Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

smailinka
27. okt 2009

zacali sme asi dva dni pred 6mes....doma varene, nula bodov, takze sme zatial na poharikoch, ale radsej by som mu varila ja....aspon viem, co tam vsetko dam..akurat cakam, ze mi nasi chlapi dokoncia kuchynu a potom sa budem realizovat 😉 😉

vinifera
27. okt 2009

Krpitko diky. Nakukla som tam. Je to tam aj s návodom, to je super🙂)
Mukky - vieš ty to robíš ľavou zadnou. Ale ja keď to čítam tak mi to príde jak v inom jazyku. Tebe je easy uvar šošovicu a zemky a pridaj biely jogurt. To na mna sa musí inak. Príklad: Chod do špajze a na ľavoboku je šošovica. Var 30 min v 0,5 l vody po 10 min pridaj tri stredne veľké zemiaky povar a po 45 min pridaj jogur. Miešať. Nechať dôjst..... Len to by musel niekto na mna mať čas.
Ale inak som šikovná sebestačná, viem chodiť na kolieskových korčuliach, šoférovať, nahadzovať si aukcie, platiť účty cez IB, vysávať, predávať autá a aj kadečo iné...... 😀 😀 😀

mukky
27. okt 2009

my zas nepozname kupovane pohariky a som proti nim 😀 ak este nevies tak ja som "TABULKA" 😀 😀
ale baby ma poznaju 😀
ok tak pridem trosku neskor

vini 😀 😀 😀 kazdy vieme nieco ine..ja neviem soferovat a podobne 😀 😀 ok tak mi napis ake chces recepty pre maleho a ja ti potom do pi napisem zrozumitelnejsie aspon nejake 4 dnes v noci po lopate 😀

smailinka
27. okt 2009

mukky, to viem, ze si tabulka, ale malemu sme skusali asi 5krat davat doma varene, tak ho napinalo, az plakal a obgrckal celu kuchynu, vratane mna...nikdy som nechcela skoncit na poharikoch, ale holt, maly si vybral...co najskor sa vsak chcem toho zbavit....

mukky
27. okt 2009

smailinka no ked sa neda tak sa neda..to chapem.Skusala si mu dat napr aspon stvrtku vareneho domaceho a zmiesat s poharikom?ved ak nie skus a uvidis..nejak to pokonbinovat a vodu mate dobru?Aj z vody a strave v nej varenej mu moze byt zle,no neviem ci kojis ci davas aj um s vodou

vinifera
27. okt 2009

Smailinka. Nie si sama. U nás je to to samé. Tiež som skúšala domácu biomrkvu. Domáce zemiačky. Nič z toho mi nechce. Tak sme na pohárikoch☹ No ale sem tam mu skúsim uvariť zemiak a zakamuflovať tak aby nevedel 😀 Ale väčšinou to prekukne hned po druhej lyžičke... 🙄 No ale ja verím tomu, že prejdeme na domácu stravu.

mukky dík za ochotu. Keď už mi to teda napíšeš do tej pi 😀 😀 😀 (nechce vedieť čo ma ako prvé napadlo pri tej tvojej prehodenej skratke-)

Ja idem ešte vysávať. Chlapov ešte nemám doma. Naši to až hore nepočujú a dedo je hluchý. Tak fičím🙂

bejbypd
27. okt 2009

Caute baby som rada ze to tu zase zije...ja vas stale citam ale akosi sa neviem donutit prispievat,som leniva pisat...vlastne v poslednej dobe som leniva robit hocico 😀 my sa mame fajn,malu som konecne oducila od plienok uz ma len na noc no bolo nacase...este sa zbavit uplne dudla a uz budem mat doma veliku slecnu 😎 s papanim hlasim ze uz nemame absolutne problem...mliecko chuti,jogurty chutia stale a najradsej mame spenat so zemiakmi...ovocie na kila a zeleninovu polievku neodmietne...no a ked sa mi velmi nechce varit tak oceni aj cestovinky so syrom...smaili ja som do malej nevedela dostat zase ani lyzicku z poharika co sa jej ani necudujem bo ked som to ochutnala tak no 😝 ...ale nic si z toho nerob maly si zvykne aj na domacu stravu...myslim ze ja a krpito ti to mozeme potvrdit lebo nam deti nechceli jest dlho nic...teda aspon myslim ze aj krpito mala tento problemik...tak sa drzkajte ked nebudem leniva este pisnem....

bejbypd
27. okt 2009

vini si ma pobavila ze dedo je hluchy 😀 aj draheho starka je taka hlucha no s nou sa rozpravat je zazitok ona svoje a ja svoje 😀

smailinka
27. okt 2009

mukky, moja mama, ked bola s nim, tak sa snazila mu dat cukinu, taka bola hrda, no a ako vzdy to skoncilo na zemi 😀 😀 si myslela, ze ako dobre vari 😀 😀 oklamat sa neda, snazili sme sa vsemozne....inak, maly je kojeny, na mliecko neda dopustit...

