Dcérka lozí, ale nesedí

nikoletka_h
28. mar 2013

Ahoooj...🙂 mam pol rocnu dcerku a uz krasne stvornozkuje, ide ako blesk 😀 ale nechce mi sediet..vytiahne sa do sedu ale hned sa vzpiera na nozicky....Je to ok ze dieta najprv lozi az potom sedi?

castania
28. mar 2013

@nikoletka_h ahoj, aj nas pe3k najprv lozil a az o mesiac sa naucil sam sadnut,a to uz mal skoro 9 mesiacov ;)

gabikula
28. mar 2013

No náš starší lozil až ako 7-8 mesačný a potom okolo 10.teho mesiaca začal štvornožkovať a až potom možno za 2 týždne sa naučil sedieť. Takže tvoja je šikulka a určite je to vporiadku.

ivett1
28. mar 2013

@nikoletka_h ahoj, viem, že asi nemáš čas študovať staré témy, ale ...ak by si mala chvíľku čas, nemusela si zakladať novú otázku, lebo je tu veľmi veľa podobných diskusií - odpovedí ... len sú napr. trošku inak formulované ... kuk sem 😉...to je jedna z nich🙂
https://www.modrykonik.sk/forum/ma-1-az-3-roky/kedy-si-vase-dieta-prvykrat-sadlo-same/

nikoletka_h
autor
28. mar 2013

@gabikula
@castania dakujem kocky 🙂 myslela som si ze ten vyvin je naopak..najprv sedi potom stvornozkuje :D ale uklidnili ste ma 🙂

nikoletka_h
autor
28. mar 2013

@ivett1 dakujem 😉 kuknem sa tam..

zivika
28. mar 2013

@nikoletka_h je to uplne v poriadku 😉 myslim, ze vacsina deti najskor stvornozkuje a az potom sa nauci sadnut, lebo z tej polohy na styroch sa sadanie uci najlepsie 🙂, vlastne si to ani inak neviem predstavit, lebo brusne svaly este dlho nebudu tak silne, aby sa posadila sama z lahu...neboj, ked uz veselo lozi, coskoro sa aj posadi 😉

katy1979
28. mar 2013

@nikoletka_h tvoja dcera ide spravnym postupom. Najprv sa lozi az potom si dieta sadne.
To ze sa ti taha do stoja pozname aj my. Starsi sa doplazil k niecomu a tahal sa na nohy. Ja som im obom ukazovala ako na to. Lebo sa snazili ale mali zle rucicku ci nozicku tak im to neslo.

nanulik
28. mar 2013

to je v poriadku, 🙂 tak by to malo byť, dieťa si spevní lezením chrbátik a ked sa na to bude cítiťpripravené tak si pekne samé sadne, náš mal skoro 8 mes. ked sa mu to podarilo

nikoletka_h
autor
28. mar 2013

@zivika dakujem za odpoved 🙂 vidim ze cakas druhe babatko a uz sa ti to velmo blizi k porodu 🙂 vela stastia pri porode a zdrave miminko ti zelam 🙂

nikoletka_h
autor
28. mar 2013

@katy1979
@nanulik dakujem kočky za odpovede 🙂 poznam babatka co uz krasne sedia ale este nestvornozkuju...preto som si myslela ze ten vyvin ma byt opacne 🙂

martinkatinka
28. mar 2013

My sme pomerne skoro tiež lozili, respektíve štvrnožkovali, tiež okolo toho 6. mesiaca a on sa sám z toho naučil sadnúť si... keď bude potrebovať odpočinok, sadne si, neboj sa 😀

karin1234
28. mar 2013

ahoj, to je normálne. doktori by boli z vás nadšení lebo chcu aby deti najprv lozili a az potom sa naucili sedieť.

gubcikova
28. mar 2013

je to v poriadku.náš malí štvornožkoval ako 6mes.a sedieť začal až v roku a 2mes.dovtedy sedel tak že si kľakol,ani za svet nechcel mať nohy pred sebou.dcérka štvornožkovala ako 5mes.a sedieť začala ako 7mes.

zivika
28. mar 2013

@nikoletka_h 🙂 dakujem, veru mam to za chvilu 🙂 a tie babatka, co uz sedia a nelozia si videla ako sa posadia? alebo sedia preto, ze ich maminy posadili? lebo ked dieta posadis, ono sediet dokaze, ale zdrave to urcite nie je...takze to pekne nechaj na malu, ona sa rozhodne, kedy je ten spravny cas 😉