Deti "porodené " cisárskym rezom sú iné?

leniko
23. mar 2009

Ahojte maminy, ktoré ste rodili cisárskym. Počula som, že deti, ktoré prišli na svet sekciou sú istým spôsobom poznačené. Máte skúsenosti, že by sa odlišovali od iných detí?

koniarova
23. mar 2009

Aj podľa mňa je to totálna blbosť. Každé dieťa je neopakovateľné a iné. To len my maminy ich asi trošku moc študujeme. 😉

janette.j
23. mar 2009

To by potom asi i zaleželo na tom kde jsme je počali... 😀 😀 😀 ...a na co jsme přitom mysleli... 😉 😉 😉

shaula
23. mar 2009

janette - hihi, dobrý🙂

mimonenka1
23. mar 2009

😀 😀 😀 😕 😅 niekto sa hlboko zamyslel

kili
23. mar 2009

nečítala som diskusiu, tak ak sa opakujem....
v nejakom dokumente to bolo, že deti narodené cisárskym sú "iné" a v tom zmisle, že neprežijú tú prirodzenú traumu, ktorá je pri prirodzenom pôrode. čiže akoby sú viac flegmatickejšie. a opak so deti, ktoré mali pri pôrode komplikácie.

kili
23. mar 2009

ale je jasné, že to normálny človek nemá šancu ani na svojom dieťati spoznať. človek totiž menôže ani tušiť, jaké by dieťa bolo, keby sa narodilo prirodzene. ja som narodená cisárskym a na mňa by to teda sedelo 😀

mimonenka1
23. mar 2009

kili 😀 😀 😀

danu
23. mar 2009

takej blbosti ak niekto veri 😀

shaula
23. mar 2009

danu - 🙂 Takové studie jsou nesmyslné, protože nikdo neví, jestli by to dítě nebylo flegmatické i při normálním porodu. Ale to už se tady opakujeme...

kili
23. mar 2009

shaula, no jasné, že sa to nedá vedieť na jedno konkrétne dieťa, preto sa to robí na viacerých ľuďoch (myslím, že sa to robilo už na dospelích)

jankajs
23. mar 2009

Tak môj drobec sa narodil po vyše 20 hodinách od prvých kontrakcií akútnym cisárskym. Takže som si to pekne - krásne odtrpela, prcek bez plodovej vody, ja stále na infúzkach + opakované dávky oxytocínu + antibiotiká kvôli streptokokovi... neustály monitoring srdiečka, kontrakcií... ako som krásne bezbolestne začala, všetko sa pokazilo vstupom do pôrodnej sály - sekla som sa /asi psychika/ a prestala som sa otvárať, kontrakcie sa napriek oxytocínu nerozbiehali želaným spôsobom, skôr opačne... Takže žiadna pohodička, leháro... A syn? Od narodenia to bolo pohodové dieťa... napriek stresu, ktorý si so mnou užil, ... ale len dovtedy, kým mu lekárka nezistila kyfózu chrbátika a nenasadila liečbu Vojtovkou - jeden cvik na posilnenie svalových skupín. Odvtedy je z neho ukričané dieťa, ktoré sa bráni manipulácii. ☹

shaula
23. mar 2009

kili - a v čem je rozdíl, jestli to dělají na jednom nebo na tisíci? Tak jako tak neví, jaké by bylo při normálním porodu...

kili
23. mar 2009

shaula, no proste %, ak je niekde výrazný rozdiel, tak to nie je náhoda.
a myslieť si, že pôrod nezanechá na deťati stopy je blbosť. naši sú nedonosení, to vtedy v podstate ani nevnímali svet a určite ich to poznačilo. Jeden pán, čo učil na VŠ mi povedal, že nedonosenci nie sú síce moc inteligentní, ale sú neskutočne vytrvalí a snaživí. a je to tak, to vidím na svojich deťoch 😉 Zdediť to nemohli, som pravý opak 😀

janette.j
23. mar 2009

...a čím je to jako poznačilo 😒

kili
23. mar 2009

jane, to sa pýtaš mňa?