vini, aspon sa ti nikto nebude pliest pod nohy 😉 😉

mukky
27. okt 2009

vini fakt som napisala pi? 😀 😀 ale uz som ti pi poslala 😀
ved si si asi vsimla podivne tvary v mojich prispevkoch 😀 na tej klavesnici mam to nejak inak ako na starom notebooku 😖 😖 😀

mukky
27. okt 2009

smaili aspon ze je kojeny to je super ,neboj pomaly zacne papkat a ake mu tie pohariky kupujes,ake chute ci obsah je aky?

smailinka
27. okt 2009

bejby, no ja ked som to ochutnala, tak som mala co robit, aby som sa tvarila normalne....mi bolo inak zle z toho....ale ked vidim, ako sa maly zalizuje, no chudacik..uz nech papa doma varene....u nas spenat nejde, nezjedol ani dve lyzicky....ale ja ho milujem 😀 😀 😀

bejbypd
27. okt 2009

ani u nas na zaciatku moc nesiel ale teraz ho papa s takou chutou ako ja hamburger z macdonaldu 😀 ja spenat zboznujem naozaj,moj chlap ale neznasa...a este u nas ficia rajciny...ako chleba so sunkou a s rajcinou to je pre nu lahodka...ja rajciny nejem bo nelubim 😝 a smaili materske mliecko je materske mliecko pre maleho urcite najvacsia pochutka...moja krpata si ju uzila len pat mesiacov ale aspon nieco...

smailinka
27. okt 2009

bejby, tak ked vidim jak sa po mne vrha... 🙂 obcas mi to dlhsie trva a ked uz je velmi hladny, tak ma chyti za bradavku a skriabe, ze uz chce jest 😀

mukky, ja som strasne rada, ze kojim, velmi som chcela...no kupujem mu co pride...zacali sme samotnou mrkvou, brokolicou, karfiolom, potom miesana zelenina a teraz zelenina s maskom...najlepsie mu chutia hami a hipp....ostatne maju taku divnu konzistenciu 😝 😝 z ovocia mal len cistu hrusku a jablko s mrkvou, nechcem mu to velmi davat, lebo sladke jasne, ze bude jest....viac mu davam zeleninu....

mukky
27. okt 2009

smail tak skus mu aspon napr jednu brokolicu ruzicku ci karfiol uvarit a do toho primiesat,ved uvidis ci na to pride prieskumnik maly jeden 😀

smailinka
27. okt 2009

budem skusat, urcite...a s tou vodou, mam mu to teda radsej varit v dakej kojeneckej??

mukky
27. okt 2009

ja som kojenecku davala asi len 3 mesiace...no skus si kupit lucku a v tej uvarit a uvidis ci bude nejaka zmena..

smailinka
27. okt 2009

mukky, vdaka za rady🙂 a to som si myslela, ze kolko toho viem🙂

idem ja k chlapom spať...ak chcete daco na nocne pobavenie, tak citajte, ja som sa skoro pocikala 😀 😀 😀

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

dobru noc!

mukky
27. okt 2009

ja idem si pozriet asi 6 casti bez servitky 😎 musim dohnaz zameskane...
smaili ved na to tu sme aby sme si radili...teda aspon niektore 😀 i ked ja som na tej opacnej strane
dobru ti

mukky
27. okt 2009

ale nakuknem ci tu niekto je...silno na mna zakricte ak tu budete 😎

mukky
27. okt 2009

Mleté kuracie mäsko so zemiakovo-brokolicovou kašou /od ukončeného 7.mesiaca/
Suroviny:1 kuracie prsíčko, 1 vaječný žĺtok, malá mrkva, 1 PL hrášku,2 zemiaky,1 ružička brokolice, mletá rasca, rastlinný olej-
Postup:
Mleté kuracie mäsko poduste spolu s hráškom a mrkvou na malom množstve rastlinného oleja, podľa potreby dolejte vodou. K uvarenému mäsu a zelenine primiešajte rozšľahaný žĺtok. Zemiaky uvarte spolu s brokolicou a rascou. Ešte teplé zalejte dojčenským mliekom a vidličkou roztlačte na kašu

mukky
27. okt 2009

filé zemiaková kaša, mrkvovo-jablkový šalát /od ukončeného 8. mesiaca/
Suroviny: 10 dkg rybieho filé, 1väčší zemiak, 50 ml dojčenského mlieka, 1 lyžička rastlinného oleja, mletá rasca, kúsok mrkvy, polovica jablka
Postup:
Rybie filé umyte pod tečúcou vodou a uvarte ho vo vode s malým množstvom mletej rasce.Z uvareného rybieho filéodstráňte kosti. Zemiak olúpte, nakrájajte na malé kúsky uvarte hovovode. Uvarený zemiak roztlačte a spolu s malým množstvoom vlažého dojčenského mlieka ho vymiešajte na kašu.Kašu zmiešajte s kúskami uvarenej ryby. Do hotového jedla pridajte lyžičku rastlinného oleja. Jablko a mrkvu očistíte, postrúhajte na jemno zmiešajte podávajte spolu s jedlom

