Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

katy1979
21. júl 2009

myslim ze manika zakladala tuto temu kvoli niecomu inemu a nie kvoli hadaniu sa a osocovaniu kto je dobrý, zlý, tabulkový, netabulkový.
matuskovamamina kasli na to myslim ze jej aj tak nic nevysvetlis.
od vcera sa na tejto teme bavi fakt vela ludi.

bejbypd
21. júl 2009

no takze uz ozaj naposledy myslim ze vacsina z nas tu chce klud...miska sa vyjadrila ako sa vyjadrila a ty suem ju nepoznas takze si premysli co nabuduce napises kym ju zhodnotis...dakujem bola by som rada keby sa tu nikto neurazal...

sirinka
21. júl 2009

misha uplne v pohode mozes uz skusat mrkvicku...co nevidiet mate ukonceny stvrty mesiac, to aj podla tabuliek cas u deti na UM na zacatie prikrmov 😉 co sa tyka kasiciek, mozu byt trosku tazsie na zaludok pre babo, s tym mozes kludne este pockat. zeleninka je lahsie stravitelna.

co sa tyka kvality zeleniny....naco sa vobec nad tym zamyslat...aj tak asi len horko tazko kupime nejaku uuuuplne eko - bio - cistu....a vzdy lepsie zelenina ako hranolky ci cukriky...alebo?

niki aj ty si nevsimaj pohorsene pohlady kamaratok...akurat by som pockala s tymi keksikmi, radsej zeleninu alebo ovocie...

siska_br
21. júl 2009

v niektorom prispevku som sa docitala, ze sem maju pristup mamicky, kt. neohrozuju svoje deticky...ako sorry, ale ked sem miskachrumka hodi, ze bola od pol roka na kravskom mlieku, tak to nebezpecne je...urcite sem zavitaju aj maminky, kt. mozno tabulky neriesia, kt. chcu len poradit, a ak sa toto docitaju a nedajboze si to zoberu za svoje, tak dovi - dopo...slovnik a vyjadrovanie nekomentujem ☹ 😢 mam na kopec veci co sa stravovania tyka iny nazor, mudrovat som nechcela, aj tak tu s tym nic neporiesim 😀, ale toto ma uz fakt zdvihlo zo stolicky!

matuskovamamina
21. júl 2009

bejbypd, musim ta upozornit, ze na jednej z tychto stran je zmazany prispevok od miskychrumky, ze tabulkove mamy su k...y/tie zvieratka co davaju mlieko, teda dufam, ze to bolo len to./

bejbypd
21. júl 2009

necitala lebo uz bol zmazany tak ako by mala zmenit svoj slovnik miska tak aj suem to je len moj nazor...a katty ze sa bavia nech sa bavia ja som sa tiez velakrat zasmiala na naucenych veciach ono to tak byva kazdy si mysli ze je najmudrejsi...ja si to nemyslim ja svoje dieta vychovavam tak ako myslim ze je spravne o vela veciach som sa radila s nasim doktorom o kravskom mlieku o rybach rajcinach a podobne vsetko co som dala mi odobril...takze co doktor to nazor co mama to ina vychova...bohuzial je to tak...

nikollette
21. júl 2009

Siri, tie detske keksík sme skusali, 2x zatial.. aj to ln 1 maly keksík rozmočený v mliecku 😉
Teraz davame zeleninku, mrkva, zemiak.. lebo malemu to moc nešmakuje, len ovocie, tak to som musela troska obmedzit, aby si zvykol na zeleninku, a ovocie bude papat hocikedy.. to mu chutí riadne...

katy1979
21. júl 2009

bejbypd keby tu nebolo tolko nazorov a osocovania tak by sa asi nikto nebavil.
myslim ze tabulkových mamin je veeelmi malo. podla tabuliek sa neda vzdy drzat. mozno v jedle ano. ale drzat sa tabulky co ma ktore dieta v ktorom mesiaci vediet toho sa asi drzat neda. niekto dava 6 mesacne mimco na nocnik niekto pocka kým to drobcovi dojde samo. takze nic z toho nie je podla tabuliek.
každá robime pre svoje dieta to co si myslime ze je najlepsie. niekto sa radsej drzí tabuliek lebo je to jednoduchsie a je to aspon aký taky navod, iný si urobi podla seba.
obcas je jednoduchsie a mozno aj rozumnejsie verit vedcom a lekarom a riadit sa ich skusenostami.

megi93
21. júl 2009

Siska br, kravské mlieko podla mna nie je jed. A v minulosti to bolo bežné, že deti najneskôr od pol roka boli na kravskom mlieku. Teba asi tiež nechovali na vtáčom mlieku 🙂 A moja malá má 7 mesiacov a kravské mlieko jej už dávam tiež. Nielen do varenia ale aj s piškotkami a pototm prípadne aj zapiť troškou. Takže v pohode.

