeky-balíčky plné sladkostí, balíčky prázdne a balíčky s uhlím. A podľa toho ako dietko hnevá-nehnevá, taký mu nadelí. U nás sú pravidelne uhlíkové balíčky a vzápätí po ospravedlnení sa(syn) sú aj sladké balíčky. Malý je zatiaľ z toho nadšený. 😀
a čo mu dám do sladkého balíčka? to čo zbožňuje- tik-taky, a pomarančové orbitky+ ovocie-banán, jablko a mandarínky. 🙂 čokoládkam sa chcem vyhnúť, babky to urobia za nás 😀 😀

milhaus
8. nov 2007

ja tiež nie som zato aby mala jedla sladkosti ale svokra jej to da a už viac krat som sa s nu chytila koli tomu že ja nesuhlasim s tym čo jej dava a moja ma ešte narodky v ten den tak to teda bude fakt oslava a nielen mikulas a ešte k tomu 13.12 ma meniny, Lucia sa vola

melory
8. nov 2007

nas hugo tiez od svokry dostava vela sladkosti, ale on ich neje,proste nelubi sladkosti- cize mikulasi idu na kolac {vo forme ropustenej cokolady} a cukriky mamicke 🙂

tilly
autor
10. nov 2007

ja som tento rok celej rodine zakázala všetky sladkosti, pôjdeme na dve mili párty, takže tam dostane balíčkov dosť, naši mu kúpili dráhu s autíčkami, my sme mu kúpili shrecka a cd s rozprávkami, k tomu mu dáme jeden minibalíček od milky (ktorý zrejme zošrotujem ja) a ovocie (tu bude konzumácia tiež na mne 😀 )

a ešte čakám, že dostane kopec sladkostí od susedov, my sme tiež ponakupovali všetkým deckám z okolia (no des bes 10 balíčkov...)

kamajka
11. nov 2007

Ahoj, nečitala som všetky odpovede, ale priklaňam sa tiež k ovociu, a to aj pre väčšie deti, naša mala sa minuly rok tak prepchala sladkosťami, niežeby som jej to dovolila, ona proste z každeho trošku odhryzla - ochutnala - do toho ovocie...... V noci mi pozvracala celu postel. 😒

shiju23
12. nov 2007

ja mu kupim iba ovocie, decke keksiky co su od 7mes vyssie,decke chrumky a daku hracku, mam uz kupenu cizmicku, ma len 10mes. ale ked vidi v telke st. clausa sa tesi a smeje sa. tak bude mat aj on, uz dost vnima, ja som proti sladkoostiem, nedavam mu ich vobec, ani nesladim vobec, naco, vsetko ma svoju prirodzenu chut, ovocie, aj ked varim, rovnako dzusik a pod.

julkaxxx
14. nov 2007

Ahojte maminy, pridavam jeden napad - vlastnorucne upeceny medovnik. Med sa ma dat sice az po 2.roku, ale do cesta ho ide malo, tak ja to nasmu 13mes. upeciem. Bude v tvare macka alebo sobika, este neviem a pekne ho vyzdobim

vodniicka
15. nov 2007

no ja mojmu malemu planujem kupit ovocie a snezitko a asi nieco male sladke..kinderko aj ked tiez nie som rada ked je sladke..ale zas tolko toho sladkeho nepojedol ..tiez som upozornila svokrovcov..kt. su nachylni mu davat sladkosti ze si neprajem aspon kym si nevie umyvat zubky..