Detské jasle žirafa v Bratislave

uska
22. aug 2008

ahojte,
chcem sa spytat, ci nemate skusenosti s detskymi jaslami zirafa v bratislave. dakujem. Uska

bublinka111
4. sep 2008

uska,

len som počula takto na preliezkach,čo kvákame s kámoškami, je tam vraj veľa detí a tie priestory v bloku
nie su nič moc...záleží aké máš dieťatko staré. Ja som preto volila malý kolektív v súkromý, kde má
pani /bývalá učiteľka/ 5 detičiek...som maximálne spokojná aj mamičky,ktoré tam dávajú detičky..
môžem vrelo odporúčať

gigant
1. dec 2010

Pridavam sa k nazoru. Je tam velmi vela deti na malom priestore a skor sa mozu nakazit jedno od druheho. Jasle Zirafa maju dobry marketing, ale nic viac. Pani konatelka Vam pri prehliadke narozprava a naslubuje vselico, ale potom uvidite tvrdu realitu. Ked Vase dieta chyti az panicky strach z jasli a nebude tam chciet ani za svet ist. Treba si dat pozor! Nase dieta malo zranenia, ktore nam nikto nevedel vysvetlit a casto malo celu tvar spinavu ako keby od prachu. Neviem, co sa tam dialo......

sharmana
21. jan 2011

Mamičky, ktoré máte detičky v týchto jasliach, môžete napísať svoje skúsenosti a názory?
Mám tam 8 mesačné dieťa. Prvý týžden sme boli len 3 dni a už na 4. den sople, to som ešte brala, celý dalsí týžden som si dieta nechala doma, pričom túto nedelu sme sople vyliečili, výtery sú v poriadku.
Tento týžden sme vydržali 4 dni 😕 a už včera večer znova sople!!! To nie je normálne. Tam musia vodiť samé choré deti a oni tie deti prijímajú 😠 Ak to bude takto pokračovať uvažujem o zmene jaslí.

Zaujíma ma aj prístup učiteliek, sestričiek. Mna sa zdá, že príliš krémujú malú na zadočku a že má často po jedle špinavú tvár. Aj ja som predsa malej dávala jest príkrmy, ale vždy som ju poriadne umyla. Nehovoriac o tom, že by ma zaujímalo, či tam olizujú hračky všetky deti alebo dávajú každému dieťaťu len nejaké hračky a teda dúfam, že ich aj umývajú!

A čo hovoríte na stravu? Ja som zistila, že malej dali jesť cestoviny s tuniakom, hlavne že ryby sa do 1. roka jesť nesmú!!
Ja sama som chlieb a piškoty malej ešte nedávala, lebo ani lepok by sa podla rád odborníkov nemal skôr ako po ukončenom 8. mesiaci, ale ja som našla kočík plný chlebových omrviniek a celú piškotu samozrejme.

Ďakujem za vaše príspevky, veľmi by mi to pomohlo v rozhodovaní.

misicka1980
25. jan 2011

@sharmana Ahoj, precitaj si tento prispevok od mamicky, ktora tam dietatko mala a nebola spokojna. Ja som tam tiez chcela dat malu, ale po tomto ju tam 100% nedam. Odporucili mi Detske kralovstvo alebo Vcielku. https://www.modrykonik.sk/forum/mame-doma-skolkara-3-5-rokov/mam-zle-skusenosti-s-jaslami-u-zirafy/

sharmana
25. jan 2011

@misicka1980 dakujem už som to čítala, ale na základe jedného príspevku sa nedá robit záver, vieš v každých jasliach či škôlke sú dobré či zlé skúsenosti.. ja som po tejto stránke nemala problém, sestričky sú milé, na malej nebadám žiadne škrabance a ani nič podobné.. konatelka s nami komunikuje hned ako zavoláme.... a záleží aj, či ide o triedu velkých alebo malých detičiek, my sme zatial len v malej triede, tam sú detičky do 1,5 roka... ale privítam samozrejme každú skúsenosť 😉
a pre ktoré jasle si sa nakoniec rozhodla?

misicka1980
25. jan 2011

@sharmana Ja dam dcerku do jasiel az na jesen v septembri, ale asi ju dam do Vcielky. Mozno ju tam zacnem nosit uz na jar na 3 hodinky denne 2 krat do tyzdna. Ponukaju aj tuto moznost. Este sa tam chcem ist pozriet. Tak uvidime.

