Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dieťa, ktoré sa nechce naučiť od plienky

kubuliatko
28. máj 2013

ahojte mam 2,5 rocneho chlapca, ktoreho uz 2 mesiace oducam od plienky ale absolutne bez vysledku. tiez prezivate nieco podobne?

lleniak
28. máj 2013

Nie, neprezivam, lebo maly o odplienkovanie absolutne ziadny zaujem nejavi a kym ten zaujem neprejavi aspon minimalny, nemienim s tym stresovat ani jeho ani seba 😉

stanislavao
28. máj 2013

@kubuliatko 2.5 roka je sice dost, ale ja mam pocit, ze v dnesnej dobe je nejaka pliaga uz aj vo vzduchu, ze deti su ine, ako volakedy. pockajte, kym bude leto, teplo. bude mat len kratasky a vonku sa mozno nauci od plienok. z vlastnej skusenosti viem, ze rodic moze akokolvek chciet, ked neni ten spravny cas pre to dieta, tak ho to nenaucite.

rencakm
28. máj 2013

Ja suhlasim, kym nema dieta zaujem chodit bez plienky, je to zbytocne stresovanie.....Moja mala sa oducila mesiac pred tretimi narodeninami. Jedneho dna som to skusila, ze som jej povedala, ze nedame plienku ale nohavicky,krasne s princeznickami...najprv revala,ze nie...povedala som jej,ze teda bude hola behat....to nechcela,tak suhlasila s nohavickami. Uz som to skusala aj skor, ale vobec nechcela, tak som vzdy taky mesiac pockala a skusala znova. Povedala som jej,ze nema plienku,aby sa pytala,ked jej bude treba cikat.....a veru zazrak sveta,normalne sa pytala a isla na velke Wc, hoci nikdy predtym sa nechcela ani posadit,ani na nocnik, pouzivali sme len plienky vzdy, odvtedy nie je problem....iba jednu nehodu sme mali odvtedy a noc? Na tretiu noc uz bola aj v noci bez plienky. Mali sme problem s kakanim na WC,ale to je tusim v inej teme....

cerez
28. máj 2013

Je to presne o pripravenosti dieťaťa. Vôbec to nie je ani o tom, že chlapci sa ťažšie ako dievčatá. Je to individuálne a určite príde deň, keď sám bude odťahovať plienočku. Súhlasím s tým, využiť leto. Na to sa chystáme aj u nás doma, držím palčeky vám i nám, nech sa to podarí. Šťastné odplienkovanie! 😀

elienka
28. máj 2013

@kubuliatko u nás aj u kamošky veľmi zabral pozitívny príklad. Moja dcéra videla svoju 4 r. kamošku že išla na WC a odvtedy jej to vŕtalo v hlave a chela to skúšať. Táto moja kamoška zasa má 2,5 roč. chlapca, a ten stále len plienky, tak keď boli na návšteve, tak naschvál som zobrala Sofi na nočník na záchod, od sedel na veľkom záchode a Sofi mu ukazovala ako krásne ciká a aj kaká do nočníka, ukazovlai sme mu, že nemá plienku a ako ju utieram. do týždňa mala kamoška dovolenku, tak sa na to dala a po 3 dnňoch bol bez plienky aj sa pýta, nehody skoro žiadne a už nemá ani nočnú plienku. Doteraz hovorí, že sa poutiera ako Sofinka (moja dcéra), takže mu to určite dobre utkvelo v pamäti. Tak skús možno podobné dieťa, ktoré sa pýta, že by mu išlo príkladom.

luna22
28. máj 2013

@kubuliatko ja som bola aj u špecialnej doktorky, musíš ho dať bez plienky. keď a pocíka a príde za tebou, že je v mokrom ( nemusí nič povedať,ale vie, že niečo nie je v poriadku ) vtedy je čas na učenie

prasiatko30
28. máj 2013

kazde dieta je ine - najlepsie vybrat cas kedy je vonku dobre pocasie, dieta je malo naobliekane a potom ho mozes zacat nechavat bez gatiek/slipkov a tak skusat ale nejako by som sa nad tym nevzrusovala 😀

kikina84
28. máj 2013

my sme nasu ucili od 1 roka.ale stale nic a nic a nic..teraz ma 2,5 roka a zacali sme znova v aprili skusat a uz sa podarilo..myslim ze dieta nato musi jednoducho dozriet a dostatocne si uvedomit co je to chodit na zachod..my sme to robili tak, ze sme uplne prestali davat plienku,zo zaciatku sa aj par krat pocikala,no sme jej neustale vysvetlovali ze uz sa nemoze popisat ,ze je velka slecna a nejako to zabralo a chodi pekne sama uz..trvalo to len par dni..kazdopadne ako pise @luna22,suhlasim,,treba uplne vysadit plienku...a pojde to same,len treba trpezlivost ..drzim palčeky 🙂 😉

kubuliatko
autor
28. máj 2013

dakujem za odpovede. mna trochu stresuje ze ide od septembra do skolky a tam plienku neakceptuju.a je pravda ze je dobre mat starsi detsky vzor

lleniak
28. máj 2013

@kubuliatko to je potom uplne ina situacia. tam jedine sa vyzbrojit trpezlivostou, mnozstvom pracieho prasku a cistiacich proistriedkov a ist naostro bez plienky
drzim palce, za tie tri mesiace sa vam to snad pekne podari

petraxy6
28. máj 2013

@kubuliatko asi by si nemala stresovať. Ja som robila amožné aj nemožné a nič ☹ keď som to vzdala, tak prišiel deň "D", keď mi ráno zahlásila, že ide do nočníka cikať. Toľko radosti som ešte asi nezažila 😀 Od vtedy chodí sama samučičká, a bez nehody. ešte na noc jej pre istotu dávam, ale drvivú väčšinu má suchú plienočku. Myslím si, že on ťa prekvapí 🙂

