Dieťa v znamení Barana v období vzdoru

syrik
30. jan 2014

Ahojte,má niektorá Z Vás doma dieťa V znamení Barana? Moja je navyše V období vzdoru A ja už niekedy ozaj neviem,ako reagovať, keď chytí amok.Je strašne tvrdohlavá, všetko musí mať hneď, keď si zaumieni. Ani si to nevypyta S kludom, rovno sa hodí na zem A reve.Už mi aj čapla párkrát, čo si zatiaľ K tatkovi nedovolila.Celkovo,mám pocit, že každého posluchne, len mňa nie. Mne ruku na ulici nedá A S babkou šla pekne aj pol hodku. Ale už aj K mojej mame si dovolí. Koho často nevidí, seka dobrotu A nikto mi neverí, O čom točím.

nigguska
30. jan 2014

Ahoj,ja nemam syna v znameni barana ale ja som baran...moj syn je panna a toto obdobie ma teraz tiez...nikoho neposlucha,vsetkym papuluje a uz dokonca ani tata neposlucha...vcera uz dostal prvy krat po zadku aj od neho 😒 co sa tyka mna,ked som bola mala,mama to mala so mnou tazke....ale zistila,ze ked nieco odomna chce,musi ist na mna obklukou.,....ja som doteraz velmi tvrdlohlava a co sa mi nepaci tak jednoducho neurobim,odignorujem a tak....som velmi tazka povaha....a este sa aj urzaim ked nie je po mojom 😀 takze v tomto len trpezlivost.....nic ine na nas nezabera

jankaslamka
30. jan 2014

Ja mam dcerku barana a tiez mame obdobie vzdoru a trham.si vlasy denno denne.. Som z nej.niekedy totalne na nervy. Ona zas ked sme same dve relativne poslucha, ale akonahle pride niekto k nam, staci mm domov alebo my niekam ideme tak je jak z divych vajec a utrhnuta z retaze..predvadza sa, absolutne ignoruje hoc co poviem, ked sa jej nieco nepaci stipe, kuse, kope. Robi naschval veci co vie, ze ma zakazane a este sa mi rehoce do tvare. Chce to velmi velku trpezlivost. Ked nieco vyvedie a spytam sa ci chce po zadku povie ano a este mi ho nastavi. Hruza. Ale funguje na nu ratanie do 5. Poviem, ze naratam do 5 a ked neposluchne dostane po zadku a naozaj sa tvarim velmi nahnevane a zo zaciatku neposluchka ale teraz uz staci povedat Jedeeeen a uz ma respektuje. Ale teda dakedy sa naratam cez den milionkrat 🙂))

syrik
autor
30. jan 2014

U nás nezaberá ani capnutie po zadku, ani krik,ani dohovaranie, teraz skúšam ignorovanie A zatiaľ celkom funguje, ale má riadnu výdrž 🙂 Ja neviem,možno aj ja vplyvam na ňu,som od mala nervacik A to som znamenie Váhy 😀 Dúfala som,že dieťa nikdy nebude znamenie baran,býk,kozorožec A podobne-aj muž je kozorožec 😀

syrik
autor
30. jan 2014

@jankaslamka Moja by asi odratavala so mnou😀 tiež sa predvádza už.Ale mne ani pusu nedá A všetkých dokola vyboskava.To je tatinov cecok 🙂

syrik
autor
30. jan 2014

Ja keď jej aj dám na zadok,potom večer revem,čo mi je to ľúto, ale niekedy sa s ňou ozaj nedá pekne.Ani na WC,pokiaľ ju vtedy dačo napadne,že chce,už sa hádže O zem.Asi nemá veľmi význam jej V amoku dačo vysvetľovať, lebo vždy rozumie, len vtedy akoby bola hlucha 😀

evita68
30. jan 2014

@jankaslamka no toto je presne ako u nás... ale úúplne presne... akurát že nám stačí rátať do 3 🙂

evita68
30. jan 2014

@jankaslamka jééj, a ešte vidím, že tvoja je Lara, naša je Sára :D

mimibb
30. jan 2014

@syrik Ahoj , ja mam tiez dceru barana v obdobi vzdoru a je to jedna velkaaa katastrofa.....ked chyti nerv nic a nik jej nepomoze...ked sa ju snazim ukludnit slovne tak ju to este viac vytoci a je az agresivna..taktiez "pevne objatie" nezabera...ked ratam do 5 tak sa mi este do oci smeje a rata 1-9....jedine co sem tam zaberie- ked ju aj na silu odvleciem-a to doslovne lebo sa hodi na zem- do detskej izby a drzim klucku aby sa neotvorila...po chvili sa jej spytam ci sa uz ukludnila a chce ist k nam-podmienka je vyjst z izby bez revu a kriku....

