Detské jasle žirafa v Bratislave

uska
22. aug 2008

ahojte,
chcem sa spytat, ci nemate skusenosti s detskymi jaslami zirafa v bratislave. dakujem. Uska

lavazza75
12. dec 2015

@martina284 ahoj, prosim Ta mohli by si mi napisat, do akych jasli/skolky si ho dala? kludne aj IP, dakujem velmi pekne.

vdobiasova
31. jan 2016

naj su jaslicky na cajkovskeho , nosim tam uz svoje druhe dieta sme velmi spokojni, odporucam😊

mollyb
24. apr 2016
Používateľ mollyb je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mollyb.

sestra si pochvaluje detske kralovstvo a mala sa tiez nestazuje 🙂

danielagloss
25. apr 2016

Odporucam detske centrum Drobizg. Uzasny pristup k detom, nadherny uzavrety dvor s detskym ihriskom pre deti a skutocny zaujem o kazde dieta.

dnalorik
14. okt 2016

Jasle žirafa NEODPORÚČAM..pracuje tam neprofesionálny personál, vrátane pani Grossmanovej - majiteľky amatérky. Strava absolútne nezodpovedá jedálničku, ktorý ma vyvesený na internetovej stránke a vnútri na nástenke. Namiesto tvarohového krému s ovocím a piškótkami deťom natierajú obyčajný biely chlieb s palmarínom - Perlou!!!..samé klamstvá a zatĺkanie, obchádzanie materiálno -spotrebných noriem a receptúr pre oblasť stravovaniA..no proste hrôza, asi by bolo namieste to oznámiť príslušným úradom..
A tie učiteľky, no katastrofa - zanedbané prebaľovanie, deti sú v kuse ušpinené..vidno, že sa im nechce.. JEDNA VEĽKÁ KATASTROFA!!!

vestei
26. okt 2016

Túto tému som objavila úplnou náhodou pred asi cca rokom (no vzhľadom na starostlivosť o dve deti som nemala čas zareagovať skôr) a musím povedať, že až som neverila vlastným očiam čo tu čítam na tému jasle Žirafa. Keby som tieto názory čítala skôr, v čase ako som tam dieťa dávala, určite by som ho tam na základe týchto referencií nikdy nedala. No, našťastie som túto tému objavila asi až rok potom, ako tam moje dieťa už chodilo. Názory na tieto jasle mi prišli po mojich skúsenostiach s dieťaťom tam až tak zlé až mi to evokovalo, že už nejde ani o vyjadrenie subjektívneho názoru, ako skôr o jednoznačné poškodenie dobrého mena jaslí Žirafa, resp. akási osobná pomsta majiteľke/riaditeľke za niečo. Dcéra do jaslí Žirafa chodila dva roky a teraz v septembri 2016 končila a čo som tu ohľadom daných jaslí čítala „nešlo okolo ani 100 km, ak nie 1000“.

Na základe mojich dvojročných skúseností s jasľami Žirafa môžem povedať, že ide o jedny vynikajúce jasle, kde deti jedným slovom „poľudštia“, kde s deťmi pracujú, kde deti nie sú len „odložene“, ale reálne sa veľa aj naučia. Myslím tým, že vám „vrátia“ dieťa so všetkými návykmi a režimom od hygieny, cez odplienkovanie, samostatné obslúženie sa, najedenie sa, úchop na jedenie, písanie a kreslenie atď, atď, plne socializované, slušné a nápomocne. Učia sa rôzne básničky, pesničky, ktoré si dcéra následne celé dni spievala, organizujú sa rôzne spoločné akcie deti a rodičov, divadielko, Mikuláš ... Proste majú taký typický škôlkarsky režim, ktorému sa učia a „pilujú“, čo mne sa osobne veľmi páčilo. Dcéra mi bola vďaka nim „hotový človek“, malá slečna, ktorá prekvapovala tým čo všetko čo som s ňou ja skúšala a nereagovala na mňa, vďaka prístupu riaditeľky/majiteľky vedela zo dňa na deň vďaka jasliam Žirafa. My sme tam boli maximálne spokojní. Dcéra tam bola nadmieru šťastná (v kolektíve svojich kamarátok, na ktoré nevie zabudnúť dodnes a stále ich spomína; chodila tam s radosťou, dokonca raz aj manžela poslala domov, že ešte nechce ísť, lebo sa tam chce „s detičkami ešte hrať“). Chodila tam rada a tešila sa. Proste sa jej tam páčilo. A dieťa by som si tam dala určite zas a znova aj druhý krát a myslím si, že toto je dôležitejšie pre výber zariadenia, ako to, či je dieťa ufúľané od vlastného jedla, mimochodom preto, že ho učia samého sa najesť, čo ja hodnotím veľmi pozitívne.

