Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

zuzka1.
21. júl 2009

my sme zaviedli lepok od ukonceneho 7. mesiaca. Od vtedy je z neho rohlikovy kral a kornutky sme zacali davat, ked sa oteplilo a zacala sezona, tzn. asi od maja myslim. to mal 11.mesiacov, ksor som nedavala.

nikollette
21. júl 2009

Tajze tie rohlicky od ukonceneho 7.meho mesiaca sa asi mozu,,,
vsak na to my mame este cas, len vyzvedam dopredu 😀

nikollette
21. júl 2009

Az teraz vidim ze je tu viac netablkových mamín.. a doteraz som si myslela že skoro kazda mamina tu na koníkovi, je tabulková 😅 lebo do kazdej emy co som vstupila, z kzdej strany hned premudrelé rady, co sa smie a co nie... toto je fakt SUPER témička 😀

sirinka
21. júl 2009

baby...kravske mlieko a este k tomu riedene...to fakt riskujete vazne zdravie vasho babatka...ale prosim...

co sa tyka kozieho mlieka...je este nevhodnejsie pre batolata...je tu o tom aj tema. skuste sa zamysliet, preco sa nevyraba UM z kozieho? lebo kravske aj ked nie je celkom super pre nas, zlozenim sa najviac podoba materskemu a je pre babatko najprijatelnejsie...

pecivo u dojcenych deti sa najnovsie odporuca hned po ukoncenom 6. mesiaci, udajne je crevi lepsie chranene pred lepkom, pokial je este babatko takmer plne dojcene...
co sa tyka deti na UM, asi je dobre sa poradit s dr....niki myslim, ze nasa dr. ti dobre poradi 😉

mimochodom som zabudla este k tym civilizacnym chorobam, ktore sa tu rozmahaju...obezita - tiez casto nasledok zleho nastartovania traviaceho traktu a metabolizmu...

kami68
21. júl 2009

nikollette,neboj sa,ved uvidíš postupne čo bude synčekovi chutiť a čo nie,poprípade čo mu bude robiť ťažkosti.Ani ja nie som tabuľková,ale s lepkom by som vážne počkala až do 7.mes. a tak isto s kravským mliekom.inak postupne dávať dieťatku nové a nové,pokiaľ to nieje korenené,pikantnéa slané, tak určite môžeš.Ved určite aj ostatné maminy detičkám nedávajú toho na "kvantá",len skúšajú postupne aby videli čo deťom chutí a čo nie.Asi tak.Ja mám pri mojej malinkej trošku smolu,že veľmi jej nechutia zemiaky,mrkva,či karfiol.Ona len tak po troškách z každého čo jej dám.Ani ovociu moc nedáva,tak jej to postupne zaradujem,lebo zo začiatku jej nič nechutilo,dávilo ju všetko,tak som načas prestala a papala len Nutrilon.Ten papá stále,čajíky tiež len sem tam_HIPP,ale väčšinou len Nutrilon.Asi pred mesiacom som jej dávala na noc Nutrilonové kašičky-obilninovú a ryžovú,ale po necelých 2 týždňoch mi ich začala odmietať.Tak čo mám robiť,aj trošku závidím maminám,ked hovoria ako ich detičkám chutí to alebo ono.,len tá moja krpatá je akási fajnovučká.Aj noc zatiaľ prespí.nutrilon vypije okolo19-19:30 naposledy a spí do rána,budí sa okolo 05:30-06:00.Trochu som odbočila,len tiež by som bola rada,keby moja malá už toho viac papkala.So staršími deťmi som so stravou problémy nemala,všetko nové,čo som im dala,im náramne chutilo,hlavne polievočky-mix.zeleniny,trochu hustejšie,potom zemiaky.ryža,mäso-od 4-5.mes a od polroka aj miláčik a pod.a nič im nebolo.
Asi tak,páni ale som toho popísala.Zabudla som,pmanžel išie na nákup a kázala som mu,aby kúpil ten pohárikový "maglajz",ako to tu niekto nazval,tak som zvedavá,ako zajtra zareaguje,či jej to bude chutiť.Poznám maminy,ktoré to dávajú svojim deťom a chutí im to a nič im z toho nieje.a ani v budúcnosti by im z toho nemalo byť nič.
sorry za preklepy. 😉 😉 🙂

megi93
21. júl 2009

Sirinka, aj ja som to počula o tom lepku, že čo najskôr, ale čo ak malá je na UM od 3 mesiaca? Vtedy som ešte nemohla dať lepok a ani som teda nedala a teraz má 7 tak neviem či začať s lepkom alebo nie.

