Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Dcérka má 6 mesiacov a ešte sama nesedí

mata455
28. jan 2012

cim to je ze moja dcerka este pri sede pada vpred alebo do zadu ☹

meg9
28. jan 2012

este nemá pevné svaly na chrbatiku, je to v poriadku, nemusíš mať starosti. Dávaj ju ležať na dečku ona s abude prevalovať, prevravať a posilovať si svaly. Samé si detičky sadajú až po tom ako začnú loziť.Nemaj stresy

p.j.jacky
28. jan 2012

lebo ma len 6 mesiacov,tym....moja mala sem tam zakolise aj teraz v 8m a je celkom zdrava a v poriadku....jej cas pride 😉

zenabla
28. jan 2012

Presne ako meg9 hovorí, dokonca posádzanie detí, ak ešte samé nesedia, je skôr na škodu ako na osoh.

fialkaa
28. jan 2012

este ma doost casu, aby zacal sediet. nie je vhodne ju davat do polohy v sede, kym sa do nej nevie sama dostat, cize v takom 8. - 9. mesiaci podla tempa dietata. chybu robia rodicia, ktori davaju deti do polohy v sede, resp. sa vychvaluju, ze moj uz 4mesacny sedi. je to blbost. niektore deti sa mozno take male v sede udrzia, ale nie je to dobre pre vyvoj chrbtice. moj syn zacal sediet v 8 mesiacoch.

monika15
28. jan 2012

@mata455 ako fakt uprimne nic si z toho nerob......
nas ani za svet si nechcel sadnut mal 7 mesiacov ja som uz bola uplne na nervy a lekar ze jaaaaaaj kazde dieta je ine... nas sa vobec nechytil za nabytok ze sa postavit len 4nozky a zrazu 1 dna na druhy sup a uz siel sam...
ako neboj nic....kazde dieta je ine 🙂))

adelaine
28. jan 2012

ale ved v 6 mesiacoch nemusi sama sediet!
dieta vie samostatne sediet a vie sa dat do sedu az vtedy, ked ma pevne brusne a chrbtove svaly, mozes ju davat do polosedu, ale nie nasilu sediet samu...inak jej dopomozes ku krivemu chrbatiku.
moj maly sedel samostane az zac. 9 mesiaca, aj si sam sadol, zacal vtedy aj lozit, takze vsetko naraz...

brumca
28. jan 2012

@mata455 ako pisu baby...este by nemala sedkat sama, ked ma len 6.mesiacov, pasivne sedenie nieje dobre pre dalsi vyvoj dietatka...sediet by mala, ked si sama sadne z lozenia po styroch...cize sa neboj, vsetko ju este len caka o nic nepride..teraz by mala hlavne byt vela na zemi a na brusku 😉

mata455
autor
28. jan 2012

Mam tri deti ale posledne sa mi zda dost slabulinke oproti obom pred tym. Dakujem za vsetky odpovede 🙂

christie
28. jan 2012

@mata455 a prečo chceš, aby sama sedela v 6 mesiacoch? Videla si ine deticky, alebo citala mudre knizky, ze dieta v 6 mesiacoch sedi? Neporovnavaj, kazde dieta je ine a ma cas. Nicoho sa neboj. Moji si sadli ked mali presne 7 mesiacov, nikam sa neponahlali, chodit zacali v roku.

zitaje
28. jan 2012

podla mna je to skor rarita, aby sa dieta vedelo same posadit v 6 mesiacoch. A kym sa same nevie posadit, nema vobec sediet, ani v kociku, ani v sedacke. Moje deti sa v pol roku len davali na kolienka, pohupovali sa, sadli si o niekolko mesiacov neskor a tak to aj ma byt. Zbytocnym posadzanim vo veku, ked sa dieta same posadit nevie, mu len uskodis, a vobec nic neurychlis.

cora73
28. jan 2012

nechaj to na nu,nic nasilu,ona sama bude vediet,kedy je na to pripravena..Zacnes ju nasilu posadzovat,a dokatujes jej chrbticu..

katren
28. jan 2012

my mame okolo maminky, ktorym sa deti uz v 4 mesiacoch pretacali....nas sa doteraz pretocil iba 1x....sediet by velmi chcel, ale ked ho posadim, tak leti dolu nosom.....
nepretaca sa, sediet bude, neriesim......Dominika tiez veddela ovela viac v jeho veku, ale kazde dieta je ine, tak preco riesit????len sa budes stresovat

dankolucka
28. jan 2012

@mata455 ahoj, dcerka sa mi narodila v poriadku zdrava, len prvy rok jej vsetko straasne dlho trvalo, sedela az v 9. mesiaci, sama zacala chodit az v 15.mesiaci....cely prvy rok som sa stresovala, ci bude v poriadku a ci bude niekedy vobec sediet a chodit ako ine deti...dnes sa na tom len smejem...nie je medzi nou a rovesnikmi ziaden rozdiel a vidim ze vsetko malo svoj cas 🙂
staci dost priestoru a moznosti pre dieta nech lezi na brusku, pretaca sa, plazi, lozi...vsetko pride ked ma 🙂 vela stastia.