mirko
23. mar 2009

no neviem ci "prirodzene"deti maju lepsiu imunitu, svagrovej syn sa narodil prirodzene a je skoro stale chory, zapal priedusiek , stale prechladnuty a tak, ....a moj drobec je cisarom a boli sme raz v nemocke s laryngitidou, a 2 x sme mali anginu, vdakabohu....
je trochu "besnejsi" no ale teraz ma take super obdobie..ale zebo bol INY ako normalne narodene deti ????

leishmania
23. mar 2009

tak co je na nich ine, je ze deti rodene prirodzene sa rodia tzv "medzi mocom a stolicou matky" a dostanu sa do kontaktu s tou spravnou florou...potom ten prechod cez porodne cesty zlepsuje drenaz pluc, deti rodene cisarskym zvyknu mat iatrogenny RSD (respiratory distress syndrom) tym ze ku tejto drenazi u nich nedojde a mozu mat dychacie tazkosti...ale neviem ci je toto otazka, ak sa mysli ci to ovplyvni povahu, tak myslim ze priamo nie 😀

janette.j
23. mar 2009

ano Tebe kili

zuzu13
23. mar 2009

"ine"...co to je? ved predsa sme vsetci odlisni...
nedonosene deti...hmm...brat...riaditel banky...moje deti? porodene sekciou...inteligentne...sikovne...

jaja0110
23. mar 2009

janette, ty si moje prispevky urcite necitala do konca, inak by si taku kravinu nevypustila, nikde som netvrdila a ani netvrdim ze cisarske deti su ine, horsie, pomalsie atd...uviedla som to par prispevkov dozadu na spravnu mieru, teda ze to zavisi od okolnosti, resp. ci ten porod je pomaly, komplikovany a pre dieta stresujuci alebo rychly a bez problemovy, pricom je jedno ci to dieta vylezie z predu alebo zo zadu. Stojim si za tym ze porod je stresova udalost pre toho maleho cloviecika a ked je toho stresu viac ako je "zdrave" moze sa to odrazit aj na neskorsom spravani dietata...
Taktiez nehadzem deti do jedneho vreca, ako som pisala moje dvojky boli obe prirodzenym a kazda je ina- pretoze kazda mala ine podmienky na ceste vonku...ale nielen preto samozrejme je kazda ina...
A zase sa len opakujem...na tom ako sa bude formovat osobnost cloveka zavisi od vnutornych a vonkajsich faktorov ktore na cloveka pocas jeho zivota vplyvaju, medzi take patri vychova, prostredie a vlastna aktivita a v neposlednom rade genetika...s detmi pracujem 11 rokov a vplyv prenata. vyvoja ci porodu alebo vyssie uvedene zalezitosti mam v malicku nielen z vlastnych skusenosti ale aj na zaklade dlhodobych studii takze si sa skoro trafila... 😀 😀 neporodila som pol naroda ale tak skoro som "pol naroda vychovala" 😀 (obrazne samozrejme)
Takze sa vytrhni z krcu moja a ak chces diskutovat diskutuj a ak nie, zi a nechaj zit...

Suhlas s Killi 🙂

shaula
23. mar 2009

kili - takže tvrdíš, že nedonošené děti jsou méně inteligentní než narozené v termínu? To snad nemyslíš vážně...

