Dcéra ma z niektorých vecí strach. Čo s tým?

eliska7
22. feb 2008

ahojte,mam 16 mes dcerku,ktora nam robi starosti po každej stranke,ale toto je dosť neprijemne.Trva to asi tri mesiace.hrame sa napr.s babikami,umyvame,kupeme,kočikujeme a z ničoho nič sa pozre zo strachom v očiach na oblubenu babiku,začne plakať-ne a uteka preč,ked sa jej ju snažim dať k telu aby ju pohladkala začne odvracať tvar a reve ako šialena.po týždni sa už mohla aspon na ňu kuknuť a potom aj hrať,ale stale na ňu pozera s takym odstupom 😕 .
Dalši priklad:dostala loptu od krsnych s rybičkami nema,hrali sa tak pol hod a potom to iste,nemohla sa pozreť na loptu a len utekala preč 😕 .4itame knižku,stokrat videla ten obrazok vie ho aj na spamäť,zrazu pozrela na chlapca v korčuliach a utiekla z izby,potom neskor sme zase čitali tu istu knižku došli sme po tu stranu jak som ju otočila už jej nebolo,momentalne sama pootvori tu stranu ,ale len jednym okom nakuka na toho chlapca-bože chran otvoriť celu stranu 😕
ked som to povedala doktorke,vysmiala ma a dala najavo že ja niesom normalna,že mala nas využíva-som zmatena a preto sa pytam či niekto mate skusenosti zo strachom deti.

alenik
22. feb 2008

eliska,fakt mas toho dost....ale nezufaj,ked ti dokina dala najavo,ze to ty si divna,asi malu prilis sledujes.Naozaj ta mala skusa,co si moze dovolit.Urcite ma bujnu fantaziu,takze co ty vies,co sa deje v jej hlavicke,ked vidi,co ma ten chlapec na nohach,mozno aj ziarli na tu babiku,ze sa jej venujes...a nezabudaj,ze malu kojis a ze tvoje ciciny su pre nu stredobodom vesmiru 😀 ....a take deti su velmi citlive. 😉 Viem,co hovorim 😉

junovka
22. feb 2008

ja som pri Timke mala , ked mala 16 mesiacov, to, ze ked som jej hrala na detskom klaviri neaku melodiu, tak stale plakala.A to bolo Kohutik jarabi...alebo Medvedku daj labku... 😒 😖

eliska7
autor
22. feb 2008

sranda že plakala pri hudbe 😀 no su podarene tie naše deti 😉 zrejme ma fakt bujnu fantaziu,možno som ja divna,ale to by sme boli cela rodina 😒 do 8 mes nemohol k nam skoro nik,lebo ked na ňu kukli revala ako šialena-omodravala,potom bol pokoj a teraz ked sa jej niekto nepači musi ist preč 😅 lebo bude revat cele hod.

alenik
22. feb 2008

junovka,mala mozno neplakala,ale spievala! 😀 .Deticky su fakt podarene a hlavne svojske 😉 .Som prekvapena,ake su to uz osobnosti(v takom veku).Eliska,tvoja kocka "nepusti"nikoho k vam a moja zase ,hocikomu,kto ju na ulici oslovi ,da ruku,posle mi pusu...a nemala by problem odist s cudzim clovekom... 😢

riusik
22. feb 2008

alenik, tak ja mam pre tvoju kamilku kamarata 😀 moj tomas je nieco podobne, normalne mi robi, ze chyti na ulici cudzieho cloveka za ruku. otoci sa ku mne, posle pusku a dava papa... ale zato, ked ma v byte strati z dohladu, hned pobehuje a vykrikuje "mama" 😀

riusik
22. feb 2008

eliska, viem, mozno ti to tak teraz nepride, ale urcite je v tom bujna sarinkina fantazia. ono raz to v zivote vyuzije, len ty musis byt teraz velmi trpezliva. drzim palceky 🙂 ale musi byt super, ze posle navstevu domov... moj tomas to zasa robi inak - kazdu navstevu "ustve" 😵