mukky
27. okt 2009

Ovocné rizoto
1dl ryže, voda, jabĺčko a iné ovocie, 1PL oleja
Ryžu uvaríme vo vode s olejom. Ovocie očistíme, nakrájame na menšie kúsky a vmiešame do uvarenej ryže. Podávame samostatne alebo poliate ovocnou stavou

mukky
27. okt 2009

ovocny krem s ovsenymi vlockami- 1 jablko,½ banánu, 2PL nastrúhanej mrkvy, 1PL ovsených vločiek
Vločky prepláchneme a zalejeme vriacou vodou. Necháme postáť cca 20min. Vločky rozmixujeme spolu s ovocím a mrkvou na hladký krém.

mukky
27. okt 2009

Kalerábový prívarok s kuracím mäsom
50g kuracích pŕs, 1/2 mladého kalerábu, kúsok mrkvy, 4PL hotovej dojčenskej ryžovej kaše, pár kvapiek rastlinného oleja, petržlenová vňať, dojčenská voda
Kaleráb očistite, nahrubo postrúhajte, mrkvu nakrájajte na kúsky a uvarte v malom množstve vody domäkka. Kuracie mäso uvarte vo vode. Kaleráb, mrkvu a mäso spolu rozmixujte a pridajte k ryžovej kaši. [...]

zuzka1.
28. okt 2009

dobre ranko,

tak mamuse ste sa vyznamenali 😉

bejby konecne si sa ozvala, smailinka ty si do partie jak vysita.

ono nas krpitko a mukky niekedy trochen usmernia, teda mna urcite, ze jo damy.

vini maly sa stale nenaucil zaspavat skor???booze, ze o 22. vysavat! ja som uz davno spala. vcera som odpadla nejak skor.

ale hlasim, ze ten zapal asi ustupuje, lebo zatial citim len slabucko. 😉

co dnes na plane??

krpito
28. okt 2009

čaute 🙂 zhrniem :

vini, obdivujem koľko Ty máš energie 😉 ja o 22.13 sa ukladám na spánok, inokedy už niečo odspané a Ty že vysávať 😀 a tie výlety malého tak neskoro večer, to je spôsob uspávania 🙂 ?

bejby čau 🙂 áno, má pravdu, kedysi jedenie otras, dnes sa musím schovávať, aby nezjedol aj mňa 😀 😀 😀

zuzka1. na Teba nereagujem 😀 a teda neusmerňujem, už si sa naučila 🙂 prajem Ti skoré uzdravenie, len naďalej ešte pi urologický čajík dieťa moje 😝

mukky, recepty hádam využijem aj ja 🙂

smailinka, malý sa neteší na mliečko, ale na didku 😉 😀

no a teraz na záver 🙂 po zrelom uvážení že takto to ďaleko nedotiahnem, veľa času venujem koňovi a teda samozrejme aj Vám a treba aj načim niečo robiť, dávam si pauzu, PC vypínam lebo keď počujem erdžať koníka tak ma "hecuje" a celá domácnosť mi padá na hlavu. To je zároveň aj odpoveď na zuzka1. čo dnes na pláne ...
Teda ja nielen dnes, musím sa odučiť závislosti na koňa (starý mal pravdu) ☹
Tak sa tu majte pekne, veď ja ešte zavítam.

😉

zuzka1.
28. okt 2009

krpito dakujem a erdzi s nami dalej, aka zavislost?neviem o com hovoris 😀

idem aj ja upratovat, prat a prevliect periny. lebo po mojom nic nerobeni, liecini a podbne je to tu jak po vybuchu Etny..... 😀

ale ved pc zapnute 😀 😀 😀

smailinka
28. okt 2009

zuzka, a to som si kedysi myslela, ze aka ja budem zasadova a tabulkova 🙂 🙂 no realita je niekde troska vlavo....snazim sa toho vela dodrziavam, ale niekedy sa predsa stane, ze troska ujdem 🙂 🙂

krpito, ja som mu to uz hovorila, ze aky erotoman to je 😀

mukky, skvele recepty, bude sa vyvarat....ked obcas pridas, tak sa vobec nenahnevam 😀

zuzka1.
28. okt 2009

smailinka mukky ma aj svoju temu v receptoch je tam vselico aj pre dospelakov 😉
mne poslala myslim ona take receptiky, sosovica s jogutrom je samkova oblubena od tety mukky.

ja som bola tabulka do roka, ozaj osm sa drzala co smiem a nesmiem, po roku sme to pozvolna zacali zlahcovat, ale urcite nic co by mu mohlo uskodit.

no a to pockaj smailinka, ke dbude erotoman ako moj, co caka ked ysa budem prezliekat a potom vykrikuje didi didi a to aj na moju mamu a podobne. alebo na tety s vystrihom, minule padla za obet Zdenka Predna 😀 😀 😀