happy3
28. máj 2013

nas drobec je na tom rovnako a tiez ho nenutim,niekedy sa vypyta inokedy zasa nie :-/ ,ale povedala som si ,ze on na to pride aj sam bez natlaku 🙂

gala79
28. máj 2013

@kubuliatko "Dieťa, ktoré sa nechce naučiť od plienky"- take neexistuje....hlavu hore... je to naozaj velmi individualne...hlavne sa s nikym nezacni porovnavat & syna do nicoho netlac....kludne mu WC pripomenut mozes, ale tym to konci...nas synator to zvladol presne tyzden pred svojimi 3. narodeninami....par tyzdnov pred tym som mu kupila x- spodarov & boxieriek s piratmi & dinosaurami, ze ked uz bude bez plienky, ake super gature dostane....najprv ma s tym uplne odignoroval, a jedno rano prisiel sam, ze on by chcel tie piratovske slipy...🙂 tak ich dostal a isli sme " na ostro"....a za 3 dni sme boli uz aj bez nehody........do septembra to urcite stihnehe 😉

kbeata
29. máj 2013

@kubuliatko este vydrz 😉 ,ja som cakala ked sa zacne pytat sam,a tak aj bolo,a trebars rano sa zacal pytat cikat a tak to pokracovalo bez prestavky doteraz,tri mes.asi bez plienok,ma 2,5,tak hlavu hore 🙂
inac serblik mal stale v izbe,na ociach,a tiez som hovorila ja idem na wc,cikat,takze normalny ukon 😉

zuzanockamt
29. máj 2013

@kubuliatko treba pockat, kym prejavi zaujem dieta a nie rodic ... syn ma 2 roky a 8 mesiacov a az teraz zacal fungovat bez plienky a aj to este nie je 100% odplienkovany ... vobec to nseurim a nestresujem seba a ani dieta 🙂

jarka721
29. máj 2013

moj bude mat o mesiac 2 roky a ani nahodou sa nepyta 🙂 nestresujem,raz urcite zacne 😉 🙂

h2
29. máj 2013

Ahoj, môjho synčeka som začala učiť na nočník od roka a pol, pretože je v iných veciach dosť vyspelý, napríklad už skoro všetko rozpráva. Zo začiatku to išlo dobre, síce sa sám nepýtal, ale keď som sa ho ja opýtala, či mu netreba, tak išiel, alebo povedal, že netreba. Ale keď som sa neopýtala, tak sa pocikal, alebo pokakal a až potom povedal. A vtedy som asi urobila chybu, lebo som mu začala vyčítať, že nepovedal, že už je veľký chlapec, že v jednom kuse rozpráva, ale keď mu treba cikať, tak nepovie. dopadlo to tak, že teraz má takmer 22 mesiacov a keď ho chcem prebaliť, tak plače, bráni sa a hovorí: nechcem cikať!, nechcem kakať! nechcem plienočku! a podobne. Ráno si nechce nechať vyzliecť pyžamko, ak poviem, že sa PREBALÍME a prezlečieme. 😢

ellit
7. jún 2013

Ahojte, tak mne uz je od zufalstva do placu....moj maly ma 3 roky a 2 mesiace a ani za ten svet ho neviem oducit od plienky. Pri starsom syncekovi problem nebol ziadny, aj ked som to nechala na nom....sam sa vzdal plienky a ako trojrocny uz mal len na noc a aj to len zopar noci. Teraz mozem skusat cokolvek. Z nocnika a ani zo zachoda strach nema. Kludne si tam sadne. Ked ho dam, aj sa pekne vycika. Ale nasledne na to sa za par minut pocika hoc kde mu napadne. Aj ked ho upozornim, ze je bez plienky a nech sa pekne vypyta...pripadne ho dam tri krat a bez vysledne...za par sekund je pocikany. Kakat chodi tak, ze si cupne do rohu miestnosti a vyzaduje "sukromie" (schovava sa), ale ak mu nedam plienku....kludne to pusti do gati. On sa vypyta na zachod az ked je "PO". Inak je velmi sikovny, v nicom nezaostava...podla lekarky napreduje tak ako ma. Dokonca pozna abecedu uz od roka a pol. Takze mentalne je v pohodke. Ja si uz neviem dat rady. Nieje to mojou lenivostou...jednoducho neviem ako nanho :( Lekarka nam dala cas do jesene a ze ked sa mi to nepodari, musi to riesit. Ale ako to chce riesit??? Mam ho jendoducho nechat nech sa pocikava a pokakava prve dni a dufat, ze to pochopi?

monika15
7. jún 2013

@kubuliatko presne ako u nas...... nechaj to tak...
mi sme sa tak trapili potom som to ne chala na 2 tyzdne a mala sesterka mala rok tak sme jej niesli darcek a som pribalila par plienok ze dame ze je uz big boy......
prvy den prostest a potom uz to slo.... ale priamo do zachoda... ziaden bilik........
Drzim palce

denise01
7. jún 2013

Niekde som citala k takejto teme, ze 'videli ste, aby niektory dospely chodil s plienkou?' To znamena, ze kazde dietatko sa to raz nauci, ked pride jeho cas. Myslim si, ze nutenie prinesie pravy opak. Treba sa asi obrnit trpezlivostou a skusat. Nas to tiez o chvilu caka a uz rozmyslam, akym trikom na maleho pojdem 🙂 Ale urcite budem respektovat, ak sa na to citit nebude. Znama mi napriklad vravela, ze oni sa s muzom pred detmi nikdy neskryvali, ked sli na wc. Samozrejme v ramci vsetkej slusnosti. Ale dieta opakuje po rodicoch vela veci, mozno aj to je cesta...