Dieťa nemá rado kočík. Čo s tým?

susana28
12. jan 2009

Milé maminy,

poprosila by som o názor na takýto problém. Mám 14 mesačnú dcérku, dovolím si povedať že hádam aj hyperaktívnu. Ale v tom problém nie je. Už o novorodeneckého obdobia kočík nechcela vydieť ani zdiaľky, potom od nejakého tretieho mesiaca sme ho používali aspoň na zaspávanie. Keď začala sedieť kočík si obľúbila, pretože pochopila, že môže byť vďaka nemu mobilná 😀 . Ako sa začala staviať na nôžky kočík sa opäť dostal do nemilosti. Takže všade kam potrebujem ísť musím ísť taxíkom, keďže svojím "šoférskym skúsenostiam" ešte neverím.

A teraz otázka pre vás milé maminy. Myslíte že keby som malej kúpila nejaký ľahký športiak, teraz máme takú trojkombináciu, hádam by si ho aj obľúbila? Tým myslím, že tie rôzne golfáče sú tak nejak bližšie k zemi, možno by mala pocit väčšieho kontaktu s okolím. Neviem, naozaj sa už chytám slamky ako topiaci. Budem rada za všetky názory a vopred ďakujem.

tinax
12. jan 2009

susanna, tak to Ti vobec nezavidim. Nastastie nas Matusko kocik moze ale je pravda od kedy je mobilny tak je to horsie. A skusala ist s nou najprv peso, a po chvilke do kocika? Takto fungujeme my ked Matusko nechce byt v kociku. Trojkombinaciu sme mali aj my ale ako sedi je uz v sportaku. Pozera dopredu a vsetko vidi. Ja sa s nim vela rozpravam ked je v kociku a vsetko komentujem. A to mu pomaha ked je nervozny. (I ked niektory ludia si klopkaju aj na celo)
Zavisi od toho ako sa sprava ked je v kociku, chce stale ist von?

jonatanka
12. jan 2009

susana mozno ta nepotesim, kamaratkin syn neznesie ziaden kocik ma 18 mesiacov a kocik povazuje za nepriatela, kamaratka vyskusala 6 roznych typov, on prosto nie je "kocikovsky" typ, nepomohlo ani rozpravanie ukazovnie, prosto nic, vsade ho nosi na rukach ☹

wali
12. jan 2009

susana, tiez si myslim, ze ked kociky tak vyrazne bojkotuje, ze by golfac asi nepomohol. ale nemohla by si si od nejakej kamosky pozicat na chvilku golfac a skusit? aby si zbytocne neinvestovala peniazky do veci, ktora vam potom bude nanic.

metlonka
12. jan 2009

Ahoj susanna, asi ti velmi neporadim s tvojim problemom. Mna skor zaujalo to co si napisala, ze chodite taxikom. Ako si prosim ta vyriesila problem s autosedackou. Nosis si vzdy svoju so sebou alebo si vyziadas taxik s autosedackou? existuju vobec take sluzby v taxisluzbach? Pytam sa preto, lebo som uz viackrat uvazovala nad touto moznostou, ked som niekde surne potrebovala ist. Budem rada ak mi odpises ako to riesis ty. diky 😉

vandas
12. jan 2009

susanna, nosila si ju v babysatke alebo v klokanke? su pouzitelne aj v zime a tvoja dcera iste v 14 m vela nevazi...

ivushka
12. jan 2009

ahoj susana, presne viem, o com hovoris, ja som to mala dvojmo, obe dvojicky odmietali v klude sediet / lezat.. nula bodov. vacsinou sme dopadli tak, ze sme ich nosili v klokankach ako pise vandas alebo na rukach, co bolo dost tazke.. sama som s nimi ist von nemohla..
teraz uz su vacsi (26 mes.) a kocik uz vobec nepouzivame a ja len zasnem, ako ich rovesnici chodia po sidlisku pekne zababuseni v kociku a v klude sa pozeraju okolo seba a tisko zavidim 😕
ak sa stane, ze proste musia ist v kociku, VELMI pomaha, ked im dam do ruky nieco na chrumanie - sezamove tycinky alebo nejaku inu mnamku, ktoru nejedia bezne.
drzim palce!!
😵