sharmana
25. jan 2011

@misicka1980 dakujem za tip, pozriem sa na tie jasličky 😉

misicka1980
27. jan 2011

@sharmana Este sa chcme opytat, ako vase dietatko znasala odlucenie. Neplakavalo? Ja sa najviac bojim toho, ako dcerka bude vsetko znasat. je dost na mna naviazana. Od pondelka zacinam s opatrovatelkou, bude k nam chodit 1 krat do tyzdna na 3 hodiny. Dufam, ze vsetko zvladneme.

sharmana
27. jan 2011

@misicka1980 tak opatrovatelka je úplne niečo iné ako mat dieta v jasliach... ja si myslím, že to je dokonca pri menších detičkách lepšie, lenže je to aj poriadne drahé...
v zásade platí, že čím je dieťa menšie, tak si rýchlejšie zvykne... moja dcéra to berie dobre,lebo je velmi malá, neplače, ked ju odovzdávame sestričkám, proste ju vezme iná teta a ona si po chvíli zvykne, že je inde... ale väčšie detičky už majú problém, tie si velmi dobre uvedomujú, že mama práve odišla a že ich vzala cudzia teta... všetko záleží od individuality dieťaťa... možno si malá trošku poplače, ale ak sa s nou začnú hrať, niečím ju zaujmú, tak určite prestane.. prvé dni sú ťažké pre každé dieťa a aj pre tie 3 ročné, pre škôlkárov, tí nariekajú rovnako ako jedno či dvojročné detičky... A niekedy najviac plačú práve maminy 😉 Aj mne slza prvý den vybehla.. Ale to sa časom spraví.....

A inak ako príklad môžem uviesť jedno dievčatko, čo som videla na vlastné oči, že v herni bolo úplne v pohode, videla som totiž cez okno, ked som čakala na vlastnú dcérku a až ked prišla po nu mamina, tak taký rev spustilo lútostivý... Proste to je trošku aj citové vydieranie 😉

olivija
2. jún 2011

Mala som tu česť vidieť ako sa pracuje u žirafy žofie a svoje dieťa by som tam nikdy v živote nedala. Absolútnym prešľapom bolo že jedna z učiteliek/neviem či tam ešte pracuje/ nútila neskutočne drastickým spôsobom jesť jedného chlapčeka.... myslím si že sú aj iné jasle v Ružinove, ktoré poskytujú lepšie služby ako žirafa.

wild_child
22. júl 2011

@olivija a ktoré, ak to nieje tajomstvo? 🙂

olivija
31. júl 2011

ktoré? je och veľa...Félix, Pinguin, detičky ... vymenovať by som vedela viac...

evka4
28. feb 2012

@sharmana ahoj, prosim ta, chodi este tvoje dietatko do tychto jasliciek? ako si s nimi spokojna? dakujem.

pripadne ine mamicky, ktorym tu chodia, resp. chodili deti, mozete pridat vase skusenosti? dakujem.

sharmana
28. feb 2012

@evka4 nie, už dávno nechodí, ja som ju odtial vzala po 4 mesiacoch, bola stále chorá... a nebola som spokojná až tak... odvtedy čo je v inom opatrovatelskom centre, kde je len 10 detí, je to omnoho lepšie, malá tam chodí s úsmevom a celkovo nebýva chorá a odtial mi vôbec nechodí taká ufúlaná ako chodila zo žirafy... takže áno, už vidím rozdiel, a velký 😉
teraz je v Prievoze, na Trávnikoch dost menších súkromných jasiel a opatrovatelských centier, určite by som vyberala radšej z nich... 😉

sharmana
28. feb 2012

@evka4 okrem iného, ked som sem volakedy písala, ešte som nezažila tie škrabance, ale aj na tie prišlo, aj moja malá nosila domov škrabance... muža to vtedy dopálilo, konatelka slúbila, že skontroluje prebalovacie pulty, ale neviem nakoniec či už našli príčinu, čo mohlo malú doškriabat.. raz došla s obrovským škrabancom cez celé lýtko... myslíime si, že to jedna sestra spôsobila, ktorá mala ruky plné prstenov..
no a mne sa totálne nepáčilo, čo som tam zažila raz.. a to ak si konatelka prečíta, tak len dobre, ja by som tú sestričku prepustila... čakala som kým mi donesú malú a na boku ju niesla jedna sestrička, tmavé vlasy akoby vlnisté, vypnuté hore, taká mladá štíhla, vyššia... akože ona mi niesla urevanú malú a telefonovala si pritom zo svojho mobilu nejakú súkromnú vec? akože žiadne neplač malá alebo niečo... to ma vtedy poriadne "nasralo"... tak ak si tam oni môžu pri deťoch dovoliť telefonovať z mobilov, tak to pardon.. ja som tam platila za opateru.. a to sa ani nekontrolovala, že mi nesie malú a že to vidím...
spätne viem na 100%, že by som tam už dieťa nedala...

