Deti "porodené " cisárskym rezom sú iné?

leniko
23. mar 2009

Ahojte maminy, ktoré ste rodili cisárskym. Počula som, že deti, ktoré prišli na svet sekciou sú istým spôsobom poznačené. Máte skúsenosti, že by sa odlišovali od iných detí?

martimarti
23. mar 2009

Zuzanko, napsala jsi to pěkně a trefně, že " každé dítě se narodí jen jednou a nedá se proto vyzkoušt, jak by to bylo, kdyby..." 😉 😉 A to tom to je... 😉

adrolka
23. mar 2009

motala som to do toho ako príklad, napísala som, že to je ako s ... to je príklad.
😉

emogeon
23. mar 2009

kto ti to povedal ? 😨 ludia toho narozpravaju..
ani ta moja nie je poznacena istym sposobom 😀

adrolka
23. mar 2009

debatovalo sa tu v podstate o tom, že deti narodené cisárskym sú "iné" ako deti narodené prirodzene. na to som reagovala, že si myslím, že je to blbosť.
jaja, podľa tvojich úvah sa mi zdalo, že s tým súhlasíš, to si až neskôr ozrejmila, že myslíš o komplikovaných verzus nekomplikovaných pôrodoch.....takže tak.

jaja0110
23. mar 2009

Tak ak by som mala odpovedat na otazku resp. na nadpis temy tak si myslim ze "ano, deti narod. cisarskym su "ine" za predpokladu ze tento cisarsky je sprevadzany komplikaciami"...pretoze ako vieme cisarsky rez so sebou vseobecne nesie viac komplikaci ako prirodezny porod...ale samozrejme nieje to pravidlo, aj cisarsky rez moze prebiehat hladko...........

maatkka
23. mar 2009

Neviem ci sa robili take studie v com sa odlisuju deti narodene sekciou ale poznam vo svojom okoli dost deti narodenych tak aj tak a urcite by nikto neuhadol ktore su ktore keby sa podelili do skupin ze chorlavejsie alebo priebojnejsie urcite by to neboli skupinky narodene sekciou a narodene prirodzene...
neviem preco je v nadpise porodene sekciou v uvodzovkach to akoze tie deti sa nenarodili? ved aj sekcia je porod...

adrolka
23. mar 2009

my sme mali hladučkýýýý priebeh, kľudne by som zopakovala.
Obidve sú úplne odlišné, teraz myslím hlavne povahovo, lebo to sem patrí. úplne, myslím TOTÁL odlišné. tak ale potom neviem na nás aká štúdia sekne. Preto si práve myslím, že je to len jedna zo zovšeobecňujúcich teórií. 😎

jaja0110
23. mar 2009

adrolka vy ste vynimka ktora potvrdzuje pravidlo 😉

blau
23. mar 2009

kazde dietatko je dar, a zazrak, ze sa narodia ci uz cisarskym alebo prirodzenym porodom. Budme radi, ze ich mame a ktore to este len caka prajem vela stastia a zdravia. Ziadny rozdiely podla mna niesu ak neboli komplikacie ci pri cisarskom alebo nie,
A dvojicky alebo trojicky a viac tak to je zaaazrak tiez. tlieskam mamickam ako to zvladaju(jaja0110) 😉

jaja0110
23. mar 2009

blau, dakujem...aj za adrolku 🙂 😉

adrolka
23. mar 2009

svätá pravda 😵 😵

rubista
23. mar 2009

nedá mi nezapojiť sa, avšak s trochou irónie...INÉ- to si fakt myslíte, že deti narodené cisárskym sú INÉ??? Môj išiel cisárskym, nie preto, že by mamička bola príliš "kvetinka" na normálny pôrod, ale pre komplikácie a jeho veľkosť....no, ale na margo niektorých "blondínkovských"reakcií - domnievam sa, že každé dieťa je také, ako má byť, bez rozdielu druhu pôrodu. ak má v povahe byť plačlivé, umojkané, alebo naopak viac priebojné, životaschopnejšie, tak to určite nie je zapríčinené tým, ako prišlo na svet, ale tým, na čo má predispozície, v akom prostredí sa pohybuje, ako ho rodičia vychovávajú, k čomu ho vedú a pod. .... no, 100 ľudí, 100 chutí 😉

babulka
23. mar 2009

Precitala som len prvych par prispevkov, ale neda mi neopytat sa, co je toto za kravina? prepytujem za vyraz. 😠
Uz je toho naozaj dost, vsetkych tych teorii, ktore maju v svojej definicii napisane, ze sa neriadia ziadnou teoriou (napr. attachment parenting - ziadna teoria, ale x sposobov, bez ktorych to nebude fungovat). Tak toto je dalsia teoria, ktora len depta matky:
- rodila si cisarskym - si nehodna matka, tvoje dieta je ine
- nerodila si s porodnym planom resp. niekde na paseke za stodolou - si nehodna matka
- neprilozili ti dieta hned po porode na brusko - tvoje dieta bude emocionalne vyprahnute a nie je sanca na zachranu vasho vztahu
- nekojis - si nehodna matka, a tvoje dieta bude dozivotny invalid
- nevlacis dieta cely den vo vaku - si nehodna matka, lebo dieta potrebuje pocut tlkot tvojho srdca
- nespis s dietatom v jednej posteli - tak to je uplna katastrofa.
😝 😝 😝

