Darčeky na Mikuláša. Poraďte!

tilly
22. nov 2006

aké sú vhodné darčeky na miluláša deťom okolo roka?

nechcem mu dávať čokolády a tak, ale neviem, čo lebo hračky dostane na vianoce, chceme si dať do okna čižmy, do nich darčeky, skrátka už si chceme urobiť takú atmošku, veď už to trošku vníma...

kangaroo
22. nov 2006

no ovocie je asi najzdravšia sladkosť 🙂 a ak mu tam dáš malé prekvapko v podobe malého autíčka, určite sa mu to bude rátať 🙂

viamka
22. nov 2006

jednoznacne ovocie. a ak je dieta zdrave a nejavi sa ako alergik,kup medik-macko a moze potroske ochutnat. hrozienka su tiez dobra sladkost.
na atmosku pomoze aj miki capica pre bejby a cerveny rolacik pripadne cervenobiel strikovane ponozky... 🙂
ono to nie je vzdy o veciach z "dobrych" odchodov, hoci chutny miki oblecik nikdy nie je na skodu

danii
22. nov 2006

ja teda neviem, ale okrem ovocia by som tam uz aj hodila nejaku tu dobrotku 😉 napr. aj ked len malu cokoladovu figurku mikulasa. uz len koli tej atmosfere....
a vyrobila by som adventny kalendar s okienkami, kde by som mu vzdy vlozila co ma rad 😉
ale figurku mikulasa urcite, ak aj nie cokoladovu 😉

tilly
autor
22. nov 2006

viamka, myslíš, že ročné dieťa vie spapať hrozienka? lebo môjmu by určite chutili, len sa bojím, aby sa nezadrhol...

ďakujem za rady, ovocie určite musí byť, aj keď ten môj stále vymýšľa, jeden deň miluje mandarínky, na druhý deň ich vypluje, tak isto to bolo s jablkami, hroznom, kiwi, banánmi...

jaska
22. nov 2006

Tak mému prckovi je 15měsíců a neumím si představit že by nedostal žádnou čokoládu nebo nějakou sladkost... Určitě dostane spoustu ovoce protože to miluje ale malou čokoládu mu taky dám.. A hrozinky bych se určitě nebála malej je jedl už před rokem a v pohodě ale dost závisí jak je dlouho na tuhé stravě jestli umí už dobře jíst...

emjee
23. nov 2006

ja si myslim, ze to nemusia byt zrovna sladkosti, ale nieco co mu chuti a bude mat z toho radost - predsnidavky, oblubena kasa (ak take nieco kupujes), samozrejme ovocie, pripadne nejake to male auticko alebo plysova hracka

viamka
23. nov 2006

tilly, sorry, som to posudzova podla mojho maleho a ten neje takmer nic. mlieko ano, mixovane polievocky zeleninove a ovocne presnidavky. akonahle je tam co i len maly kusok niecoho, pluje, pluje, pluje. tuhu stavu odmieta, tak skusame vsetko - hrozienko zje, ale trva mu to vecnost. taketo veci sa nehadzu od dresu, musis si snim sadkat a skontrolovat, ci naozaj ma prazdnu pusu...

samozrejme su deti "hltaci", ktore zjedie v tomto veku uz cokolvek, vtedy je to na rodicoch co dietatu davaju.

ja striktne cokoladu az po 3. roku. samozrejme ked dieta coko nepozna, tak po naj netuzi. a neni co riesit. 😉

melory
23. nov 2006

ano napady su velmi dobre a zdrave, ale keby mne dal niekdo na mikulasa ovocie a hracku 😠 ma nepotesi, zato v celofane zabalena postavicka mikulasa 🙂 to uz ano.

viamka
23. nov 2006

melory, ale ty nie si dieta cca 1 rocne, ktore nevie, co je mikulas.
prave preto je to na rodicoch.