eliska7
autor
23. feb 2008

no je to sranda ,boli sme na zahrade,prišiel sused že na poharik,ked ho zbadala začala tak hystericky revať,štverala sa po mne a ked sa jej prihovoril ešte viac-tak po 5 min vstal a odišiel 😀 😀

alenik
24. feb 2008

eliska,dobre,ze odisiel,aspon vam vela toho nevypil 😀 😀 😀 .Napr.vcera bola u nas kamoska,so syncekom(2,5r.)a chcel nejaku hracku.Ja som ho vzala do detskej izby a surovo som nanho "vytasila"strapatu opicu,ktora po stlaceni svieti a spieva.Taky vyraz tvare som este na dietati nevidela 😕 ...a ten rev?!....fakt som si to neuvedomila,ze deti sa boja(asi okrem mojej),ktora sadne nasmu havovi na chrbat a vo velkom "cvala".Kedze sme mali navstevu a ten maly sa psa boji,musela som ho zatvorit do inej izby(toho psa 😀 )a mala ho aj tak stale pustala s tym,ze havo bude tu!Maly chytal histericke zachvaty.Aspon sa dlho nezdrzali 😀

eliska7
autor
24. feb 2008

no ved to su tie vyhody 😀 😀 našim došla navšteva z košíc-4 dospelý,velice by sa chceli k nam nasačkovať,v tomto pripade chvalabohu že sa boji,nemohli sa jej ani dotknuť na ulici,a nieto isť ešte k nam domov 😀

alenik
24. feb 2008

deti nemaju radi vela ludi...a este ked niekto vidi babo...same prudke pohyby,kazdy ho chyta,stiska...ani sa tvojej malej necudujem.Chce mat doma klud a maminu cicu vzdy poruke... 😀

xxmargaretka
24. feb 2008

presne tak deti nemaju radi vela ludi..ta moja sa uz zacina osmelovat no iba vtedy ak sme pri nej,ale ked ju zoberie na ruky niekdo kdo sa jej nepozdava tak sa okamzite hrabe nazad..a najlepsie je,ze svokry sa boji ako cert kriza aj ked ju v telefone pocuje v momente mi ho dava,ze nechce 😀

eliska7
autor
25. feb 2008

xxmargaretka 😀 😀 😀 😀 😀

alenik
25. feb 2008

moja mala tiez nema rada moju svokricku 😀 .Je mi to az trapne,ked ona pride k nam a mala sa tvari,ze ju ani nevidi.Kamci sa hnusi,ze z nej vzdy citi cigarety.Tlaci ju k dveram a hovori chod papa!Viete,ako mi je vtedy do smiechu? 😀 😀

denik
27. feb 2008

eliska nemyslim si, ze si divna.. ani tvoja mala.. moja krstna dcera mala ako malicka, mozno ako tvoja dcerka, tiez velky strach.. ked sme prisli na navstevu, ani na nas nepozrela, ked prisli oni k nam, nepustila sa mamkinej sukne a ked si okolo nej presla, tiez strasne kricala.. pritom sme ju nikdy nestrasili ani nebili, proste nic, z coho by mohla mat strach 😕 da sa povedat, ze tomu nik nerozumel, ale brali sme ju taku, aka bola, respektovali jej strach a nerobili nic nasilu.. nebrali ju na ruky proti jej voli, ani nic, co by jej mohlo "ublizit" a vyvolat strach.. teraz ma uz sest rokov a je krasna, odvazna slecna.. uplne v pohode, chodi do skolky, krasne recituje a chysta sa do skoly.. takze len vydrzte a snazte sa jej vysvetlit, ze sa nemusi bat..