Obzvlášť hodnotím prístup, odbornosť a erudovanosť majiteľky/riaditeľky p. Grossmanovej, vďaka ktorej dcéra zvládla pre ňu naozaj veľmi ťažkú adaptáciu v kolektíve a zariadení vôbec. Bez nej by, podľa mňa, ešte stále bola so mnou doma. Dcéra nebola ochotná za nič na svete ísť do jaslí. Musela pre ňu, osobne ju prevziať jedine p. Grossmanová a nikto nikto iný. Trvalo to fakt dlho možno až pol roka kým toto prešlo. Majiteľka p. Grossmanová tam vždy vždy ráno bola a vždy ju prišla osobne prevziať. Veľmi oceňujem tento jej individuálny prístup. Dcéra dlho odmietala byť v kolektíve, tak ju proste mala pri sebe. Od dcéry viem, že zo začiatku nemusela byť s detičkami keďže nechcela, ale bola a pri „tete Jane“, „pri jedle tete Jane pomáhala rozdávať poháriky“. Okrem toho si všimla, že dcéra má tzv. „lenivý jazýček“, logopedickú chybu a odporučila nám skúsiť logopéda. Keďže sme žiadneho nepoznali, vedela odporučiť aj konkrétnu osobu (a tak som na to nemusela ísť metódou pokus-omyl), ku ktorej chodíme dodnes, pričom mala pravdu, dcéra naozaj nevie vyslovovať základné slabiky, či písmenká a treba s ňou v tomto smere pracovať. P. Grossmanová bola v tomto smere natoľko vzdelaná, že si to proste v rannom štádiu dokázala všimnúť, upozorniť na to a v poslednom rade odporučiť aj veľmi dobrého logopéda. Ako písali iné maminy, môžem len potvrdiť, že bola vždy ústretová, nápomocná, informovala o dieťati, či už osobne pri preberaní, alebo následne emailom atď. Áno, niekedy nezareagovala do hodiny, ani dvoch, ale v priebehu nasledujúceho dňa, čo je pochopiteľné vzhľadom na to, že má taktiež svoju rodinu (čo vie asi každá mamina len potvrdiť, že pri rodine človek niekedy nemá čas ani ...., nie ešte vypisovať a reagovať na všetky maily atď.), alebo bola zaneprázdnená ohľadom zabezpečovania potrieb pre detičky v jasliach a vtedy radšej nech mi neodpíše hneď pre môj dobrý pocit, ale naozaj sa v prvom rade venuje detičkám, v takom prípade ja rada počkám. Áno, nie vždy sa mi všetko páčilo, ale vždy keď sa mi niečo nepáčilo, na čo som ju upozornila, atď, sa snažila veľmi rýchlo vysvetliť, prezistiť, vykonať nápravu atď. Vzhľadom na moje dvojročné skúsenosti asi nie je jediná vec, ktorú by som jej vytkla. Ad koment, že jej dlho trvalo kým vrátila preplatok, no vidíte, a mne ho išla vrátiť hneď.