janette.j
23. mar 2009

...ježiši snad každé dítě je jiné...podívej se jajo110 měli bychom být rádi že máme zdravé děti a nerozebírat tady takovéhle bláboly které jsou podložené akorát tím co tady která vypustíme............ 😝 😝 😝 psala jsi tam někomu že jsou vyjímka ale těch vyjímek které nepotvrzují tvoji verzi je tady o mnoho víc,takže čti,zamysli se a pak piš... 🤐 🤐 🤐

jaja0110
23. mar 2009

janette, ved prave preto som za tu poznamku dala smajlika tohoto 😉 ako pisem nerozdelujem deti na dve kategorie cisar a prirodzeny...a to ze je tu viac vynimiek ako vidim vo svojom zivote ja, este nic neznamena stale mam pravo vyjadrit svoj nazor, resp. to ako to vnimam ja a tak isto respektujem nazory opacne...takze je v tom nevidim problem... 🤐

ygreen
23. mar 2009

jestli je můj syn jiný - jasně, je skvělej 😵 😀
kdyby nebylo císaře, jsem pod drnem já i on 😒 ale přes 15 hodiny porodu, akutního císaře, mojí narkózu a to, že jsem ho viděla až druhý den (byl s ním jeho taťka), je klidný, pohodový, vysmátý, zdravý, nemá alergie (potvrzeno testy, že i přes menší rodinnou zátěž nemá zatím tuk, tuk, tuk, na nic). Možná to je tím, že já jsem byla v těhu, v pohodě, vysmátá, veselá a jsem zdravá😀
Byla bych blbá, kdybych se stresovala tím, že byl císařem, že jsem kojila krátce, že jsem v těhu jednou brečela, že jsem mu v těhu nepouštěla mozarta.....atd, atd, atd 😝
Takovejch výzkumů je - např. strašně vystreslé dítě a psycholožka přišla na to že do cca 12tt byly dvojčata, ale jedno samo odešlo - a z toho má trauma 😒 A co s tím jako naděláte? Nic.
Podle mě je to blbost, jsem moderní, vzdělaná žena, která žije ve 21 století a nemá touhu se vracet o sto let do historie, rodit na seně, do dvou let kojit, tahat dítě na břiše jak indiánská babička 🙂 jsem taková jaká jsem a můj syn je takovej jakej je - narozenej ve 21.století 😉

janette.j
23. mar 2009

dost si protiřečíš................ 😅 😅 😅 přečti si své příspěvky z dřívějška.

jaja0110
23. mar 2009

janette, ano na zaciatku som sa mozno nevyjadrovala zmysluplne a asi to dost miatlo preto som sa ospravedlnila a neskor som to uviedla na spravnu mieru... 🙂

ygreen
23. mar 2009

ale asi je jeden fakt - zrovna píšu diplomku o násilném chování dětí a jedním z faktorů je komplikovaný porod - ale spíše z hlediska poškození mozku. Ale mozek nemusí být poškozen jen mechanicky, ale i duševně. Řekněme, že něco se v mozku spojí jinak, nebo nespojí vůbec, tak jak by mělo. Opomenu poškození mechanické a hyperaktivitu, poruchy osobnosti, apod.

Ale 😉 to se tedy dětí s císařem týká asi výrazně méně než dětí porozených normálně.

Víc než císaře bych se bála kdybych měla těžkej porodm dítě zaseklé v porodních cestách, kleště, apod.

Můj drobek měl 4500g a 55cm a visel si spokojeně na 4x omotaný šňůře - ale dle monitoru byl ouplně v pohodě - narozdíl ode mě 😀

janette.j
23. mar 2009

ygreen--tak to jsi napsala skvěle mi to měli podobné.... 😖

pammy
23. mar 2009

Jaja: Suhlasim s Tvojim nazorom ohladne prirodzeneho porodu, niektore fakty ktore si uviedla su proste nevyvratitelne... ale mozno je zbytocne o tom diskutovat s mamickami, ktore su presvedcene o svojej 'pravde' 🙂 ... Chcela som napisat, kukla som do Tvojho albumceka, mas nadherne dcerky a fotky su uplne uzastne.

jaja0110
23. mar 2009

pammy, dakujem moc 😵 😵

...diskutovat urcite treba, ja som otvorena kazdemu nazoru...cloveka to posuva dopredu 😉 😉