dominka11
21. júl 2009

ja sa riadim podla seba a niekedy aj podla tabuliek, snažím sa vybrat z každeho niečo. napr. niekto tu písal, že 7-mesačne dieta nemože jogurt, ale mne doktorka minulý týžden povedala, že môžem začat s bielymi jog. a aj pribináčika dat. Akurat s čoko mam počkat do roka. Inak v sobotu sme kupili chodítko, aj ked najskor som bola totalne proti. ale náš maly je hyperaktivita sama o sebe, tak sa aspon trošku zabaví. ale zas nie je tam dlho, tak 2krat po 10 min. denne.

inak prikrmujeme od 4.mesiaca, papame aj domace, aj varene. Jedine, čoho sa chcem držat, tak do 2 rokov nechcem davat kravske mlieko.

a čo papa náš maly? 3-4 denne mliečko, raz zeleninku s masom, naobed alebo na večeru ak nestíhame, a raz presnidavku alebo ovocie a pomelím mu tam piškotku. inak mal už aj kornutok asi 3krat, lebo inak by som nemohla ani ja zjest zmrzku a takto sa s nim pohral trošku ožužlal a bolo 😉

nikollette
21. júl 2009

Siri ja este nechcem davat pecivo, to sa poradim s dokinou, ale myslim ze az okolo toho 7meho mesiaca stačí, najskor...
a ktomu mlieku, to ma este ani v hlave nenapadlo dat kravské.. 😅

ivi1
21. júl 2009

moja sestra ma 13 rokov bola predcasne narodena (7 mesiac)v nemocnici si pobudla cely mesiac a od prichodu domov pila len kravske mlieko,cerstve nespracovane rovno od kravicky a nikdy nemala ziadny problem tak neviem...

jaja257
21. júl 2009

Ahojte mamicky,
takato tema tu naozaj chybala. Ja nepatrim medzi mamicky ktore striktne dodrziavaju tabulky, skor sa riadim sebou. Nasej malej strasne chutia jogurty, aj ked nema este na ne narok, tak mi vecer vyjeda moj jogurt, ale ja som taka ze len biele, nesladene a dam jej maximalne pol lyzicky a hold co sa tyka predavanej vyzivy tam som to prehrala na plnej ciare, nechce ani omylom, len to co ja uvarim, takze povinne varim, ale na 2 dni dopredu. Nase drahe dieta ma uz teraz vlastnu hlavu, zacinala som jablkom. lebo zelenina bola fuj, teraz pre zmenu vedie cuketa so zemiakom a jablkom len ako doplnok. Mlieko je tiez len nutne zlo, takze musim len cakat kym zaspi a tak krmit. Najnovsie sa chystame na maso, ale kralicie, nie kuracie, len sa bojim ze ja to nezvladnem so zaludkom, lebo ja zajace zasadne nejem odkedy som si zjedla zvojho kralika na obed ☹ este ako dieta. ......

Co sa tyka tehu teia som tlacila co nezjedlo mna, okrem plesnivych syrov, k tym som mala respekt. A kavu so pila s pozehnanim lekarky, lebo je lepsie na tlak ako sa tlacit tabletkami a cigaretku jednu za den, lebo som zavislak a doki povedala, ze miesto stresu si radsej mam potiahnut ako nervovat seba a to chuda male. A klop klop sme v uplnom poriadku. Len trpime kvoli porodu ale to je ina tema, doktor po po...... na plnej ciare a mala ma kvoli hormonom na vyvolanie problemy s vajecnikmi.

avanka
21. júl 2009

Prepacte, nemyslela som to ako rypanie 😅 😅 este raz sa ospravedlnujem, ak som sa niekoho dotkla...

Miskachrumka, ak ti dieta nechce pit UM, treba zvysit prisun mliecnych vyrobkov....jogurty, maslo, neskor tvrde syry.....

Meggi, ja si myslim, ze uz lepok davat mozes...

a nas maly este kornutok nemal, ja totiz zmrzlinu moc nemusim, takze nemam dovod mu kupovat kornut..

nikollette
21. júl 2009

Jaja no moj to iste mlieko uz nechce, tak musim cakat kym zaspí, a vtedy pije aj mlieko po spiačky 😅 🙄

avanka
21. júl 2009

Kami68, ani nas maly nechce moc jest varene....s ovocim, kasou alebo jogurtom problem nemam, ale musi to byt hladke, neexistuje, aby mi zjedol cucoriedku, malinu, slivku alebo melon len tak nakrajane...musim mixovat, ak chcem aby to zjedol...

a pohariky mi nechce vobec...kolko som sa ich navyhadzovala, ked sme skusali, aky mu zachuti 😝 ziaden....takze varim kazdy den

zuzka1.
21. júl 2009

avanka kornutok ti daju v kazdej cukrarni pre dieta zadarmo🙂

nechapem na co davat kravske, ked mame UM az do 3 rokov v predaji.

avanka
21. júl 2009

Zuzi ja viem 😉 ale akosi sa branim takemuto.....radsej mu dam banan.