Nám Žirafa pomohla s odplienkovaním. A to konkrétne tak, že sme ani daný proces nestihli začať. Dcéra nám jedného dňa povedala, že plienku nechce (typujem, že videla pol roka detičky na WC, ako to tam funguje, ako majú hygienický režim v Žirafe, ako ich učia atď) a my sme ju poslúchli. Odvtedy sa nikdy nepocikala (nerátam keď bola chorá a naliala som do nej pred spaním vodu). Za toto ďakujem len a len Žirafe. Za ich naozaj odborný postup na poli návykov ohľadom hygieny.

Ad jasle Žirafa – miesto: nachádzajú sa v priestoroch bývalých mini-jaslí, prispôsobených teda na jasle už predtým, s ohradeným dvorom, veľkými herňami, množstvo hračiek, spálňou atď. Mne to vyhovovalo skôr, ako rodinné domy, v ktorých teraz často zriaďujú jasle. Priestory vo vnútri boli určite čisté! Patrila som k tzv. „šmírujúcim“ mamičkám (a ešte viac „šmírujúcou“ som sa stala po prečítaní recenzií vyššie) a pri nejakých akciách, ktoré boli aj s rodičmi, som si jasle dokonale zvnútra popozerala, vrátane nakuknutia do miestností s nápisom „zákaz vstupu“, či tam - po prečítaní názorov vyššie - čokoľvek negatívneho nenájdem. A nikdy som nič nenašla. Mamičky, ktoré sa vyjadrovali k čistote – videli ste tú kuchyňu? Nerezová a čistá.

Ad počet deti: nie, za dva roky ich nebolo nikdy denne 30 , ako sa uvádza vyššie, ale vždy medzi 10-13. Netreba rátať množstvo postieľok, ale počet kabátikov v zime. To, že ich bolo max. 13 viem presne, lebo sa podľa toho nieslo na narodeniny vždy niečo malé. A ak by ich tam bolo viac, asi by mi nepovedali počet 13, lebo čo, iné deti by akože nedostali?

Ad chorobnosť: určite neprijímajú choré deti. Videla som na vlastné oči, ako „otočili domov“ dieťa, ktoré vykazovalo známky choroby. A áno, aj dcéra bola chorá, našťastie len zo začiatku (cca. pol roka chodila len na tri dni v týždni a len na dopoludnie). Chvíľu. Ako sa hovorí „kým si nevybudovala imunitu“. Potom vyše roka a pol nič (do konca chodenia do týchto jaslí), ani raz. Čiže podľa môjho názoru nejde o to, že v týchto jasliach je dieťa viac choré a v iných menej. Ide, podľa môjho názoru, o čisto individuálnu záležitosť toho ktorého dieťaťa. Každé ochorie keď príde do zariadenia, niektoré viac a častejšie, niektoré menej. Ale určite nie, že tu boli chorejšie deti, lebo jasle Žirafa. Poznám aj iné deti z tých jaslí, ktoré choré taktiež neboli. Takže jasľami Žirafa to určite nebolo.

Ad špina: špinu v zariadení, ani prach ani nič podobne, som si nikdy nevšimla, a to som si všímala ešte aj neumyté okna a nafúkané lístie pred dverami. Ale zariadenie mi prišlo v poriadku čo sa čistoty týka. A áno, dcéra bývala ufúľaná, ale len a len od vlastného jedla. Proste nechali ich jesť samých. Na rovinu, nemôžete od detičiek chcieť, aby sa učili samostatnosti a na druhej strane, aby boli ako „z práčky“. A radšej nech mám dieťa v danom veku s istou mierou samostatnosti, aj keď za cenu mierneho ušpinenia, ako kŕmené tetami, ale čisté. Toto je ale asi individuálne, čo ktoré mimina preferuje. Maminy sú rôzne a majú na určité veci svoj názor. Detto čo sa týka názoru, že dieťa bolo moc krémované na zadočku – no ja som to len ocenila, nakoľko mi dcérka raz dostala také strašné zapareniny, napriek môjmu častému prebaľovaniu. Proste bola na to háklivá, tak radšej viac krému, ako menej. A ad vši , tak ako tu niekto hore písal, vši proste sú aj v tých najlepších a najdrahších jasliach a škôlkach a nezáležia od špiny či prachu, ale od toho, že dieťa nakazí iné. To s tým, že jasle Žirafa nemá vôbec nič spoločné. Pri hľadaní dcérinej už škôlky sme boli v jednej bratislavskej medzinárodnej a renomovanej (po slovensky drahej ako ...) a neuveríte aký oznam mali na nástenke „pozor v škôlke sú vši“ 