kasis
12. jan 2009

Ahoj Susana,presne viem o com pises,tiez mam od narodenia doma krpca, ktory bojkotoval kocik. NIc som neporiesila,aj golfac sme mali, obsedel v nom max 10 min aj to musel daco papat, alebo dudu,no to som moc nechcela. Spanie v kociku nehrozilo vobec, ked tak na par minut. Cez leto od cca 15 mes sme dost chodili peso a v oktobri sme uplne odlozili kocik,to mal uz 19 mesiacov a je klud, dost zajde peso,ked ideme dalej,tak autobusom. Teraz mi to iste so sankami robi, takze sankovanie s malym tiez si tiez neuzijem, bo ani posadit ho na ne, iba po vlastnych, aj do umoru, sa ani na ruky nepyta,ked nevladze a pekne dupka popri mne. Dufam, ze aspon pri druhom si kocikovanie uzijem.
Babysatka ani klokanka u nas nemala ziaden uspech, nechcel byt na rukach, iba na svojich nohach a asi by bolo aj dost tazke vlacit na sebe 13 kg krpca a este naobliekaneho.

fifinna
12. jan 2009

susana, teraz cez zimu sa to neda, ale skusala si ju cez leto vozit v nejakej trojkolke s ruckou ? A cez zimu ak mate sneh skus sanky, aj ked snimy je zas problem ist do obchodu.

janka196
12. jan 2009

susana ahoj, my sme mali ten isty problem,. teraz mam uz 4-ty kocik ale zeby bol nejako extra oblubeny nemozem povedat. este ked s nou idem niekde sama tak tam chvilu posedi ale ked ideme s priatelom tak vkuse nervaci lebo vie ze jeden ju vezme urcite na ruky 😠

eliska7
12. jan 2009

my sme mali problem hadam od troch mesiacov,nam pomohlo ked som kupila nový kočik-z otočnou ručkou,ked bola smerom ku mne bolo ok ako tak,opačne rev,hysaky a modranie.teraz ma dva a už može byť oboma smermi a velmiiiiii rada sa vozí,ešte si aj povie ,že si chce lažkať 😉

janka196
12. jan 2009

eliska tak to mas super, ze ste to nakoniec vyriesili. mozno aj moja bude chciet ked ju uz prestane bavit chodit alebo nebude vladat 😉 teraz mame golfky chicco tak tam este ako tak. lebo ma vacsi prehlad. ale stale jej musim dat nieco chrumat

mirkakopky
12. jan 2009

Susana,tak my sa pridavame tiez k zasadnym odmietacom kocikov.Adam od narodenia nemohol byt v kociku,ja som strasne zavidela kamoskam,co im deticky pekne bubkali v lete v kociku.ja ked som chcela aby Adamko spal,tak som musela ist domov a dat ho do postielky.jedine tam zaspal a je to v podstate aj doteraz.celkovo bol v kociku strasne nervozny od zaciatku.no kocik uz nepouzivame asi 3 mesiace,vsade s nim chodim peso,alebo sem tam vezmeme jeho trojkolku s ruckou,ale ani v tej dlho neobsedi,on to chce tlacit a nie tam poslusne sediet,alebo si ho nosim pekne na rukach a tisko sa pozeram na ine maminy co maju deticky pekne posadene a stastne v kociku,alemyslim,ze ani zmena kocika by to nezlepsila,jednoducho tie nase deti asi patria do skupiny,ktora neobsedi. 😒 🙂 ,asi im nestaci sa na svet iba pozerat,ale chcu sa vsetkeho dotknut,skusit a pod. a preto sa v kociku priputani citia zle.takze musime nejako prejst tymto obdobim a potom na to budeme iba spominat. 🙂 ,vela stastia.