eliska7
autor
28. feb 2008

dik za povzbudenie a pocit že sme normalny 😵

mimma
13. mar 2008

Moja Marcelka je stále taký bojko. Napr. ide hore po schodoch, ja jej čosi poviem a ona dobre, že sa neprizabije, ako uteká, že sa ma zľakla....vyložene neznáša, keď ide po schodoch a ja jej čosi, hoci aj v dobrom poviem, ja sama neviem prečo a ona mi to tiež nevie vysvetliť. A keď bola maličká, tak hovorila"macelka, bojí sa všetkého!"Nechce byciklovať, učiť sa plávať, korčulovať, lyžovať...lebo sa bojí. Stačí, že raz spadne a je po odvahe. Možno bude podobná povaha,ako je tá moja, ale ja dúfam, že sa to časom zlepší. 🙂

eliska7
autor
13. mar 2008

No sarka troška prestava s tymi strašidelnými hysakmi,už sa hra aj s loptou čo dostala,muž ju zobral do ruky,ukazoval aky je silny čo sňou može robiť až ju tak vyhecoval,že aj ona ju chcela vyhadzovať 🙂 Dažnik sme nemohli ani ukazať,a ked vonku zbadala dievčatko s daždnikom išla k nemu volačo jej hatlaninou hovorila a potom hned ako prišla domov ukazovala,že to chce a odvtedy sa neboji ani daždnika 😉 Jedine čo stale až do nepričatnosti trpí je ,ked otvorime balkon vie že tam je vysavač tak koniec,ani otvoreny nesmie byť 😅

newyorkgirl
13. mar 2008

nasa mala nebola nikdy nejaky bojko, sem tam sa bala tmavych cudzich chlapov, ale posledne dni si vsimam ze je tiez nejaka uplakana a zvlastna a tiez niekedy pribehne z izbicky do kuchyne za mnou s velkym rekom ze neboj sa neboj sa a chce ist na ruky, takze tiez neviem co ju strasi a pride mi to divne a zvlastne ze ma tiez 16mes. 😀

adetka
13. mar 2008

u nas to len zacina... do nedavna nebol napriklad problem na plavani... vsetko robila, vsetkeho sa zucastnovala, milovala vsetko a bola vyborna... teraz odmieta niektore veci (napriklad vozenie sa na gumovych plosinkach, ponaranie sa z brehu,...), aj ked plavat chodi stale rada... nema strach z ludi... ale obcas sa ma musi chytit, ked sa jej niekto prihovori... a posledne dve noci nie je schopna sama zaspavat (doteraz nebol nikdy problem), a musim lezat pri nej, kym nezaspi.. uvidime dokedy to bude trvat...

lyzenka
13. mar 2008

chichi,

my so ssestrou sme sa tiez bali: v jednej knizke bolo cez celu dvojstranu taky akoby obor - ale iba hlava - velke oci mal a tak fukal ....tak toho sme sa fakt bali.....a potom sme schvalne vyhladavali tu stranu a ked sme ju otvorili skrikli sme a rychlo ju zatvorili.... 😀 teraz sa na tom smejeme

eliska7
autor
14. mar 2008

lyzenka ano to robi,boji sa chlapca na korčuliach-vie že bude na tej strane,tak ju bokomotvara,už sa boji ale kukne tam a potom rychlo uteka na ruky a trasesa 😕

mimma
14. mar 2008

Eliska, malá bojuje sama so sebou a so svojím strachom. Toto mi presne robí Marianka, takže asi to bude v tomto veku normálne. Bála sa takého hracieho panáčika, ale stále mi ho nosila, aby som jej ho zapla a keď začala hrať hudba, tak krivla pusinku a videla som na nej, že sa snaží ho nebáť. Strašne bola zlatá! 🙂 A nakoniec sa jej to podarilo a teraz s ním už tancuje. A teraz sa začala viacej báť- vŕtačky, vystreľvacieho dáždnika a pod.Patrí to k veku 🙂

tonicka
14. mar 2008

Eliska aj v tejto teme sa k vam pridavame, babiky sa bojime, na ludi jacime, unas do 3 mesiacov som ju mohla mat na rukach len ja, potom tatinko a az teraz ma este 1 oblubenkinu a 4 ludi podla nalady...inak nikto...potom sa po mne stvera a pyta didu. A malých deti, resp. rovnako starých sa strasne boji, k nej sa mozu priblizit len od 4 rokov vysie 😀 A o hracich hrackach zvieratkach ani nehovorim...nesmie to vyzerat ako nieco zive...bubna alebo klaviru sa neboji, len zvieratiek a babik 😀

eliska7
autor
15. mar 2008

asi budeme spolu všade 😀