Dávno nenosí plienky a stále sa nepýta včas cikať

oblivian
28. sep 2017

Ahojte,
môj syn má 2 roky a 2 mesiace. Pred pol rokom sa rozhodol, že plienku už nechce nosiť. Cez deň som mu ho nedávala a keď zaspal, dala som mu plienku. (Na spanie mu proste musím dať, po obede spí 3 hodiny, celú noc prespí. A ciká dosť veľa, v noci mu niekedy musím plienku aj vymeniť. Nemôžem ho - a ani seba - vyrušiť tým, že ho budem každú hodinu budiť cikať...)
S kakaním nemáme žiadny problém, vždy sa včas pýta na nočník. Ale to cikanie... ak ho nenútim vycikať sa v určitých časových intervaloch, tak sa sám nepýta, hlási sa až keď sa už mierne pocikal. Nevie mi to dopredu povedať, aj keď moč si vie potom udržať aj na dlhší čas (napr. v obchode sa trošku pocikal, hovoril, že mu treba, no museli sme sa ešte dostať ku kase a zaplatiť a v pohode vydržal).
Neviem, ako by som ho mohla naučiť kontrolovať si svoju potrebu a pýtať sa cikať včas.
Vysvetľujem mu stále, hovorím, čo by mal cítiť, kedy by sa mal ozvať....veľmi dobre vie, ako funguje jeho telo, vie svoje vnútorné orgány vymenovať aj povedať, na čo slúžia, čiže vie aj to, ako funguje močový mechúr - teóriu teda pozná, len v praxi mu to nejde... 🙂
Riešili ste niektorá podobný problém? Máte nejaké tipy?
Inak som kľudná, nehreším ho, nekričím, nenútim, nezosmiešňujem (ani nikto z rodiny), len pekne vysvetľujem...

jaruskatt
28. sep 2017

Ahoj. Moj maly od 2 rokov bol cez den bez plienky, iba na noc a ked chcel kakat, plienku si vypytal. Na wc ani do nocnika nechcel kakat... a to este viac ako pol rok... na nic nosil do 4 rokov, lebo nikdy sa nezobudi ze sa mu chce cikat a ani ze je mokry, kludne tak spi do rana. Teraz ho uz cca 2 mesiace v noci budim a nosim na wc... inak sa neda

siska53
28. sep 2017

@oblivian ano. Nasa tak spravila v 2r. Plienku nechcela,ale akosi sa zvacsa nevedela vypytat. Tak 50:50. Ale ona sa pocikala vzdy uplne. Tak po 3.5m.utierani mlacok a prani sme sa vratili k plienkam. Mala uraz zubkov,tak aj preto. A starsi syn bol s nami doma a uz to bolo aj tak unavne...
Potom som robila pokusy opat-neuspesne. Az 2m.pred 3.r. To behol ani nie tyzdna to zvladla super a bez nehod ci cvrknuti a j v noci.Teda takych castych, boli uz len obcas,aj to skor v noci. Jedine potom neskor na.protest sa zacala v skolke. (nechcela.tam chodit).

katulienkax
28. sep 2017

Keby na toto tak existovala univerzálna rada ale taká neexistuje. ☹ moja staršia dcéra až v 4 rokoch pochopila že si nemá cvrkavat. Ale to bolo asi tym ze mala mladšiu sestru asi takto upozorňovala na seba a mohla som jej do nekonečna vysvetľovať, proste musela nato dozrieť . Asi o bude aj s tvojim chlapcom tak ale tvoj je este maličký tam je to OK. A teraz zas mladšia už dlhšie nemavala žiadne nehody a teraz zacala chodit do skolky a od tohto týždňa sa zacala pocikavat ☹ ty si myslíš ze tvoje dieta to chápe ked pozná všetky orgány ale to nie je tak oni musia nato aj psychicky dozrieť a môžes sa aj na hlavu postaviť kým nato nedozreje bude si cvrkavat a moze to byt aj do 4 ako u mojej staršej . Potom to zrazu v nej seklo a už sa nepočúrala odvtedy ani v noci ani cez den.