Taktiez ,ked nieco chce tak az krici, akoby sa to nedalo povedat normalne...a nas najvacsi problem-spanok....niekedy sa aj do rana do 1nej hadze o zem ze este nechce spinkat...skratka extremny bojovnik..niekedy ma dni ze je uplne v pohode a inokedy....

Ale viem ju zvladnut, pokial nepride ocinko domov...k nemu si strasne dovoluje, ale to je jeho chyba lebo jej to aj toleruje a moje upozornenia smerujuce na muza su niekedy zbytocne ..

jankaslamka
30. jan 2014

@syrik 🙂)) no aj moja ze naratam do 5 a ona jeden, dva a ze nestvi maa..tak.mi povie ticho. Totalne ma zabije 😀
Ja tiez dakedy kricim ale to skor od zufalstva a to vidim ze sa ma boji potom a to nechcem. Ale ja.som blizenec a tiez som tazka povaha. Sestru mam barana a vzdy som vravela ze sa radsej odstrelim ako.mat dieta barana a tot cakam druheho 😀

@mimibb ano toto zavretie do izby som pocula ze zabera..aj.som ale citala ze by s to nemalo robit..ake naco je teoria ked nefunguje, ze? 🙂)) takze ak to zabera a nema z toho ziadnu traumu preco nie

@evita68 tak super 🙂

jankaslamka
30. jan 2014

Este som pocula ze vraj zabera dat na vyber. Bud posluchnes alebo ti veznem ... nieco co ma rado.dieta alebo sa s tym prave.hra..alebo vypnem to a to

hradnapani
30. jan 2014

@syrik jaaj, to ti moze byt uplne jedno, dufat, akeho znamenia bude dieta. Kludne moze byt aj Vaha, ale ked ma ine silne planety v horoskope v znameni Barana, tak si neporadis ani s takymi mierumilovnymi vahami 🙂
Ja mam Byka a vela planet ma v baranovi 😀 haha...
no, ale toto si citala? je to z clanku o vychove malych barancekov:
Výchova

S výchovou k nevyhnutným návykom je vhodné začať pomerne skoro, pretože nadmerná priamočiara energickosť a ráznosť často u neho hraničí až s nedisciplinovanou odvahou. Prikazovanie a krik na neho nezaberá, skôr naopak. Je vhodné zverovať mu zodpovedné úlohy primerané veku, tým spotrebovať nevyčerpateľný potenciál energie a zároveň v ňom rozvinúť ctižiadostivosť. Skúste na neho použiť čarovnú formulku: „Neverím, že dokážeš aj ticho sedieť!“ Odmeňovať za dodržiavanie pravidiel ho môžete, avšak nie peniazmi. Viesť toto dieťa k skromnosti je ďalším dôležitým bodom výchovy. Darčeky pre neho schovávajte na bezpečných miestach, pretože trpezlivosť tiež nie je jeho silná stránka. Nikdy ho nezraňujte tým, že sa vysmejete jeho snom. Ono sa to samoľúbe stvorenie predvádza z toho dôvodu, aby ste ho ocenili, pochválili a uistili ho, že ho ľúbite a potrebujete ako nikoho iného. Potom urobí všetko preto, aby vás, nesklamalo a vyniklo.
http://najmama.aktuality.sk/clanok/1013/dieta-b...

nikkyniks
30. jan 2014

Nestrašteee, ja čakám barančááátko 🙂

mimibb
30. jan 2014

@jankaslamka cize jednoduchsie povedane treba vydierat dieta :D aj to obcas zaberie...ale u nas je problem aj obliekanie..nechce ist rano z pyzama a vecer do pyzama nehovoriac o tom, ze cez den ideme aj von...muz jej daval na vyber z 2triciek, aby tak nenervacila pri prezliekani, ale casom zacala vymyslat a prehrabovat v skrini len aby natiahla cas a mohla lietat hola po byte....obcas naratam do 5 a ked nereaguje dam jej na zadok-ona place -vtedy sa aspon nebrani a ja ju rychlo poobliekam...viem ze to nieje najspravnejsie no ked sa niekam ponahlame tak skratka nemam na vyber....A pritom je velka kazdy mysli, ze ma minimalne 4roky..sily ma jak kon, takze ked ma kopne tak to aj pekne zaboli....

Dokonca mi pediatricka dala sirup na kasel-aby ju ukludnil a aspon v noci spala...ale v letaku som sa docitala ze sa pouziva pre psychiatrických pacientov, tak som sa radsej dala na drahu homeopatik..., ktore samozrejme nezaberaju... :D cize len to vydrzat...