Ja osobne sa domnievam, že či už ju budem chovať ako vo vatičke a prvú mrkvu by som jej dala v roku, alebo v dvoch mesiacoch, to dieťa alergie mať bude. A či už je dieťa vychovávané tabulkovou maminou alebo netabulkovou, bude alergik tak či tak. Pretože alergie nie sú prvotne spôsobované jedlom, ale chemikáliami v pôdo, ovzduší a všade okolo nás. A to vám poviem každá vzdelaná lekárka 🙂

katy1979
21. júl 2009

nikollette musis skusat kazdemu chuti nieco ine. skus inu kombinaciu alebo inu zeleninu. niektore decka ficia na brokolici a hrasku ten urobi dobru chut.
a aj kalerab urobi lepsiu chut zelenine.

chasencha
21. júl 2009

caute baby 🙂 prisli sme z vonku,bola som odovzdta autosedacku vajicko co som predala na bazariku 🙂 aj na poste sme boliii,potom ema zaspala aaaa tak som si kupila mrazeny sneh a sadla na lavicku kym chrnala 🙂

este by som niekam sla ked na naolovrantujeme,ale v takom teple ...mmmm uvidiiiime,neviete nahodou ci ma body basics aj e-shop?

sirinka
21. júl 2009

inac ked sa niekto tvari, ze strava v prvom roku zivota nas neovplyvnuje...rapidne stupa narast alergickych ochoreni a bohuzial aj zhubnych nadorov.
a kolkokrat sa cudujeme, ze na infarkt srdca umieraju cim dalej, tym mladsi ludia...
a nas mozog? v minulosti casto stari ludia trpeli stareckou demenciou, dnes sa zvysuje pocet ludi s alzheimerom a parkinsonom... 🤐

nikollette
21. júl 2009

Baby a ma este otazku.. ked sa prechádzem po meste s malyý vidím v kočíkoch detičky, tak cca od 6mesiacov, ktore este len ledva sedia, ale uz drzia v ruke biele pečivo (rohlík) a to si cuckajú.. ale teraz v lete kornútok zo zmrzliny?? Je to podla vas v pohode???

bejbypd
21. júl 2009

nikollete ja som zeleninovu polievocku vzdy musela robit s brokolicou tu mala lubila teraz uz nie ale predtym ano...brokolicka doda super chut...

bejbypd
21. júl 2009

nikolette nam doktor povedal ze od pol roka mozme dat aj pecivko my mame asi nejakeho ineho doktora ako vsetci ostatni 😀 miska uz sedemmesacna ocumlavala rozteky ale aj tak nic nezjedla lebo este nemala zuby 😀

kamilka12
21. júl 2009

Ahojte,

tak ja neviem či som tabulková alebo nie...ale presne ako píše katy1979 úúúplne tabulkových je málo..ak vobec nejaké sú..Na jednej strane neberiem striktne všetko čo by sa malo ohladne jedenia..napr. jogurt sme začali dávat ovela skor..., ale zase na druhej strane nedávam malému každý den horalku do ruky...ako to robí jedna moja známa a potom sa čuduje, že jej malá má v 10mesiacov skoro 11kg 😕 A tiež nemám rada, ak niekto povie...dala som mu a čo...nič sa mu nestalo, je zdravý. Ved je, jasné že je...ale zlá životospráva a návyky sa neprejavia o mesiac ale o pár rokov 😉 Ale ako píšem..tiež často "zhreším" a dám malému aj to, čo by iní považovali za zlé..

chasencha
21. júl 2009

nikollette take malinke nem dobre,teda podla mna 🙂 ema zula svoj prvy rohlik v kociku asi v 9.mesiacoch alebo 10.?aaaaaaj kornutok mala tak v aprili prvy krat,cize mala tak 9 ,10 mesiacov 🙂
podme vonku,kde v blave byvas? 🙂

kamilka12
21. júl 2009

nikollette...ked mal malý 7 mesiacov, bola som s ním na poradni a dr. sa ma spýtala, či už dávam žuvať rohlík..a ja že nie a ona ma zfukla, že prečoooo??? Ved to vraj už možem a dieťa od 7. mesiaca vraj treba pomaly zaťažovať lepkom...Opät...100 ludí, 100 názorov. Ja som vtedy bola tiež prekvapená.