susana28
autor
12. jan 2009

Baby tak veľmi pekne ďakujem za názory a ako vidím, Vaneska nie je jediné dieťa, ktoré kočík pokladá za vrchol nevkusu 😒 . Nuž skúšali sme pravdaže aj klokanku, mám ju pekne doma novučičkú zabalenú. To bol ďalší prepadák, bola z toho nadšená takých 10 min. Potom to nadšenie opadlo a ani za svet. Na tom všetkom ma trápi to že takto bez kočíka som s ňou vonku minimálne. Lebo ako ju pustím na zem, tak po krátkej obhliadke terénu si sadne na zem a schmatne prvé čo zazrie aby to preskúmala, a tak ďalej. Keď ju chcem postaviť tak začne trucovať a hádzať sa. Asi si myslí, že sedieť vonku je to isté ako doma na koberci.

katy1979
12. jan 2009

susana nepomôže to. máme aj golfáč a správa sa rovnako.

susana28
autor
12. jan 2009

Katy to som si myslela. Ináč je mi na tebe simpatické, že u nás ak by to bol chlapec mal byť tiež Sebastián 😀

bihan
13. jan 2009

Susana, škoda, že si nekúpila hneď od začiatku šatku na nosenie (predpokladám, že teraz sa ti už do nej nebude chcieť investovať, klokanka je z anatomického hľadiska prepadák pre každé dieťa). U nás je kočík v pivnici a padá naň prach. Nemá síce problém v ňom ostať, ale vonku sa nosíme a všetci sme spokojní.

susana28
autor
13. jan 2009

Bihan vystihla si to. Skutočne klokanka bol prepadák nielen pre Vanesku ale aj pre mňa. A teraz v 14 - stich mesiacoch by mi malá asi fakt neposedela ani v baby šatke. A síce je to taký drobec a nemá viac ako 9 kg,, ale ani ja pri svojich 44 kg a 158 cm sa nejak necítim na nosenie malej. A hlavný problém to jest úrady, banky, a predovšetkým nákupy by som neporiešila ani tou baby šatkou. Lebo všade mám z našej štvrte ďaleko, to jesť min. 45 min mierne rýchlej chôdze. Takže tak. Ale pri druhom mimi už budem určite múdrejšia a aj lepšie vybavená a už sa nechytím na lep predavačkám, ktoré mi vedeli nanútiť kopec sprostostí, ktoré mi nepoužité ležia doma 😠

katy1979
13. jan 2009

my sme kupovali manducu ked mal malý rok a v pohode to zvláda. susana zvládaš nosit aj s takou váhou a výskou, váha sa v satke rozloži takisto aj v manduce či ergu. aj my takto zvládame aj dve hodinky, teraz síce nie. je zima tak striedame vlastne nohy s nosením na rukách, ale nám sa to osvedcilo. pri druhom idem do satky.

susana tak možno druhé bude sebastian. a my ho máme s krátkym A 😉 s dlhým sme nechceli. mal by v mene privela dlžnov.

marika80
13. jan 2009

my sme golface kupili a mala bola v nich asi 5x. Ale bolo leto tak som ju podporovala v turisticky turach. Akurat ma mrzi ten cas pre mrhany na internete, ked som studovala, ktore su lepsie, lahsie...

eliska7
14. jan 2009

no veru klokanka -hluposť 😀 ,ale šatku som obanoval,že som nemala,lebo aj teraz ked je zle(doma)z poťaku urobim šatku,vložim si ju tam a chodim po byte,ona sa ukludni a je spokojna 😉 ,keby bola menšia stopro ju kupim 🙂

ssissi
14. jan 2009

susana28, manducu si vieš aj požičať, na skúšku, z nosime.sk. Tiež sme kúpili neskôr a neľutujem - už nemám ruky po zem, napriek tomu, že veľa veľa nosím. Aj doma.
Myslím, že ak sa ti rada nosí v tvojom náručí, v manduce sa jej bude páčiť.
A čo sa kočiara týka, tak našej malej vadí hlavne, ak musí vytáčať hlavinku, aby ma videla. Pri vození sa v smere zoči - voči je to ok.
A inak, myslím, že to nebudú vyhodené peniaze, ak by sa nosič osvedčil a kúpili by ste ho hoci teraz. Veď kočík môžete predať, ak vám je na nič a máte zarobené 😀 .