A ozaj ta moja je extra herecka lebo vonku pred ludmi je ako vsa pod stropom...slusne vzorne dieta...nik neveri aka vie byt protivna 🙂

natuska87
30. jan 2014

Ja mam doma tiez "barana"...cely zivot tichucky introvert,skor zo vsetkeho vystraseny....obdobie vzdoru prislo az s pubertou.Dnes ma syn 19 rokov, ale presvedcit ho o comkolvek je teda ina drina...tiez by som uvitala "recept" ako na to....

mirecek_a
30. jan 2014

Ahojte, idem vás podporiť, všetkých, čo " bojujeme" doma s tvrdohlavými baranmi a barančekmi.
Ja mám najmladšieho syna, teraz má 21 mesiacov a baran je to ako výšity. Obdobie vzdoru má už od 18 mesiacov. Raz je to lepšie, inokedy večer už mám o desať sivych vlasov viac. Je veľmi živý, energický a hlavne, neskutočne zvedavý. Radím:
zabávať hrami, veľa chodiť von....unaviť ako sa len dá. Ja mám problém ho posadiť do dkočíka, na to zaberie len niečo dobré pod zub. 🙂 Väčšinou tyčinky od Hipp. Tie zje aj dve. A eštie ho aj kojim, takže energiu má mať z čoho.

syrik
autor
30. jan 2014

Presneeee, vonku ako anjel,aj v materskom centre 😀

jankaslamka
30. jan 2014

@hradnapani toto je super 🙂

@mimibb jejda ano na obliekanie som zabudla..pol hodinovy boj, nahanacka, skrcene ruky, kopanie..som vzdy spotena jak kon a dakedy ani radsej nejdem von 😀
Pred cudzymi je aj ona ako anjel..hanbi sa neskutocne..ale potom ked sa otuka koniec sveta.

@mirecek_a ja zabavam ako sa da, vecer odpadavam do postele spolu snou a to zaspavam urcite prva..ja nechapem kde to decko bere tolko energie..ona.sekundu neposedi a teraz uz ani usta nezavre..ked jej mm nadava dojde zamnou a ze mamina? Tato vymysla 😀 no koniec..jedine co ju ako tak prinuti byt chvilku v klude je daka oblubena rozpravka..hlavne teraz ked ja som uz ako slon a som rada ze som a.ne este riesit toto male zihadlo. Ked k nam niekto pride tak len zdesene zeona aj niekedy sedi a nehybe sa? A kedy prestane? A ja.nechapem ze si este nezinfarktovala 😀

jankaslamka
30. jan 2014

A uplne ma zabija ked mi v skolke povedia ze sa musi viacej hybat a ze bude dobre spat lebo cele doobedie behala a skakala a tancovali a my prideme domov a slecna da 5 minutovku a ruka hore do vecera 😀

cerez
30. jan 2014

Ja som v znamení barana a nebola som nejak vzdorovitá. Dcéra je býk, bola veľmi, veľmi, veľmi dobré dieťa. Syn je panna a je neskutočne vzdorovitý, zanovitý, samé nie. Takže, až tak v znamení to nebude.

somjankad
30. jan 2014

moja je v znameni ryb a co ta teraz stvara, normalne nevladzem, obcas to uz idem rozdychat na balkon. je vzdorovita papuluje,vsetko je jej jedno nic je nerzhadze-vkuse robi bratovi prieky-uz som to nezvladala a zasla som s nou k psychologicke... lebo nepomahalo pekne slovo, ba ani krik... na prvom sedeni odmietla rozpravat aj s psychologickou-nehla s nou -na vsetko odvrkla pffffff alebo je mi to jedno a to bude mat v marci len 10 rokov normalne sa az bojim co bude stvarat v puberte ,ked teraz si s nou neviem rady

sashabb
30. jan 2014

@somjankad a pomohla ta psychologička aspoň v niečom?

babulina
30. jan 2014

@nikkyniks ja mam doma barana a raka, a je to prast alebo uhod, dokonca maly rak je obcas tvrdohlavejsi, mas to za jedno, vzdor je vzdor, len to pretrpiet 😀

somjankad
30. jan 2014

@sashabb no neviem zatial sme boli len dvakrat- aspon v skole neignoruje ucitelku-doma je to rovnake. dalsi termin mame 25.2. tak uvidime co a ako

snehulienka99
30. jan 2014

😀 ja som baran a nič také som nikdy nerobila (viem, lebo mi to rozprávala mama)... takže o znamení to asi nie je 😉