miskachrumka
21. júl 2009

a ja simyslim ze karvske nieje jed prevarene s vodou zmiesane je podla mna pre 7mesacne ok!ja by som sa chcela opytat co robit teda ked dieta nechce umele a musi mat prisun mlieka tak co ?nebudem mu ho davat?to ej potom co..........a akurat tu mam kamosku a nikdy na tejto stranke nebola a a citala to tu!a ked vam napisem ze ona davala malemu už vo stvrtam mesiaci raz dva krat dnne prevarene kravske mlieko tak co odpadnete!tiez jej mali nechcel UM tak mu t kombnovala a takto vychovala už 3 deti a nastarsie už ma 9rokov!

siska_br
21. júl 2009

nikki - nas samko sa tiez dost chytal na brokolicu a aj na cukinku 😉 ale inac moc tej zeleninke ani po 2 mesiacoch neda, neslape mu ☹ zato ovocie je ina kava 🙂 🙂 🙂 chce to veeeela trpezlivosti 😉

megi93 - ja si naopak myslim, ze bielkovina kravskeho mlieka pre deticky nebezpecna je...a niezeby to bolo z mojej mudrej hlavy...okrem vysokeho rizika moznosti vzniku alergie obsahuje mlieko vysoke mnozstvo bielkovin a soli, ktore zatazuju oblicky, obsahuje malo zeleza a dieta moze ochoriet na chudokrvnost, obsahuje malo jodu a vitaminov, odtucnene mlieko moze sposobovat neprospievanie...prepac, ale ja jednoducho nepochopim, ako mozes argumentovat tym, ze to v minulosti bolo bezne...zeby kvoli tomu, ako sme sa stravovali od malinkateho malinka my, nasi rodicia, ich rodicia atd. bolo dnes tolko alergii a civilizacnych chorob...to si naozaj myslis, ze s tym stravovanie nema nic spolocne? urcite to nie je jediny spustac, ale preco nevylucit riziko, ak mozes.

kamilka12
21. júl 2009

miskachrumka - moj brat ked sa narodil..mala som vtedy 10rokov..preto si to pamatám. Ona pil od cca 3 mesiaca kozie mlieko a vyrástol na ňom. Vtedy to bolo dosť drahé a asi aj je..lebo je zdravé. Ale..to bolo pred 18 rokmi...

katy1979
21. júl 2009

my sme dost neskoro zacali pecivom. vobec nie podla tabuliek. niekedy az v 10.mesiaci. jogurt dostal v 8.mesiacoch.
kornutky tam mas tiez muku ale skor ide o to ze moze aj z kornutka dostat salmonelozu, takze to by som neriskovala.

ja davam malemu zmzrlinu ale za to cokoladu nie a horalku uz vobec nie. casu ma dost kým pojde do skolky tam ho pokazia.
ale pride mi divne ak vidim ani nie 10.mesacne deti od cokolady ci s horalkou v ruke o lizatku ani nehovorim.
je to na svedomi kazdej z nas co nasim detom dame a co nie.

nikollette
21. júl 2009

chasecha ja som zo senca 😉

no s tymi rohlíčkami je to zaujimave, jeden vraví tak iný tak...
tak uvidíme...

kamilka12
21. júl 2009

siska - pekne si to napísala 😉

bejbypd
21. júl 2009

no tak ale pozor kedze dieta take malicke ako je miskine to mlieko naozaj potrebuje a ak nic nepomohlo ziadne umele nechce od toho je tu doktor a viem ze ked to naozaj neslo ina sam doktor odporuci prevarene kravske mlieko...ale nechcem byt za mudru len uz som sa s takym pripadom stretla...

miskachrumka
21. júl 2009

no mne osobne kozie mlieko smrdi nepomozem si 😒

katy1979
21. júl 2009

o takom pripade som pocula dokonca zo senca.

nikollette tak to ta mozno niekedy stretnem na namesti v senci

katy1979
21. júl 2009

smrdi ale je zevraj zdravsie a aj pre deti prijatelnejsie.

miskachrumka
21. júl 2009

aj nam to už doktorka navrhla ale som jej povedla ze este do nejakyc 7mesiacov to donho budem talcit a potom prečo nie.......................

miskachrumka
21. júl 2009

ved jasne ze je najzdravsie to neberem moj manzel ho pijaval ked bol mladsi a ako ho prestal pit tak byva chory