Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

vevusiatko
24. sep 2010

@leelo ze ranajkujem 😀 😀 😀 😀 😀

leelo
24. sep 2010

@vevusiatko no dnes je to extrem. ale dovod je to, ze maly bol od 4 do 6 v stadiu , ze sa stale budil. uspala som, zobudil sa.. a tak dokola. vymenila som plienku, otvorila okno, zaspal, vrzgla postel a koniec, bol hore. tusimze je spln 😝
co mas nove? ty cele leto stale odidena. uj, ved vy uz zacinate chystat oslavu 2.roka - wow!

vevusiatko
24. sep 2010

@leelo jaaaj to je ine...nasa si teraz zvykla vstavat uz o 7- 8 mej o nervy inokedy sme spavali do 9 tej - 10 tej
nove nemame nic
velmi som sem nechodila nebol cas a mali sme rodinne problemy....
ale uz ma tu mate 😀

cestovatelkaandrea
24. sep 2010

@vieraj tak aspon malu skontroluje odbornik. sranda by bola, keby ti zacala mala sama chodit tak dva dni pred vysetrenim 😉

cestovatelkaandrea
24. sep 2010

@vevusiatko pokial ti nevstava o 5.30 ako nas Damian niekedy cez vikend tak to mas este v pohode. cez tyzden ho niekedy o siemdej musim budit do skolky a cez vikend buntosi a vonku je este tma. ale normalne vstava medzi 6.15-6.45.

vieraj
24. sep 2010
leelo
24. sep 2010

@vieraj bude to ok. ak by motoricky potrebovala pomoct, tak vas mozno poslu na cvicenie podla Bobatha, prip. Vojtu

leelo
24. sep 2010

@bubelko jej, takze ste v ba? super, snad tentoraz bez infektu - ako to ja volam "slovakioza" 😀
vy ste nejaka chlapcenska rodinka, sestra ma len toho synceka? zelam, nech vsetko na krste klapne 🙂
ten vorabend check-in je paradna vec!

cestovatelkaandrea
24. sep 2010

@vieraj urcite to dopadne dobre, presne ako pise leelo
Oki padim, ozvem sa po vikende 😉

bubelko
24. sep 2010

@leelo u nas je to tak, ze moji bratranci maju same baby a my so sestrou zase chlapcov 🙂 hej, sme v ba. krst je v kostole na kalvarii, kde som sa vydavala 🙂
veru, na vorabend-check-in nedam dopustit. 😀

janac1974
24. sep 2010

ahojte 🙂
konecne debata v plnom prude 🙂 sa tesiiiim 😵

lenka_66
24. sep 2010

@janac1974 cau

lenka_66
24. sep 2010

@cestovatelkaandrea no doslo mi ze to nie je terajsie foto ale som myslela ze tu

lenka_66
24. sep 2010

@vieraj neviem preco som bola v tom ze N je predcasniatko.ale myslim ze aj tak na neuro nic nezistia .jednoducho je bojko ale zas ak pojdes budes mat cierne na bielom ze vsetko ok

vieraj
24. sep 2010

@lenka_66 ved to neva. uvidim co povedia a mozno budeme cvicit alebo tak.
no a od noveho roku idem pracovat. nejako tak nam to vyslo, viacere okolnosti zapadaju, tak ideme. N si s babkou rozumie, dnes tam bola a neplakala. tak sa vydavam na narocnu fyzicku aj psychicku cestu, ale snad to zvladneme. v januari bude mat 20 mes. a snad bude dovtedy chodit 😲 😵

lenka_66
24. sep 2010

@vieraj a do byvalej prace ci nieco nove ?

