Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

anulienkaf
20. mar 2012

@stardust mam predplatenu mamu a ja, teda uz mi prislo posledne cislo, ale viac nejdem odoberat, nehovorim, ze je to zle citanie, ale v podstate si vyberiem vzdy nieco co sa mi tam paci. nad niecim sa zasmejem, nieco preskocim, obcas este maminu, tam som obcas tiez nieco nasla. pre mna neboli v ziadnom nejake novinky, vela som sa naucila od sestry, ked mala dceru malicku. ale manzel sa aspon co -to priucil, nikdy s malymi detmi vela nebol, iba ak u sesternici na navsteve 😀 tak cital aj o tehotenstve, aj ako sa dietatko vyvija .tie clanky sa pacili aj mne.

pastelka74
20. mar 2012

@anulienkaf ...ja som dlho odoberala mamu a ja....ale začala tam prevládať reklama nad odb.článkamy...ja som tam tiež niečo našla,čo ma pobavilo a možno poučilo,ale články o tom že matka MUSI kojiť,inak nepocíti materinské puto ma totálne odradilo od dalšieho odoberania tohto časopisu....ja som zo seba nedostala ani kvapku materského mlieka,ani pri jednej....mám to chápať tak,podla toho článku,že necítim ku svojim dievčatám dostatok lásky,iba preto,že mi nevyseli na prsníkoch do roka???....a vyjadrenia na nekojacie matky,o tom aké su lenivé a nesnaživé sa pokúšať kojiť...ked som to dočítala ...najskôr mi bolo do plaču,ale potom som len jednoducho vstala a odhlásila som ten "debilný"časopis....nejaká pani redaktorka,predsa nebude posudzovať moju lásku k mojim deťom,iba preto že som "neštandartná"matka 😝 😝 😝 😝

zabka8423
20. mar 2012

@pastelka74 no som si tiez uzila ako nekojaca matka. nic ine som nepocuvala len ako mozem kojit a musim kojit a kazda zena vie kojit a ja to neviem, staci sa snazit, bla bla bla. prd makovy. ked to nejde, tak to nejde. okrem toho, moje deti ten prsnik ani nechceli. normalne ako keby im to vadilo, boli nervozne z toho. ja mam male bradavky, nie velmi vystupene a ked som mala este aj spuchnute prsia, tak ako keby som tie bradavky ani nemala. tam mi cpali v porodnici klobuciky a debiliny, stiskali mi dvorce, sa snazili detom napchat pol prsnika do ust, no otras. potom hlavna na novorodeneckom (v baby friendly) mi pri synovi natajnaka robila pre neho UM 😀 a pri malej som sa uz neskryvala a nepytala, neslo to, tak som tatina poslala pre krabicu UM a flasu a bolo. moj doki povedal, ze ano, malo by to teoreticky ist kazdej, ale nejde to kazdej a zalezi od mliecnej zlazy. a co naplat, ze mam kozy velke, ked mam na chuja bradavky a slabu mliecnu zlazu. teraz si pisem s jednou zlatou maminou @kika_c a tiez je na UM. a co je na tom. ma sa trapit a stresovat ta matka? tym tuplom by mlieko nemala.

janulkama
20. mar 2012

@pastelka74 ani ja som nekojila,jednoducho mi ustúpilo po 4 dňoch mlieko a hotovo...ako ty píšeš,nič neovplyvni môj cit a lásku k synovi...milujem ho aj bez toho,aby som ho kojila...je to predsa moja láska a nič by to nezlomilo-ani kojenie....

lily23
20. mar 2012

Ahojte 😉 na vašu tému som natrafila prvý krát a hneď som sa pobavila, konečne mám pocit že čítam niečo normálne, normálne pohodové názory a nie tie odborné ´žvásty čo počúvam odkedy som hádam len tušila že som tehu, v niektorých obdobiach som už bola taká zmetená a zúfalá, či som dobrá matka, či niečo nezanedbávam...atď
@zabka8423 obzvlášť vydarený príspevok 😉 😅

