Dcéra sa bojí cikať do nočníka. Ako jej pomôcť?

ryka2
25. jún 2013

do 13 mesiacov pekne cikala aj kakala do nocnika,potom sme mali neaky blok a zhruba ked mala 1,5 roka sme skusili znovu ,vysledok je taky ze si tam posedi a ked sa jej chce uz cikat tak ze to nedokaze zadrzat tak zacne jacat a plakat a len na ruky zvacsa sa aj pocika na rukach,pritom sa pyta ci uz kakat alebo cikat ,nechce ani do nocnika ani do zachodu s redukciouani ked ju chytim vonku nechce cikat a v poslednej dobe ani do plienky,moze to byt nejaka choroba ?
Ale ked spinka tak sa do plienky vycika bez prebudenia sa a tiez ked je velmi zaujata hrou nema problem sa pocikat .

kris557
25. jún 2013

@ryka2 naša mala skoro dva roky a tiež začala mať traumu zo šerblíka...asi o týždeň dostala vysoké horúčky a zistli jej z moču a CRP zápal obličiek. Či tomu predchádzal zápal močových ciest, to nikto nevie. Možno zdŕžala chúďa preto lebo už mala bolesti a keď už to nemohla vydržať tak to pustila. Skončili sme v nemocnici a zostali nám zlé spomienky, ale nakoniec všetko dobre dopadlo. Nechcem ťa týmto strašiť... možno má iba nejaký predčasný blok, deti vie všeličo napadnúť a trucujú....

euka210
25. jún 2013

aj nas cural do nocnika a od marca utalo a nechcel sadnut ani za svet. Teraz som zacala s odplienkovanim, ale ani wc, ani nocnik, travicka este sem-tam. Tiez mam pocit, ze ma nejaky blok na nocnik, lebo dokaze revat 15 min. ze chce slipy a pritom mu treba kakat a az na poslednu chvilu sa mi ho podari dat na nocnik a sa aj vykaka. Akoby tych par uspechov nemalo u neho vyznam. Alebo povie "kaka", dam na nocnik, o sekundu je prec a o minutu scurany do slipov. Ale do vane sa vcera vycural a dnes ked sa siel sprchovat, tak "kaka" a sa vycural. Neviem tiez co mam robit...ci pockat na neskor, alebo este vydrzat.

jumama
25. jún 2013

Knizka o nocniku od Svetlany Kapalkovej 🙂 Je to taka jednoducha knizocka ako Ninke kupili serblik a nechcela don cikat....

milluska
27. júl 2013

Ahoj, my mame to iste. Mala sa mi pyta, do plienky mi odmieta cikat a ani do nocnika. Nervozne slape z nohy na nohu, zacne pistat a nakoniec sa vycika na mne, alebo v stoji na dlazku, tiez to je nejaky blok a neviem co s tym. Kazdy vravi, ze jej mam nechat plienky a dat jej cas, ale ona mi uz plienku odmieta a ked ju aj ma, vypyta sa cikat a ked poviem cikaj do plienky, este vyse zacne jacat ☹

brita7777
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
merry9
6. sep 2023

@milluska ahoj. Ako ste nakoniec dopadli? Ten blok presirl? Co pomohlo?

milluska
27. okt 2023

@merry9 ahoj, je to už síce 10rokov, ale čo si spomínam, nechala som ju ďalších pár mesiacov s plienkami a skúsili sme opäť, vysvetlila som jej že treba ocikat kvetinku v nočníku, keď sa jej to podarilo, nočník zaspieval a všetci sme tlieskali.... Ale veru bolo to hadam aj rok neskôr ako som písala príspevok... Viem že cikať do nocnika začala keď mala dva a pol cize júl 2014 😀