Dcérka má 15 mesiacov a meria 71 cm

evka0003
14. dec 2011

Ahojte maminy mam troska obavy kvoli malickej koncom decembra bude mat 15 mesiacov a meria len nieco cez 71 cm.mate niektora podobny problem?

denisekkk
15. dec 2011

@evka0003 netrap sa take kravy by som zavrela do blazinca....ich deti su zvacsa prekrmene a lenive...nase su zdrave azive 🙂 my to mame stale, ze aka je drobnucka, malicka a uz sama bezka...ake je to zlate take male......ked pocujem slova ak je drobna ide ma rozhodit 🙂 nechcu mi verit aka je stara ale co aj my s priatelom sme krpci...

evka0003
autor
15. dec 2011

@denisekkk kvôli takému človeku je škoda sa trápiť..,len mužík bol troška vystrašený,že či je naozaj malá ok,ale doma som mu ukázala tabuľky sme síce na spodnej hranici,ale nie je to kritické tak sa chudák troška upokojil 😉
už sa nad tým nepozastavujem keď mi niekto povie,že je drobná na svoj vek odpoviem s úsmevom na tvári dobrého veľa nevyrastie a som šťastná,že mám zdravé dieťa 🙂

sladkasue
15. dec 2011

@evka0003 15 mesiacov sme oslavili nedavno🙂 narodil sa ako priemerne dietatko: 49cm, 3200g 🙂 ani ja ani manzel nie sme vysoky... nas maly nosi oblecenie (č74, 6-9mesaicov - hlavne co sa tyka nohavic...zaciname aj s 80, a 86 este urcite pocka)a aby som nezabudla na vahu: 9,3kg (aj s plienkou a body)
je to geneticke... a nevidim to, ako problem, ze je mensi... prave naopak... je pevnejsi, sikovnejsi... ked mal pol roka, sam sa v postielke postavil... sam (bez pomoci)zacal chodit ked mal 9-10mesiacov...
a z ekonomickej stranky: aspon mi nie je luto ze veci na oblecko nosi len 2-3mesiace... 😎 niektore nosi aj pol roka...

michaelafiladelfiova
15. dec 2011

@evka0003 ahoj presne toto som riesila po synovi nakolko som ja vysoka no jeho otec (ex) nizky kazdy cakal ze bude velky vysoky . v dvoch rokov vyzeral na 1 rok... ked mal rok nevyzeral ani na rok a teraz ked má 6 rokov mu typuju 4 roky! a co ze je drobny... moj ma teraz 113cm a 17kg a? je zdravy len je mensi.. a vzdy bol . hlavne je ze je zdrave.. moj maly bol a stale je strasny jedak a ako v 11mes zacal sam chodit jedenie bolo len strata casu a tak to aj vyzeralo....a napr Emma ma 7 mesiacov a ma tych 71 cm , a 7kg. ona je dlha chuda... ale narodila sa 3410g a 52cm a to o dva tt pred terminom . ale zas jej ocko je aj vysoky má tych 185cm

brulka
15. dec 2011

moja mala v 15 tich mesiacoch 9370 gr a 76 cm. tiez nie je velka. ono vela zalezi aj od toho aka bola velka ked sa narodila, aki velki su rodicia a pribuzni 🙂 . ja sa nad tym vobec netrapim a na tvojom mieste by som sa tiez netrapila ved 71 cm je na jej vek v norme 😉 nemoze byt kazdy celkom v strede 🙂 su aj deticky na hornej a aj na dolnej hranici 😵

vierkasteffi
15. dec 2011

@gumimaci nas ma 10,5 mesiaca a meria a važi cca ako tvoj 79cm a 10,1 kg 😉

any23
15. dec 2011

moja mala v 15tich mesiacoch 79cm a vážila 8510g 😉 teraz má 17mesiacov, meria 81cm a keď je dobre napapkaná a s plnou plienkou, tak sa váha vyšplhá aj na tých 9kg 😝 😀 dokine sa to naše priberanie nezdalo, pri narodení mala 3400g a 50cm, tak sme boli na gastre a zistili že nám robí problémy laktoza, tie hodnoty mala také na hrane, tak asi prreto to pomalšie priberanie, ale inak všetky ostatné výsledky jej vyšli super, vraj má ukážkový krvný obraz tak som sa už ukludnila a už to neriešim 🙂 ona je inak také malé žihadlo, neposedí ani na sekundu 😝

gumimaci
15. dec 2011

@vierkasteffi 🙂 no vidis, kazde babo je ine. Hlavne ze su zdrave (aj kde to znie ako Klise, ale je to pravda)

vierkasteffi
15. dec 2011

@gumimaci ale na druhej strane sa nestavia ani na nožky ani sa nevie posadit dokonca ani nestvornožkuje žeby koli tomu že tak rýchlo vyrástol?

gumimaci
15. dec 2011

@vierkasteffi juj to ja neviem posudit, ale co ma Ondrej rovesnikov, tak niektori az teraz zacali chodit a su uplne v poriadku. (tiez vyssie deti- tak to mozno spolu suvisi)

evka0003
autor
16. dec 2011

@sladkasue tak aj my nosime taku velkost, ale najvacsi problem vidim v tom,ze aj nozicku ma malinku stale nosi 17 topanocky a na zimu jej neviem zohnat cizmicky vsetko je jej velke

sladkasue
16. dec 2011

@vierkasteffi zhodou okolnosti mam kamosky, vsetky maju "vascie"deti... je to uplne normalne, ze nesedi a nestavia sa na nohy 🙂 musis pockat,,,

anjelicek26
16. dec 2011

@evka0003 - Neviem ci je to problem, Sasenka bola vzdy taka malinka, v roku mala 72cm, ako 15 mesacna 74cm ak dobre pozeram do papierov, nie 16 mesacna... takze nejaky velky naskok pred vami sme nemali... no krpata ostala, je mensia o hlavu od vsetkych, graf - no lizeme tri percentilu...

2 rocna mala 80cm
3 rocna mala 88cm
4 rocna mala 92cm
5 rocna mala 102 cm
5,5 rocna ma aktualne 105cm....

Je to inteligentne, uzasne otvorene, popularne dieta, nikomu absolutne neprekaza, ze je taka prtata, vahu ma na tu vysku idealnu, kazdy ju berie aka je, aj ked vyskovo zodpoveda asi tak 4 rocnemu dietatu... Zdrava ako repa, bez soplov, kaslov, nejakych inych pliag, v 5 rokoch bola prvy raz chora - tri dni prechladnuta. Ber to ako to je, nenechaj sa znechutit nejakymi hlupymi komentarmi, taky su vsade - inak ja si myslim, ze to maju ludia väcsich deticiek hadam aj tazsie - ked 1,5 rocne dieta vyzera na trojrocne a potom su hlasky, ako to, ze este nerozprava, neoblecie sa atp.... ludia proste musia vzdy ku niecomu pridat svoje kecy 🙄