@pastelka74
@janulkama ahojte ja som kojila 8,5mesica, netvrdím že na to nemám dobré spomienky, áno pohlad na tie malé očká keď papá mliečko je nezabudnutelný, ALE, ked si spomeniem čo som sa natrápila, naplakala ked som nemala dosť mlieka, ked som už nevládala v noci každé dve hodiny vstať a kojiť, ked som nemohla byť dlhšie vonku ako 1,5 hodiny, lebo bolo treba kojiť, ked som bola nervózna a nepríjemná na partnera lebo to nevedel pochopiť (podla mňa), ked som mala rozkúsané bradavky 😢 😖 tak sa čudujem sama sebe že som to tak dlho vydržala... ale ked na vás všetci z každej strany tlačia že iba kojenie je to najlepšie...no až možno budem raz mať druhé dieťa rozhodne budem múdrejšia a akonáhle to nebude pre mňa príjemné už budem vedieť čo robiť 😅 a máte pravdu, viem že keby som Mrtinka nekojila nemala by som ho nič menej rada, to proste nejde, pekný deň

lenulka34
20. mar 2012

Ahojte kocky sak co som ja robila tu na MK ze som az teraz nasla toto forum? 🙂) konecne nieco normal a hlavne bez vycitiek ze som zla mama a chcem ublizit vlastnemu synovi🙂) tesim sa z vas a palec hore🙂)

tunzal
20. mar 2012

@lenulka34 len si myslíš, aj tu sa dostávame to svoje že sme aké zlé matky, chceme pre našich drobcov len to najhoršie 😀 😀

anulienkaf
20. mar 2012

@pastelka74 my s kojenim mame problem cela rodina, moja mama nevedela kojit, ani jej 4 sestry, ani ich dcery, ani moja sestra, len ja som bola frajerka, ze ako tak to slo 2 mesiace 😎 ale v mame a ja sa asi poucili, uz tak do toho nerypu, ale stale to je priorita, ale prisiel im tam raz pekny list od nekojacej matky, naozaj velmi dobre napisany, ale slusny, tak ze samozrejme, ked to nejde, tak to nejde, svvet sa nezruti a dietatko moze byt statsne rovnako. kojena som nebola a mam s mamou krasny vztah. muz cucal zo svojej mamy skoro do 3 rokov a vychadzaju spolu dost zle, takze sa tym zbytocne neptrapim

andreaka11
20. mar 2012

no ja som vydrzala kojit 4-5 tyzdnov. thomas sa asi hanbil, tak nechcel ocucovat moje bradavky (ze to bude radsej inym dievcatam robit) a lisa v pohode. takze ja som mavala uplne stresy z toho. nakojila som lisu, potom thomas z flasky (co som odsavala) a potom som odsavala. potom som mala desat minut volna a mohla som zacat odznovu. stresy som mavala, ked lisa bola na bradavke a thomas, hladny, mi vrieskal v ohradke. ja nervozna na lisu, aby sa uz odpojila, ze aj thomasa musim... no a raz lisa bola na bradavke 30 minut a nie a nie sa odpojit, ja vycerpana, horucky, vyslabena, tak priatel zahlasil, ze dost. a odvtedy sme boli na mlieku. ked sa ma potom doktorka pytala, ci kojim, tak som povedala, ze len 4 tyzdne a ona ze to staci. s nikym som sa nestretla (z mojho okolia), ze by ma za to odsudzoval, ze nekojim. ja som cchcela kojit hlavne kvoli tomu, ze to um je drahe a dvojicky stoja vela. tiez ma ide roztrhnut, ked niektore maminky sa stazuju na ten prispevok, ze len 194 eur. aj ja mam tolko na obidve, ani o cent viac. a ja nemozem pouzivat obledcenie po starsom surodencovi, alebo postielku, kocik, autosedacku.... proste nic. vsetko musi byt 2x. a zijem v zahranici a nemam tu sestru, alebo inu rodinu, ktora by mi podarovala oblecenie po ich detoch... a som rada, ze ten prispevok dostavam, lebo je to plus a dost pomoze, lebo tuto take nic nedavaju.