melory
23. nov 2006

niesom dieta cca jednorocne ani sladkost mat nemusim,,,,,ale ked som bola dieta.
snad tato tema nieje len o jednorocnom babetku. myslela som na ine deti, ktore sa tesia cokoladke, ktora mimochodom obsahuje kakao co je dost zdrave.

sunny6
23. nov 2006

Urcie aj zdrave ovocicko,ved maly sa s tym zabavi uz len ked sa to vyguuula z cizmy von,a on sa s tym pohra 😉
-nejaky detsky keksik-tu je celkom slusny vyber-ale u nas na sk sa tiez da,malemu mu tam starka kupila Be Be medvedikov brum,brum-neviem presny nazov,co sa mu trochu moze dat a aj ten kusok cokolady sa mu ujde,stoji to za ten detsky pohlad ked si da do pusy kus coko 😵

melory
23. nov 2006

a ked dieta nevie co je mikulas naco mu ho nanucovat a este s vacami ktore potesia vas?

erika153
23. nov 2006

ja mam doma fotku ako si rocna nesiem vitazne balicek este ledva chodim- so sladkostami a knizkou detskou leporelo. na fotke vyzeram stastne!

melory
23. nov 2006

len aby sa to nezvrtlo zachvilu na tie auticka a potom na peniazky do cizmicky...lebo si potom mozeme v rodine len porozdavat medzi sebou cisla uctou.

viamka
23. nov 2006

nanucovat zrovna nie, ved mnohe deti placu ked vidia mikiho, ale ked sme sa s muzom rozhodli zit na slovensku, a vychovavat tu dieta_ deti, tak aj s respektom tunajsich tradicii a zvykov. teda aj s mikulasom...

erika153
23. nov 2006

babenky netreba podla mna rozmyslat, ved mikulas je len raz do roka a nejake tie kinder cokoladky kde ani nieje cokolady vela a nejake cucu a knizka a to pre atmosku staci, aspon si zapamata ked neje sladkosti, ze tento den je niecim vynimocny, ze si to moze dat. mojej kamosky maly miluje kinder vajicko a inak sladkosti nemusi...

melory
23. nov 2006

viamka uvidis ze sa budu tesit so sladkosti a mandarinky a burske orechy tam tiez musia byt, ved ako inac.

erika153
23. nov 2006

suhlasim 😉 s melory, ved ani ked oslavuju rok tak nevedia o co ide a rodicia im aj tak vitazoslavne spievaju happy birthday 🙂

melory
23. nov 2006

a preco maju cokoladovu tortu s kremom, mnam, do ktorej musia namocit prsty!
baby mikulas nosi sladkosti, prave to nezdrave, ale dobre... 🙂 cokolada pomaha proti nervozite...len im doprajme a budu ako med. 😀

viamka
23. nov 2006

melory, mohla by som vysvetlovat pohnutky, preco ano mikulas a nie sladkosti, ani buraky, ani mandarinky.
zatial iba takto: Adamko dostane tradicny balicek: figurka miki, najob. sladkost, mandarinky, banan, buraky.
mojmirko je chore dieta, a nic s uvedeneho nemoze ani v minimalnych davkach. takze vymysliet nahradu.
matusko - som to hore pisala...

tak? co do balicka ked najmensi chce vsetko co maju vacsi, lebo prostredny ma obmedzenia a najstarsi tomu rozumie a vie o co by mohol prist?

melory
23. nov 2006

viamka to je uz nas udel a smutok, moj je alergik na mlieko tak mi hovor o tom ze preco on nemoze co maju jeho bratranci alebo ja...tak tomu co nic nemoze sa ozaj zide hracka, ale to su uz vymimky a ja som tu bojovala za to, ze nech tie deti maju co maju mat ak to mozu mat. moj nap.nemoze nic kinder, lebo mlieko...ale da sa vzdy nieco ine vymysliet.