evka4
28. feb 2012

@sharmana dakujem pekne za nazor, poslala som ti aj IP 🙂

darinkab
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karuskaa
13. jan 2014

ja všetkým odporučam jasle veselá lienka , je to jasle a školka na http://www.veselalienka.sk/ je to hned pri račku skoro na nom , a videla som na vlasné oči prístup a to ako sa chovaju k deťom , doslova užasny prístup , deťičkám je tam veselo , to žial o iných jaslách nemôžem tvrdiť a to som bola v troch ento mesiac na návšteve,.......

ni33
14. feb 2014

ahojte
odporucite mi niekto jasličky prip. centrum pre môjho 19-mesačného syna...už som bola v troch pozriet, ale ani jedny ma na prvy pohľad neoslovili, čas sa kráti a už začínam byť nešťatsná
hľadám niečo v novom meste prípadne v rači
veľmi pekne ďakujem za všetky tipy
prijala by som skôr nejaké menšie centrum
hľadám aj na nete, ale určite nenájdem všetky
mne sa veľmi páčilo centrum happy v karlovke
ale kedze sme sa prestahovali je to pre nás veľmi od ruky
dakujem za tipy

misinka26
14. feb 2014

Mamičky poznáte nejaké dobré jasličky s malým kolektívom Ružínov, Nové mesto, Staré mesto ??? My chodíme, či skôr len platíme jasličky Veverička, ako s jasličkami som spokojná, aj pani učiteľky sú fajn, aj malý sa rýchlo okukal ale je stále chorý, minulý mesiac bol v jasliach 9 dní a tento mesiac ešte nebol, a to platíme normálne aj keď tam nie je ... je to na guľku, lebo ani do práce nemôžem ... v jasliach bol 5 dní a hneď dostal črevnú virózu, tak bol dva týždne doma a potom bol 4 dni v jasiach a dostal zápal horných dýchacích ciest ☹ ☹ Ja musím nastúpiť do práce a preto potrebujeme súrne pomoc 🙂 Ďakujem...

precudziedeti
15. feb 2014

V Rači, neviem či by Vám vyhovovala lokalita

pepsina333
22. máj 2014

ahoj uska, uz asi neskoro ale mozno pre ostatnych co sa rozhoduju, moj maly (teraz 2,5rocny) chodi do Jasli Zirafa od jedneho roka a sme velmi spokojni, dlho chodil na pol dna, stihla som si odpracovat a bola som aj snim poobede. Ustretovy personal, pomohli pri odplienkovani a pod. Teraz maju aj anglictinu a co je najdolezitejsie, sa mu tam paci .

pepsina333
22. máj 2014

Dost neskoro ale mozno pre ostatnych co sa rozhoduju, moj maly (teraz 2,5rocny) chodi do Jasli Zirafa od jedneho roka a sme velmi spokojni, dlho chodil na pol dna, stihla som si odpracovat a bola som aj snim poobede. Ustretovy personal, pomohli pri odplienkovani a pod. Teraz maju aj anglictinu a co je najdolezitejsie, sa mu tam paci .

mkabzano
16. jún 2014

Ahojte,
ja teda nie som narocna na jasle, ani nijako precitlivela, ale jasle Zirafa su jedna velka katastrofa. Maly tam chodil od 1 roka a vydrzal tam 2 mesiace a potom sme ho museli odhlasit. Vecne bol chory, mal skriabance a modriny a samozrejme nam to nevedeli vysvetlit, lebo jedna ucitelka ho berie rano a ta tam uz poobede nie je a neodovzdaju si informacie, takze sa v podstate nedozviete, co sa pocas dna dialo. Ked isli von...v marci...nedali mu ani bundicku, ani ciapku a tvrdili mi, ze ved bolo teplo...O tom, ze bol spinavy ani nehovorim. Najvacsi zazitok bol ten, ked sme odchadzali a prisli po veci, ktore sme doniesli a mali riadne oznacene. Pani riaditelka nam ponukala flasu ineho dietata, potom konecne nasla aj tu nasu, body mu ani nenasla, krem tvrdila ze sa uz minul 🙂 ale ved dobre a doma sme zistili, ze mame nadstavec na odsavacku nejakej Gretky...tak asi tak. Dnes je jun a pani riaditelka mi nie je schopna vratit preplatok za stravu za april, aj napriek tomu, ze my sme jej zaplatili aj skolne na maj aj ked tam uz maly nechodil....lebo ved zmluva nepusti. Takze ano, marketing super a realita katastrofa.