pastelka74
20. mar 2012

...milujem svoje deti,kojené či nekojené....večne upatlané od niečoho hriešneho,podľa tabuľkových...milujem pohlad ako zápasia s párkom či rezňom na tanieri a krásny perličkový úsmev...ten dotrpkostisladký od kyslej uhorky či kyslej kapusty...ako nežne preberajú v rúčkach brumíka,ktorý sa neskutočne mrví....ale máme ho radi....a s akou ľútosťou pozerám na deti,ktoré nič nesmú...lebo je blato,lebo sladké smú až v troch rokoch,lebo si ušpinia šatky a rúčky... ☹ ☹ ....pekný deň prajem moje netabuľkové,zlé matky....my ideme na chalupu"posilniť našu imunitu"...papa 🙂 🙂 🙂

zabka8423
20. mar 2012

@pastelka74 krasne si to napisala 🙂 uzite si slnko a alergeny 😀 a vratte sa celi 😉

iwusca
20. mar 2012

ahojte, ja vas potajomky sledujem a tiez sa pocitam za netabulkovu 😀 dnes sme boli vonku a sli sme okolo skolky kde boli deticky vonku, moja mala oblecene teplaky, rolak a na tom trico s kratkym rukavom, samozrejme bez ciapky, a vacsina deti v tej skolke mala oblecene zimne kombinezy,oteplovacky, ciapky a jedno dievcatko dokonca rukavice 😲 😝 ved dnes bolo riadne teplo, nechapem ..

zabka8423
20. mar 2012

@iwusca no tak aj ja som bola za zlu na ihrisku 😀 mala tiez tak oblecena, teplaky, ponozky, tenisky, tricko s dlhym rukavom a na tom s kratkym, bola s malym vonku, som ich kukala z okna a mala cupela, sa pokakala vonku, tak v zatisi vedla preliezok si mrnkala, vzalôa som z domu utierky, gatky, teplaky, sla som dole, vyzula, postavila na lavicku, prezliekla a maminy s detmi v zimnych bundach kukali na mna ako keby som spadla z ceresne, ze som si dovolila v takej nehoraznej ziem vyzliect dieta 😀 hovienko s teplakami a s gatkami som vzala domov 😀 a co, hrala sa dalej. akoze ja nechapem, co maju vsetci s capicami, rukavicami, zimnymi bundami, vsadim sa, ze decka nosia este snehule a pancuchy 😀 😀

iwusca
20. mar 2012

@zabka8423 ved ked je teplo mne tak je aj dietatu nie? a okrem toho deti este behaju hore-dole takze im musi byt este teplejsie....potom sa cuduju ze maju stale chore deti, ked ich take spotene ofukne, tak jasne ze hned prechladnu 😝 ludia sa asi obliekaju podla kalendara a nie podla toho ako je vonku 🙄

pastelka74
20. mar 2012

@zabka8423 páči sa mi to...a to je dôvod prečo nechodím medzi tieto super ženy...ktoré postávajú v tenkých vestách a deti majú navlečené v overaloch a čiapkach...my sme dnes na chalupe behali len v tričku s dlhým rukávom,pančušky a sukienka,tenisky...deti obliekam podla seba a nie podla kalendára...ked mne je príjemne teplo nemám dôvod svoje deti naobliekať ako cibule.... 🙄

pastelka74
20. mar 2012

@iwusca ...úplne súhlasím....také detičky potom plnia normy lekárov v počte popapaných antibiotík.....

zabka8423
20. mar 2012

@iwusca
@pastelka74 no presne tak. ani ja medzi ne nechodim. vcera mi volala mamka, ze ci som uz aj spoznala nejake nove maminy na sidlisku, som povedala ze ani nemam zaujem. pretoze by na mna boli tutu mutu, za chrbtom ohovaracky, ze moje dieta je jak ciganca, vala sa v piesku a neni oblecene. falos nemusim a takto to medzi super maminami funguje. nemaju na praci nic ine iba rozoberat ine maminy a ine deti a rozpravat sa o diagnozach svojich deti a ako pise pastelka o pocte pojedenych antibiotik. ved co, s malou som doma, my si vystacime, von ideme same, dnes hrala s pubertakmi futbal, nejak im ten prcek neprekazal 😀 vyhraje sa s bratom svojim a uz len cakame na papier o prijati zo skolky lebo sa rysuje nastup uz od aprila, maja. aj keby nie, v septembri ide urcite a dovtedy to uz zmakneme 🙂 budu prazdniny, budu u tatina, u nasich, u druhej babky, tu, urcite sa potulame po vyletikoch a zbehne to ako voda. nemienim sa kamaratkovat s mamickami, ktore nezdielaju moj nazor na zdravy a hlavne normalny vyvoj dietata 😉