mpg
30. jan 2014

@snehulienka99 Nie je baran ako baran, jedného času som sa zaoberala podrobnejšie astrológiou a je to oveľa zložitejšie. Napr. na ženy veľmi vplýva aj postavenie Mesiaca, a na myslenie každého človeka znamenie v ktorom má postavený Merkúr. Tak sa môže stát, že jeden človek /narodený v znamení Barana/ môže mať Merkur /myslenie/ ako Ryba, iný ako Baran a ďalší ako Býk. A vtedy je ten s merkurom v znamení Rýb myslí podobne ako Ryba, ten s merkurom v znamení Baran je ten pravý Baran, a ten kto má merkur v znamení Býk myslí podobne ako Býk.
Čo som mala možnosť vidieť deti s výrazným myslením Barana - sú veselé, konajú dosť unáhlene, ľahšie dôjde k úrazu a majú obyčajne radi pohybové hry, aby si vybili energiu. Obyčajne všetkým deťom je dobre určiť také hranice a potom vždy na tom trvať a oni si zvyknú. A najdôležitejšia je trpezlivosť a láska, s ktorými sa tie problémy ľahšie prekonajú.

senta_sofia
30. jan 2014

@syrik tiez mam doma jeden 21 mesacny exemplar, s obdobim vzdoru bojujeme uz asi 3 mesiac, posledny mesiac je asi najhorsi, moje hlasivky dostavaju obcas zabrat, uplne najlepsie vsak zabera ignoracia... ked nieco nechce spravit, odidem, reku sprav si to sam, zachvilu docupita alebo ked poviem, ze ma nieco spravit a povie nie, tak poviem dobre, nerob to, v momente vykona, akoze total na just. Ale ci je to znamenim, vekom, povahou, netusim, ale obcas je fajn vyhovorit sa na to, ze sak je baran 🙂

janka2501
31. jan 2014

moja dcerak je baran,ma 22 mesiacov, a teda je dost energicka. lebo tolko energie co ma ona by som prijala aj ja 🙂 ,
inak sa vie velmi dobre urazit a ofucat, ako jej mamina ked bola mala 😀 ,
u nas je to tak, ze mama nepovoli ani za svet, ale tatinkovi moze skakat aj po hlave, takto s nim zacala cvicit ked mala este len 4 mesiace,a odvtedy je to pravidlom,tiez musi dostat vsetko hned,inak spusti krik poriadny 😉

mariannan
31. jan 2014

Nieeee...hned rano ste ma vyplasili! Ja mam doma tatina barana,ze strach...ja cierna on na just biela...no a vysnival si princeznicku v znameni barana! Teraz len hlavou kruti co ta vystraja...tak ale on chcel aby sa narodila v znameni barana...u nas to len zacina ak to bude ako pisete tak mame doma vojnovu zonu lebo ja som skorpion.., ,minule cesta z obchodu,bezne 10min,teraz hodina lebo slecna si dvakrat sadla v strede chodnika a odmietla ist somnou domov,ked som sa jej vyhrazala sa mi rehnila do tvare,kyvala mi nech idem domov...az ked sa prinej zastavila cudzia zena,ze si ju zoberie si to rozmyslela a isla somnu..a to ma len 22mes...obliekanke neznasa od narodenia,vecny bol,rev! Aj teraz sedi na nocniku len aby som ju neobliekala...ked jej dam na vyber napr z dvoch ciapok just chce tu co je oprana v skriny akebo zazadne tenku na leto....ja vzdy chytimnervy,ze somjej dala nz vyber a ona aj tak vymysla tak ideme von s revom na cely cinziak...juuuj, este nas caka srandy kopec ale stale dufam,ze nas nejake velke vzdory obidu 😀

syrik
autor
4. feb 2014

Babenky A neviete poradiť nejakú dobrú knihu O výchove?

avanti
14. feb 2014

Suhlasim s nazorom @mpg, ze je to trosku zlozitejsie a vplyva na to viac veci, ako len samotne znamenie. 😉
A tiez je tazke pri malych detoch odlisit postupne rysujucu sa povahu od vzdoru.
Ja som si tiez o Baranoch to co nacitala, zatial splname to - poverit ho nejakymi pracovnymi ulohami - samozrejme primerane veku (ukladanie hraciek, predmetov a podobne) - to ma rad a tiez sa mi javi velmi dobre v tych pohybovych a najma loptovych hrach na svoj vek.
Je energicky a vie si vydobit svoje miesto, ale zatial este tazko povedat, ci je to povahou, alebo surodeneckou konstelaciou, kedze ako najmladsi z 3 bratov sa so starsimi snazi drzat krok 😉
V obdobi vzdoru sa mi zvyklo hadzat o zem stredne dieta - Panna - a teraz je to celkom vyrovnany chlapec, hnevat sa vie aj teraz, ale nie dlho, je to zvladnutelne, aj zo strany rodica aj z jeho, mam dojem, ze najvyrovnanejsie dieta v rodine zatial 😉 .