Dieťa sa odopína v autosedačke

sandral
25. dec 2017

Neviem, či máte niektorá skúsenosti ako zabrániť, aby sa dieťa odopínalo v autosedačke?
Môj syn sa pri každej ceste pravidelne poodopína a vylezie z autosedačky. Včera skončil medzi zákuskami a cestou späť od starých rodičov medzi sedadlami.
Okrem toho, že je to nebezpečná záležitosť sa s ním už bojím sama cestovať.

tmonika
25. dec 2017

@sandral my to mame tiez...cestou zo školky ju posadim do sedacky, dam pas, obýdem auto a ona je uz v predu na sedadle vedla šofera... 😀 pevné nervy...nič nezaberá...len čas...ja som obmedzila auto kde sa dá...ráno pešo do školky a do práce a tiež spať, okrem toho, ze sa vypína z autosedačky, mi nechce chodiť ani pešo, tak ten cirkus dennodenný a na ruky a rumádzganie celou cestou...si niektoré nevedia predstaviť a iné povedia, že je to nevychované dieťa...tak jedno také nevychované by som im prijala rada 😀 jednoducho je to tak...kolko krát sa mi vypla počas jazdy a liezla mi dopredu ku mne 😲 strach a hrôza, nepomáha ani dohováranie, pekné slovo, vysvetlovanie, kričanie, zákaz...porovnanie aha a Natálka tiež pekne sedí no NIČ, zastavia nás Policajti no NIČ, rada by som aj takému policajtovi vysvetlila, že to dieťa tam jednoducho nesedí 😀! Ani sľuby nič, je to obdobie ktoré musí prejsť. Na dlhšie cesty nehrozí, radsej ani nejdeme. Nedá sa s ňou ísť ani len o dve ulice ďalej v sedačke...

maciatkolulu
25. dec 2017

@sandral kupit kvalitnu sedacku.... to je asi tak vsetko. Mne sa 4.rocny neodopne ani nahodou

tmonika
25. dec 2017

@maciatkolulu možes mať kvalitnu aku chces ked dotiahne na patent alebo sa vytiahne pomalicky z pasa...deti sú špekulanti...

maciatkolulu
25. dec 2017

@tmonika tak nam sa z pasov nema.sancu vytiahnut a je nauceny od babatka,ze to tak.musi byt,inak sa autom nepohnem a hotovo. Dokonca ked nie je niekto priputany,tak hned zaluje,u nas sa priputava aj vzadu. Pouzivame este sedacku do 18 kg.

mikadooo
25. dec 2017

U nás mladšia sa nevie odopnúť (3r). Ten zapínací patent je strašne tuhý. Na druhej strane, u nás keď sa niekto odopol/otváral okno a podobne, proste robil veci ktoré nejak, okamžite sa stálo a nedovolili sme takto cestovať. Ja som to riešila zákazom dieťaťu a ak neposlúcha tak nejaký trest (napríklad, úplne logicky, keď sa bude odopínať, nebudem s ním jazdiť a keď chce niekam následne ísť, poviem že nemôžeme, lebo sa odopína v aute a ja sa s ním bojím takto cestovať). Na ceste by som proste každú chvíľu zastavila, vystúpila z auta, drobca usadila, zapla, vysvetlila že keď je odopnutý nesmie sa voziť v aute atď. Alebo za odmenu niečo - ak ostane zapnutý, pustíť rozprávku/budeš mu spievať alebo čo ja viem čo má rád... Trochu sa mi dobre teoretizuje, až také zlé sme to nemali, moje deti skôr pár krát provokovali s tým odopnutím, vyhrážka konca výletov zabrala okamžite na každej ceste. Keď už je malý zvyknutý sa odopínať na každej ceste, asi to bez vzdoru a krikov nepôjde... :/

mikadooo
25. dec 2017

(...veci ktoré nemal...)

slamka555
25. dec 2017

@maciatkolulu tak daj link na taku kvalitnu sedacku 🙂... ale zas tak..aby to potom aj dospeli vedeli odopnut :D 🙂..

pocahontas88
25. dec 2017

kúpili sme minulý týždeň autosedačku - kvalitnú romerku, vie sa odupnúť, nemá anilen 3 roky, takže moc aj keď x -krát som vysvetlila, nepomohlo, aj sa rozplakal, šla som síce len na krátku cestu s ním, a podplatila som ho chrumkami, len to sa nedá dlhodobo, tak neviem...no dajte rady teda...občas fakt treba niekedy niekam ísť a nemôžem vždy pri ňom sedieť a podplácať chrumkami, kým prejde obdobie odopínania

slamka555
25. dec 2017

@pocahontas88 Tiez si myslim ,ze ked ma niekto takeho maleho majstra( ako napr.aj my ) si odopne hodcico ked trocha pospekuluje ;) Uz vtych 3 rokoch je dieta nato dost mudre 🙂 Tak.. ostava asi len podplacat tymi chrumkami :D ;) ..