pastelka74
20. mar 2012

@zabka8423 ...bože!...vieš kolko takýchto bezduchých žvástov som si pri prvej dcére na ihrisku vypočula??...ja nedokážem sa dve či tri hodiny baviť o tom akú má moje dieťa stolicu,čo kedy papalo a kolkokrát bolo choré...dlho som si myslela že som divná a len súhlasne pokývkavala hlavou,ale na šťastie moje som tam natrafila na jednu maminu,ktorú"vyčlenili"z ich kolektívu a kedže sme na tom ihrisku boli samé,dali sme sa do reči...dnes sme kámošky a vo veľa veciach mi dobre poradila...vtedy som bola presvedčená o škodlivosti vajec a medu....lebo nejaký pako to písal v príručke pre matky....o škodlivosti kravského mlieka a citrusov...bože!!!...ako som mohla byť tak nevädomá a upierať svojmu dieťaťu všetky tie dobroty....tej druhej to doprajem,koľko jej chutí...práve sme dodlábli párek,horčicu a maslový chlebík....na chalupe nám vytrávilo,tak doplňame 😵 😵 😵 😀 😀

zabka8423
20. mar 2012

@pastelka74 moja babika uz chrni a maly tlaci velmi vyzivnu veceru - rozkazal si hranolky s kecupom 😀

pastelka74
20. mar 2012

@zabka8423 ...blázniš??...už teraz si utieram sliny okolo úst,premýšlam čo by som hodila do žalúdka,tiež by som sa mala trochu kontrolaovať,lebo o chvílu budem veľká ako Wiedeň 😀 ....ale hlad je hlad...smeje sa tu na mňa jablko 😝 ...babeny mali párky...neviem...idem bambulku uložiť,tá už ledva kuká na svet,toto počasie jej robí dobre,ale to hádam každému...vidím to na nejký rohlík.... 😖

ketrin12
20. mar 2012

ahojte musím sa k Vám pridať...mám teraz už ročného syna Frederika ale ja som mu už v 4.mesiaci dávala prvé lyžičky ovsených vločiek aj ked sme kojili....a v 7.mesiaci sme papali takmer všetko a to aj solené ale tak striedmo nech si pomaličky zvykne.....a aký je z neho chlap?kuknite moje fotečky....papa

emmmuska
20. mar 2012

@zabka8423 mam tretie dieta a ani jedno nebolo kojene z toho isteho dovodu ako si mala ty a a chalani vyrastli a nic im nechyba a ani nemozem povedat ze by mali podlomenu imunitu. osemnast rocny ten ma skoro dva metre a je z neho chlapisko , dvanastrocny je uz tiez poriadne vysoky a nasa najmensia tak isto nieje kojena ma sice iba tri mesiaciky ale myslim, ze jej tiez tym neublizujem ked nekojim

jurkovamiluska
20. mar 2012

@ketrin12 my budeme mat za tyzden 5 mesiacov a uz sme jedly, mrkvu, zemiak, spenat, brokolicu, karfiol, jablko, banan, broskyne, za prst cokolady a kazdy vecer kasicku, samozrejme ochutenu vanilkou, ked som bola tehotna, tak som sa zdrahala, ze ja nebudem davat nic sladke ani slane do jedneho roka, ale co som blba????? sak ked mu chuti nech si da, este dokonca predcasom som nechela, ale ked zacal tymi ockami smutne pozerat ako jeme, no nedaj mu, co som krkavcia mama?? 😀 😀

stardust
20. mar 2012

@anulienkaf tak ja som si vela takych casopisov, ale nemeckych precitala zdarma v cakarni na poradniach a v porodnici. Ale tie nemecke sa mi nezdali az take blbe ako to, co mi rodicia posielali.