Ad jedálniček – že dieťaťu dali „cestoviny s tuniakom, hlavne že ryby sa do 1. roka jesť nesmú!!“ ako sa uvádza vyššie. Nikde nie je napísané, že „nesmú!“, len že sa neodporúča. Ale keď si vezmete deti španielov alebo talianov (Európanov) (schválne nejdem vyťahovať napr. Malajzijcov, ktorí sú v inej geo zóne), tak tí začínajú s rybacími príkrmami. A ad lepok – ten komentár („Ja sama som chlieb a piškoty malej ešte nedávala, lebo ani lepok by sa podla rád odborníkov nemal skôr ako po ukončenom 8. mesiaci, ale ja som našla kočík plný chlebových omrviniek a celú piškotu samozrejme“) bol písaný dávnejšie, r. 2011, teraz je 2016 a práveže sa prišlo na to, že lepok ma musí (by sa mal kvôli zabráneniu alergie) podať medzi 6-8 mesiacom. Vo svetle názorov pediatrov v priebehu rokov teda tento koment vyznieva ... no urobte si názor samé. A čo a týka pitného režimu – pri „šmírovaní“ som niekoľko krát, rôzne dni, videla, že detičkám podávali vodu, samé od seba. Mali plastové poháriky a nalievali im a dávali piť. Práveže sa mi to veľmi páčilo.

Ad sestričky a prstene a telefonovanie: po prečítaní týchto názorov tu, som si začala sestry detailne všímať. Nikdy som nevidela na ich rukách v rokoch 2014-2016 prstene. Ani že by telefonovali počas doby ako mali detičky.

Proste síce prvé negatívne recenzie boli písané dávno, tak neviem posúdiť, či sa to tam proste, kým sme tam boli my, zlepšilo, ale ako som spoznala majiteľku/riaditeľku, ako píšu vyššie iné maminy, ústretovú a nápomocnú (aj keď to niekedy nebolo do „hodiny“) nezdá sa mi, že by to tam mohlo v tom čase tak vyzerať. Každopádne teraz to tam je super 

Na záver pridávam jednu foto z rozlúčkovej akcie. Lúčili sa s detičkami, ktoré išli do škôlky (pri príležitosti odchodu dostali milé pozornosti, ktoré dcére pripomínajú pekný pobyt v týchto jasliach).

ludmila1978
17. mar 2017

Ak hladate jasle s malym kolektivom deti, vrelo odporucam detske centrum Drobizg. Uzasny pristup k detom, minimalna chorobnost, domaca strava a hlavne prijemne rodinne prostredie. My sme sme aj s dcerkou boli velmi spokojne.

sharmana
28. mar 2017

Škrabanec hrubý cez celé lýtko nie je precitlivelosť, ale fakt, ktorý sa opakoval u viacerých mamičiek.
Zavádzanie príkrmov-neporovnávajte dnešné názory "odborníkov" s vtedajšími. V dobe o ktorej píšeme my sa ryby neodporúčalo podávať pre jedným rokom, takže sa tým zariadenie malo orientovať. Na to sú normy stravovania.
Pre mňa tuniak z konzervy zmiešaný s cestovinami a ani piškoty podávané 8 mesačnému dieťaťu nepríde normálne, keď cukor som v tejto forme svojmu dieťaťu ešte nemienila podávať. Zavádzanie lepku je o inom. Ak máte znížené nároky a jedia vaše deti ako pol ročné párky, vaša vec. Zariadenia sa musia orientovať normami.
Základná hygiena, na ktorú dbáte doma ale tu budete platiť za starostlivosť a mávnete rukou nad tým, že dieťa po celej tvári ulepené od olovrantu, takmer pravidelne? Prepáčte, klesajte si kludne na svojich nárokoch, ale aká tam bola starostlivosť o deti, keď už toto je problém pre opatrovateľku? Hmm... V inom zariadení to problém nebol, deti sa pekne umyli a čisté sa mamičkám odovzdali.
Chorobnosť je jedna vec, to je pravda. Ked však človek vie porovnať s iným zariadením, zbytočne to tu spochybňujete. Moja lekárka má dodnes názor, že by dané zariadenie dala zatvoriť, tolko mala odtial chorých detí.