vieraj
24. sep 2010

@lenka_66 do byvalej. teraz nie je moc na vyber a predsa verejna sprava dava ake - take vyhody oproti sukromnemu sektoru 😎

lenka_66
24. sep 2010

@vieraj sak to to .a este aj bubacky budu pomenej 😠

vieraj
24. sep 2010

no veru bude miesto 256 len 190 pre vsetkych. ci si pracovala, ci si romka a o praci ani nechyrujes alebo si mamicka ,ktora ide na 2. MD. no proste ziadna zasluhovost. ale mne sa to celkom hodi, lebo k platu budem mat aj 190€, a za inych okolnosti by som mala len 164. takze fajn. teda babka sa moze tesit, pojde jej to ako odmena 🙂 😀
mm umyl horu riadu- nesla nam tepla voda dnes, tak umyval teraz ked pustili. no kolka to rozkos, ze nemusim ja 😀 😀 😀

lenka_66
24. sep 2010

@vieraj umyvajuci mm priam orgazmus 😀 .
RP na vyvrtku 😠 . nasralo ma to ale myslim rp nie je o zasluhach je to statna davka .o zasluhach je materska.ja stratim na celom 212 e. ak som dobre ratala v tuto nocnu hodinu 😀

vieraj
24. sep 2010

@lenka_66 no hej je to statna davka, ale zahluhova materska mala zabezpecit do 2. rokov vysku 256€. to je taky dalsi vyznam toho, ze sme pracovali. no ale co uz? pan minister sa vyfarbil

lenka_66
24. sep 2010

@vieraj preco do 2r.? ved tu poberas len 28tt.potom uz iba rodicak.aj ked stale vravim ze by to malo byt ako minimalna mzda.sak vychova dietata je prinos pre stat tiez.

vieraj
24. sep 2010

@lenka_66 no do dvoch rokov bola vyska 256€ pre matky, ktore pracovali a ktore nepracovali, resp. si neplatili DNP mali hned po MD vysku RP 164€. a my by sme mali do dvoch rokov 256€ a od 2. do 3. 164. no teraz je to uz jedno, mame rovnako ako nepracujuce...v tom vidim este zasluhovost, boli sme odmenene vyssim prispevkom ako tie, co neodvadzali zo mzdy a teda neplnili statnu kasu

lenka_66
24. sep 2010

@vieraj hej hej ale tak aj tak to bol rodicak cize statna davka.inac nesuhlasim zo znizenim vobec .a za zasluhovost je materska.tak nech tu predlzia.

lenka_66
24. sep 2010

@vieraj idem dobru noc

vieraj
24. sep 2010

dobre by padlo mat matersku aspon rok, ale co uz. idem spat, uz mi utekaju oci z jamok 😀 😀

vieraj
24. sep 2010

@lenka_66 dobuuuu

janac1974
24. sep 2010

@vieraj ked mas takuto moznost,ze mas malu v dobrych rukach a este aj zarobit mozes,tak urcite to vyuzi....ja sa nemozem stazovat,256 som dostavala do 2 rokov F a teraz od januara dostanem 190,takze je to lepsie ako 164....
dobru noc vsetkym,pa pa

leelo
24. sep 2010

no moje mile, ja som vstavala o 12.00, takze tu teraz visim 🙂

zial, po ficovi sa asi musi setrit. a este verim, ze neskoncili...

@vieraj do januara ti bude Nikolka tak behat, ze ju budes chciet priviazat 😉 super, ze bude s babkou. caka vas dalsi milnik v zivote. a zachvilu sa ti mozno zacnie po 2.babatku a zase pojdes na matersku a tak kolobeh zivota bude pokracovat. drzim palce!

zabka4
25. sep 2010

Tak baby vcera sme drobcovi skusili dat trosku paprikasu takeho dietnejsieho kvoli nej a jak jej chutil...zjledla 3 porcie...a zatial ziadna reakcia to je super. lebo pijeme alergy care , kvoli bielkovine a skusame po troske davat mliecko do jedal napr fazulka a kel. privarok a zatial ziadna reakcia, ani hnacky, je to dobre znamenie? lebo testy mala neg. ale stale musi pit to dietne mlieko. uz sme mali 14 zacat davat normalne nutrilon ale doktora ochorela, skoro ma porazilo. tak cakame do 12. oktobra...dufam ze tento pokus uz vyjde a mala uz bude normalne moct papat...je to dost velky skrt cez rozpocet to dietne mlieko.