rubista
23. mar 2009

babulka, tak to si fakt vystihla🙂 absolútny súhlas....🙂 😀

jaja0110
23. mar 2009

rubista, prave preto je to "ine" v uvodzovkach...a nejde o to AKO prislo na svet ale ZA AKYCH PODMIENOK prislo na svet a to su dva veeeeelke rozdiely, takze len tolko... 😉

dvojka
23. mar 2009

my máme obě děti císařským řezem a z mého pohledu je to znát jen v tom,že obě holky byly(ta jedna ještě je)
víc plačtivé.Přece jenom,ten kontakt tam od začátku nebyl.O druhé dcery ani nemluvim,tu jsem několik dní viděla jen přes sklo inkubátoru. 😒

lalupa
23. mar 2009

ak by sme si urobili statistiku, vyslo by nam 50:50, takze ziaden statisticky vyznamny rozdiel... moje su presne ako my dvaja s manzelom, protipoly 😉 a to su narodene len s rozdielom par minut...
odpoved na otazku temy - nie

mila01
23. mar 2009

Holky,já mám dvě dcery,první je narozená normální cestou,druhá je císařem a není v tom žádný rozdíl.Samozřejmě,že jsou každá jiná ( myslím že nenajdete dvě stejné děti ),ale rozhodně to není tim,že jedna je přirozenou cestou a jedna císařem.Je to nesmysl - a to nemám vyčtené,to mám z vlastní zkušenosti. 🙂 🙂

shaula
23. mar 2009

jaja - souhlas. Podle mě záleží jak na prenatálním vývoji, tak na tom, jaký měl porod průběh (s komplikacemi nebo bez), a ne na tom, jak se dítě narodilo (vaginálně, sekcí). Ale mám zase opačnou zkušenost s povahami než ty - naši kluci se taky narodili normálně, ale ten první je větší pohodář, zato ten druhý je uplakaný, méně samostatný. Takže podle mě nezáleží ani na pořadí.

babulka
23. mar 2009

Kazdy clovek dostava okrem fyziologie aj svoju mentalnu, inteligencnu, emocionalnu......vybavu "do vienka" uz pri pocati v prislusnom pomere od svojich rodicov - holt, ako sa hovori, geny neodrbes 🙂 A nic na tom nezmeni ani sposob porodu. Takze ak mam doma maleho nervacika, musim sa pozriet predovsetkym na seba 😀

fiallinka
23. mar 2009

Těžko můžeme říct, že jsou děti rozené císařem iné, protože nevíme, jaké by byly, kdyby se narodily normálně, že..

Každopádně jsem přesvědčená, že hlavní roli hraje genetická dispozice dítěte, na druhou stranu určitý vliv císařského řezu může být - ale podle mne spíše v té rovině krátce po narození - děti bývají spavější, někdy se hůř přisávají, apod. - ale to je dané povahou císařského řezu, často je v kritických situacích, děti jsou dříve narozené, s kojením a nástupem laktace může být problém...

adrolka
23. mar 2009

babulka tak toto si trafila bull´s eye!!!! súhlas na plnej čiare.

janette.j
23. mar 2009

babulko-plně s tebou souhlasím 🙂 je to tak že jedna paní povídala a hned se toho někdo chytí....

smilers
23. mar 2009

tak ja rodila cisarem a mam i predcasne narozene deti, a popravde receno, nevidim zadny rozdil v tom, jestli jsou narozene normalne nebo jinak, proc taky, osobnost ditete vytvari rodice, a jak tu bylo receno, genetickou vybavu uz maji v sobe od nas, a na nas zalezi, jakym smerem ji budeme pretvaret a dotvorovat 😉

janette.j
23. mar 2009

přesně tak.opět souhlasím........ 🙂

livia76
23. mar 2009

😉 prepáčte, tak toto je podľa mňa pekná somarina 😉
Zuzanka76 😉 zdieľam tvoj názor 😅 . Tak ma napadlo- Lesinka sa narodila sekciou, má 2r a4 meiace 😀 pozná všetky čisla a písmená, nebaví ju hrať sa s hračkami, len s knižkami 😵 že by to bolo tou sekciou 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😉 😉

shaula
23. mar 2009

fiallinka - krásně napsáno, nemohu než souhlasit.
janette - nečetla jsem úplně celou diskuzi, ale neříká jaja právě to, že záleží spíš na průběhu a ne na typu porodu?

livia76
23. mar 2009

babulka 😉 100% suhlas 😵

shaula
23. mar 2009

Ještě chci upřesnit - s fiallinkou souhlasím v tom, že vliv SC může být maximálně krátkodobý - ale že by to bylo znát na povaze, to je podle mě nesmysl. V tom souhlasím s Babulkou.

janette.j
23. mar 2009

Já ji právě četla a podle ní jsou děti,které jsou narozené komp císařem snad divné.... 😕