Každá kritika by mala byť konštruktívna a snáď padla na úrodnú pôdu, keď sú v dnešnej dobe mamičky spokojné. Veď to je len dobre, tak sa z toho tešme všetci 🙂

Zbytočne však budete spochybňovať skúsenosti iných. Skôr ak máte tie svoje, prezentuje ich, ako to dnes v zariadení funguje, čo je ok, čo sa vám nevidí. Len toto je prínosom pre ostatné, aby sa správne rozhodli.
Prajem všetkým deťom, aby boli hlavne spokojné.

espeo
23. júl 2018

Moj syn chodil do tychto jasli v roku 2013-2014 presne rok. Zacal, ked mal dva roky. V troch isiel do skolky. Pani Grossmannova naozaj vie pekne rozpravat. Sympaticka pani, pre ktoru nebolo nic problemom.

Co som si zapamatala a nepacilo sa mi: syn mal par krat stopy od zubov na rukach, teda bol dohryzeny. Par krat mal na hlave modrinu, hrcu. Toto aj napriek tomu, ze pani, ktora mi ho odovzdavala, vzdy povedala "vsetko v poriadku". Viem, ze sa to stava, ale ocakavala by som info od sestricky, co sa stalo. Napr ze spadol z motorky alebo ze maju agresivnejsie dieta, co hryzie ostatne deti kvoli hrackam, ale uz to riesia.... Posledny den, ked som syna vyberala, pani ho davala cikat. Stal asi meter od mysy a tak ho schmatla, ze skoro do tej mysy spadol. Teraz by som tam narobila vichor, vtedy som sa len spytala, ci je normalna...

Do jasli sme Adamka davali len na stvrtok a piatok. Od pondelka do stredy byval doma. Fakt takmer vzdy v tych jasliach nieco chytil. Potom sme ho od piatka do stredy kurirovali doma. V skolke uz nebol chory skoro vobec. Takze klasika, prvy styk s kolektivom. Myslim, ze keby nechodil do jasli, chory by bol prvy rok v skolke.

Raz mi do prace volali, ze Adamko sa povracal a mam ho prist zobrat (rotvirus). Raz som bola svedkom, ako sestricka hovorila jednemu ocinovi, aby na druhy den nechodili, lebo jeho dcera mala zvysenu teplotu.

Co mi vyhovovalo: mame jasle kusok od domu a dalo sa s majitelkou dohodnut na platbe len za tie dva dni v tyzdni.

Syn sa nikdy nestazoval. Ale to sa nestazoval ani celu skolku.

Pred nedavnom som sa dopocula od byvalej zamestnankyne, ze v zirafe desiata pre deti spociva v tom, ze sa rozkrajaju na koliecka dva banany pre vsetky deti. Syn byval stale hladny, ale to byval aj v skolke. Niektorym detom to mozno stacilo.

Mam druheho syna a pomaly hladam jaslicky. Uz mam vybrate. Zirafa to nie je. Ale uplne principialne proti tymto jasliam nie som. Mozno skoncime opat tu.

Do tychto jasli davala dieta aj kamoska od pol roka do dvoch rokov a nikdy s nimi ziadny problem nemala. Podla nej jasle uplne v pohode.

moncita01
24. sep 2021

@bublinka111 vieš mi dať kontakt? Kde to j

sofia1
17. okt 2022

@olivija prosím si tam pracovala?