jaja257
21. júl 2009

niki, ja viem, ze mas stym problemy uz so ti chcela velakrat napisat, ze to je ako u nas, len som si nenasla cas, mas tie iste problemy s jedenim co my, ale to bude v poriadku, len ti maly zacne jest jogurty a syr a mlieko sa tym nahradi

avanka
21. júl 2009

A kravske je predsa lacnejsie, mozno tu hra i financna stranka.....

miskachrumka
21. júl 2009

jaja257 moj mi tiez nechcel vyzivy ale ta mrkva so zemiacikom to miluje!!!!!!!!! 🙂 a do vyziv som mu zacala davat piskoty postruhane a zacal papat!!!!!!!!!!ale skor take jablckove mi spapa raz som mu dala hruskovu a ta zatazuje brusko a aj ho veru bolelo trosku ale sme ntreli pupik a pocvicili a si poprdkal a pogrgal a bolo ok!!!!!!!!!ja by som sa chcela opytat davam mu od hipp mliecnu jablckovu na dobru noc a este aj obilninovu a este od nestle nemliecnu ryzovu a ta sa miesa s jeho mlieckom humanou ktore som sa už vyjadrila mi nechce len ked spi mohla by som mu do nej zamisat vyzivu?aby to malo inu chut lebo zas pikoty mu nechcem davat stale!!!!!!!!!!

avanka
21. júl 2009

Miska, mozes, aj mrkvicku mozes dat..ta ryzova je bez chuti, ja som ju tiez kupovala, a pridavala tam banan, jablcko alebo hrusku

zuzka1.
21. júl 2009

no podla mna sa na detoch neoplati setrit, to mlieko nie je zas tak drahe 😖

baby co zajtra varite?

avanka
21. júl 2009

Moj bracho so svagrinou su dr. obaja a svojim detom davali plnotucne mlieko od 2 rokov a setrit rozhodne nemusia, tak neviem 😅

Ja skusim malemu dat dusenu sladku kapustu, kusok knedle a pecene maso, samozrejme vsetko robene zvlast bez soli.....

a neviem, preco sa tak bojuje proti knedli, ked je to presne to iste ako rohlik, ktory sa odporuca 😝

miskachrumka
21. júl 2009

takze mozem ju mozem miesat s vyzivou?nedostane hnacku?lebo niektore mamicky hovoria zevraj babatka este nerozoznavaju chute podla mna je ´to hlupost!!!!!!!

avanka
21. júl 2009

chute urcite rozoznava....preco inak by mrkvu zjedol a napr. jablko nechce? 😉
A keby si skusila rozmixovat cerstve jablko alebo banan namiesto vyzivy? Ja to robim doteraz, aj dnes mal maly na veceru ceresnovo-bananovu kasu od Humany a este som mu tam pridala roztlaceny banan..

miskachrumka
21. júl 2009

aj ja si myslim ze deti su tie posledne na ktorych treba setrit!!!!!!!!!!

chasencha
21. júl 2009

ava my sme mali knedlu vcera aj predvcerom 🙂

avanka
21. júl 2009

a v pohode ti ju zjedla? som ja zvedava, musim mu to pokrajat na malilinke kusocky.....dnes som robila domacu, sa pochvalim

bejbypd
21. júl 2009

ahojte...aj nam chuti knedlik najlepsie s nejakym hovadzim gulasikom...teda ja doma celkom uspesne presadzujem hovadzinku pretoze obsahuje vela zeleza a to deticky potrebuju...a navyse ked je dobre uvarena na spravny sposob tak je vyborna 😉 ja tiez za to ze na detoch nesetrit my sme boli do roka velmi nutrilonovy a potom to uz nechcela...tak papa jogurty,masielko,syrcek a pije sem tam k ranajkam kakao to jej som presvedcena staci...ja zajtra robim zemlovku to lubime vsetci 😎

mizulienka
21. júl 2009

miskachrumka, je vela mamiciek, ktorych deticky nechcu UM, tomu je lahka pomoc, davaj mu jogurty, probioticke, smotanove...

lilynka
21. júl 2009

ahojte 🙂
len som chcela k tomu kornutku, Teo ho tiez velmi rad papava, este od minuleho leta, ale napr. teraz sme pred nedavnom mali nejku pliagu crevnu a mam dost silne podozrenie, ze nam to sposobil prave kornutok 😖 tak si radsej davajte pozor u koho kupujete zmrzku 😉
a neterka tiez vyrastla na domacom kozom mlieku, ono je ale dost tazke tak ho treba riedit prevarenou vodou, tusim kym bola malinka tak jej robili 2/3 mlecko 1/3 voda.

markiza
21. júl 2009

chrumka, deti rozoznavaju chute, spoznavaju ich pri prvych prikrmoch..