zubkovavila
16. júl 2014

No ked tu maminky citam Vase skusenosti...nas Adamko tiez zmenil jaslicky, chodi do jasli Simba, su v P. Biskupiciach, sme uplne nadseni, vnuk stastny, velmi rad tam chodi, zastavte sa tam a pochopite o com hovorim 🙂

slonik321
8. sep 2014

Jasle žirafa sú jasle, kde by mala prísť kontrola a zatvorili by sa. Mala som možnosť vidieť v akých podmienkach deti jedia, spia a hrajú sa. Strava 0 bodov, nedostatok jedla pre všetky deti, pitný režim tiež hrôza. V kolektíve je viac detí ako si myslíte. Riaditelka povie, že v triede je max 15 detí, ale ak by ste išli do spálničky, zistíte, že postielok je asi 30. Ak budú mať deti veci ufúľané od prachu, je to preto lebo sa to tam prachom len tak hmýri...takže preto tie soplíky a choroby, a vši? no predsa čiapkové obdobie....prvý dojem môže byť super, ale nenechajte sa oklamať! ☹

mitonet
5. feb 2015

Ahojte maminky,
moj syn chodil do tychto jasliciek od 2,5 roka do 3,5 roka. My mame s tymito jaslickami dobru skusenost. S pani konatelkou sme sa vzdy vedeli dohodnut, vzdy nam vychadzala v ustrety. Casto som jej volala kvoli tomu, ako sa ma moj syn v jaslickach, zaroven som sa jej casto pytala na nazor ohladom roznych veci. Vzdy mi ochotne a rozsiahlo odpovedala, ci uz to bolo telefonicky alebo osobne. Citala som si predchadzajuce referencie na tieto jasle a preto budem reagovat hlavne na namietky proti tymto jasliam. Vzdy som ju vedela zastihnut, ok, mozno bol pripad v lete, kedy bola tyzden na dovolenke a jaslicky tahali sestricky. Alebo mala tyzden chore dieta, s ktorym potrebovala byt doma, ale to vie snad pochopit kazda matka. Inak som ju casto stretavala v jaslickach, ci uz pri preberani syna do jasli alebo odovzdavani z jasli.

Moj syn je dost impulzivny a obcas, upozornujem ze obcas, sa mu stalo, ze dosiel so skrabancom, hrcou, alebo modrinou. Vzdy pri odovzdavani syna som bola na to upozornena a bolo mi vysvetlene, ze co sa stalo, ked bral kamaratovi hracku, alebo ked utekal a spadol... ale ved tie sestricky tam nemozu strazit kazdy krok dietata, tak verim, ze take nieco sa moze stat.

Co sa tyka cistoty dietata - viem to porovnat so sucasnou skolkou, do ktorej chodi (sukromna nemecka skolka na palisadach). vyzdvihujem ho v rovnakom cistom/spinavom stave ako to bolo v jasliach. Vobec si nemyslim, ze by boli jasle u zirafy spinave.

Co sa tyka chorob - ano, syn bol zo zaciatku dost chorlavy. myslim si ale, ze by to tak bolo v hociktorom inom zariadeni. niekedy sa to stava, ze dieta, ked pride do kolektivu, nalepia sa na neho vsetky mozne virusy. to bol aj nas pripad. Pani konatelke to ale urcite nebolo lahostajne. Raz nas vylucila z jasiel, pretoze si myslela ze syn ma silny soplik, aby nenakazil ine deti. Inokedy zase nas upozornila, ze nejake dieta tam malo prievan v oku, tak mame sledovat, ci sa to aj synovi neobjavi, kedze je to nakazlive. Tiez nas raz upozornila, ze tam nejake dieta dva krat hnackovo prehnalo, a bolo vylucene, no mame sledovat svoje dieta, ci to tiez nedostal. A raz sa nam stala taka vec, ze sme schytali virozu Ruky nohy tvar. Synovi sa najprv objavili pluzgieriky na nohach a rukach a nohach. Doktorka (s ktorou sme uz skoncili, pretoze to nebol jej jediny omyl) nam povedala, ze zrejme nieco pochytal a vyhodili sa mu pluzgiere, ale moze sa vratit do jasli, kedze mu to urcite za chvilku prejde.. Na druhy den sa mu to objavilo aj v ustach a to som uz utekala na Kramare, kde mi povedali ze je to vysoko infekcna viroza!! Hned som to zavolala pani konatelke, lebo by som sa velmi zle citila, ak by sme nakazili ine deti v jasliach a ona mi bola velmi vdacna, ze som jej to dala vediet a podnikne patricne hygienicke a dezinfekcne opatrenia. Taktiez raz boli v jasliach vsi - dieta bolo ihned vylucene. Vsetci rodicia boli na to upozorneni, co maju ako prevenciu urobit. Ked som sa o tom s nou rozpravala, tak hovorila, ze vsetko vyprala a vystriekala.. A viete co??? Momentalne mame vsi aj v novej skolke. Samozrejme to dieta bolo vylucene, ale pre istotu mame opat urobit prevenciu. Ked som sa opytala, ci budu prat postielky, tak odpoved bola, ze to im nenapadlo. Minuly tyzden bol silny chripkovy tyzden a v skolke bolo 6 zo 17 deti. Nasho syna to nateraz vdaka Bohu obislo. Tym len chcem povedat, ze chorobam sa v detskom kolektive nevyhnete, ak nemate doma supermana 🙂. Dost bolo reci o chorobach.