erika153
23. nov 2006

skus mu to nejako zaujimavo zabalit teda do takych zlatiek a tak a pritom mu tam daj take co by mohol spapat, co mu neuskodi, neviem v com je problem ale su rozne nahradky sladkosti napr. bez lepku alebo bez cukru a proste nieco vymysliet...nech si mysli ze ma zaujimavejsi balicek ako starsi bracek 😉 a malemu len tak nejaku vyzivku jednu coki ked nespapa nespapa ale aspon to tam bude mat.. a nejaku hracku farebnu a neviem co by som este poradila..

melory
23. nov 2006

nedame si zobrat mikulasa...ze erika? 🙂

erika153
23. nov 2006

hej treba daco vymysliet je to smutne ze musi viamka takto spekulovat ale ona urcite na nieco pride. co je leskle to deti potesi 😉 kasicku do celofanu a je to 😉

emjee
24. nov 2006

melory si nejak vysadena na coko 😀 😉
ja suhlasim skor s nazorom, ze netreba malym detom davat sladkosti (prvy prispevok sa pyta na mikulasa pre jednorocne dieta, co by podla mojho nazoru nemalo sladkosti este poznat) - viem to podla seba, na kazdej druhej fotke z detstva drzim v ruke napolitanku 😠 asi preto som dopadla tak ako som dopadla 😢 a teraz sa trapim v temach chudnutie and co. 😅 😀

vavka33
24. nov 2006

Ja som malej na mikulasa nachystala do balika s obrazkom certa skriekajucu opicu-taky maly plysak,ta bude pozerat ako puk-nechce dostat certa,vie,ze to je zle a ked tam bude to uskriekane zviera bude vediet,ze nesmie tolko ziapat 😀
Ale dostane aj nieco sladke a ovocie.

janinah
24. nov 2006

Ahojte, tiež mám 1-ročného synka a neviem ešte presne, čo dostane do čižmičky.Určite však mu nedám hrozienka, ani búrske oriešky ani nič podobné.Pri papaní hrozí vdýchnutie aj keď ste pri ňom, robila som sestru na krčnom a viem, aké je to nebezpečné. Hrozienka možno primiešať do jogurtu, ale buráky, drobné cukríky a pod. malým deťom nedávajte, aby nevznikol zbytočný problém.Nikomu nezakazujem, len odporúčam, všetko ochutnajú, keď budú väčšie.

certica
24. nov 2006

Viem, ze mikulas je skor o sladkostiach a inych dobrotach do bruska, ale ja uvazujem, ze malemu kupime peknu knizocku, no a to ovocko a nejaky jogurtik je samozrejmost. A jasne, ze v peknom balicku, na nejakom zaujimavom mieste 😉

viamka
24. nov 2006

my to neriesime tak dramaticky, len som reagovala, ze tradicia ano, sladkosti nie PRE ROCNE DIETA, ako emjee upozornila o tom bol prispevok.

adamko dostane to co ma, mojmirko to co moze - on je tak uz zviknuty a sam odmietne coko a pod. matusko bebe a piskotky a tie hrozienka a pod., ale 100% nie coko.

vsetci traja dostanu maly kovovy zvoncek a to 100% odvedie pozornost od sladkosti. ked sa k nim neskor vratia, nebudu uz porovnavat, ale konzumovat! 😉

melory, nas ma tiez uplnu intoleranciu na mliecny cukor - laktoza a mnohe ine diag. vidim ze je tu vela takych deti.

prajem pekneho mikiho.

tilly
autor
24. nov 2006

áno, o tom to je, nechcem mu dávať sladkosti, aby nemal potom problém s váhou a so zúbkami a tak celkovo, chcela by som mu dať niečo zdravé, aj keď jeho tatino ho určite nacpe niečim, čo mu ja dať nechcem, ale to je o inom

skrátka chcem mu dať niečo, čo mi aj zje, lebo on je strašne vyberavý...

inak chceme ísť na mikiho organizovaného naším MC, tak som zvedavá, lebo tam sú v cene tiež balíčky a tam bude určite čoko...