sisaka
25. dec 2017

Nemám skúsenosti s európskymi autosedackami, ale neviem si predstaviť, že sa dieťa z nej rozopne. Na hrudnikove zapínanie treba silu a to iste aj na zapnutie medzi nohami. Ak sa dieťa z pasov vyvlecie, tak je jasne, že je zle zapnuté, čo ma neprekvapuje, pretože správne zapnuté dieťa som tu ešte na žiadnej fotke na MK nevidela.Načo kvalitná sedačka, keď pasy sú tam tak tak voľne, že to vyzerá, že sú tam len pre parádu, rozhodne nie na plnenie účelu?
Čo sa týka neposluchania v aute, to je vec výchovy, nie autosedacky. Ak dieťa od malička vidí, ako sa cestuje, že sú všetci v aute vždy pripnuti a bezpečnostné pasy sú súčasťou cestovania, tak ho ani nenapadne sa odopnut. Od útleho detstva sme sa s autom nepohli, kým neboli všetci pripnuti, je to jednoducho pravidlo, o ktorom sa nediskutuje, pasy sa odopinaju až keď auto stojí na parkovisku, nikdy nie skôr a bodka. A to som nikdy nemala deti kludasov a vozila/vozim aj iné deti. Všetky doposiaľ boli vytrenovane, sadnem si zapnem sa, či menšie čakajú na zapnutie. Ja keď odchádzam z parkoviska a veziem aj cudzie deti tak vždy zavolám do zadu, či sú všetci zapnutí a to už počujem len samozrejme a prevracanie oči, keďže všetci sú vycepovani a nikto neostane sedieť bez zapnutia. 3 ročne dieťa sa v aute vozí už 3 roky a dostatočne rozumie, aby chápalo, že v aute sa za žiadnych okolnosti neodopina i keď na to ma silu. Ked ide o boj o moc, tak tu rodič musí dať jasne najavo, že v tejto veci sa neustupuje ani sa o nej nediskutuje a výnimky neexistujú.

dzina007
25. dec 2017

Tak si ho dajte s autosedackou dopredu a mozno sa ukludni a ostane v nej sediwt...

Ak nie tak azakzdym dat trest... mne raz vyvliekol syn ruky z aitosedacky upozornili sme a ked to urobil druhykrat... manzel zastavil a vystupili sme z auta a museli sme ist so synom pesom... hned mu to doslo...

A hlavne z kazdej autosedacky sa dieta vyvlecie ked je v nej nahodou posadene v bunde... 😉

katka253111
25. dec 2017

@maciatkolulu kvalitnu? V jednom aute mame 5bodovu normalnejsiu zopa carerra, ale sa tazsie odopina a vie to... v mojom som teraz menila a kupila drahu cybex 15-36 co sa peiputava autovym pasom a vie sa tak nahnut a vypnut sa z nej... aj ked uz to nerobi pocas cesty, ale mali sme i take obdobie ;)

katka253111
25. dec 2017

@sandral pozri, je to len obdobie..aj u nas bolo... moj napr koncil rovno za volantom...lebo on je maniak ;) preslo to... teraz uz len ked ideme na dedinu, tak sa na zaciatku hned vypne a sada k tatovi... inak uz sedi poctico...ma 3r2m 🙂 skus oobmedzit cestovanie ak sa da...alebo niekoho k nemu, aby mu to nedovolil a hned zapol... nam sa minule vypol krpec vecer ked bol unaveny a uz nevedel conso sebou a to potom reval ako besny ked som ho chcela zapnut, ale mal smolu...

sisaka
25. dec 2017

@dzina007 pasy v sedačke sa nezapinaju na zimnú bundu, jedno zo základných pravidiel.

katka253111
25. dec 2017

@dzina007 moj si odopol pasy aj v tricku s kratkym rukavom 🙂 niektore deti su sikovne 🙂

katka253111
25. dec 2017

@sisaka a ako to robis v zime? Napr na kratku trasu? Ja vozim 3rociaka kazdy den do skolky o 6.20rano... doma ho nemozem nechat v panelaku, kym zohrejem auto vonku... a kym peideme do skolky za 4min, tak sa auto nezohreje... dala by si "hole" (bez bundy) dieta do sedacky?

katka253111
25. dec 2017

@sandral a inak, ja si vzdy vravim, ze niekedy je mozno fajn, ze sa vedia odopnut... mne stale v hlave rezonuje ten pripad z asi minuleho roka, led sa to dietatko uvarilo v sedacke v zatvoeenom aute... a sa same nevyplo z nej... :(

sense
25. dec 2017

@katka253111 hm ak by sa aj zo sedacky dostalo zo zatvoreneho auta asi tazko

vevesh
25. dec 2017

@sense auto sa da vzdy vznutra otvorit- ale to je filozoficka debata coby keby...