Syn sa v jasliach vela naucil. Urcite by to bolo aj v inych jasliach.. Mal tam vela kamaratov, aj ked ku koncu som uz videla, ze tam nie je az taky spokojny - uz bol stary, uz potreboval seberovnych spoluziakov, no kedze ho nezobrali ani do jednej z piatich statnych skolok, do ktorych sme dali prihlasku, museli sme dlhsie zotrvat v jaslickach. Sestricky boli vzdy ochotne, dokonca sa mi zdali milsie ako v novej skolke. Casto som pozorovala za rohom, ked boli deti von, lebo som spehovala syna 🙂, dievcatku zaplietla vlasy, chlapceka vysadila na motorku, placuce dieta postiskala, dieta co hadzalo piesok vyhresila.
Syna tam okrem ineho naucili cikat postojacky, tak ako to robia muzi 🙂, a syna uz ani nenapadne sadnut si pri cikani na zachod. V novej skolke som si vsimla pocas zabiehania v prvych dnoch, ze viaceri chlapci cikaju po sediacky. Vtedy som si pomyslela ze ako fajn, ze syn ma uz tuto "ulohu" zmaknutu 🙂

Neviem ci existuju idealne jasle ci idealna skolka, no mamickam extremce citlivym na svoje dieta - nechajte si ho radsej doma, lebo v kazdej institucii budete musiet prizmurit oci.

zuzanazuzinka
17. mar 2015

Toto je moj prvy prispevok do diskusie v zivote, dokonca som musela absolvovat prihlasenie sem...Ale jednoducho mi to nedalo po precitani prispevkov na temu Jasle Zirafa. Uplne plne suhlasim so vsetkym co napisala mitonet vratane poslednej vety! Maminy su dnes priserne precitlivene na svoje deti a taketo maminy by naozaj ani nemali uvazovat o akejkolvek institucii! Moja mala chodi do jasli Zirafa od 1 roka a sme uplne spokojni. Neskutocne vela sa naucila, nikdy som sa nestretla s nicim negativnym, pomohli nam ju odplienkovat, vzdy mi konatelka velmi ochotne vysvetlila potrebne veci (napr. spominane odplienkovanie), mala tam chodi rada, rozprava o sestrickach a tesi sa tam, jasne ze bola aj chora (takmer cely prvy rok) ale ved to je uplne normalne po vstupe do kolektivu...Jednoducho nemam nic negativne. Aj ked si kazda asi bude nadalej mysliet tu svoju pravdu....Ale nemusite sa ani namahat nejako na moj prispevok reagovat, lebo na tuto stranku som zavitala uplne nahodne a uz sa sem urcite nevratim...Modry konik je aj tak len strata casu, hlavne taketo neobjektivne diskusie precitlivenych maminiek 🙂

hamburg
23. sep 2015

tak potom si zirafa 😀

martina284
12. okt 2015

Mamy, budte kludne precitlivene na dieta, ved na co ine mozte byt viac? Ja som si myslela ze som extremne precitlivena a riesim prkotiny, ale potom co som dala maleho do inej skolky nemusim riesit nic, vsetko je bez najmensich problemov. Vidim velky rozdiel v pristupe k detom, maju ich menej, viac sa im venuju, ovela lepsia spatna vazba, viem presne co robili, a maly spravil velky pokrok v hovoreni aj celkovej samostatnosti. A chory tam este nebol, predtym kazdy mesiac, vratane hned po uvodnej obhliadke.