S tym obliekanim a mytami, ze deti ochoreju zo zimy bojujem proti celej rodine a uz ma to vazne nebavi. Oni by len nababusili a potom sa divia, ze je syn lenivy chodit. Bodaj by nie, ked mu je tak pekelne teplo pod trinastimi vrstvami oblecenia 🙄

jurkovamiluska
20. mar 2012

@emmmuska podla mna to kojenie,je len zbytocne halooo, mladsia sestra bola kojena do dvoch rokov, od troch rokov bola v nemocnici viac ako doma, uz je teraz stara krava a stale jej ani neprisli nato co jej vlastne je, stale vracala a vracala, muz moj bol kojeny mesiac a sice nieje ako chlap ako hora, ale je zdravy a malo chorlavy a furt usomrany, ale to s tym nema nic 😀

bubush
20. mar 2012

krasny jarny den prajem 🙂 🙂 🙂
jaaaj babulky velmi dobre ste popisali komplet vsetko ,kebyze mam odpovevadat na kazdu co mi preslo hlavou tak napisem zas roman ale tak v skratke super 🙂
fakt sa tesim ze su tu aj normalne matky, tesim sa lebo teda 98% tem tu na MK je strasne eko,bio...az som sa bala ci sa nemeni cely svet - to by bola velka skoda 😀
s tym co ste tu spominali - stretavanie sa s inymi mamickami - tak to ste mi presne z duse napisali - ja som ten typ ze ked mam mat kamosku tak len taku o com mam s nou tocit a s ktorou si rozumieme aj bez slov a nemusim sa bat jej povedat ze malej dam to najedenie, ze vcera zobrala psovi jeho chleba a chcela ho zjest, ze sa rypala v zemi a jazykom olizla ci je to hnede aj dobre 😎
ja byvam na dedine ale kedze som asi schizofrenicka mam potrebu byt aj v meste a tak chodim aj s malou aspon raz do tyzdna k mame do mesta - potrebujem sa poprechadzat po takom hlucnejsom prostredi, tak to ma zas tak naplni na chvilu a potom chcem klud, kde sme len my kde vyjdeme v starom tricku, teplakoch a ja si sadnem na hojdacku a mozem sa opalovat a dat si kavu s cigou 🙂
no ale o tom som chcela ze ked sa prechadzam po meste stretavam vela mamiciek - su to take skupinky, uz viem ze kde sa ake budu nachadzat a ja presne to vidim ze ako sa zgrupuju a urcite sa predbiehaju v tom aka je ktora uzasna, ako je jej dieta sikovne, vidim ako po sebe opakuju, ked ma ta fusak, da aj ta, ked ma ona taku hracku ma aj ta...mne je z toho na grc a tolko krat som rozmyslala ci ja som ta vadna ze sa mi bridi byt medzi nimi - ja radsej idem sama a poprechadzam sa s malou,

andreaka11
20. mar 2012

ja mam niekedy taky pocit, ze vela mamiciek len chce zalozit nejaku temu/ otazku a potom sa pyta take kraaviny, ako ci moze dieta pit kasu cez flasku..... to su take lenive, ze nejdu do dm a nepozru sa na typy dudlov, alebo lenive zistit, aky pomer kase:vody dat, aby to pretieklo cez tie otvory... riiesia tu take kraviny... vela otazok/ tem je podobnych, su asi lenive vyhladat si to, ci to bolo uz niekde spominane, pripadne si to vyguglit.

bubush
20. mar 2012

@andreaka11 ake mate pocasie v holandsku? tiez take pekne slnecne? 😉

andreaka11
20. mar 2012

@bubush nno dnes bol krasny prvy jarny den. skoro cely den sme boli vonku. (ine deti som nevidela). vsetci boli spokojni. zevraj aj zajtra ma byt tak, tesim sa. 😉

bubush
20. mar 2012

lenze mne to tiez doslo az casom ...ked som chcela otehu tak nejakou nahodou som sa sem dostala - najprv euforia ze aky uzas, ze vsetko sa tu dozviem - ked som videla albumy uzivateliek tak som obdivovala a myslela som ze to vsetko co maju oni musim mat aj ja, ja neviem kde som mala rozum ze som si myslela ze to ta ma byt, jedine stastie bolo ze v tom case sme boli na tom zle financne (ze stastie... 😀 ) inak by som pokupovala tolko hovadin...ja som az pri malej zistila ze ved ona ako mimino nepotrebujem tolko oblecka, tolko hraciek, tolko inych vymozenosti...vtedy som si uvedomila ze ved toto nie je normalne - na co je to dobre...teraz uz viem - predbiehanie sa a ukazovanie ze "ja mam viac" - este zo zaciatku som bola taka ze som chcela, ze som zavidela ale teraz je fakt nefalsovany pocit ze ja to NECHCEM!!!