sisaka
25. dec 2017

@katka253111 to sa robí rôznymi spôsobmi. Pod vetrovku sa da flisova bunda, k autu prejdete vo vetrovke, v aute vetrovku vyzlecies, dieťa zapnes, oblecies vetrovku naopak (nezapnes) alebo prikryješ dekou. Taktiež existuju startery na diaľkové, môžeš auto vyhriat. Ak s dieťaťom ale ideš 4 minuty tak to vyhriatie nie je až take dôležité. Alebo dieťa zapnes aj vo vetrovke, ale s vedomím, že to nie je bezpečne, robí tak množstvo ľudí.

maciatkolulu
25. dec 2017

@slamka555 romer king so signalizaciou spravneho zapnutia a teda nema.sancu sa rozopnut,ked je zelena😉je to pevne utiahnute a nakoniec ako som pisala vyssie,maly sam.nazaluje ked nje je niekto pripnuty... od malicka,ci reval,ci zuril proste bol priputany a teraz,ked ma styri si vie dat aj vysvetlit,ze to proste treba a kebyze nas zastavia policajti mame problem. Myslim,ze ked su deti uz take s hopne odopinat pasy,tak je to naozaj vec rodicov,ze sa.dieta v pohode odopne a pobehuje po aute. Chapem,ze sa odopne uz z pasu klasickeho,ale urobit bybto mal iba raz.... druhy by sa neslo nikam,ziadne kutiky,vylety,ihriska ,navstevy proste do auta nastupia iba ti,ktori sa priputaju a aj ostanu priputani. Ale kazdeho vec,nech si koji kludne za jazdy,lebo babo placka, nech sa rozopne,nie je to moja vec. Len ono je potom neskoro plakat,lebo aj pri banalnej nehode moze prist k.tragedii....nuz ale.ked si maminky myslia,ze to.nejde,tak ok

sense
25. dec 2017

@vevesh ale myslim ze 3-4rocnemu dietatu asi tazko vysvetlus ze zadne dvere neorvori vovec zvnutra ani kef je auto odomknute,ze musi presjst na predne sedadlo a tam musi dvakrat hned pona sebe zatiahnut klucku aby sa autoto otvorilo....

gopika
25. dec 2017

Tiez som mala ten problem, vyliezol mi pocas jazdy. Mali sme cybex juno2. Podla testov najbezpecnejsia, bola fakt super, az na tento detail, ze ten nas sliz sa vytiahol odtial. Kupila som teda inu, 5 bodove zapinanie, a bez sance. Este tie dva vrchne pasy vyzlecie cez ramena, ale tie spodne popruhy ho nepustia, tak rezignoval a sam si navlecie uz aj tie vrchne pekne naspät. A zeby to rozopol, musel by mat vela sily dovtipu teda. Ta nova je maxi cosi tobi. Maximalna spokojnost. Ak sa vie dieta rozopnut, reklamovala by som tu sedacku a ziadala peniaze spät, to je aka bezpecnost prosim vas, ked to aj male decko rozopne?

maciatkolulu
25. dec 2017

@sense najma.dieta v panike a zabudnute a mysli nakoniec,ze je menej pripadov zabudnutych deti v sedackach ,v horucave na slovensku ako k nestastiam na cestach.....

maciatkolulu
25. dec 2017

@gopika ked si da dole horne pasy,nie je spravne priputany....

gopika
25. dec 2017

@maciatkolulu tiez je tam zelena signalizacia, a ver mi, ze je zelena, utiahnuta, ale je to sliz. A uz to nerobi, skusil na zaciatku.

maciatkolulu
25. dec 2017

@gopika 😂tak to je coprfield🤣🤣lebo.nas tam.je ako prikovany

sense
25. dec 2017

@maciatkolulu ved to...vi vacsine su deti nespravne zapasane...

sisaka
25. dec 2017

@gopika pasy v autosedačke nesmú byt uvoľnene, ak si schopná pas na pleci dieťaťa uchytiť palcom a ukazovákom a zoštipnuť, tak je príliš voľný, ak sa ti dieťa odtiaľ vyvlecie, to už ani nemožno nazvať pripútanim, potom je jedno akú drahú a podľa testov bezpečnú sedačku máte, keď je nesprávne používaná nie je bezpečná.

sense
25. dec 2017

@sandral na sedacky a 5 bodovym pasom sa daju kupittie poistky,, dobrym riesenima je aj sedacka s pultom a zaklad je nepasat dieta v bynde al nahrubo oblecenom, pas ma byt dobre pruziaci ak nie he ,je mozneto ze je cybna strunka v pase a pas ma byt zapnutyna na pevno...ak sa napriek vsetkemu odopne zastavit a nepokracovat v ceste plus ist vzdy prikladom dietatu sadnem do auta a zapnem pas aj sediaci vzdadu.