ejuska79
28. jan 2012

@mata455 ved je este malinka na to aby sama sedela, ma cas take dva mesiace...my sme od narodenia cvicili vojtovku a rehabilitacna mi stale prizvukovala, ze dokym sa neposadi sama, nemam ju davat sediet, obkladat vankusami a podobne, tak maximalne trosku v kociku vydvihnut, ale tak aby netrpela chrbtica...ona mala sice pevny chrbatik a uz v 5 mesiacoch krasne sedela a aj tak vydrazala celkom dlho, ale sama si sadla az skoro v 8 mesiacoch....takze ja som to "akoze sedenie" minimalizovala....samozrejme ze ona tak chcela byt,tak som ju radsej nosila, aby sme nemuseli cvicit aj kvoli chrbtici....

pimpulienka
29. jan 2012

Ak ta môžem upokojit naša dcerka sedela až v 10 mesiaci sama. Dovtedy hladala techniku 🙂 Vôbec som sa ale neznepokojovala a NEriadila tabulkami. Prešla plazenim v 8 mesiaci, v 10 sedenim, štvornožkovanim a v 10,5 stala a chodila popri nabytku, v 13 mesiaci už samostatne chodila..Každe dieťa je osobnost a ma svoje tempo, či už rychlejšie, alebo pomalšie 🙂 Netreba stresovať, lebo tym stresujete aj svoje deti..

zaneta08
29. jan 2012

@mata455 aj ja mám 3 deti a môj najmenší - má 8 mesiacov je úplne iný ako staršie. Má 8 mesiacov, posádzali sme ho, lebo sa ťahal do sedu a tým, že je slabý sa mu krivila chrbtica. Teraz cvičíme cviky na posilnenie chrbtového svalstva. Takže tak ako radia baby, neposádzať, nám na rehabilitácii povedala doktorka, že dieťa má samostatne sedieť medzi 8-10 mesiacom a najideálnejšie je, keď najprv lozí a až tak sedí. Takže neponáhľaj sa lebo budeš cvičiť ako my.

digysa
29. jan 2012

@mata455 Klidek pohoda....niektore sedia az vo 8-mom mesiaci, ine v 9-om, dalsie v 10-tom...
PRidi sa postazovat, ked nebude sediet ako 11 mesacna.... To uz by som brala za vaznejsi problem...

daniella_vivien
30. jan 2012

moja sedela az skoro v 9mesaci 🙂

lillah
30. jan 2012

Moja dcerka mala 9 mesiacov ked zacala sama sediet. Dovtedy len ked sa mala o co opriet aj to ju pocase hodilo na stranu. Chapem, ze sa ti to nezda, hlavne ak boli dve predtym sikovnejsie...ja som to tiez zazivala, lebo syncek bol sikovnejsi ako ona ale naucila som sa neporovnavat. Lebo inak by mi vyslo, ze dcerka je uplne zaostala. Ale nie je...to len syn bol extra sikovny 😀

zeleny_cajik
30. jan 2012

Syn sedel az ked mal nejakych 9-10 mesiacov a zdaleka nebol v mojom okoli jediny, ktory mal na vsetko cas. Kazde dietatko sa vyvija inak, nestresuj a nenut ju robit to, na co jej telicko nie je pripravene a zrele. Ona sa posadi, ked pride jej cas.

rebeka25
30. jan 2012

moj syn ani zdaleka este nesedel v 6 tich mesiacoch, boli kamosky ktore posadzali takto stare deti, a vse sa aj udrzali ale podla mna to nie je spravne. Moj syn zacal ako 6 mesacny stvornožkovať, a sám sa posadil (najprv tak polo sed potom sa to stale zlepsovalo) ked mal asi 8 mesiacov. Ale aj to nie je pravidlom, každe dieťa je ine, zasa moj drobček je extremista uz ako 9 mesacny chodil... Ale sam sa pustil!!!!

tyli
30. jan 2012

@mata455 až na výnimky v 6-tom mesiaci prirodzene nevie sedieť žiadne dieťa. dieťa vie samo sedieť až vtedy, keď si sadne samé. takže najprv by sa malo vedieť dať na štyti a z tejto polohy si sadne. ak dáš malú sedieť, tak nie do priameho sedu, ale tak aby sa váha telíčka prenášala na opierku. môžeš jej priamym sedom spôsobiť skoliozu. ešte nevie udržať rovnováhu a nemá dostatočne pevné svalstvo, preto padá do bokov, alebo do predu, do zadu. ak chceš aby spevnela, dávaj ju často na bruško a nech sa pokúša plaziť... 🙂

jasminet
30. jan 2012

@mata455 moja mala si prvy krat sama sadla az ked mala 9 mesiacov. dovtedy stvornozkovala, plazila sa, chodila okolo nabytku, ale sediet nechcela... 😉 daj jej cas

zebra41
30. jan 2012

@mata455 nas sa sam posadil prvykrat ked mal skoro rok...dovtedy sme ho sediet nedavali

liliana363
30. jan 2012

AHoj, takto male dieta nema este sediet. a nema sa ani obkladat vankusmi aby sedelo. To je skor na skodu

Tu začni písať odpoveď...

Odošli